مطلب فعلی :

آموزش نحوه ذخیره و باز کردن فرمت WebP در فتوشاپ

رفتن به بالا

آموزش نحوه ذخیره و باز کردن فرمت WebP در فتوشاپ

نوشته admin

5 ماه قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش روش ذخیره و باز کردن فرمت WebP در فتوشاپ

آموزش نحوه ذخیره و باز کردن فرمت WebP در فتوشاپ

فتوشاپ به طور پیش فرض از فایل هایی با فرمت WebP پشتیبانی نمی کند. 🅿️ وقتی شما فایلی با فرمت WebP را در فتوشاپ باز کنید با پیغام خطا مواجه می شوید که درخواست شما انجام نشد، زیرا فایل انتخابی مناسب نیست. در این مطلب از کلاسیک وب شما آموزش نحوه ذخیره و باز کردن فرمت WebP در فتوشاپ را یاد خواهید گرفت.

نمایش فایل های WebP در فتوشاپ

How to Open or Save as WebP Image Files in Photoshop?

به طور پیش فرض فتوشاپ فایل های webp را پشتیبانی نمی کند. یعنی شما نمی توانید این فایل ها را در فتوشاپ باز کنید و یا ویرایش کنید. با این حال برای استفاده از این فایل ها در فتوشاپ نیاز به نصب پلاگین ساده دارید. بعد از نصب پلاگین فتوشاپ فایل های webp را نمایش خواهد داد و شما می توانید با هر فرمت دلخواه آنها را ذخیره کنید.

پلاگین فتوشاپ WebP

برای نصب پلاگین فتوشاپ ابتدا مراحل زیر را دنبال کنید.

اگر فتوشاپ در سیستم شما باز است ابتدا آن را ببندید.

سایت helpx.adobe.com را باز کنید.

پلاگین WebPSshop را دانلود کنید.

پلاگین را کپی کنید.

در اکسپلور کامپیوتر خود پلاگین کپی شده را باز کنید.

به قسمت Files Formats در درایو سیستم بروید.

فایل را در این قسمت قرار دهید. (paste)

حالا می توانید فتوشاپ را باز کنید و فایل های فرمت webp را در آن ویرایش کنید.

اگر نسخه ۲۳٫۲ فتوشاپ استفاده می کنید فقط فایل پلاگین در آدرس زیر کپی کنید.

C:Program FilesCommon FilesAdobePlug-InsCCFile Formats

باز کردن فرمت webp

ممکن در نسخه های قدیمی تر پوشه Files Formats را پیدا نکنید. در این صورت سراغ پوشه CC بروید.

در اینجا باید فایلی که دارای پسوند ۸bi. است را جایگذاری (paste) کنید.

حالا فتوشاپ را باز کنید و یک فایل دلخواه webp را باز کنید. نباید مشکلی وجود داشته باشد.

فرمت WebP در فتوشاپ

برای اینکه پلاگین webp را بر روی فتوشاپ نصب کنید اما نمی دانید فتوشاپ در کدام قسمت کامپیوترتان قرار دارد. ابتدا در صفحه دسکتاپ (Desktop) بر روی منوی استارت (start menu) کلیک کنید. بر روی نرم افزار فتوشاپ کلیک راست کنید. گزینه (Open file location) را انتخاب کنید. سپس پوشه پلاگین را در آدرس مشخص شده کپی کنید.

تبدیل WebP به JPG در فتوشاپ

در این مرحله شما می توانید فایل های فرمت webp را در فتوشاپ باز کنید. سپس به هر فرمت که نیاز دارید تبدیل کنید. برای تبدیل خروجی webp در فتوشاپ ابتدا به قسمت save as  در نرم افزار فتوشاپ بروید. سپس از قسمت فرمت jpg یا فرمت دلخواه را پیدا کنید و ذخیره کنید.

تنظیمات WebP در فتوشاپ

فرمت عکس webp فایل هایی هستند که برای استفاده در صفحات وب توسط گوگل ساخته شده اند. فرمت webp تصاویر بدون کاهش کیفیت جهت صرفه جویی در فضای ذخیره سازی استفاده می شود. یکی از دلایل استفاده از این فرمت ها برای وب سایت ها این است که سایت ها سرعت بیشتری داشته باشند و عکسها با کیفیت بیشتر و اندازه کوچکتر استفاده شود.بنابراین برای ذخیره و باز کردن فرمت webp در فتوشاپ ابتدا باید تنظیمات مربوط به webp در فتوشاپ را انجام دهید.

ذخیره کردن فرمت webp در فتوشاپ

برای ذخیره عکس با فرمت webp در فتوشاپ ابتدا وارد قسمت save as شوید و بر روی گزینه save image as کلیک کنید. سپس در جایی که می خواهید ذخیره شود کلیک کنید. توجه کنید فایل های webp در مرورگرهای کروم و فایرفاکس با دوبار کلیک کردن به روی آنها نمایش داده خواهند شد.

توجه داشته باشید که برای استفاده از ۳ نرم افزار فتوشاپ و Windows photo viewer و IrfanView باید ابتدا پلاگین را به نرم افزار اضافه کنید.

نظرات و پیشنهادهای شما؟

در این مطلب از سری مقاله های آموزشی کلاسیک وب درباره آموزش روش ذخیره و باز کردن فرمت webp در فتوشاپ توضیح دادیم. آیا شما تاکنون نیاز به تبدیل فرمت webp داشتید؟ چه روشی را برای تبدیل این فرمت پیشنهاد می کنید؟ نظرات و پیشنهاد های خود را با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 5 ماه قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب