مطلب فعلی :

آموزش روش صحیح نجات و مقابله با ریختن آب و.. روی لپ تاپ

رفتن به بالا

آموزش روش صحیح نجات و مقابله با ریختن آب و.. روی لپ تاپ

نوشته admin

1 ماه قبل

بدون دیدگاه

گوناگون

مجله اینترنتی دانستنی ها
How to save and deal with spilling water on the laptop

آموزش روش صحیح نجات و مقابله با ریختن آب و.. روی لپ تاپ

ریختن مایعات روی لپ تاپ یک تجربه استرس زا است. 💻 با اینکه ممکن است شما فردی باشید که همیشه مراقب لپ تاپ خودتان هستید اما ممکن است باز چنین اتفاقی بیفتد. در این مطلب از کلاسیک وب به آموزش روش صحیح نجات و مقابله با ریختن آب و روی لپ تاپ می پردازیم.

حل مشکل ریختن آب روی لپ تاپ و روشن نشدن

Solving the problem of spilling water on the laptop and not turning on

آب یا مایعاتی که بر روی لپ تاپ ریخته می شود باعث اتصال کوتاه بین قطعات الکترونیکی داخل دستگاه می شود و به آنها آسیب می رساند. این عمل ممکن است باعث از دست رفتن اطلاعات شما، مشکلات سخت افزاری و حتی خراب شدن کامل دستگاه شود. خوشبختانه می توانید با اقدامات به موقع مانع از خراب شدن کامل دستگاه شد. زمان در جلوگیری از آسیب بیشتر به لپ تاپ بسیار مهم است.

اگر روی لپ تاپ آب ریخت چه کار کنیم؟

اگر لپ تاپ شما روشن باشد و آب بر روی آن ریخته شده ابتدا آن را خاموش کنید. کابل یا باتری را از دستگاه جدا کنید. حالا مراحل زیر را دنبال کنید. توجه کنید راه حل های زیر تنها اقداماتی است که از آسیب بیشتر به دستگاه جلوگیری می کند. در مرحله اول هر گونه کابل، موس، فلش و وسایل جانبی را از دستگاه جدا کنید.

قسمت بیرونی لپ تاپ را با حوله جاذب بدون پرز خشک کنید. لپ تاپ را وارونه نگه دارید تا همه مایعات داخل آن خارج شود. سعی نکنید به وسیله سشوار آن را خشک کنید. زیرا هوای گرم باعث ذوب شدن اتصالات آن می شود. همچنین هوای پر فشار ممکن است آب را به قسمت های دیگر هدایت کند.

اگر روی لپ تاپ آب ریخت چه کار کنیم؟

توجه کنید نوع مایعات ریخته شده بر روی لپ تاپ نیز مهم است. آب کمترین میزان خورندگی در بین مایعات را دارد. اما اگر مایعی که بر روی لپ تاپ ریخت سوزآورتر از آب مثل الکل یا مایعات قندی باشد به دلیل اسیدیته و رسانایی بیشتر این مایعات، بهتر است در اولین فرصت به یک تعمیرکار خوب مراجعه کنید.

روش صحیح نجات لپ تاپ بعد از ریختن مایعات

در مرحله بعدی لپ تاپ را برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت در جای خشک و گرم کنار بگذارید. باز گذاشتن درب آن و خالی از هرگونه وسایل جانبی به زودتر خشک شدن آن کمک می کند. بهتر است ایده سنتی سطل برنج را نادیده بگیرید. اما بودن رطوبت گیر در فضا به خشک شدن رطوبت داخل آن کمک بیشتری خواهد کرد. سعی نکنید لپ تاپ را روشن کنید. ممکن هست هنوز آب در داخل دستگاه باشد و به دلیل رسانا بودن آب باعث اتصال بین قسمت های مختلف آن شود. در نتیجه قسمت هایی که ممکن است آسیب ندیده باشند نیز آسیب ببینند.

ریختن آب روی لپ تاپ

جدا کردن اجزای داخلی لپ تاپ بعد از ریخته شدن آب

باز کردن و جدا سازی قطعات داخلی لپ تاپ های قدیمی کار ساده ای بود. اما در لپ تاپ های امروزی بهتر است این کار را خودتان انجام ندهید. اگر نگران نشت مایعات به داخل حافظه هستید آن را باز کنید. بهتر است برای باز کردن پشت لپ تاپ از پیش گوشتی PH1PH2 استفاده کنید. برای خارج کردن حافظه گیره های پلاستیکی کنار آن را فشار دهید تا درایو خارج شود. توجه کنید در تمام مراحل دستگاه به برق وصل نباشد. هر کدام از اجزا را که جدا می کنید با دقت خشک کنید. بعد از خارج کردن اجزا آنها را در فضای گرم و خشک قرار دهید تا مایعات داخل آنها تبخیر شود.

راه اندازی دوباره لپ تاپ بعد از تبخیر مایعات داخل آن

بعد از خشک شدن قسمت های مختلف لپ تاپ، قطعات جدا شده را در سر جای خود ببندید. اگر فکر می کنید ممکن است جای آنها را فراموش کنید قبل از باز کردن، از آنها عکس بگیرید. بعد از سر هم کردن لپ تاپ آن را به برق وصل کنید. ممکن است آسیب دستگاه جدی باشد و لپ تاپ شما روشن نشود. اما اگر لپ تاپ روشن شد و ارور خاصی را نمایش نداد. بهتر است در اولین فرصت از اطلاعات ذخیره شده در آن پشتیبان تهیه کنید.

ریختن قهوه یا الکل روی لپ تاپ

آب به دلیل رسانایی بیشتر نسبت به مایعات دیگر اگر به درستی پاک نشود باعث اتصال بین قسمت های مختلف دستگاه می شود. در حالی که رسانایی قهوه یا الکل کمتر است. اما مایعات قندی ممکن است به قسمت های مختلف قطعات بچسبد و در طولانی مدت باعث خورده شدن قطعات شود. اگر مایعات قندی روی لپ تاپ ریخته شده است بهتر است قطعات آن را با الکل ایزوپروپیل ۹۹ درصد پاک کنید. نگران نباشید سرعت تبخیر آن بیشتر از آب است. به سرعت خشک می شود. همچنین ریختن الکل بر روی لپ تاپ باعث سوختن صفحه نمایش آن می شود. اما اگر الکل تنها روی کیبورد ریخته شود احتمال آسیب دستگاه کمتر است.

ریختن آب روی لپ تاپ

ریختن نوشابه روی لپ تاپ

در مورد نوشابه کاملا جدی باشید. زیرا نوشابه مایع قندی با خوردگی بسیار زیاد و همچنین رسانایی خوبی نیز دارد. احتمال آسیب به قسمت های بیشتری وجود دارد. به هیچ عنوان لپ تاپ را روشن نکنید. بعد از پاک کردن سطح بیرونی آن و جدا سازی قطعات جانبی آن مثل موس، فلش یا هارد آن را به تعمیرکار خوب بسپارید.

اگر قطعات لپ تاپ از هم جدا نمی شوند

در مورد لپ تاپ های قدیمی امکان جدا کردن قطعات آن و حتی باز کردن پشت آن نیز وجود دارد. اما در مورد مک بوک یا سر فیس بوک ها امکان جدا کردن حتی باتری آن وجود ندارد. اقدام اولیه در این مورد خشک کردن سطح خارجی آنها و گذاشتن آنها در فضای گرم و خشک است. استفاده از رطوبت گیر ها می تواند به تبخیر شدن آب داخل دستگاه سرعت بدهد. بهتر است دستگاه را تکان ندهید. از باد داغ سشوار برای خشک شدن آب داخل آنها استفاده نکنید. در لحظه اول آن را روشن نکنید.

جمع بندی

اگر شما تمامی مراحل بالا را انجام دادید و لپ تاپ شما روشن شد. اولین کار این است که از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید.

ممکن است لپ تاپ شما بیشتر از چندین هم بدون هیچ مشکلی کار کند. اما برای از بین بردن رطوبت کامل آن به تعمیر کار مراجعه کنید. زیرا ممکن است رطوبت مانده در داخل دستگاه بعد از چند ماه باعث از کار افتادن دستگاه شود.

ریختن آب روی لپ تاپ

سوالات متداول

در مورد ریختن چای روی لپ تاپ چه کار باید بکنیم؟

ریختن چای روی لپ تاپ دقیقا مشابه با آب است. تمام مراحلی که در بالا گفته شد انجام دهید. در آخر برای رطوبت گیری به تعمیرکار مراجعه کنید.

اقدامات اولیه برای آب خوردگی لپ تاپ لنوو چیست؟

دستگاه را خاموش کنید. سطح بیرونی را خشک کنید. سپس دستگاه را در فضای آزاد قرار دهید. در آخر رطوبت گیری را توسط تعمیرکار انجام دهید.

بعد از ریختن آب روی لپ تاپ چه کاری نکنیم؟

از سشوار برای خشک کردن آن استفاده نکنید. اگر ۱۰۰ درصد مطمئن نیستید اجزای داخلی آن را جدا نکنید. قطعات داخلی را با دست لمس نکنید.

نظرات و پیشنهاد های شما ؟

در این مطلب از کلاسیک وب به آموزش روش صحیح نجات و مقابله با ریختن آب و .. روی لپ تاپ را بررسی کردیم. وقتی با این مشکل روبه رو شدید وحشت نکنید. مراحل بالا را انجام دهید. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 ماه قبل
  • بدون دیدگاه
  • گوناگون

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب