مطلب فعلی :

آموزش نصب سیستم‌ عامل لینوکس روی فلش مموری

رفتن به بالا

آموزش نصب سیستم‌ عامل لینوکس روی فلش مموری

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها

آموزش نصب سیستم‌ عامل لینوکس روی فلش مموری

اگر شما قصد دارید هر کجا که می روید سیستم عامل لینکوس خود را به همراه داشته باشید می توانید آموزش چگونگی نصب سیستم‌عامل لینوکس روی فلش مموری که امروز برای شما آاده کرده ایم را مطالعه بفرمایید. برای نصب سیستم عامل لینوکس شما به فلش مموری احتیاج دارید که ظرفیت کافی را داشته باشد. توصیه می شود برای امنیت و حفاظت اطلاعاتتان از فلش مموری هایی که قابلیت رمزگذاری دارند استفاده کنید. برای مثال بهتر است شما از فلش مموری SanDisk استفاده کنید.

چگونه سیستم عامل لینوکس را بر روی USB نصب کنیم؟

What to do with your USB flash drive: Run Linux

محتوای این پست بروزرسانی شده است.

سیستم عامل لینوکس (Linux) برای کاربران ویندوز کمی گیج کننده و مبهم است و  به خاطر همین موضوع کاربران کمتری سیستم عامل ویندوز خود را به سیستم عامل لینوکس تغییر می دهند. اما یک راه حل ساده برای این موضوع وجود دارد شما میتوانید یک سیستم عامل لینوکس را به صورت Live در فلش درایو خود همیشه به همراه داشته باشید بدون آنکه بر روی سیستم خود تغییری ایجاد کنید، اگر هم شما از طرفداران سیستم عامل لینوکس هستید میتوانید همیشه سیستم عامل محبوبتان را همراه خود داشته باشید. توزیع های متفاوتی از سیستم عامل لینوکس موجود است که ما در اینجا نصب لینوکس Ubuntu را آموزش میدهیم، توجه کنید که فلش مموری شما حداقل باید دارای ظرفیت ۱ گیگابایت باشد.

نحوه نصب سیستم عامل لینوکس Ubuntu روی فلش مموری

نسخه ۳۲ بیتی Ubuntu و Universal USB Installer را دانلود کنید، ubuntu-11.04-desktop-i386.iso نام فایل نصبی ISO و Universal-USB-Installer-1.8.5.6.exe نام فایل اجرایی است. روی فایل Universal-USB-Installer-1.8.5.6.exe دو بار کلیک کنید و پس از قبول کردن license از لیست کشویی Ubuntu 11.04 را انتخاب کنید.

نحوه نصب سیستم عامل لینوکس Ubuntu روی فلش مموری

Browse را انتخاب کنید و فایل ISO را که دانلود کرده اید را انتخاب کنید.

نحوه نصب سیستم عامل لینوکس Ubuntu روی فلش مموری

سپس نام فلش مموری خود را که میخواهید Ubuntu در آن نصب شود را انتخاب کنید. مطمئن شوید persistent روی ۰MB می باشد سپس روی دکمه Create کلیک کنید.

نحوه نصب سیستم عامل لینوکس Ubuntu روی فلش مموری

در پنجره ظاهر شده گزینه yes را انتخاب کنید.

نحوه نصب سیستم عامل لینوکس Ubuntu روی فلش مموری

۹ روش ساخت فلش مموری بوت در ویندوز ۱۰ ، ۸ ، ۷ و مک را یاد بگیرید.

اجرای لینوکس توسط حافظه فلش بدون نیاز به نصب

برای اجرای سیستم عامل لینوکس، مطمئن شوید BIOS سیستم شما روی بوت از USB تنظیم شده است.

نحوه اجرای سیستم عامل لینوکس از روی USB

سیستم خود را Restart کنید و پس از بوت شدن سیستم منتظر ظاهر شدن منوی installer باشید. از منوی installer گزینه Run Ubuntu from this USB را انتخاب کنید. همانطور که مشاهد می کنید Ubuntu اجرا می شود و شما میتوانید براحتی از آن استفاده کنید.

نحوه اجرای سیستم عامل لینوکس از روی USB

برای کامل شدن اطلاعاتتان پیشنهاد می کنیم آموزش ایجاد فلش و کارت SD بوتیبل ویندوز ، لینوکس و مک را مطالعه بفرمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در کلاسیک وب ما نحوه نصب و اجرای سیستم عامل لینوکس روی فلش مموری را به شما آموزش دادیم، نسخه سیستم عامل لینوکسی که در این آموزش استفاده شده بود اوبونتو بود، اگر شما روش دیگری می شناسید یا در رابطه با موضوع پست امروز ما نظر یا پیشنهادی دارید می توانید آن را در بخش دیدگاه زیر با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب