مطلب فعلی :

آموزش تصویری نحوه ساخت کابل OTG یا او تی جی برای اتصال به اندروید، آیفون و..

رفتن به بالا

آموزش تصویری نحوه ساخت کابل OTG یا او تی جی برای اتصال به اندروید، آیفون و..

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

گوناگون

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش تصویری نحوه ساخت کابل OTG یا او تی جی برای اتصال به اندروید ، آیفون و..

آموزش تصویری نحوه ساخت کابل OTG یا او تی جی برای اتصال به اندروید، آیفون و..

امروز در کلاسیک وب قصد داریم نحوه ساخت کابل OTG (بخوانید او تی جی) را به شما کاربران گرامی کلاسیک وب آموزش دهیم. شما از طریق این کابل ها می توانید فلش، ماوس، کیبورد و دستگاه های دیگری که از USB پشتیبانی می کنند را به گوشی موبایل یا تبلت اندرویدی و آیفون خود وصل کنید و از آنها استفاده کنید.

چگونه کابل OTG بسازیم؟ طریقه ساخت کابل او تی جی گوشی اندروید و آیفون

How To Make Your Own USB OTG Cable For iPhone and Android Smartphone

برخی از گوشی های اندروید و تبلت های اندرویدی امروزی از پورت USB OTG پشتیبانی می کنند. از طریق این پورت کاربران می توانند دستگاه های ورودی USB استاندارد (مانند کیبورد و ماوس و یا حتی دستگاه های ذخیره سازی که از USB پشتیبانی می کنند) را به گوشی خود وصل کنند. با این حال تنها چند تبلت اندرویدی وجود دارند که مجهز به پورت هاست USB یا کانکتور ماده نوع A هستند. برخی از سازندگان تلفن موبایل در هندست گوشی های خود از پورت های هاست USB استفاده می کنند که معمولا دستگاه هایی که حاوی این پورت هستند گرانتر هستند. همچنین دستگاه های ساخت اپل نیست دارای کابل LIGHTNING و پورت مخصوص خود هستند که امکان پورت اتصال کابل به مادگی USB برای درست کردن کابل او تی جی آیفون وجود دارد که در ادامه بیشتر آن را بررسی میکینم.

طریقه ساخت کابل OTG یا او تی جی

برای اتصال یک گوشی اندروید به یک دستگاه USB استاندارد شما نیاز به تبدیل کابل USB به USB نوع A یا کابل های OTG دارید. شما می توانید کابل های تبدیل را از بازار خریداری کنید. مبدل ها یا کابل های OTG به شما امکان انتقال فایل را می دهد. این کابل دارای ۲ سر است که یک سر آن USB ماده و سر دیگر کانکتور میکرو USB است. با استفاده از این کابل شما برای انتقال فایل های خود دیگر به کامپیوتر نیاز ندارید. در تصویر زیر شما می توانید USB ماده و نر نوع A را مشاهده بفرمایید.

طریقه ساخت کابل OTG یا او تی جی

در پست امروز ما قصد داریم نحوه ساخت کابل OTG را به شما آموزش دهیم که البته قیمت زیادی هم ندارد. قبل از ساخت کابل OTG ابتدا مطمئن شوید که دستگاه شما از ورودی OTG پشتیبانی می کند.

نحوه ساخت کابل OTG از کابل USB

شما برای ساخت کابل OTG به لوازم زیر نیاز دارید:

 • کابل USB میکرو یا مینی
 • سیم
 • چاقوی تیز یا پیچ گوشتی
 • لحیم
 • سیم بر
 • چسب حرارتی

در ابتدا ما باید کانکتور USB میکرو را باز کنیم و پوشش بیرونی را برداریم تا به جامپرها دسترسی پیدا کنیم، برای این کار ما از چاقو یا پیچ گوشتی می توانیم استفاده می کنیم.

طریقه ساخت کابل OTG یا او تی جی

بعد از اینکه پوشش های بیرونی را جدا کردید امکان دارد یک قالب پلاستیکی سفید را مشاهده کنید که باید آن را هم بردارید. بعد از برداشتن پوشش ها شما ۵ پین مشاهده می کنید.

 1. پین ۱- vcc یا ۵ ولت مثبت
 2. پین ۲- دیتا
 3. پین ۳- دیتا
 4. پین ۴- بدون استفاده
 5. پین ۵- زمین

در اینجا شما باید پین ۴ را به پین ۵ لحیم کنید. ما به این خاطر این کار را می کنیم چون پورت USB  چهار پینه است اما USB میکرو پنچ پین دارد. شما می توانید از یک سوئیچ کوچک برای اتصال پین ۴ و ۵ هم استفاده کنید. بعد از لحیم کاری پوشش های بیرونی را با دقت با چسب حرارتی بچسپانید. انتهای دیگر کابل که دارای یک کانکتور USB نر است را باید به ماده تبدیل می کنیم.

نحوه ساخت کابل OTG

برای این کار عایق کابل را بر می داریم تا ۴ رشته سیم رنگی پیدا شود بعد سیم را طوری دست بگیرید که قرمز در سمت راست تان باشد.

نحوه ساخت کابل OTG

سیم قرمز را به اولین جامپر سیم سفید را به دومین جامپر سیم سبز را به سومین جامپر و سیم سیاه را به آخرین جامپر لحیم کنید. بعد از اتمام کار می توانید قسمت های لحیم شده را عایق کاری کنید. حالا می توانید کیبورد، ماوس، فلش خود را از طریق کابل OTG که ساختید به گوشی تان وصل کنید.

نحوه ساخت کابل OTG

اگر توضیحات بالا برای شما گویا نبوده است می توانید از فیلم آموزشی زیر جهت ساخت و درک بهتر ساختار کابل OTG استفاده کنید.

اگر قصد ساخت کابل AUX را دارید می توانید از پست آموزش تصویری ساخت کابل AUX ، تبدیل AUX به USB و RCA با سیم هدفون و.. استفاده کنید.

آموزش تصویری نحوه ساخت کابل OTG

اولین چیزی که شما به آن نیاز دارید یک کانکتور USB استاندارد ماده و کانکتور USB نر نوع B است که می توانید از فروشگاه های الکترونیکی خود خریداری کنیدکه درحال حاضر قیمتی حدود ۵۰۰ تومان دارند. علاوه براین شما نیاز به سیم مسی بسیار نازک دارید. ۴ رشته سیم هم اندازه را برش دهید که در اینجا ما طول سیم ها را ۱۰ سانتی متر در نظر می گیریم این به سلیقه شما بستگی دارد که طول سیم چقدر باشد. علاوه بر این به یک قطعه بسیار کوتاه سیم نیاز داریم تا به عنوان مد OTG از آن استفاده کنیم.

آموزش تصویری ساخت کابل OTG

در اینجا باید سیم های برش داده شده را به کانکتور USB ماده لحیم کنیم. به همین دلیل مقداری از روکش سیم را بر می داریم تا کار لحیم کاری به درستی انجام شود.

آموزش تصویری ساخت کابل OTG

USB استاندارد دارای ۴ پین است که پین های قرمز و سیاه ولتاژ ورودی و زمین و پین های سبز و قهوه ای هر دو دیتا مثبت و منفی هستند. پس از اینکه سیم ها را لحیم کردید می توانید از لوله های عایق برای پوشاندن محل اتصال استفاده کنید.

آموزش تصویری ساخت کابل OTG

حالا طبق نقشه ای که در عکس زیر مشاهده می کنید طرف دیگر سیم را به USB میکرو وصل کنید.

آموزش تصویری ساخت کابل OTG

فراموش نکنید از لوله ای عایق برای پوشاندن سیم و اتصالات استفاده کنید. اگر این لوله ها را در اختیار ندارید می توانید از چسب سیم کشی استفاده کنید.

آموزش تصویری ساخت کابل OTG

کار ما به پایان رسید و شما می توانید با استفاده از کابل OTG که ساختید ماوس، کیبورد، فلش و غیره را به گوشی خود وصل کنید.

آموزش تصویری ساخت کابل OTG

باز هم اگر توضیحات واضح نبود می توانید از ویدیوی زیر استفاده کنید.

آموزش ساخت کابل OTG برای آیفون ، آپید و..

برای ساخت کابل او تی جی آیفون شما نیاز به پورت اتصال به گوشی کابل شارژ آیفون و پورت مادگی USB دارید.اکثر مراحل همانند مراحل ساخت کابل OTG اندروید است و بعد جدا کردن و تهیه کردن قطعات مورد نیاز ما از یک سیم مسی و لحیم برای اتصال قطب مثب و منفی (در بالا توضیح داده شد) دو کانکتور و سپس به ترتیب برای اتصال تمام بخش های دو پورت به یکدیگر استفاده میکنیم. مراحل ساخت در تصویر زیر گویا است :

آموزش ساخت کابل OTG برای آیفون ، آپید و..

در صورتی که نیاز دارید کابل شما کمی بلند تر باشد بخش مادگی USB را به همراه سیم تهیه کنید و سپس کابل های بخش مادگی را به پورت دیگر متصل کنید.

آموزش ساخت کابل OTG برای آیفون ، آپید و..

در آخر پیشنهاد می کنیم برای سازماندهی کابل های خود از ۱۵ ترفند جالب برای سازمان دهی کابل و سیم ها استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در کلاسیک وب ۳ روش سات کابل OTG را به شما کاربران گرامی آموزش دادیم امیدواریم مطلب امروز برای شما کاربردی بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را می توانید از طریق بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

 • نوشته admin
 • 1 سال قبل
 • بدون دیدگاه
 • گوناگون

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب