مطلب فعلی :

آموزش قدم به قدم حل مشکل Call Ended در آیفون (تمام اپراتورها)

رفتن به بالا

آموزش قدم به قدم حل مشکل Call Ended در آیفون (تمام اپراتورها)

نوشته admin

1 ماه قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش قدم به قدم حل مشکل Call Ended در آیفون (تمام اپراتورها)

آموزش قدم به قدم حل مشکل Call Ended در آیفون (تمام اپراتورها)

تلفن آیفون خودتان را برمی دارید تا تماس بگیرید. تماس برقرار نمی شود و خطای Call Ended می دهد. 📞 دوباره امتحان می کنید همین خطا رخ می دهد. چرا چنین اتفاقی می افتد؟ در این مطلب از کلاسیک وب آموزش قدم به قدم حل مشکل Call Ended در آیفون (تمام اپراتورها) را بررسی می کنیم.

مشکل Call Ended همراه اول ، ایرانسل و رایتل آیفون

How to Fix Call Ended in iPhone?

مشکل Call Ended ممکن است در وسط مکالمه هم اتفاق بیفتد. در سال های اخیر تعداد تماس های ناموفق کمتر اتفاق می افتد. اما هنوز به صفر نرسیده است. در این مطلب ۱۲ روش ساده و بدون نیاز به تعمیرکار ماهر برای حل مشکل عدم برقراری تماس در آیفون می پردازیم. قبل از شروع ابتدا از به روز بودن iOS خود مطمئن شوید.

علت Call Ended در آیفون

معمولا این مشکل به دلیل ضعیف بودن قدرت سیگنال در محل شما اتفاق می افتد. همچنین تنظیمات سیستم، تنظیمات تماس هم ممکن است یکی از دلایل عدم برقراری ارتباط باشد. در این حالت برقراری تماس صوتی برای شما غیر فعال شده و نمی توانید با کسی تماس بگیرید. گاهی ممکن است که سیستم اپراتور در محل شما قطع باشد.

روش اول رفع مشکل Call Ended در آیفون بوسیله تغییر حالت هواپیما

حالت هواپیما را در iPhone روشن کنید و سپس آن را خاموش کنید. با این کار آیفون از شبکه اپراتورها جدا می شود و سپس برای اتصال دوباره تلاش می کند. احتمالا مشکل رفع خواهد شد. برای این کار iPhone’s Control Center را باز کنید. روی Airplane Mode بزنید و چند ثانیه صبر کنید تا حالت هواپیما خاموش شود.

مشکل Call Ended در آیفون

همچنین از منوی iOS settings حالت هواپیما را خاموش کنید.

مشکل Call Ended در آیفون

روش دوم اتصال شبکه را بررسی کنید

به سادگی می توانید وضعیت شبکه را در بالای صفحه از نوارهای شبکه مشاهده کنید. اگر تنها یک نوار وجود دارد یا اصلا نواری وجود ندارد باید منتظر شوید تا قطعی شبکه رفع شود. اما اگر تمام نوارهای نشان دهنده شبکه جود دارد اما شما همچنان نمی توانید تماس بگیرید به روش بعدی مراجعه کنید.

روش سوم به روز رسانی ها را انجام دهید

معمولا به روز رسانی ها از طریق پیام به گوشی شما وارد می شود. سیستم های شبکه مدام با به روز رسانی ها تغییر می کنند. پس بهتر است به روز رسانی ها را انجام دهید. تغییر در شبکه های اپراتورها باعث عدم برقراری تماس های صوتی می شود. برای این کار به Settings app بروید.

مشکل Call Ended در آیفون

روی General بزنید و Settings and General را انتخاب کنید. حالا روی About بزنید و دستورالعمل را دنبال کنید تا به روز رسانی انجام شود.

مشکل Call Ended در آیفون

روش چهارم تغییر مکان برای حل مشکل Call Ended در آیفون

همانطور که در بالا گفتیم یکی از علت های Call Ended عدم وجود سیگنال یا ضعیف بودن آن است. مککن است در اطراف شما اپراتورهای همراه اول یا ایرانسل و رایتل محدودیت شبکه داشته باشند.

روش پنجم Caller ID را فعال کنید

مخفی بودن Caller ID برای تماس های خروجی می تواند یکی از علت های Call Ended در آیفون باشد. یک راه سریع برای نمایش شماره خود *#۳۱# است. این کار مشکل Call Ended را رفع می کند.

مشکل Call Ended در آیفون

همچنین می توانید مراحل زیر را انجام دهید. Settings app را اجرا کنید و Phone را انتخاب کنید. Show My Caller ID بزنید. اگر خاموش باشد روشن می شود.

مشکل Call Ended در آیفون

مشکل Call Ended در آیفون

روش ششم ممکن است مخاطب را مسدود کرده باشید

اگر با شماره ای که در آیفون مسدود کردید تماس بگیرید با خطای Call Ended مواجه می شود. بهترین عمل در این مواقع بررسی مسدود بودن مخاطب است. Settings گوشی را باز کنید. Phone را انتخاب کنید.

مشکل Call Ended در آیفون

به پایین منو اسکرول کنید و از قسمت Blocked Contacts گزینه Edit را انتخاب کنید.

مشکل Call Ended در آیفون

حالا روی نماد قرمز منها – بزنید تا مخاطب رفع مسدودی شود. سپس Unblock را انتخاب کنید.

مشکل Call Ended در آیفون

روش هفتم Call Forwarding را غیر فعال کنید

غیر فعال کردن انتقال تماس به برقراری تماس موفق کمک می کند. علاوه بر این ممکن است باعث اختلالات دیگری نیز باشد. ابتدا Settings app را باز کنید. روی Phone بزنید و سپس روی Call Forwarding بزنید. حالا انتقال تماس را خاموش کنید.

مشکل Call Ended در آیفون

مشکل Call Ended در آیفون

روش هشتم Network Manually را انتخاب کنید

آیفون به طور خودکار شبکه متناسب با اپراتور شما را انتخاب می کند. اگر شما شبکه را به صورت دستی انتخاب کنید در صورت اشکال در شبکه می توانید آن را تغییر دهید. ابتدا Settings app را انتخاب کنید و روی Cellular بزنید.

مشکل Call Ended در آیفون

روی Network Selection بزنید و کلید انتخاب شبکه خودکار را قطع کنید. حالا شبکه اپراتور خودتان را فعال و گوشی را ری استارت کنید.

مشکل Call Ended در آیفون

روش نهم آیفون خود را ری استارت کنید

معمولا راه اندازی مجدد آیفون به عنوان یک راه حل عمل می کند. با خاموش کردن آیفون تمام برنامه ها، اشکالات و سرویس ها از کار می افتد و خطاهای موجود در آیفون نیز رفع می شود. زمانی که دوباره آن را روشن می کنید بعید است که باگ و خطاها ادامه داشته باشد. ابتدا آیفون خود را خاموش کنید. سری آیفون X و بالا تر دکمه ولوم پایین و دکمه کناری را به طور همزمان چند ثانیه نگه دارید. در iPhone SE 2nd , 3rd gen ,7 و سری ۸ دکمه کناری را فشار دهید و نگه دارید. همچنین در iPhone نسل اول ۵ و ۵c و ۵s دکمه را را نگه دارید. در آیفون های ۱۱ و ۱۲ و ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ دکمه ولوم بالا یا پایین به همراه دکمه کناری فشار دهید و نگه دارید.

مشکل Call Ended در آیفون

حالا نوار لغزنده را بکشید تا دستگاه خاموش شود. مرحله بعدی آیفون خود را روشن کنید.

روش دهم سیم کارت را دوباره وارد کنید

یکی از راه های حل مشکل Call Ended در آیفون این است که سیم کارت را خارج کنید و بعد از چند ثانیه دوباره وارد کنید. قبل از قرار دادن دوباره سیم کارت پنل آن را خشک کنید.

روش یازدهم رفع مشکل Call Ended در آِیفون با بازیابی تنظیمات شبکه

بازگرداندن تنظیمات شبکه به حالت پیش فرض هر گونه خطای نا مشخص را پاک می کند. توجه کنید تمام شبکه های Wi-Fi که ذخیره شده پاک می شود. همچنین تمام دستگاه هایی که از طربق بلوتوث Pair شده اند نیز پاک می شوند. حالا Settings را باز کنید و روی Transfer or Reset iPhone بزنید.

مشکل Call Ended در آیفون

Reset را انتخاب کنید. مجددا روی Reset Network Settings بزنید و تنظیمات را دوباره انجام دهید.

مشکل Call Ended در آیفون

مشکل Call Ended در آیفون

روش دوازدهم مشکل Call Ended در آیفون با به روز رسانی iOS

بعضی از خطاها با به روز رسانی از بین می روند. ابتدا Settings را باز کنید. General را باز کنید و  روی Software Update بزنید.

مشکل Call Ended در آیفون

مشکل Call Ended در آیفون

حالا گزینه Download and Install را انتخاب کنید. حالا آیفون خود را به روز رسانی کنید.

اگر هیچ کدام از روش های بالا مشکل Call Ended در آیفون را حل نکرد بهتر است به مراکز ارائه خدمات اپراتورهای همراه اول، ایرانسل یا رایتل مراجعه کنید تا سیم کارت شما را بررسی کنند. گاهی ممکن است است سیم کارت شما از نسل های قدیمی سیم کارت ها باشند و خدمات دهی به آنها محدود شده باشد. اگر سوال دیگری دارید می توانید به بخش سوالات متداول مراجعه کنید.

سوالات متداول

آیا پیام Call Failed به معنای بلاک شدن در آیفون است؟

خیر ممکن است این پیام به دلیل نبودن سیگنال اپراتورها و یا ضعیف بودن سیگنال باشد.

آیا کسی را که بلاک کرده ایم در زمان تماس با او باید پیام call Failed را دریافت کنیم؟

خیر مسدود کردن کسی فقط در یک جهت کار می کند اگر شما کسی را بلاک کرده باشید می توانید به راحتی با او تماس بگیرید او نمی توانید با شما تماس بگیرید. پس پیغام Call Failed در این مورد کار نمی کند.

چرا قسمت Show My Caller ID آیفون من خاکستری است؟

احتمالا اپراتور شما از ویژگی آیفون پشتیبانی نمی کند.

جمع بندی

در آخر برای رفع این مشکل می توانید از گزینه ریست فکتوری اقدام کنید اما قبل از انجام این کار تمام روش های بالا را امتحان کنید. زیرا با ریست فکتوری کلیه اطلاعات شما پاک می شود. بهتر است از یک پشتیبان از اطلاعات داخل گوشی تهیه کنید.

نظرات و پیشنهادهای شما؟

در این مطلب از کلاسیک وب به آموزش قدم به قدم حل مشکل Call Ended در آیفون ( تمام اپراتورها ) پرداختیم. امیدواریم یکی از روش های بالا به شما برای برقراری تماس کمک کرده باشد. شما روش های دیگری می شناسید؟ با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 ماه قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب