مطلب فعلی :

آموزش فعال سازی و غیر فعال کردن پشت خطی آیفون

رفتن به بالا

آموزش فعال سازی و غیر فعال کردن پشت خطی آیفون

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش فعال سازی و غير فعال كردن پشت خطی آيفون

آموزش فعال سازی و غیر فعال کردن پشت خطی آیفون

در دنیای شلوغ و پرشتاب امروزی، مدیریت موثر تماس های متعدد بسیار مهم است. ویژگی Call Waiting آیفون این کار را بسیار ساده می کند. 📞 در مطلب آموزش فعال سازی و غیر فعال کردن پشت خطی آیفون امروز کلاسیک وب ما در مورد اینکه ویژگی Call Waiting چیست و چگونه آن را فعال و غیرفعال کنیم صحبت خواهیم کرد.

غیر فعال کردن و فعال سازی پشت خطی همراه اول ، ایرانسل و.. آیفون

How to Disable or Enable Call Waiting on iPhone

همانطور که گوشی های هوشمند تکامل پیدا کرده اند، ویژگی های آنها نیز رشد کرده و ارتباطات را ساده تر و کارآمدتر کرده اند. ویژگی Call Waiting هنگام مدیریت چندین تماس ورودی کاربردی است. اگر در مورد این ویژگی اطلاعاتی ندارید تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

Call Waiting چیست؟

Call Waiting یک ویژگی مخابراتی است که به شما امکان می دهد تا زمانی که در حال مکالمه هستید، اعلان تماس های دریافتی را دریافت کنید. این عملکرد بسیار مفید است زیرا به شما امکان می دهد بین تماس ها سوئیچ کنید و مکالمه های مهم خود را از دست ندهید. Call Waiting چندین سال است که جزء اصلی سیستم های تلفنی بوده است و آیفون این ویژگی را در تجربه کاربری خود ادغام کرده است. در ایران به Call Waiting ویژگی پشت خطی گفته می شود.

نحوه عملکرد ویژگی Call Waiting

با فعال سازی پشت خطی iOS زمانی که تماس دیگری دریافت می کنید، یک اعلان دریافت خواهید کرد. این اعلان شامل یک صدای شنیداری و یک پیام بصری روی صفحه نمایش آیفون شما است.

این اعلان نام یا شماره تلفن فرد تماس گیرنده را به شما نشان می دهد و به شما این امکان را می دهد که تصمیم بگیری به تماس جدید سوئیچ کنید یا تماس فعلی خود را پایان دهید یا تماس جدید را به پست صوتی خود ارسال کنید.

برای مدیریت موثر تماس های دریافتی، می توانید به سادگی روی گزینه های نمایش داده شده روی صفحه ضربه بزنید.

لازم به ذکر است که ویژگی پشت خطی یا Call Waiting نیاز به پشتیبانی اپراتور شما دارد و در دسترس بودن این ویژگی ممکن است بسته به اپراتور شما متفاوت باشد.

پشت خطی ایفون چطوری فعال میشود؟

اگر می پرسید که پشت خطی ایفون چطور فعال میشود ما در این بخش به سوال شما پاسخ خواهیم داد. به لطف رابط کاربر پسند اپل مراحل کار بسیار ساده است:

وارد تنظیمات یا Settings گوشی خود شوید.

پشت خطی ایفون چطوری فعال میشود؟

به پایین اسکرول کنید و روی Phone ضربه بزنید تا به تنظیمات شکبه آیفون خود دسترسی پیدا کنید.

پشت خطی ایفون چطوری فعال میشود؟

گزینه Call Waiting را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

پشت خطی ایفون چطوری فعال میشود؟

سوئیچ روبروی Call Waiting را فعال کنید.

پشت خطی ایفون چطوری فعال میشود؟

بعد از انجام مراحل بالا هر زمان که در حال مکالمه بودید و تماس دیگری را دریافت کردید به شما اطلاع داده می شود و می توانید تماس ها را به طور موثرتری مدیریت کنید.

غیر فعال کردن پشت خطی iOS

اگر ترجیح می دهید که در حین صحبت کردن، تماس تان قطع نشود و همچنان به مکالمه خود ادامه دهید می توانید برای غیرفعال کردن ویژگی Call Waiting اقدام کنید. برای غیر فعال کردن پشت خطی آیفون به این صورت عمل می کنیم که:

وارد تنظیمات یا Settings گوشی خود شوید.

به پایین اسکرول کنید و روی Phone ضربه بزنید تا به تنظیمات شکبه آیفون خود دسترسی پیدا کنید.

گزینه Call Waiting را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

سوئیچ روبروی Call Waiting را غیرفعال کنید.

فراموش نکنید که فعال سازی پشت خطی همراه اول ایفون (یا ایرانسل) تحت تاثیر پشتیبانی شرکت مخابراتی شما قرار می گیرد و برخی از ویژگی ها مانند انتقال تماس یا قابلیت های دو سیم کارت نیز ممکن است روی عملکر Call Waiting تاثیر بگذارند.

همچنین به خاطر داشته باشید که برای بهترین تجربه کاری با آیفون، بروزرسانی نرم افزاری را در نظر داشته باشید.

توجه داشته باشید که تنظیمات پشت خطی ایفون بالا برای iOS 14, iOS 15 و iOS 16 یکسان است. همچنین افرادی که از ۲ سیم کارت استفاده می کنند توجه داشته باشند که بعد از فعالسازی پشت خطی ، این ویژگی تنها برای سیم کارتی که انتخاب کرده اید فعال می شود.

مدیریت تماس ها بعد از فعال سازی پشت خطی ایرانسل آیفون یا همراه اول

با فعال سازی پشت خطی آیفون، مدیریت تماس های متعدد به یک کار ساده تبدیل می شود. هنگامی که تماس دوم را دریافت می کنید آیفون شما یک آلارم ملایم را به صدا در می آورد و نام مخاطب یا شماره تلفن روی صفحه نمایش داده می شود. در این حالت شما برای رسیدگی به تماس تلفنی چند گزینه پیش رو دارید:

  • پاسخ به تماس دوم: برای پذیرش تماس جدید به سادگی روی دکمه پاسخ ضربه بزنید. در این حالت تماس اول شما در حالت انتظار قرار داده می شود.
  • رد کردن تماس دوم: اگر می خواهید همچنان به مکالمه خود پاسخ دهید می توانید روی دکمه رد تماس ضربه بزنید با این کار تماس دوم به پست صوتی شما هدایت می شود.
  • ارسال تماس دوم به پست صوتی: اگر ترجیح می دهید تماس دوم را پاسخ ندهید می توانید روی Send to Voicemail ضربه بزنید. با این کار می توانید بدون وقفه به مکالمه خود ادامه دهید.

جابجایی بین تماس ها بعد از فعالسازی پشت خطی آیفون

هنگامی که به تماس دوم پاسخ دادید می توانید به راحتی بین دو خط سوئیچ کنید. برای انجام این کار روی دکمه Swap روی صفحه تماس آیفون خود ضربه بزنید. این کار تماس فعلی را در حالت انتظار قرار می دهد و شما به خط دیگر متصل می شوید. می توانید در صورت لزوم بین خط ها جابجا شوید و اطمینان حاصل کنید که می توانید هر دو مکالمه را به طور موثر مدیریت کنید.

پایان دادن به تماس بعد از فعالسازی پشت خطی آیفون

هنگامی که برای پایان دادن به یکی از تماس ها آماده شدید به سادگی روی دکمه پایان تماس یا End Call ضربه بزنید. با این کار تماس فعلی قطع می شود و به طور خودکار به مخاطب پشت خطی وصل می شوید.

کد پشت خطی همراه اول دائمی آیفون و سایر اپراتورها

کد دستوری ستاره ستاره ۴۳ مربع (**۴۳#) کد پشت خطی ایرانسل دائمی آیفون، همراه اول، رایتل و غیره در نظر گرفته می شود. این کد دستوری برای همه اپراتورها کار می کند. پس وارد صفحه شماره یری خود شوید و این کد را شماره گیری کنید. بعد از این کار شما با پیغام Call waiting service has been disabled را خواهید شنید که به شما اعلام می کند غیر فعال کردن پشت خطی در ایفون با موفقیت انجام شده است.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب آموزش فعال سازی و غیر فعال کردن پشت خطی آیفون امروز کلاسیک وب ما به سوال پشت خطی ایفون چگونه فعال کنیم پاسخ دادیم و حتی نحوه برداشتن پشت خطی ایفون را توضیح دادیم. اگر نکته ای وجود دارد که از قلم افتاده است یا نظر یا پیشنهادی دارید می توانید در بخش نظرات این مطلب با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب