مطلب فعلی :

آموزش استفاده از مانیتور لپ تاپ خراب شده به عنوان مانیتور دوم کامپیوتر

رفتن به بالا

آموزش استفاده از مانیتور لپ تاپ خراب شده به عنوان مانیتور دوم کامپیوتر

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

گوناگون

مجله اینترنتی دانستنی ها

آموزش استفاده از مانیتور لپ تاپ خراب شده به عنوان مانیتور دوم کامپیوتر

اگر لپ تاپ قدیمی شما از کار افتاده است اما LCD یا LED آن هنوز کار می کند چرا از آن به عنوان مانیتور دوم برای کیس کامپیوتر فعلی خود استفاده نمی کنید؟ امروز کلاسیک وب مراحل استفاده از LCD لپ تاپ بجای مانیتور را به صورت مرحله به مرحله آموزش خواهد داد.

نحوه استفاده از مانیتور لپ تاپ به جای مانیتور، تلویزیون و …

How to Convert a Laptop LCD Into an External Monitor

اگر احیانا لپ تاپ شما دیگر کار نمی کند اما صفحه نمایش آن هنوز سالم است می توانید به کمک آموزش امروز کلاسیک وب، از این صفحه LCD به عنوان مانیتور دوم استفاده کنید. امروزه بیشتر افراد برای اینکه دو یا چند کار را به طور همزمان انجام دهند و دید گسترده ای داشته باشند از دو یا چند مانیتور استفاده می کنند. قبلا در کلاسیک وب در مورد چگونه از لپ تاپ و تبلت به عنوان مانیتور اضافی استفاده کنیم؟ صحبت کردیم، در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که LCD لپ تاپ از کار افتاده خود را بیرون بیاورید و با استفاده از یک برد آن را به کامپیوتر دیگر وصل کنید و از آن به عنوان مانیتور دوم استفاده کنید.

آموزش نحوه اتصال مانیتور لپ تاپ به کیس

اول شما باید لپ تاپ را از هر منبع برقی جدا کنید و باتری لپ تاپ را بیرون بیاورید. معمولا با کشیدن اهرمی که در پشت لپ تاپ است شما می توانید باتری لپ تاپ را خارج کنید. این باتری ها از نوع لیتیوم یون هستند و می تواند چند آمپر را ذخیره کند.

استفاده از مانیتور لپ تاپ برای کامپیوتر

حالا باید صفحه LCD را از لپ تاپ جدا کنیم. شما باید تمام پیچ هایی که در عکس مشخص شده است را باز کنید. پدهای لاستیکی در جلوی صفحه LCD وجود دارد که وقتی لپ تاپ بسته می شود از آن محافظت می کند. پشت پدهای پلاستیکی پیچ شده اند. همه پیچ هایی که فریم پلاستیکی را نگه می دارد پیدا کنید و باز کنید. تمام پیچ ها و پدها را جمع کنید چون بعدا به آنها نیاز پیدا خواهید کرد.

استفاده از مانیتور لپ تاپ برای کامپیوتر

حالا فریم پلاستیکی را از صفحه LCD جدا کنید. در این مرحله شما باید دقت لازم را داشته باشید. به غیر از پیچ ها یک فریم پلاستیکی وجود دارد که صفحه LCD لپ تاپ را نگه می دارد. این فریم پلاستیکی در جلو قرار گرفته است. اول با این فریم پلاستیکی را باز کنیم و بعد پیچ هایی که زیر آن واقع شده است را باز کنید.

استفاده از مانیتور لپ تاپ برای کامپیوتر

یک لولا یا پیک در سمت راست وجود دارد که شما باید فریم را به آرامی و در راستای فریم ال سی دی لپ تاپ بالا ببرید. دقت داشته باشید که این قسمت نشکند.

استفاده از مانیتور لپ تاپ برای کامپیوتر

در عکس زیر محل پیچ ها مشخص شده است. البته توجه داشته باشید که بعضی از مدل های لپ تاپ این پیچ ها را ندارند ، پس بهتر است ویدیو آموزشی جدا کردن LCD مدل لپ تاپ خود را در یوتیوب یا آپارات جستجو و مشاهده کنید. خب حالا اگر به عکس زیر دقت کنید در قسمت پایین یک کابل مشاهده خواهید کرد. به این کابل، کابل LVDS گفته می شود. بهتر است اول بقیه قسمت های لپ تاپ را جدا کنید و بعد این کابل را از صفحه کلید جدا کنید. با این حال می توانید کابل را از قسمت پایین برش بزنید. توجه داشته باشید که دوسیمی که داخل اینورتر است را قطع نکنید.

استفاده از مانیتور لپ تاپ برای کامپیوتر

بعد از این که پنل LCD را برداشتید شما می توانید کابل LVDS را بردارید و اینورتر را جدا کنید. اینورتر را از هر دو طرف جدا کنید اما برش نزنید. کابل LVDS روی پشت صفحه LCD و در بالای صفحه قرار دارد. این کابل مسطح است نوار را بردارید و کابل را پایین بکشید. در این قسمت شما باید یک مدار کنترلر LCD بخرید که می توانید از فروشگاه های قطعات الکترونیکی خریداری کنید. در این مرحله شما باید یک صفحه LCD با دو جفت سیمی که از آن خارج شده  داشته باشید.

استفاده از مانیتور لپ تاپ برای کامپیوتر

در اینجا شما می توانید عکس کابل LVDS و اینورتر را که از LCD جدا کردیم را مشاهده کنید.

استفاده از مانیتور لپ تاپ برای کامپیوتر

آموزش نحوه جدا کردن مانیتور لپ تاپ خراب

اگر در زمینه جدا کردن LCD لپ تاپ از کار افتاده خود مشکل دارید می توانید از فیلم آموزشی زیر استفاده کنید و ادامه آموزش نحوه استفاده از lcd لپ تاپ بجای مانیتور را مطالعه بفرمایید.

روش دیگر باز کردن لپ تاپ و جداسازی مانیتور در ویدیو دوم مشاهده کنید :

برای اتصال کامپوتر خود به تلویزیون پیشنهاد می کنیم پست آموزش اتصال کامپیوتر و لپ تاپ به تلویزیون را مطالعه بفرمایید.

ادامه آموزش نحوه استفاده از مانیتور لپ تاپ خراب

بعد از اینکه پنل LCD را برداشتید شماره مدلی که پشت آن نوشته شده است را نگاه کنید. برای خرید برد کنترلر LCD درست شما به این شماره مدل و شرکت سازنده احتیاج خواهید داشت مثلا شماره مدل ما LP171WX2 A4K1 و برند ال جی است. برد کنترلر LCD دارای یک اتصال ورودی VGA است که به شما اجازه می دهد LCD لپ تاپ را به کامپیوتر دیگری وصل کنید و از آن به عنوان مانیتور دوم  استفاده کنید.

برد کنترلر LCD خیلی ساده وصل می شود. در این قسمت شما همه کابل های مورد نیاز را دارید به غیر از کابل VGA. شما می توانید کابل های VGA را از فروشگاه های قطعات کامپیوتری خریداری کنید.

استفاده از مانیتور لپ تاپ برای کامپیوتر

هنگامی که کیت را خریداری کردید آنرا به صفحه LCD وصل کنید. کابل LVDS را به پنل LCD وصل کنید. پنل LCD را به اینورتر وصل کنید. ترانسفورماتور را به برد کنترلر LCD وصل کنید. کایل VGA را به برد کنترلر LCD وصل کنید. طرف دیگر کابل VGA را به کامپیوتر دیگر وصل کنید. دکمه پاور روی برد کنترلر LCD را فشار دهید. در این جا اتصالات شما باید مانند عکس زیر باشد.

استفاده از مانیتور لپ تاپ برای کامپیوتر

خب حالا تقریبا کار تمام شده است. شما می توانید برای مانیتور جدید خود از پایه های آماده استفاده کنید

استفاده از مانیتور لپ تاپ برای کامپیوتر

یا اینکه خودتان خلاقیت به خرج دهید و یک پایه زیبا برای ثابت ماندن مانیتور جدید خود ایجاد کنید.

استفاده از مانیتور لپ تاپ برای کامپیوتر

حالا شما دو تا مانیتور دارید اگر می خواهید دو صفحه کلید و دو ماوس هم به صورت همزمان داشته باشید پیشنهاد می کنیم برای استفاده بهتر از این قابلیت پست آموزش اتصال و استفاده همزمان از دو موس و کیبورد در کامپیوتر ، مزایا این کار چیست؟ را مطالعه بفرمایید.

نظرات و پیشنهادات شما ؟

در آموزش امروز کلاسیک وب سعی کردیم نحوه استفاده از مانیتور لپ تاپ خراب به عنوان مانیتور دوم را به شما آموزش دهیم. در صورتی که در این زمینه نظر و یا پیشنهادی دارید می توانید آن را در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • گوناگون

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب