مطلب فعلی :

آموزش قطع کردن و سوزاندن سیم کارت ایرانسل با پوکه و بدون پوکه

رفتن به بالا

آموزش قطع کردن و سوزاندن سیم کارت ایرانسل با پوکه و بدون پوکه

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها

آموزش قطع کردن و سوزاندن سیم کارت ایرانسل با پوکه و بدون پوکه

گاهی اوقات ما  در موقعیتی قرار می گیریم که مجبور به قطع و سوزاندن سیمکارت ایرانسل خود می شویم. سرقت و دزدیده شدن گوشی یکی از این موقعیت ها است. اما موقعیت دیگری که بسیار خطرناک است این است که متوجه شوید تعدادی سیم کارت ایرانسل بدون اینکه شما مطلع شده باشید به نام شما فعال شده است و افراد دیگر از آن استفاده می کنند. از کجا بفهمیم چند سیم کارت ایرانسل به نام ما است؟ در موقعیت های توضیح داده شده شاید بهترین کار سوزاندن کارت ایرانسل باشد.

نحوه سلب مالکیت و سوزاندن سیم کارت ایرانسل

How Disable And Burning MTN SIM Card

شما از هر اپراتور می توانید ۱۰ سیم کارت و در مجموع ۴۰ سیم کارت خریداری کنید. اما بعضی اوقات وقتی که شما می خواهید یک سیم کارت جدید خریداری کنید به شما اعلام می شود که شما حداکثر تعداد سیم کارت را خریداری کرده اید و دیگر نمی توانید سیم کارت جدید داشته باشید در حالی که شما اصلا سیم کارتی خریداری نکرده اید.

در یکی از برنامه های تلویزیونی در مورد موضوع بسیار مهمی صحبت می کرد. “برخی از دفاتر و مراکزی که سیم کارت خود را از آن خریداری و فعال می کنیم بدون اطلاع ما از اطلاعات هویتی ما برای فعال کردن سیم کارت های دیگر استفاده می کنند و آن را به افراد دیگر می فروشند” و این افراد با هویت ما معلوم نیست چه کارها که نمی کنند. برای اینکه بررسی کنید که چند سیم کارت به اسم شما ثبت شده است این برنامه تلویزیونی یک راهکار بسیار جالب مطرح کرد که آن را تست کردیم و در ادامه آن در اختیار شما قرار می دهیم. قبلا در کلاسیک وب ۱۲ روش تماس رایگان از طریق اینترنت، کد طرح مکالمه رایگان همراه اول، ایرانسل و.. را به شما آموزش دادیم در پست امروز کلاسیک وب قصد داریم به شما نحوه قطع کردن و سوزاندن سیم کارت ایرانسل را آموزش دهیم.

نحوه سلب مالکیت و سوزاندن سیم کارت ایرانسل

نحوه استعلام تعداد خطوط مشترکین ارتباط سیار

برای اینکه بدانید چند خط به اسم شما در سامانه ثبت شده است شما ابتدا باید وارد سامانه استعلام تعداد سرویس های مشترکین اپراتورهای مخابراتی شوید. بعد از ورود به سایت با صفحه ای مانند زیر مواجه خواهید شد. در مرحله اول شما باید تایید کنید که سیم کارت با نام و کد ملی شما به طور صحیح در اطلاعات اپراتورها ثبت شده است. بعد از اینکه دو گزینه پیش رو را انتخاب کردید روی دکمه مرحله بعد کلیک کنید.

نحوه استعلام تعداد خطوط مشترکین ارتباط سیار

در مرحله بعد شما نوع شناسه هویتی را کد ملی قرار دهید و شماره تلفن و کد ملی و کد امنیتی را در فیلدهای مربوطه پر کنید و به مرحله بعد بروید.

نحوه استعلام تعداد خطوط مشترکین ارتباط سیار

حالا اطلاعات براساس کد ملی و شماره تلفنی که وارد کرده اید جمع آوری می شود و به شما پیامک می شود.

نحوه استعلام تعداد خطوط مشترکین ارتباط سیار

در اینجا به من اعلام شده که یک سیم کارت ایرانسل و یک سیم کارت همراه اول دارم. از این به بعد هر سیم کارتی که با کد ملی شما فعال می شود برای شما اس ام اس می شود و شما می توانید مطمئن شوید که از هویت شما سوء استفاده نمی شود. همانطور که مشاهده می فرمایید من در تاریخ ۹۶/۱۱/۱۱ یک سیم کارت ایرانسل خریداری کردم که به من خبر داده شد. حتی برای مثال وقتی من سیم کارت همراه اول خود را به یوسیم تغییر دادم به من اطلاع داده شد.

اگر شما به اینترنت دسترسی ندارید و می خواهید از سامانه استعلام تعداد سرویس های مشترکین اپراتورهای مخابراتی استفاده کنید کافی است کد ملی خود را به شماره ۳۰۰۰۱۵۰ پیامک کنید.

نحوه استعلام تعداد خطوط مشترکین ارتباط سیار

حالا اگر در این پیامک شما متوجه شوید که تعداد سیم کارت های ایرانسلی که به نام شما ثبت شده است همان تعداد واقعی نیست چکار می کنید؟ و یا حتی اگر گوشی شما را که دارای سیم کارت ایرانسل است را به سرقت برده باشند چکار می کنید؟ اگر راه حلی به ذهنتان نمی رسد روش های بعدی کلاسیک وب را امتحان کنید. اگر سیم کارت ایرانسلی را پیدا کرده اید و قصد دارید بدانید که به نام چه کسی است می توانید از روشی که در پست پیدا کردن و فهمیدن صاحب خط ایرانسل ، همراه اول ، رایتل و شماره تلفن ثابت آموزش دادیم استفاده کنید. اما اگر سیم کارت ایرانسلی که پیدا کرده اید دارای پین است برای برداشتن پین می توانید از پست برداشتن و حذف پین کد سیم کارت همراه اول، ایرانسل و رایتل در گوشی آیفون، سامسونگ و.. کمک بگیرید.

روش قطع کردن و سوزاندن سیم کارت ایرانسل بدون پوکه

اگر کنجکاو شده اید که سیم کارت های ایرانسل دیگری که به اسم شما است چه شماره ای دارند تا شما موضوع را پیگیری کنید باید بگوییم که اعلام شماره های همراه به کسانی که شماره را فراموش کرده اند یا پوکه سیم کارت را ندارند منع قانونی دارد و شما باید از طریق مراجع قضایی موضوع را پیگیری کنید. اما کسانی که می خواهند بدون پوکه مالکیت را تغییر، ریز مکالمات را دریافت و یا سیم کارت جایگزین دریافت کنند طبق ضوابط موجود باید از دفاتر اسناد رسمی و حقوقی نامه ای رسمی داشته باشند که طبق آن تعهد می کنند که سیم کارتشان را به کس دیگری واگذار نکرده اند و مسئولیت هرگونه ادعای دیگری در این زمینه را می پذیرند.

برای سلب سیم کارت های ایرانسل می توانید به دفتر اپراتور نزدیک محل سکونت خود مراجعه کنید و فرم زیر را پر کنید و بخواهید بقیه شماره ها را حذف کنند. این فرم را باید به دفتر اسناد رسمی تحویل بدهید تا امضاء و اثر انگشت گواهی شود. بعد از دریافت گواهی فرم را به همان مرکزی که فرم را تحویل گرفته اید ارجاع می دهید و اپراتور سیم کارت های اضافه را سلب مالکیت می کند.

سلب مالکیت سیم کارت ایرانسل

نحوه غیرفعال سازی و قطع موقت سیم کارت ایرانسل با پوکه

برای قطع سیم کارت ایرانسل شما باید از یک خط ایرانسل با شماره ۷۰۰ یا ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ تماس بگیرید و بعد از اینکه به صورت تلفنی هویت خود را تایید کردید سیم کارت ایرانسل قطع موقت می شود. شما می توانید غیر فعال سازی سیم کارت ایرانسل را از طریق بخش اینترنتی حساب مشترکین هم انجام دهید. بعد شما باید به دادسرا یا کلانتری مراجعه کنید و کلانتری شما را به اپراتورهای ایرانسل برای بررسی شماره سریال گوشی سرقتی یا گوشی که سیم کارت ایرانسلی که به اسم شما فعال شده است ارجاع می دهد. اگر قصد دارید گوشی خود را دایورت کنید نحوه انجام این کار را از پست آموزش و کد فعال کردن یا لغو دایورت خط ایرانسل، همراه اول، رایتل و تلفن ثابت مطالعه بفرمایید.

قطع موقت سیم کارت ایرانسل

در آخر پیشنهاد می کنیم نحوه فعال سازی اینترنت پرسرعت ۳G ، ۴G و ۴٫۵G سیم کارت ایرانسل را مطالعه بفرمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

شما برای سلب مالکیت سیم کارت ایرانسل و غیر فعال سازی سیم کارت ایرانسل چه روش دیگری می شناسید؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب