مطلب فعلی :

آموزش ساخت کابل VGA (وی جی ای) به همراه نقشه و رنگ بندی آن

رفتن به بالا

آموزش ساخت کابل VGA (وی جی ای) به همراه نقشه و رنگ بندی آن

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

گوناگون

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش ساخت کابل VGA (وی جی ای) به همراه نقشه، رنگ بندی آن

آموزش ساخت کابل VGA (وی جی ای) به همراه نقشه و رنگ بندی آن

اگر در هنگام تعطیلات به کابل VGA احتیاج پیدا کنید و فروشگاهی را برای خرید کابل VGA پیدا نمی کنید می توانید خودتان شروع به ساخت کابل VGA کنید. درست است که ممکن است پروژه ساخت کابل VGA نسبت به خرید کابل وی جی ای ارزانتر نباشد اما می تواند که واقعا دسترسی به این کابل ندارید یا در زمانی یکی از کابل های شما خراب شد با سوکت کابل خراب و یک کابل CAT5 شبکه در خانه برای دوربین مداربسته، لپ تاپ، مانیتور کیس و.. کابل VGA بسازید.

آموزش کامل ساخت کابل VGA (وی جی ای)

Make Your Own VGA Cable of CAT5 Cable!

کابل VGA ( مخفف Video Graphics Array) در بین کاربران کامپیوتر و گیمرها یکی از محبوبترین کابل های انتقال دهنده سیگنال های ویدیویی است. معمولا از این کابل برای وصل کردن کامپیوتر به مانیتور استفاده می شود. کابل VGA را می توان در تلویزیون های با کیفیت، کامپیوترها و سایر دستگاه های الکترونیکی استفاده کرد. کابل های VGA بخشی از گروه D-Sub هستند که یک نوع رایج از کانکتورهای الکترونیکی است که قدمتی طولانی دارد.

آموزش ساخت کابل وی جی ای

کابل VGA دارای سه ردیف و در مجموع ۱۵ پین است. دو پیچ در هر دو طرف پین سوکت قرار گرفته است که برای نگه داشتن کابل استفاده می شود. به جای استفاده از پیچ گوشتی شما باید با استفاده از دست پیچ ها را ببندید. قبلا در کلاسیک وب نحوه ساخت و سوکت زدن کابل شبکه کراس، استریت و .. را به شما آموزش دادیم، با استفاده از دستورالعمل های زیر دیگر شما می توانید یک کابل VGA مناسب بسازید.

 سیم بندی کابل VGA

قبلا در کلاسیک وب نحوه ساخت کابل AUX ، تبدیل AUX به USB و RCA با سیم هدفون و.. را به شما آموزش دادیم، برای برش برخی از کابل ها و اتصال آن به تلویزیون یا کامپیوتر باید مقرراتی که وجود دارد را به کار ببرید. شما باید حدود ۱ اینچ از عایق بیرونی کابل CAT5 را برش بزنید تا هشت سیمی که دارای رنگ های مختلفی هستند را مشاهده کنید. سیم های رنگی را مانند تصویر زیر مرتب کنید. حدود ۳ میلی متر از عایق سیم های داخلی را با سیم لخت کن برش بزنید.

سیم بندی کابل VGA

نقشه ساخت کابل VGA

به خاطر داشته باشید که بهترین کانکتورها، کانکتورهای نر هستند. بخشی از کابل VGA شامل پین های ارتباطی به نام کانکتور نر هستند، در حالی که بخش اتصال سوکت شامل کانکتور ماده است. شیلد سوکت که در داخل شیلد پلاگین است به کابل صفحه نمایش متصل است. با دقت و با حوصله کار کنید. بعضی از کابل ها و کانکتورها ممکن است روکش اضافه نداشته باشند.

نقشه ساخت کابل VGA

کارهایی که در بالا توضیح داده شده است را برای طرف دیگر کابل انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که هر دو طرف اتصال قادر به ارسال و دریافت سیگنال هستند و به درستی کار می کنند.

نقشه ساخت کابل VGA

اتصال کابل VGA به کامپیوتر

اطمینان حاصل کنید که کابل امن است و سیم ها موجود هستند. چنانچه تصاویر انتقال داده نمی شوند تنظیمات کارت گرافیک را چک کنید، در صورتی که کارت گرافیک وجود نداشته باشد شما یک صفحه خالی مشاهده خواهید کرد.

اتصال کابل VGA به کامپیوتر

اگر علاوه بر کابل VGA به کابل او تی جی احتیاج دارید قبلا در کلاسیک وب ما مراحل ساخت کابل OTG یا او تی جی برای اتصال به اندروید، آیفون و.. را آموزش دادیم که می توانید از آن استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

آیا شما توانسته اید پروژه ساخت کابل VGA خود را کامل کنید؟ آیا در حین ساخت کابل نکاتی وجود دارد که در پست امروز کلاسیک وب بیان نشده باشد؟ با ذکر این نکات در بخش دیدگاه این پست، پروژه ساخت کابل وی جی ای را کامل کنید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • گوناگون

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب