مطلب فعلی :

آموزش استفاده از گرامرلی (Grammarly)

رفتن به بالا

آموزش استفاده از گرامرلی (Grammarly)

نوشته admin

10 ماه قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش استفاده از گرامرلی (Grammarly)

آموزش استفاده از گرامرلی (Grammarly)

در صورتی که شما نویسنده هستید و در موضوعات مختلف تولید محتوا میکنید، ابزار Grammarly میتواند به شما کمک کند. این ابزار به شما کمک میکند تا محتواهایی که تولید میکنید بی نقص باشد. ✅ در این مطلب از کلاسیک وب به آموزش استفاده از گرامرلی (Grammarly) میپردازیم.

نحوه ی کار با Grammarly

?How to Use Grammarly

Grammarly یکی از ابزار های محبوب برای اصلاح اشتباهات متن در تولید محتوا است. این ابزار با استفاده از هوش مصنوعی متن شما را بررسی میکند و غلط های بخش های مختلف جملات شما را به شما نشان میدهد.  به غیر از نشان دادن غلط ها صورت درست آن را نیز نشان میدهد. با استفاده از Grammarly شما میتوانید به سرعت غلط های خود را اصلاح کنید و متن های خود را ارتقا دهید تا در متن خود از جملاتی بی نقص استفاده کنید. در ادامه به آموزش استفاده از سایت گرامرلی از نحوه فعالسازی تا استفاده از آن میپردازیم.

نحوه استفاده از گرامرلی در ورد

Grammarly برای چه کاری استفاده میشود؟

برخی از افراد تصور میکنند که گرامرلی فقط برای تصحیح املایی بکار میرود و کاربرد دیگری ندارد. همانطور که گفته شد این سایت تصحیح رایتینگ با استفاده از هوش مصنوعی متن شما را بررسی میکند و به شما برای بهبود آن کمک میکند، اما این ابزار فقط برای تصحیح املایی متن شما نیست و کاربرد های مختلفی دارد. برخی از این کاربرد ها عبارتست از:

  • تصحیح جملات طولانی و ناواضح: زمانی که شما یک پاراگراف را برای بررسی به گرامرلی تحویل میدهید این ابزار جملات آن را بررسی میکند. در صورتی که در پاراگراف انتخاب شده جملات خیلی بلند و نا واضح باشد آن را برای شما علامت گذاری میکند تا شما متوجه بشوید و جملات خود را اصلاح کنید.
  • بررسی دستور زبان، املا و علامت نگارشی: در بسیاری از زمان ها ممکن است پیش بیاید که حین نوشتن، حرف یک کلمه را تایپ نکنید و یا کلمه ای که تایپ کردید غلط املایی داشته باشد. گرامرلی کلمه ها را به صورت جداگانه بررسی میکند. در صورتی که کلمه ای را به صورت اشتباه نوشته باشید، Grammarly زیر آن خط میکشد و صورت درست کلمه را نیز به شما نشان میدهد. همچنین در صورتی که علائم نگارشی را فراموش کرده باشید مانند نقطه و… Grammarly آن را به شما یادآوری میکند تا متن شما خوانا تر شود. این ابزار تصحیح گرامر آنلاین نیز دارد.
  • پاراگراف بندی: یکی از موارد مهمی که باعث میشود متن شما بیشتر قابل خواندن شود و خوانایی بیشتری داشته باشد پاراگراف بندی درست است. گرامرلی پاراگراف هایی که نوشتید را بررسی میکند و به شما پیشنهاد میدهد که کجا جمله را بشکنید و بقیه آن را به پاراگراف بعدی منتقل کنید تا خوانایی متن بیشتر شود.
  • سرقت ادبی: برای اینکه محتوا شما تاثیر بیشتری داشته باشد باید خاص باشد و قبلا در جایی استفاده نشده باشد. گاهی ممکن است شما جملاتی استفاده کنید که قبلا در جای دیگر آن جمله استفاده شده است. برای همین گرامرلی جملات شما را در پایگاه داده ProQuest و ۱۶ میلیارد صفحه وب جست جو میکند و در صورت تکراری بودن آن را به شما گزارش میکند.

ساخت اکانت و استفاده از گرامرلی رایگان

برای استفاده از ابزار Grammarly ابتدا شما باید اکانت خود را بسازید. برای این کار وارد سایت Grammarly شوید. سپس روی گزینه سبز رنگ Get Grammarly کلیک کنید.

استفاده از Grammarly

در صفحه بعد باید نحوه ثبت نام در سایت Grammarly را انتخاب کنید. شما میتوانید با اکانت گوگل، فیسبوک یا اپل ثبت نام کنید. یکی از روش ها را انتخاب کنید. بعد از انتخاب هر روش اطلاعات خود را وارد کنید.

استفاده از Grammarly

اکنون ثبت نام شما انجام شده و باید به چند سوال این سایت پاسخ دهید. این سوالات برای استفاده بهتر شما از این ابزار است. به عنوان مثال اولین سوال این است که شما از Grammarly بیشتر برای چه کاری استفاده کنید و شما میتوانید از بین مدرسه، کار و سایر پروژه ها یکی را انتخاب کنید. به سایر سوالات نیز پاسخ دهید.

آموزش استفاده از گرامرلی

در ادامه این ابزار از شما میخواهد تا برنامه هایی که برای تولید محتوا استفاده میکنید را انتخاب کنید. در نهایت این برنامه را میتوانید دانلود کنید.

آموزش استفاده از گرامرلی

نحوه استفاده از گرامرلی و نصب آن روی دسکتاپ

به پوشه ای که فایل های دانلود شده ذخیره میشوند مراجه کنید. سپس روی فایل نصبی دوبار کلیک کنید تا مراحل نصب Grammarly آغاز شود. بعد از کلیک روی Grammarly نصب این برنامه به صورت خودکار آغاز شده و نصب میشود. بعد از اتمام نصب برنامه روی آیکن آن دوبار کلیک کنید تا باز شود. بعد از باز شدن، برنامه از شما میخواهد تا ثبت نام کنید. ایمیلی که قبلا توسط آن در سایت ثبت نام وارد کردید را وارد کنید. در مرحله بعد باید از بین نسخه رایگان و نسخه پرمیوم آن یکی را انتخاب کنید. در صورتی که نسخه پرمیوم ندارید روی Continue to Grammarly Its free کلیک کنید.

تصحیح گرامر آنلاین

حالا این برنامه روی ویندوز نصب شده است. زمانی که وارد هر برنامه ای شوید و متنی بنویسید آیکن شناور Grammarly در گوشه ویندوز به شما نشان داده میشود. هر بار برای استفاده از این ابزار میتوانید روی آن کلیک کنید.

آموزش استفاده از گرامرلی

برای استفاده از گرامرلی کافیست جمله یا کلمه مورد نظر را بنویسید، سپس آن را انتخاب کنید. پس از انتخاب جمله آیکن Grammarly به شما نشان داده میشود. حالا کافیست روی آن کلیک کنید.

نحوه استفاده از نرم افزار گرامرلی

زمانی که کار شما با گرامرلی تمام شد ممکن است نخواهید آیکن این برنامه در ویندوز نشان داده شود. نشان داده شدن آیکن گرامرلی به صورت دائمی میتواند اذیت کننده باشد. برای همین پس از اتمام کار خود روی آیکن گرامرلی راست کلیک کنید. از منو باز شده روی Quit Grammarly کلیک کنید.

نحوه استفاده از نرم افزار گرامرلی

آموزش استفاده از گرامرلی از طریق نصب افرونه آن

با توجه به دستگاهی که در حال استفاده از آن هستید، در صورتی که روش اول را طی کنید این سایت برنامه مناسب همان دستگاه را دانلود میکند. با این حال Grammarly یک افزونه مرورگر نیز دارد. شما میتوانید برای دسترسی راحت تر به Grammarly افزونه مرورگر آن را دانلود کرده و در مرورگر خود از آن استفاده کنید. برای دریافت افزونه این برنامه باید مراحل روش اول را طی کنید تا اکانت Grammarly خود را بسازید. بعد از ساختن اکانت و نصب برنامه مجددا وارد سایت Grammarly شوید. اکنون در این سایت یک صفحه پاپ آپ برای شما باز میشود. این صفحه به شما میگوید که میتوانید روی مرورگر کروم خود افزونه این ابزار را نصب کنید. برای دریافت افزونه آن روی Add to chrome کلیک کنید.

نحوه استفاده از گرامرلی

اکنون وارد صفحه نصب افزونه میشوید. همچنین میتوانید مستقیما وارد صفحه افزونه Grammarly شوید. سپس برای دانلود و نصب افزونه روی Add to chrome کلیک کنید.

آموزش استفاده از سایت گرامرلی

در کادر بعدی که در بالای صفحه برای شما باز خواهد شد روی Add Extension کلیک کنید.

استفاده از سایت گرامرلی

اکنون افزونه این ابزار روی گوگل کروم شما نصب شده است. برای دسترسی به آن باید روی آیکن افزونه ها کلیک کرده و از لیست افزونه های خود افزونه Grammarly را انتخاب کنید.

استفاده از گرامرلی رایگان

با این کار افزونه گرامرلی برای شما باز میشود در سایت گرامرلی نیز میتوانید جملات خود را بنویسید. سپس با استفاده از این ابزار غلط های املایی، نوشتاری و سایر غلط های آن را اصلاح کنید. برای این کار پس از نوشتن متن در صورتی که متن غلطی داشته باشید زیر کلمه های غلط خط کشیده میشود. در کنار صفحه نیز کلمه غلط به همراه درست آن نشان داده میشود. برای تصحیح کلمات روی گزینه Accept کلیک کنید تا کلمات اصلاح شوند. سایر غلط های جمله خود را اصلاح کنید. در آخر میتوانید متن اصلاح شده را کپی کرده و در برنامه مورد نظر پیست کنید.

استفاده از گرامرلی

نحوه استفاده از گرامرلی در ورد برای اصلاح نوشته ها

بعد از اینکه مراحل بالا را طی کردید Grammarly در ویندوز به صورت کامل نصب شده است و شما نیازی ندارید پلاگین این ابزار را به صورت جداگانه برای استفاده از گرامرلی در ورد نصب کنید. به عنوان مثال برای استفاده از Grammarly در ورد وارد برنامه ورد شوید. متن مورد نظر را بنویسید. سپس متن را انتخاب کنید. اکنون آیکن Grammarly به شما نشان داده میشود. روی آن کلیک کنید.

استفاده از گرامرلی در ورد

حلا برنامه Grammarly در یک کادر کوچک باز میشود. به همین صورت میتوانید از این نرم افزار در سایر سایت ها و برنامه ها برای تصحیح متن استفاده کنید.

نصب Grammarly keyboard روی اندروید و آیفون

در صورتی که شما در گوشی خود تولید محتوا میکنید و برای بررسی غلط های محتوا خود نیاز به Grammarly دارید میتوانید از نسخه مناسب گوشی استفاده کنید. برای نصب و استفاده از گرامرلی در گوشی خود در صورتی که از اندروید استفاده میکنید از طریق گوگل پلی و در صورتی که از آیفون استفاده میکنید از اپ استور استفاده کنید تا برنامه آن را دانلود کنید. بعد از دانلود برنامه آن را نصب کنید. زمانی که نصب برنامه کامل شد وارد آن شوید و از طریق روشی که در سایت Grammarly برای خود اکانت ساختید وارد اکانت Grammarly خود شوید.

استفاده از گرامرلی در گوشی

آموزش استفاده از گرامرلی و دسترسی به تنطیمات آن

Grammarly مانند هر ابزار دیگری یک سری تنظیمات دارد که میتوانید برای استفاده از Grammarly به دلخواه خود این تنظمات را تغییر دهید. برای دسترسی به این تنظمیات روی آیکن Grammarly در دسکتاپ دوبار کلیک کنید. در صفحه باز شده در پایین کادر، روی Settings کلیک کنید.

راهنمای استفاده از گرامرلی

در کادری که برای شما باز خواهد شد به تنظمیات مختلف دسترسی خواهید داشت. این برنامه به صورت خودکار روی زبان انگلیسی تنظیم شده است. برای تغییر زبان آن در کادر Settings وارد تب Customization شوید. سپس روی منو کشویی I write in کلیک کنید. در منو باز شده میتوانید زبانی که میخواهید محتوا تولید کنید و از Grammarly استفاده کنید را انتخاب کنید. سایر تنظیمات را میتوانید در این کادر انجام دهید.

سایت تصحیح رایتینگ

این ابزار به شما این امکان را میدهد برای باز کردن سریعتر گرامرلی، بستن آن و… کلید میانبر تنظیم کنید. در کادر تنظیمات تب Customization صفحه را به سمت پایین بکشید. اکنون میتوانید ببینید که برنامه به صورت خودکار یکسری کلید میانبر برای باز کردن، بستن و… برنامه تنظیم کرده است. شما میتوانید به دلخواه این کلید های میانبر را تغییر دهید.

استفاده از Grammarly

آموزش استفاده از گرامرلی پریمیر و ارتقا آن

Grammarly نسخه رایگان دارد که همه افراد به راحتی میتوانند از این نسخه گرامرلی استفاده کنند و با روش های گفته شده این ابزار را فعال کنید. با این حال این ابزار نسخه پریمیر نیز دارد که ویژگی های بیشتری به شما ارائه میکند. شما میتوانید نسخه پیریمیر این ابزار را از طریق برخی سایت ها واسط داخلی که نسخه پیشرفته آن را ارائه میکنند دریافت کنید و استفاده کنید.

سوالات متداول

استفاده از سایت گرامرلی برای چه افرادی مناسب است؟

به صورت کلی هر شخصی که میخواهد جمله های خود را اصلاح کند میتواند از این ابزار استفاده کند. با این حال اگر دانشجو هستید و میخواهید برای پروژه ها و مقاله های خود تولید محتوا کنید میتوانید از گرامرلی استفاده کنید. همچنین در صورتی که نویسنده هستید میتوانید از این ابزار استفاده کنید تا مطمئن شوید نوشته های شما قبلا جایی استفاده نشده و متعلق به شماست. در آخر اگر شما صاحب کسب و کاری هستید، نیاز دارید تا ایمیل، نامه و… بنویسید. این ابزار میتواند به شما کمک کند تا نوشته های خود را اصلاح کنید.

از Grammarly بر روی چه دستگاهایی میتوان استفاده کرد؟

همانطور که بالاتر گفته شد شما از این برنامه روی دسکتاپ، مک، اندروید و آیفون میتوانید استفاده کنید. همچنین این ابزار افزونه مخصوص گوگل کروم نیز دارد که دسترسی به این ابزار را راحت تر میکند.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز راجع به روش استفاده از گرامرلی و نحوه ساخت اکانت در این ابزار صحبت کردیم. آیا شما توانستید با استفاده از راهنمای استفاده از گرامرلی که بالاتر بررسی کردیم از این ابزار استفاده کنید؟ شما میتوانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه نحوه استفاده از نرم افزار گرامرلی در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 10 ماه قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب