مطلب فعلی :

آموزش حذف پیش نویس (Draft) اینستاگرام اندروید و آیفون

رفتن به بالا

آموزش حذف پیش نویس (Draft) اینستاگرام اندروید و آیفون

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش حذف پیش نویس (Draft) اینستاگرام اندروید؛ آیفون و وب

آموزش حذف پیش نویس (Draft) اینستاگرام اندروید و آیفون

اینستاگرام دارای قابلیت های کوچک متنوع و منحصر به فردی است. به عنوان مثال اگر تصمیم دارید ویدیو یا عکسی را در اینستاگرام منتشر کنید؛ می توانید آنها در اینستاگرام پیش نویس ? کنید. بعدها اگر به اینستا برگردید و از انتشار این پست ها منصرف شوید می توانید آنها را از پیش نویس یا Draft اینستاگرام پاک کنید. در ادامه برای کمک به آن دسته از کاربران که طریقه انجام این کار را نمی دانند؛ ما روش حذف پیش نویس (Draft) اینستاگرام را آموزش خواهیم داد.

نحوه حذف پیش نویس اینستاگرام

How to Delete an Instagram Draft

اینستاگرام قابلیت پیش نویس یا Draft را در سال ۲۰۱۶ ارائه داد. سال های زیادی از آن زمان می گذرد؛ اما کاربرانی هستند که هنوز از اینستاگرام استفاده می کنند و هنگام مشاهده، ویرایش و حتی حذف پیش نویس ها دچار سردرگمی می شوند.

قابلیت پیش نویس اینستاگرام با ذخیره پست های اینستاگرامی شما که برای ارسال لغو شده ان یا پست هایی که تصمیم گرفته اید ارسال نکنید، کاربرد دارد. وقتی می خواهید یک عکس یا فیلم ارسال کنید اما تصمیم به بک (Back) کردن می گیرید؛ اینستاگرام از شما سوال می کند که آیا می خواهید پست را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید یا خیر. اگر می خواهید بعدا پست را ویرایش کنید؛ این قابلیت بسیار مفید واقع می شود.

اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا تعداد نامحدودی پیش نویس را ایجاد کنید. همچنین روش خاص خود را برای مشاهده پیش نویس ها؛ ویرایش و حذف آنها به کاربران ارائه می دهد. اما اگر قصد پاک کردن Draft در اینستاگرام را دارید، نحوه انجام کار ساده است؛ کافیست که ادامه مطلب امروز کلاسیک وب را مطالعه کنید. برای ساخت کاور هایلایت هم می توانید از ۵ روش ساخت عکس کاور هایلایت استوری اینستاگرام استفاده کنید.

حذف پیش نویس اینستاگرام در اندروید و آیفون

قبلا نحوه حذف کامل هیستوری جستجو اینستاگرام و رفع مشکل پاک نشدن هیستوری را به شما آموزش دادیم؛ اما حالا شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که پیش نویس های اینستاگرام کجاست؟ و چگونه می توانید برای حذف Draft پست اینستاگرام اقدام کنید؟ برای حذف پیش نویس های اینستا کافیست که مراحل زیر را دنبال کنید:

برنامه Instagram را باز کنید. وارد اکانت خود شوید.

حذف پیش نویس اینستاگرام در اندروید و آیفون

اگر برنامه اینستاگرام شما باز نمی شود از ۱۱ روش حل مشکل باز نشدن اینستاگرام با اینترنت ایرانسل ، همراه اول ، وای فای و.. استفاده کنید.

درست بعد از بار کردن برنامه؛ دقیقا مانند زمانی که تصمیم به انتشار یک پست می کنید؛ روی دکمه + که در پایین صفحه قرار دارد تپ کنید.

حذف پیش نویس اینستاگرام در اندروید و آیفون

اینجا محل پیش نویس های ذخیره شما است. پیش نویس ها در بالا پنهان شده اند و برای دیدن آنها باید کمی به پایین اسکرول کنید. وقتی دکمه های DRAFTS و Manage را مشاهده کردید؛ این همان جایی است که پیش نویس ها ذخیره شده اند.

حذف پیش نویس اینستاگرام در اندروید و آیفون

برای حذف Draft در اینستاگرام کافیست که روی Manage تپ کنید و بعد Edit را انتخاب کنید.

حذف پیش نویس اینستاگرام در اندروید و آیفون

حالا به شما اجازه داده می شود تا پیش نویس های اینستاگرامی که می خواهید حذف کنید را انتخاب کنید. می توانید یک یا چند مورد را انتخاب کنید.

حذف پیش نویس اینستاگرام در اندروید و آیفون

وقتی تمام موارد مورد نظر خود را انتخاب کردید؛ دکمه Done را تپ کنید.

Instagram حالا از شما درخواست تایید می کند. برای تایید کافیست گزینه Discard را تپ کنید تا تمام پیش نویس های انتخاب شده خود را پاک کنید.

حذف پیش نویس اینستاگرام در اندروید و آیفون

نحوه حذف Save Draft در اینستاگرام کامپیوتر

متاسفانه اینستاگرام قابلیت حذف Save Draft در اینستاگرام مبتنی بر وب؛ چه در کامپیوتر و چه در مرورگر گوشی همراه را ارائه نمی دهد. این بدان معناست که شما نمی توانید پیش نویس ها را مشاهده کنید و حتی آنها را از طریق کامپیوتر پاک کنید. گفته شده که برای مشاهده؛ ویرایش و حذف پیش نویس ها باید از اپلیکیشن اندروید و آیفون خود استفاده کنید.

در آخر از شما دعوت می کنیم ۵ روش برداشتن و حذف شماره از اینستاگرام را جهت حفظ حریم شخصی خود حتما مطالعه بفرمایید.

نظرات و پشنهادات شما؟

اینستاگرام از ویژگی خوبی مانند پیش نویس برخوردار است. می توانید آن را به راحتی در اندروید و آیفون ذخیره کنید؛ ویرایش کنید و حذف کنید. با دسترسی به این ویژگی شما می توانید پست های خود را ارسال کنید و یا برای حذف آن اقدام کنید. اگر نظر و یا پیشنهادی در رابطه با این موضوع دارید می توانید در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب