مطلب فعلی :

آموزش تصویری ۲ روش ساخت دوچرخه ثابت در خانه

رفتن به بالا

آموزش تصویری ۲ روش ساخت دوچرخه ثابت در خانه

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

گوناگون

مجله اینترنتی دانستنی ها
ساخت دوچرخه ثابت در خانه

آموزش تصویری ۲ روش ساخت دوچرخه ثابت در خانه

دوچرخه سواری ورزشی مناسب و جالب است اما ممکن است بعضی ها به دلیل شرایط هوا و.. امکان دوچرخه سواری در بیرون را نداشته باشند. اگر شما یک دوچرخه دارید و در فکر تبدیل آن به دوچرخه ثابت ارزان با کمترین هزینه هستید، این مطلب مناسب شما است. امروز در کلاسیک وب روش تصویری ساخت دوچرخه ثابت در خانه را به شما آموزش می دهیم.

روش ساخت دوچرخه ثابت در منزل با دوچرخه معمولی!

How to Make Bike Rollers in home

دستگاه های دوچرخه ثابت در فروشگاه ها به فروش می رسند. اما اگر تمایل به استفاده از دوچرخه ثابت دارید به جای صرف هزینه خرید دستگاه جدید، می توانید دوچرخه معمولی خود را به دوچرخه ثابت تبدیل کنید و در صورت تمایل مجدد دوچرخه خود را به بیرون ببرید. این آموزش دستگاهی را معرفی می کند که به شکل فریم است و دوچرخه روی آن قرار می گیرد که با استفاده از غلطک، مانند دوچرخه ثابت عمل می کند.

لوازم مورد نیاز برای نقشه ساخت دوچرخه ثابت

روش ساخت و لوازم مورد استفاده در این پروژه تا قسمتی متنوع هستند. اما لوازمی که به طور اصلی نیاز دارید، عبارتند از:

 • سه قطعه ۱۸ اینچی (۴۵ سانتی متر) از لوله پی وی سی (PVC) با قطر ۳ اینچ
 • ۸ فوت (حدود ۲۵۰ سانتی متر) کمربند، تیمه یا طناب و..
 • ۶ عدد بلبرینگ
 • فولاد رولی سه قطعه ۲۱ اینچی (۵۳ سانتی متر)
 • مقداری پیچ
 • تخته سه لا
 • چوب و موارد مشابه برای ساخت قالب دستگاه

لوازم مورد نیاز برای ساخت دوچرخه ثابت در منزل

روش ابعاد ساخت قالب دوچرخه ثابت در منزل

انتخاب عرض مناسب برای غلطک در آموزش ساخت دوچرخه ثابت می تواند بسته به مهارت شما در حفظ تعادل بستگی داشته باشد. به طور کلی مقدار کمتر از ۱۴ اینچ (۳۵ سانتی متر) را پیشنهاد نمی کنیم و در این نمونه اندازه عرض ۱۸ اینچی برای غلطک را ساخته ایم. فاصله بین تایر ها هم معمولا در دوچرخه های بزرگ یکسان است اما باز هم می توانید آن را نسبت به اندازه دقیق دوچرخه خود بسازید. تایر عقب تقریبا نیمه بین دو غلتک عقب متمرکز شده و باید به صورتی باشد که تایر بین و روی دو غلطک سوار باشد. مقدار پیشنهادی ۲۷ سانت یا ۱۱ اینچ بین دو غلطک است. مرکز چرخ جلو باید کمی در پشت مرکز غلتک جلو باشد. به طور مثال اگر دوچرخه شما فاصله بین دو محورش ۵۱٫۵ اینچ است، مقدار ۵۳٫۵ را برای طراحی انتخاب کنید.

ابعاد ساخت قالب

اگر به دوچرخه های برقی نیز علاقه مندید، مطلب آموزش کامل و تصویری ساخت دوچرخه برقی ساده دست ساز در خانه را هم مطالعه نمایید.

ساخت غلطک های دوچرخه ثابت

در این پروژه از لوله PVC برای ساخت غلطک استفاده می شود. اما می توانید از وسایل مشابه نیز استفاده کنید. این لوله ها روی بلبرینگ سوار شده و با ایجاد اصطکاک توسط چرخ ها، شروع به چرخیدن می کنند. حلقه هایی نیز ببرید و روی لوله قرار دهید تا محدوده حرکت تسمه را محدود سازد.

ساخت غلطک های دوچرخه ثابت

نصب بلبرینگ ها و نحوه ساخت دوچرخه ثابت

تحته سه لا را به اندازه داخل لوله های ببرید و مرکز آن را به اندازه مغزی بلبرینگ سوراخ کنید. بلبرینگ ها را به کمک پیچ کردن قاب بلبرینگ روی چوب محکم کنید.

نصب بلبرینگ ها جهت ساخت دوچرخه ثابت

میله هایی فلزی را نیز داخل بلبرینگ ها قرار داده تا دو سر آن از طرفین خاج شود.

نصب بلبرینگ ها جهت ساخت دوچرخه ثابت

اکنون این قطعات را درون لوله قرار داده و و اطراف آن را به صورت محکم روی لوله پیچ کنید. با توجه به فشاری که روی این قطعات هست، باید از محکم بودن اتصال و. مطمئن باشید.

نصب بلبرینگ ها جهت ساخت دوچرخه ثابت

مطالعه مطلب آموزش ۳ روش ساخت فندک برقی (الکتریکی) ساده و حرفه ای در خانه نیز می تواند برای شما جالب باشد.

ساخت قاب دستگاه دوچرخه ثابت

در ادامه ساخت دوچرخه ثابت در خانه، به ساخت قاب که کار ساده ای است می رسیم. شما احتیاج به دو قطعه بلند دارید تا محور ها را با فاصله مناسب از زمین و به اندازه محور های دوچرخه نگه دارد. در زیر فریم محل عبور تسمه ها را نیز مد نظر داشته باشید.

ساخت قاب دستگاه دوچرخه ثابت

می توانید با استفاده از چوب این قالب را بسازید. سپس محل اتصال غلطک ها را هم تعیین کنید و مطابق تصویر اقدام به نصب آن ها کنید. میله های داخل بلبرینگ را به وسیله ضامن روی چوب مهار کنید تا ثابت شود و لوله راحت بچرخد.

ساخت قاب دستگاه دوچرخه ثابت

ایجاد تسمه برای دوجرخه ثابت

غلطک های عقب به وسیله نیروی پدال زدن شما می چرخند و برای چرخش غلطک جلو نیاز به اتصال غلطک های عقب به جلو دارید. ابزار های متنوعی مانند طناب، تسمه و.. می توانند برای این منظور استفاده شوند فقط باید از مواردی استفاده کرد تا بتواند اندازه آن را به درستی تنظیم کرد و روی غلطک سر نخورند. پس از انتخاب فاصله، دو سر تسمه را مقداری کوتاه تر بهم متصل کنید تا اندازه آن کوچک شود و اصطکاک کافی را به وجود آورد.

ایجاد تسمه برای دوجرخه ثابت

پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش گام به گام ساخت اره مویی برقی ساده و حرفه ای در خانه را هم مطالعه کنید.

نحوه ساخت دوچرخه ثابت و مونتاژ آن

حال که همه قطعات آماده هستند، زمان مونتاژ فرا رسیده است. تسمه را در بین غلطک ها قرار دهید تا نیرو را انتقال دهند. قطعات بریده شده از لوله را هم برای مهار تسمه در محوده مناسب بچسبانید.

مونتاژ دوچرخه ثابت

در مرکز فریم هم محلی برای ثابت کردن دوچرخه و قرار دادن پا مطابق تصویر قرار دهید.

مونتاژ دوچرخه ثابت

در ضمن توصیه می کنیم اتصالات را با استفاده از پیچ و مهره انجام دهید تا برای تنظیم اندازه و یا حمل و نقل به راحتی بتوانید آن را دمونتاژ و مونتاژ مجدد کنید. در نهایت دستگاه شما به شکل زیر برای قرار دادن دوچرخه روی آن آماده است.

مونتاژ دوچرخه ثابت

مطالعه مطلب آموزش ۲ روش ساخت ماشین کنترلی حرفه ای دست ساز در خانه را هم فراموش نکنید.

نمونه های دیگر تبدیل دوچرخه معمولی به دوچرخه ثابت ارزان قیمت

پایه و اساس ساخت آسان است و می توانید از خلاقیت خود استفاده کنید.

نمونه های دیگر دستگاه دوچرخه ثابت

نمونه هایی که توسط کاربران ساخته شده است را می بینید که می توانید از آن ها نیز برای الگو خود استفاده کنید.

نمونه های دیگر دستگاه دوچرخه ثابت

ویدیوی ساخت دوچرخه ثابت با محفظه نگه دارنده

اگر هنوز هم در مراحل ساخت دوچرخه ثابت دچار تردید شدید یا در قسمتی مشکل دارید، پیشنهاد می کنیم ویدیوی زیر را که روش ساخت این دستگاه را نشان می دهد تماشا کنید تا مشکلی در ساخت آن نداشته باشید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز روش ساخت دوچرخه ثابت را آموزش دادیم. نظر شما راجب این ایده چیست؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در این زمینه را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

 • نوشته admin
 • 1 سال قبل
 • بدون دیدگاه
 • گوناگون

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب