مطلب فعلی :

آموزش شخصی سازی فایرفاکس کوانتوم ۵۷ و رفع مشکل کار نکردن افزونه ها

رفتن به بالا

آموزش شخصی سازی فایرفاکس کوانتوم ۵۷ و رفع مشکل کار نکردن افزونه ها

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش و ترفند شخصی سازی فایرفاکس کوانتوم 57 و بررسی دلایل کار نکردن افزونه ها

آموزش شخصی سازی فایرفاکس کوانتوم ۵۷ و رفع مشکل کار نکردن افزونه ها

یکی از دلایلی که کاربر ها کروم را به فایرفاکس ترجیح می دهند سرعت بالاتر آن بوده و فایرفاکس با ارائه نسخه متفاوتی از مرورگر خود سرعت چشمگیری به کاربران ارائه داده است. نسخه ویژه و پرسرعت فایرفاکس که کوانتوم نام دارد طبق مقایسه انجام شده سرعتی چند برابر فایرفاکس معمولی داشته و تم زیبا و تیره رنگ آن باعث جذب بسیاری از افراد می شود. استفاده از موتور CSS پیشرفته باعث هرچه سریعتر شدن فایرفاکس کوانتوم می شود در این مطلب قصد داریم شما را با آموزش شخصی سازی فایرفاکس کوانتوم در کلاسیک وب همراه کنیم.

آموزش کار با فایرفاکس کوانتوم و حل مشکل غیر فعال پلاگین فایرفاکس کوانتوم

 Instructions To Work With Firefox Quantum And Fix Extensions Or Adds-On Does Not Work 

اگر از سرعت مرورگر فایرفاکس خود خسته شده اید و با وجود استفاده از ۲۵ ترفند افزایش سرعت فایرفاکس در کلاسیک وب هنوز هم دچار مشکل می شوید، پیشنهاد می شود که از نسخه کوانتوم آن استفاده کنید. نسخه کوانتوم که مجهز به Photon UI شده است ظاهری ساده و در عین حال شیک به شما میدهد. از ویژگی های این مرورگر می توان به پردازش تب هایی اشاره کرد که بیشتر از سایر استفاده می شوند. اگر می خواهدید فایرفاکس کوانتمتان شخصی سازی شود از روش های زیر استفاده کنید.

چگونه Toolbar فایرفاکس کوانتوم را شخصی سازی کنیم؟

برای شخصی سازی فایرفاکس کوانتوم و حذف گزینه ها از Toolbar کافی است روی گزینه مورد نظر مثلا کلید Home کلیک راست کنید و سپس Remove from Toolbar را انتخاب کنید. ممکن است بین گزینه ها فضای خالی وجود داشته باشد که در واقع برای اضافه کردن امکانات جدید به مرورگر کوانتوم شما است. یکی دیگر از ترفند کار با فایرفاکس کوانتوم فعالسازی حالت Private مرورگر است که آن را قبلا در کلاسیک وب آموزش دادیم.

آموزش کار با فایرفاکس کوانتوم 57

اگر می خواهید آیکن های حذف شده را مجدد به Toolbar اضافه کنید کافی است در فضای خالی کلیک راست کرده و گزینه Customize را انتخاب کنید. توجه کنید که ظارهر فایرفاکس کوانتوم ممکن است کمی متفاوت از نسخه معمولی باشد اما کلیه امکانات در هر دو نسخه وجود دارند.

 پیدا کردن افزونه فایرفاکس کوانتوم

سپس می توانید در پنجره باز شده آیکن مورد نظر خود را انتخاب کرده و در جای دلخواه خود قرار دهید. علاوه بر آموزش تغییر فایرفاکس کوانتوم شما می توانید نحوه هماهنگ سازی تب ها و بوک مارک فایرفاکس با دستگاه های دیگر را نیز یاد بگیرید.

 کار نکردن پلاگین فایرفاکس کوانتوم

دلیل کار نکردن افزونه در فایرفاکس جدید و یا فعال نبودن add-on در فایرفاکس کوانتوم چیست؟

رقابت همیشگی فایرفاکس و کروم همچنان ادامه داشته و بالاخره فایر فاکس توانسته است تا از نظر سرعت به کروم برسد و دلیل این بهبود کار نکردن پلاگین فایرفاکس کوانتوم است، به نحوی که برخی از add-on ها یا اکستنشن ها روی این مرورگر نصب نمیشود. علت کار نکردن افزونه idm در فایرفاکس کوانتوم بهبود هرچه بیشتر این مرورگر و پردازش هسته ای بهتر فایرفاکس بوده در نتیجه اقدام به حذف برخی اکستنشن ها کرده است که البته این موضوع باعث اعتراض تعداد زیادی از کاربران می شود، به هر حال امیدواریم مشکل کار نکردن افزونه در فایرفاکس جدید برطرف شود.برای نسخه های قدیمی تر فایرفاکس قبلا در کلاسیک وب حل مشکل غیر فعال شدن و اضافه کردن افزونه IDM به فایرفاکس آموزش دادیم.

کار نکردن افزونه idm در فایرفاکس کوانتوم

افزونه مرورگر فایرفاکس در گذشته به زبان XML نوشته می شدند اما در فایرفاکس کوانتوم زبان آن ها به XUL تغییر یافته و به XPCOM که مدل اجزای سازنده کامپوننت مورد استفاده توسط فایرفاکس بوده، نزدیک شده است. پاک کردن تاریخچه مرورگر امکان دیگری است که فایرفاکس کوانتم هم مانند سایر مرورگر ها دارد و شما به راحتی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

آموزش کار با فایرفاکس کوانتوم

رفع مشکل غیرفعال شدن افزونه ها در فایرفاکس جدید کوانتوم ۵۷

در حال حاضر بهترین راه حل استفاده از افزونه های جایگزین با جستجو در گوگل یا مراجعه به بخش about:addons فایرفاکس و legacy extensions است ، در این قسمت روی دکمه find replacement افزونه غیر فعال شده  کلیک کنید تا فایرفاکس افزونه مشابه فعال را برای نصب به شما پیشنهاد دهد.

رفع مشکل غیرفعال شدن افزونه ها در فایرفاکس جدید کوانتوم 57

بهترین راه برای تغییر رنگ خودکار و اضافه کردن حالت شب به فایرفاکس کوانتم

آیا می دانستید که امکان نمایش پسورد دایره ای در فایرفاکس وجود دارد و یا می توان تم مرورگر فایرفاکس کوانتم را به صورت خودکار تغییر داد؟ تغییر رنگ مرورگر در شب یا ساعات مشخص امکان جالبی است که پلاگین فایرفاکس کوانتوم به شما می دهد. برای تنظیم این ویژگی باید در صفحه اصلی مرورگر دکمه های Ctrl+Shift+A را همزمان فشار دهید و اکستنشن Time-Based Theme Changer را با زدن دکمه Add to Firefox نصب کنید.

کار نکردن add-on فایرفاکس کوانتوم

خواهید دید که پس از نصب اکستنشن در صفحه جدید می توانید مدت زمان و ساعت تغییر رنگ مرورگر خود را مشخص کرده و سپس دکمه Manually Check Time را بزنید. اگر با مشکل کار نکردن پلاگین فایرفاکس کوانتوم مواجه شدید لازم است این نرم افزار را یک بار ببندید و دوباره باز کنید. در صورتی که می خواهید ذخیره آدرس سایت ها را در مرورگر خود انجام دهید مثلا لینک اکستنشن ها را Save کنید.

 کار نکردن پلاگین فایرفاکس کوانتوم

تجربه و پیشنهاد شما ؟

آموزش شخصی سازی فایرفاکس کوانتوم برای شما کاربردی بود؟ نظر شما درباره  فایرفاکس کوانتوم ۵۷ و مقایسه آن با فایرفاکس معمولی چیست؟ تجربه خود را از استفاده ترفند کار با فایرفاکس کوانتوم پیشنهادی کلاسیک وب با ما به اشتراک بگذارید و اگر ترفند بهتری برای رفع مشکل غیر فعال شدن و کار نکردن افزونه و پلاگین های فایرفاکس دارید به ما پیشنهاد دهید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب