مطلب فعلی :

آموزش جدید ساخت کانال واتساپ در اندروید ، آیفون و..

رفتن به بالا

آموزش جدید ساخت کانال واتساپ در اندروید ، آیفون و..

نوشته admin

4 ماه قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش جدید ساخت کانال واتساپ در اندروید ، آیفون و..

آموزش جدید ساخت کانال واتساپ در اندروید ، آیفون و..

کانال ها یکی از محبوبترین ویژگی های شبکه های اجتماعی هستند. 📢 واتساپ نیز به جمع شبکه اجتماعی هایی که این قابلیت را دارند اضافه شده و شما میتوانید در این برنامه کانال ایجاد کنید. در این مطلب از کلاسیک وب به آموزش جدید ساخت کانال واتساپ در اندروید ، آیفون و.. میپردازیم.

نحوه ساختن کانال واتساپ

?How To Create A WhatsApp Channel

تا مدتی پیش کاربران واتساپ به صورت مستقیم نمی توانستند کانال ایجاد کنند. در صورتی که کاربران این برنامه میخواستند کانال واتساپ داشته باشند باید گروه واتساپی ایجاد میکردند و بعد امکان ارسال پیام برای سایر مخاطبین را میبستند. واتساپ در بروزرسانی های اخیر خود قابلیت ساخت کانال را ایجاد کرده و شما به راحتی میتوانید کانال ایجاد کنید. در ادامه روش ساخت کانال واتساپ را بررسی خواهیم کرد.

فعال کردن قابلیت ساخت کانال

ساخت کانال در واتساپ همانطور که گفته شد یکی از جدید ترین ویژگی های این برنامه است که اخیرا به آن اضافه شده است. برای همین قبل از هرکاری ابتدا باید با بروزرسانی برنامه مطمئن شوید که از آخرین ورژن آن استفاده میکنید.

ممکن است بعد از بروزرسانی واتساپ متوجه شوید که این قابلیت هنوز برای شما فعال نشده و ساخت کانال در واتساپ بیزینس برای شما امکان پذیر نیست. در این شرایط باید منتظر بمانید تا قابلیت ساخت کانال در واتساپ برای شما فعال شود. این قابلیت روی همه گوشی ها هنوز فعال نیست.

طریقه ساخت کانال واتس اپ در اندروید

همانطور که گفته شد قبل از هرکاری ابتدا مطمئن شوید که آخرین نسخه واتساپ را نصب کرده اید و برنامه واتساپ آخرین ورژن است. بعد از آن وارد برنامه واتساپ خود در گوشی اندرویدی شوید. در پایین صفحه تب های مختلفی را میتوانید مشاهده کنید. وارد تب Updates شوید.

ساخت کانال در واتساپ

بعد از وارد شدن به تب Updates روی آیکن + ضربه بزنید. بعد از باز شدن منو روی New Channel ضربه بزنید.

ساخت کانال واتس اپ

برای شروع گزینه Get Started را انتخاب کنید. واتساپ شرایط و قوانینی برای ایجاد کانال دارد که شما باید از این قوانین پیروی کنید. در صفحه بعدی بعد از خواندن قوانین واتساپ باید قوانین و شرایط واتساپ را قبول کنید. در مرحله بعدی باید نام کانال واتساپ خود را وارد کنید. شما میتوانید هر نامی برای کانال واتساپ خود وارد کنید. این نام دلخواه است. دقت داشته باشید بعد از اتمام مراحل ساخت کانال، میتوانید به راحتی نام کانال خود را تغییر دهید. به غیر از نام کانال شما میتوانید یک عکس برای پروفایل خود نیز قرار دهید. عکس پروفایل را نیز هر زمان خواستید میتوانید تغییر دهید.

در بخش Description شما میتوانید مقداری توضیحات راجع به کانال خود بنویسید. در آخر روی Create channel ضربه بزنید تا کانال شما ساخته شود. بعد از اتمام ساخت کانال خود برای به اشتراک گذاشتن آن با دوستان خود وارد کانال خود شوید. روی نام آن ضربه بزنید. در صفحه باز شده اطلاعات کانال خود را میتوانید مشاهده کنید. ساخت لینک کانال واتساپ به صورت خودکار انجام میشود. لینک کانال را کپی کرده و با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

ساخت کانال واتساپ در گوشی های آیفون

در صورتی که شما از گوشی های آیفون استفاده میکنید باز هم میتوانید کانال واتساپ خود را ایجاد کنید. برای این کار بعد از آپدیت آن وارد این برنامه شوید. سپس به تب Updates بروید. Updates در پایین صفحه سمت راست قرار دارد. سپس در تب وارد شده از بالای صفحه روی آیکن + ضربه بزنید. با این کار یک منو برای شما باز میشود. از طریق منو باز شده Create Channel را انتخاب کنید. اکنون با انتخاب گزینه Get Started مراحل ساخت کانال واتساپ برای شما آغاز میشود. در مرحله اول ابتدا باید قوانین و شرایط واتساپ را بپذیرید و بعد نام و عکس پروفایل خود را انتخاب کنید.

نحوه ساختن کانال واتساپ

در آخر روی Create Channel ضربه بزنید تا کانال واتساپ شما ساخته شود.

آموزش ساخت کانال واتساپ در نسخه وب این برنامه

به هر دلیلی ممکن است شما از واتساپ در گوشی های خود استفاده نکنید و از واتساپ وب در ویندوز استفاده کنید. در این نسخه از واتساپ نیز ساخت کانال واتس اپ امکان پذیر است. برای این کار نسخه وب واتساپ را باز کنید. وارد اکانت خود شوید. روی Channels کلیک کنید. سپس آیکن + و بعد Create channel را انتخاب کنید. برای ادامه و موافقت با شرایط واتساپ Continue را انتخاب کنید. نام و پروفایل کانال خود را انتخاب کنید و بعد روی Create channel ضربه بزنید تا کانال واتساپ شما ساخته شود. بعد از اتمام ساخت کانال، ساخت لینک کانال واتساپ به صورت خودکار انجام میشود.

سوالات متداول

آیا ایجاد کانال در واتساپ بدون شماره تلفن امکان پذیر است؟

به دلیل اینکه شما در اکانت واتساپ خود، کانال ایجاد میکنید، ساخت کانال با شماره تلفن انجام میشود اما کاربران نمیتوانند شماره تلفن سازنده کانال را مشاهده کنند.

حداکثر تعداد نفراتی که میتوانند وارد کانال واتساپ شوند چه میزان است؟

برعکس گروه های واتساپی که شما میتوانید تعداد افراد محدودی را وارد آن کنید، در کانال های واتساپ فعلا محدودیتی وجود ندارد و شما میتوانید هر تعدادی که خواستید وارد کانال های واتساپ کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز طریقه ساخت کانال واتس اپ را بررسی کردیم. آیا این قابلیت برای شما فعال شده و توانستید در واتساپ کانال خود را ایجاد کنید؟ شما میتوانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه ساخت کانال واتساپ جدید در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 4 ماه قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب