مطلب فعلی :

آموزش حذف و بستن قابلیت کامنت گذاشتن در اینستاگرام

رفتن به بالا

آموزش حذف و بستن قابلیت کامنت گذاشتن در اینستاگرام

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش حذف و بستن کامنت در اینستاگرام

آموزش حذف و بستن قابلیت کامنت گذاشتن در اینستاگرام

اینستاگرام همواره به دنبال بهبود بخش های مختلف این شبکه اجتماعی محبوب برای کاربران خود بوده است. این بار هم در آپدیت جدید خود به بخش کامنت ها توجه ویژه ای داشته است. کامنت ها هسته مرکزی پست های اینستاگرام هستند و به بخش تعاملی کاربران تبدیل شده است. حال اینستاگرام به جهت تقویت تعامل مثبت کاربران و جلوگیری از درج کامنت در برخی از پست ها به ترتیب قابلیت های جدید غیرفعال سازی و بستن کامنت ها و لایک آن ها را معرفی کرده است. با کلاسیک وب همراه باشید تا مرور مختصری بر این دو ویژگی جدید داشته باشیم.

نحوه غیرفعال نمودن امکان کامنت گذاشتن برای پست های اینستاگرام

how to ‘like’ or disable comments on Instagram posts

قبل از این تغییرات در نسخه جدید چندی پیش شاهد افزوده شدن ارسال پیام موقت و ناپدید شونده در اینستاگرام بودیم. قابلیتی که باعث شد اینستاگرام به یک نرم افزار تمام عیار تبدیل شود. حال دو بخش جدید غیرفعال سازی و لایک کامنت ها هم به تغییرات اخیر این ماه اینستاگرام افزوده شده است.

لایک کردن کامنت ها در اینستاگرام

فیس بوک برای اولین بار لایک کامنت را معرفی کرد؛ شیوه ای که به واسطه آن می شود نظری را رد یا تایید نمود. حال اینستاگرام هم این امکان را اضافه کرده است تا کاربران بتوانند تعامل موثر تری در قسمت نظرات داشته باشند.

برای لایک کامنت کافی است روی آیکن قلبی شکلی که رو به رو هر کامنت ظاهر شده است ضربه بزنید.

نحوه غیرفعال نمودن یا لایک کردن پست ها در اینستاگرام

غیرفعال کردن کامنت ها اینستاگرام

قسمت دیگری که به کمک کاربران آمده است تا بتوانند بخشی از کامنت های جنجالی و درگیری هایی که ممکن است از ظریق کامنت گذاری رخ دهد را کاهش دهند همین غیرفعال کردن نظرات است. قابلیتی که تحت عنوان Turn Off Commenting برای هر پست معرفی شده است و فعلا کاربران می توانند برای تک تک پست ها ( و نه به صورت کلی) این بخش را فعال نمایند.

توجه داشته باشید برای استفاده از این قابلیت باید نسخه اپ خود را به آخرین ورژن آپدیت کنید

آموزش بستن نظرات اینستاگرام

برای بستن یا غیرفعال کردن نظرات دو راه در اینستاگرام پیش بینی شده است. اول این که هنگام پست گذاشتن و به روش متداول و زمانی که پست را می خواهید منتشر کنید از طریق بخش Advanced Settings کامنت ها را ببندید. در این قسمت زبانه Turn Off Commenting وجود دارد که کافی است آن را خاموش کنید. در واقع از همین بخش پست گذاری است که کاربران می توانند با استفاده از افکت های اینستاگرام به تصاویر خود جلوه بهتری دهند، برخی از فالورر ها را بدون بلاک کردن از لیست فالوور های خود حذف کنند و یا این که کامنت ها را غیر فعال کنند.

نحوه غیرفعال نمودن یا لایک کردن پست ها در اینستاگرام

روش دوم ساده تر است. برای بستن کامنت ها این بار می توانید سه نقطه هر پست که همان تنظیمات است را لمس کنید. اگر نسخه جدید را دانلود کرده باشید گزینه Turn off commenting بدان اضافه شده است.

نحوه غیرفعال نمودن یا لایک کردن پست ها در اینستاگرام

علاوه بر این تغییرات اینستاگرام خبر گسترده تر شدن امکان ریپورت یا گزارش دادن کاربران را داده است. به این صورت که قرار است گزینه جدیدی به گزینه های ریپورت و علت ارسال آن به نام self-injury افزوده شود. بنابراین از این پس علاوه بر این که اینستاگرام تمام مطالب مرتبط با self-injury یا خود آزاری را رصد می کند کاربران هم می توانند برای گزارش چنین مواردی به آن کمک کنند.

نظرات شما ؟

دیدگاه خود را پیرامون تغییرات نسخه احیر اینستاگرام مخصوصا قابلیت بستن کامنت ایسنتاگرام را  با ما در میان بگذارید. آیا از قابلیت های افزوده شده رضایت دارید؟

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب