مطلب فعلی :

آموزش نحوه محدود کردن فالوور در اینستاگرام ، بلاک مخفی دنبال کنندگان!

رفتن به بالا

آموزش نحوه محدود کردن فالوور در اینستاگرام ، بلاک مخفی دنبال کنندگان!

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش نحوه محدود کردن فالوور در اینستاگرام ، بلاک مخفی دنبال کنندگان!

آموزش نحوه محدود کردن فالوور در اینستاگرام ، بلاک مخفی دنبال کنندگان!

شما که در حال مطالعه این مطلب هستید، به احتمال بسیار زیاد برای شما پیش آمده که بخواهید یکی از دنبال کننده هایتان را به صورت مخفی بلاک کنید. اینکار محدود کردن فالوور در اینستاگرام یا به اصطلاح شادوبن (Shadowban) نامیده میشود. شما در صورت بن کردن افراد در اینستاگرام به روش بلاک مخفی یا Shadowban کاربر بلاک شده متوجه این موضوع نمیشود و این یعنی به طور مخفی محدود شده است.

نحوه بلاک فالوور با قابلیت دیدن پست ها بدون کامنت

How To Block (Shadowban) The Follower Able To See The Posts Without Comment

در صورتی که شما بلاک مخفی بشوید محتوای پست های شما در خوراک اینستاگرام نمایش داده نمیشود و به همین خاطر، کمتر شدن لایک ها و کامنت های پست های شما را در پی دارد. در این حالت فقط اشخاصی میتوانند پست های شما را لایک کنند و اقدام به کامنت گذاری کنند که شما را دنبال میکنند و جزو Follower های شما هستند. زمانی که شما یا دیگران توسط اینستاگرام بلاک شوید، در اکثر موارد صفحه شما دیگر قابل دسترس نیست و اشخاصی که میخواهند از صفحه شما دیدن کنند با پیغام User Not Found مواجه میشوند. البته همیشه این پیغام به معنی بلاک شدن نیست پس پیشنهاد میکنیم بررسی: دلیل نمایش و معنی ارور User Not Found در اینستاگرام چیست؟ را مطالعه بفرمایید.

بلاک مخفی یا Shadowban چیست؟

در واقع بلاک مخفی یا Shadowban حالتی است که کاربر بلاک شده، قادر به دیدن پست ها و مطالب صفحه اینستاگرام شما هست ولی تمامی فعالیت های آن از جمله کامنت هایی که ممکن است برای شما بذارد، برای شما و کسانی که شما را دنبال میکنند و برای تمام کسانی که ممکن است پیچ شخص محدود شده را داشته باشند، مخفی است. با محدود کردن شخص یا پیج از کامنت گذاشتن در پست اینستاگرام شما خیالتان راحت است که بخش زیادی از وقتتان را صرف حذف کردن کامنت های بیخود و بی معنی شخصِ خطا کار زیر پست هایتان نمیکنید و در پی آن قطعا با سردرد کمتری مواجه خواهید شد!

چرا و چطور اشخاص دچار بلاک مخفی میشوند؟

استفاده از ربات های افزایش لایک و کامنت

اگر شما به دنبال تسهیل افزایش لایک و کامنت و حتی دنبال کننده های صفجه اینستاگرامتان هستید حتما به ذهنتان رسیده است یا به شما پیشنهاد شده است که از ربات ها و برنامه های مشابه برای افزایش لایک و و فالوور استفاده کنید. استفاده از این ربات ها و برنامه ها در ظاهر آسان و کار ساز است ولی یکی از دلایل مهم در محدود شدن از طرف اینستاگرام است.

استفاده از هشتگ های خراب شده

گاهی اوقات، یک هشتگ نامناسب یا مخرب در فضای اینستاگرام بسیار شایع میشود. در این مواقع اینستاگرام میتواند این هشتگ ها را ببندد یا استفاده از آن را برای کاربران محدود بکند. انتشار پست در این هشتگ های از بین رفته و مخرب و در عین حال نامناسب، میتواند باعث بلاک لایک و کامنت فرد در اینستاگرام شود.

شما توسط چند نفر ریپورت (Report) شده اید

زمانی که کاربران، حسابی را مکررا ریپورت کنند، این موضوع به اینستاگرام اطلاع داده میشود و آن را بررسی میکند. وقتی صفحه‌ای به طور پیاپی گزارش شود این به این معنی است که آن صفحه دارای محتوای نامناسب و زننده است و اینستاگرام هم همین موضوع را در نظر میگیرد و به احتمال خیلی قوی آن حساب را به طور مخفی بلاک میکند. پس ریپورت های پیاپی هم یکی از عوامل قفل کردن فالوورهای اینستاگرام است.

فعالیت بیش از حد در یک مقطع زمانی

اینستاگرام محدودیت های زمانی برای فعالیت شما مشخص کرده است؛ یعنی شما نمیتوانید در ساعت یا در روز از میزان این محدودیت ها تجاوز کنید. مثلا شما نمیتوانید در یک ساعت، بیش از انداره پست های دیگران را لایک کنید یا کامنت بگذارید. حتی این محدودیت درباره کسانی که دنبال میکنید هم وجود دارد. شما در طول روز مجاز نیستید از یک حدی بیشتر دیگران را فالو کنید. اگر چنین رفتاری را از خودتان نشون دهید اینستاگرام احتمال میدهد که شما از یک ربات استفاده میکنید.

بلاک مخفی یا Shadowban

چرا محدود کردن فالوور در اینستاگرام به صورت مخفی؟

اگر شما در حال سر و کله زدن با کاربر مخربی هستید که کامنت های توهین کننده و بی محتوای آن اذیتتان مکیند، بلاک مخفی یا شادوبن کردن آن شخص میتواند بسیار کارساز تر از Block کردن آن باشد. چرا که وقتی شما شخصی را مستقیما بلاک میکنید، آن شخص متوجه این موضوع میشود و میتواند خیلی راحت با ایجاد کردن یک حساب کاربری جدید در اینستاگرام، به انتشار محتوای زننده ادامه داده و مجددا مایه سردرد شما شود.

در صورت Shadowban کردن، شخص مورد نظر متوجه این موضوع نمیشود که فعالیت هایش، برای مثال کامنت هایی که میگذارد عمومی نیست و به هیچکس غیر از خودش نمایش داده نمیشود. نکته اینجاست که شخص خراب کار، فقط در صورتی میتواند متوجه شود دچار بلاک مخفی شده است که یک حساب کاربری دیگر هم داشته باشد و چک کند که آیا کامنت هایی که قرار میدهد، در این اکانت نیز نمایش داده میشوند یا خیر. اگر نمایش داده نمیشد به این معناست که دچار Shadowban شده است.

نحوه بلاک لایک و کامنت فرد در اینستاگرام

برای محدود کردن فالوور در کامنت گذاشتن زیر پست های اینستاگرام، ابتدا یکی از پست هایی که فرد Troll (خطا کار) در زیر آن کامنت گذاشته است را باز کنید. حالا کاربران اندروید میبایست بر روی آن کامنت لمس کنند و کاربران آیفون باید آن کامنت را به سمت چپ بکشند (Swipe). حالا در صفحه دنبال گزینه‌ای با آیکون علامت تعجب بگردید و سپس بر روی آن کلیک کنید. بعد از این کار بر روی گزینه Restrict username لمس کنید. با اینکار شما آن شخص را Shadowban کردید.

نحوه بلاک لایک و کامنت فرد در اینستاگرام

آیا من در اینستاگرام بلاک مخفی شدم؟

برای اینکه بفهمید آیا در اینستاگرام دچار Shadowban هستید یا نه، اقدام به منتشر کردن یک عکس (پست) در یک هشتگ خاص که تا به حال پست دیگری در آن منتشر نشده کنید. بعد از اینکه پست را منتشر کردید، از ۵ نفر که شما را فالو ندارند درخواست کنید که آن هشتگ را جستجو کنند. از آنها سوال بکنید که آیا توانستن پستی که شما منتشر کردید را در آن هشتگ پیدا بکنند یا نه. اگر هیچکدام از آن ۵ نفر نتوانستن پست شما را ببینند، متاسفانه این به این معنی است که شما بلاک مخفی شدید.

اگر با انجام تست بالا باز هم نتوانستید به نتیجه قطعی برسید که آیا بلاک شده اید یا نه، پیشنهاد میکنیم حتما از چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟ آشنایی با روش های تشخیص دیدن کنید.

خروج از Shadowban یا پیشگیری از آن

خب حالا اگر به هر نحوی متوجه شدید که متاسفانه دچار بلاک مخفی شدید، برای اینکه حساب کاربریتان را به حالت عادی برگردانید، بهتر است این موارد را در نظر بگیرید :

استفاده از ربات های خودکار را کنار بگذارید

اگر شما از ربات های خودکار برای افزایش لایک و فالور استفاده میکنید بلافاصله آن ها را کنار بگذارید. همونطور که گفتیم، استفاده از این ربات ها از علل اصلی بن کردن افراد در اینستاگرام هست. پس اگر از بات ها استفاده میکنید همین الان آن را حذق بکنید.

از هشتگ های مخرب استفاده نکنید

احتیاط کنید که از چه هشتگ هایی در کپشن (Caption) پست هایتان استفاده میکنید. برخی از این هشتگ ها هرچند که خیلی مورد استفاده قرار بگیرند، به دلایلی از طرف اینستاگرام مخرب شناخته شدند و بن شده هستند. پس استفاده از آنها ممکن است برای شما خطر ساز باشد.

حسابتان را دو روز کنار بگذارید!

موارد بسیار زیادی پیش آمده حاکی از این است که افرادی که بلاک شده بودند، از حساب خود به مدت ۴۸ ساعت هیچ استفاده‌ای نکردند، حتی به آن حساب کاربری وارد هم نشدند! این کار میتواند باعث رفع بلاک شما شود یا حداقل در سرعت خروج از بلاک تاثیر گذار باشد.

قوانین و مقررات اینستاگرام را رعایت کنید

از قوانین اینستاگرام پیروی کنید. مهم تر از همه، وقتی در حال رشد حساب کاربریتان هستید شما باید مطالب مفید تر و کامل تری بگذارید و احتیاط بیشتری هم به خرج بدید.

قطعا استفاده از روش های بالا برای خروج از بلاک مخفی بی تاثیر نیست. ولی به هر حال ما در مطلب ۱۶ روش رفع مشکل خارج شدن از بلاک کامنت و لایک (Action Block) اینستاگرام روش های دیگری را پیرامون خروج از بلاک اینستاگرام آورده ایم پس مشاهده آن ها هم ممکن است به روند آزادی شما کمک کند.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز با آموزش نحوه محدود کردن فالوور در اینستاگرام در خدمتتان بودیم. توضیح دادیم که بلاک مخفی به چه معناست و اینکه چطور از شر اشخاصی که باعث دردسر ما میشوند خلاص شویم و اینکه چطور بفهمیم آیا خود ما هم دچار Shadowban هستیم یا نه. آیا چنین تجربه‌ای برای شما یا دوستانتان پیش آمده است؟ آن ها را با ما در میان بذارید. منتظر ارسال نظرات، پیشنهادات و تجربیات شما در این زمینه در دیدگاه این پست هستیم.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب