مطلب فعلی :

آموزش و ترفندهای عکاسی حرفه ای از خود در خانه

رفتن به بالا

آموزش و ترفندهای عکاسی حرفه ای از خود در خانه

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

گوناگون

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش و ترفندهای عکاسی حرفه ای در خانه

آموزش و ترفندهای عکاسی حرفه ای از خود در خانه

اگر برای ارسال یک درخواست شغلی به دنبال یک عکس پروفایل خوب می گردید باید یک عکس حرفه ای ? از خود بگیرید! اگر عکس شما به اندازه کافی حرفه ای نباشد، ممکن است شما را بی حوصله نشان دهد. در صورتی که می خواهید یک عکس خوب از خودتان بگیرید با آموزش و ترفندهای عکاسی حرفه ای از خود در خانه همراه کلاسیک وب باشید.

چگونه در خانه از خود عکس حرفه ای بگیریم؟

How to Take Professional Photos of Yourself at Home

یک عکس خوب شما را جذاب و با نشاط تر نشان می دهد. شما می توانید با ترفند هایی مثل انتخاب یک زمینه مناسب، استفاده از یک دوربین عالی و تنظیم تنظیمات دوربین بر اساس روشنایی، از خود عکس های حرفه ای تهیه کنید. ایده های خلاقانه عکاسی در خانه را در این مطلب مطالعه خواهیم کرد. قبل از هر چیز انتخاب یک دوربین مناسب اهمیت زیادی دارد. دوربین های گوشی خوب هستند اما دوربین های عکاسی تنظیمات بیشتری برای یک عکس حرفه ای دارند. برای انتخاب دوربین خود، می توانید از سایت های مقایسه دوربین استفاده کنید.

انتخاب محل مناسب برای عکس پرسنلی در خانه

اگر عکس های حرفه ای را برای استفاده شخصی، مانند رسانه های اجتماعی می خواهید، هر زمینه ای را که فکر می کنید جالب باشد، انتخاب کنید. اگر می خواهید عکس پرسنلی بگیرید، یک دیوار خالی را انتخاب کنید یا یک ملافه ساده را در پشت خود آویزان کنید.

برای آویزان کردن یک ورق از نوار یا میله و پرده استفاده کنید تا پرده را به صورت عمودی در پشت خود آویزان کنید.

انتخاب محل مناسب برای عکس پرسنلی در خانه

سوژه های عکاسی در خانه نیازمند نور کافی هستند

عکس خود را در کنار یک پنجره روشن تنظیم کنید و در صورت لزوم چراغ اضافه کنید. در طول روز عکس بگیرید و عکس خود را در یک اتاق روشن و آفتابی بگیرید. از لامپ ها، فلش دوربین و چراغ های سقفی برای تکمیل نور پنجره خود استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید یک سافت باکس را برای روشنایی کامل تصویر اجاره یا خریداری کنید. برای ایجاد سایه های پویا، منابع نوری اضافی را در سمت راست یا چپ دوربین تنظیم کنید.

اگر از منابع روشنایی اضافی استفاده می کنید، به جای نور زرد یا آبی، از منابع نوری استفاده کنید که باعث ایجاد نور سفید می شود. سافت باکس یک قطعه حرفه ای از تجهیزات است که باعث تولید نور سفید با کیفیت بالا می شود.

سوژه های عکاسی در خانه نیازمند نور کافی هستند

ایده عکاسی از خود در بیرون منزل

برای یک عکس طبیعی، پویاتر و طبیعی تر در بیرون از خانه عکس بگیرید. به دنبال یک پس زمینه زیبا در خارج از خانه باشید با هدف عکس مطابقت داشته باشد. پله ها، ایوان ها و حیاط خلوت می توانند مکان های جالبی را برای یک عکس باشند. برای عکس پرسنلی، یک دیوار آجری ساده یا خط افق شهری می تواند یک پس زمینه استاندارد را ارائه دهد که خیلی زیاد از آن استفاده نمی شود.

ایده عکاسی از خود در بیرون منزل

عکاسی با خورشید در پشت دوربین یکی از ترفند های عکاسی با وسایل ساده

عکس های فضای باز را در طول روز با خورشید در پشت دوربین بگیرید. در طول روز که خورشید در آسمان است، عکس بگیرید تا روشنایی طبیعی داشته باشید. زاویه ای را انتخاب کنید که مستقیماً در مقابل خورشید نباشد. در غیر این صورت، چهره شما روشن نخواهد شد. در هنگام غروب خورشید در آسمان، از عکاسی خودداری کنید تا از تصویر کم نور در نور جلوگیری شود.

برای نمای پویاتر، ۱۵-۴۵ دقیقه بعد از طلوع آفتاب یا قبل از غروب آفتاب عکاسی کنید. این زمان ها به عنوان ساعت های طلایی شناخته می شوند و دوره هایی در روز است که نور نرمتر و تابناک تر است. در شرایط داشتن بارش از عکس برداری خودداری کنید. در صورت عدم وجود نور مستقیم زیاد در بیرون، دستیابی به سایه برجسته دشوار است.

عکاسی با خورشید در پشت دوربین یکی از ترفند های عکاسی با وسایل ساده

برای عکاسی در شب می توانید دوربین گوشی خود را به دوربین دید در شب تبدیل کنید.

ژست عکاسی در خانه با لباس مناسب

یک لباس را انتخاب کنید که با هدف عکس شما مطابقت داشته باشد. اگر عکسها را برای استفاده شخصی می خواهید، می توانید برای عکس خود هر آنچه را که می خواهید بپوشید!  از لباس رسمی برای هدف کسب و کار استفاده کنید. اگر کت و شلوار دارید، حتماً آن را تمیز کرده و اتو کنید.

اگر لباسی دیگری دارید، حتماً مناسب باشد. موهای خود را به طور معمول برای مصاحبه شغلی یا جلسه مهم تجاری شستشو دهید، شانه و ژل بزنید. اگر در شرکتی هستید که عموماً از ظاهری کمتر رسمی بهره می برد، احساس راحتی کنید. لباس ساده ای بپوشید. یک ژاکت پیراهن یقه دار نیز می تواند خوب عمل کند. این برای طراحان گرافیک، برنامه نویسان یا نویسندگان مناسب است.

بیشتر عکسهای مشاغل از کمر یا قفسه سینه به بالا هستند. اگر قصد ندارید عکس های تمام بدن بگیرید، احساس راحتی کنید و جوراب های راحت یا چیزی شبیه به آن را بپوشید.

ژست عکاسی در خانه با لباس مناسب

استفاده از منابع دیگر، یکی از ترفند های عکاسی در خانه

نمونه ها را بصورت آنلاین یا با همکاران خود مقایسه کنید تا آنچه مناسب به نظر می رسد را پیدا کنید. به صورت آنلاین به دنبال افرادی در موقعیت های مشابه باشید. این یک روش عالی برای درک این مسئله است که باید از کجا عکس بگیرید و چگونه لباس بپوشید.
اگر به دنبال موقعیت جدید یا ارتقاء هستید، به این نکته توجه کنید که مدیران حوزه شما چگونه لباس می پوشند. به عنوان مثال، اگر شما یک مهندس مکانیک هستید، نگاه کنید که رئیس دپارتمانهای مهندسی چگونه عکس می گیرند.

LinkedIn برای این کار عالی است. به LinkedIn بروید و پروفایل ها را مرور کنید تا نحوه عکس گرفتن افراد را با عکس های خود را مقایسه کنید.

استفاده از منابع دیگر، یکی از ترفند های عکاسی در خانه

عکاسی در خانه از کودک با تنظیمات صحیح دوربین

از یک دوربین DSLR یا تلفن هوشمند جدید برای گرفتن تصویر با کیفیت استفاده کنید. DSLR به شما امکان کنترل بیشتری بر روی تصویر می دهد. اما می توانید از یک تلفن با لنز کیفیت بالا استفاده کنید. گرفتن یک تصویر با کیفیت بالا با استفاده از دوربین ارزان قیمت یا تلفن قدیمی دشوار خواهد بود. اگر قصد یک نگاه حرفه ای را دارید، باید یک دوربین خوب خریداری کنید.

آیفون های جدید و مدل های سامسونگ ساخته شده پس از سال ۲۰۱۶ به داشتن دوربین های عالی معروف هستند. اگر دوربین گوشی شما بیش از ۱۲ مگاپیکسل (MP) دارد، کیفیت آن احتمالاً بسیار مناسب است. اگر در حین گرفتن عکس مشکل لرزش دارید، می توانید با روش های ما آن را بر طرف کنید.

مگاپیکسل ها به تعداد پیکسل های موجود در هر تصویر اشاره دارند. هرچه پیکسل های بیشتری وجود داشته باشد، تصویر دقیق تر خواهد بود.

DSLR مخفف Digital single-lens reflex یعنی دوربین رفلکس تک لنز دیجیتال است. DSLR دوربین های عظیم با لنزهای بزرگ هستند که گردشگران و عکاسان حرفه ای از آن استفاده می کنند.

عکاسی در خانه از کودک با تنظیمات صحیح دوربین

ایده های عکاسی در خانه با سه پایه

دوربین خود را بر روی سه پایه یا یک سطح صاف و پایدار تنظیم کنید. از آنجایی که در هنگام نگه داشتن دوربین خود با دست قادر نخواهید بود عکس های حرفه ای بگیرید، به یک سطح صاف برای تعادل آن نیاز دارید. دوربین یا تلفن هوشمند خود را به سه پایه وصل کنید، یا مانند یک قفسه کتاب، آن را روی یک سطح صاف استقرار دهید. روی یک میز، یک نیمکت یا هر سطح دیگری که به اندازه کافی بالا باشد برای گرفتن عکس خوب است.

سه پایه های DSLR جهانی هستند و اساساً هر دوربین باید بر روی سه پایه دوربین استاندارد قرار گیرد. اگر به این روش عکس های خود را می گیرید، می توانید یک سه پایه برای گوشی خود نیز تهیه کنید.

ایده های عکاسی در خانه

سرعت، ترفند عکاسی در خانه

سرعت دوربین را بین ۱/۶۰-۱/۲۰۰ برای یک عکس تیز تنظیم کنید. سرعت شاتر به مدت زمان لنز در حین تصویر اشاره دارد. سرعت شاتر سریعتر باعث ایجاد تصویر واضح تر می شود، اما برای روشنایی موضوع نیاز به نور زیادی دارد. سرعت شاتر آهسته تر باعث ایجاد تصویر روشن تر خواهد شد، اما اگر دوربین و سوژه کاملاً ثابت نباشند، همه چیز تار خواهد شد. برای شفافیت و وضوح تصویر سرعت دوربین را در ۱/۶۰ یا پایین تر نگه دارید.

سرعت، ترفند عکاسی در خانه

عکاسی پرتره در خانه با تنظیم ISO

برای تصویر واضح و بدون نقطه، ISO را به ۱۰۰-۴۰۰ تبدیل کنید. ISO مخفف International Organization for Standardization یعنی سازمان بین المللی استاندارد سازی است. ISO بالاتر باعث ایجاد تصویر غلیظ تر و پر رنگ تر می شود، اما به نور کم نیاز دارد. ISO پایین تر به تصویری با کیفیت بالاتر منجر می شود اما به نور بیشتری نیاز دارد. با ایزو در ۱۰۰ ، ۲۰۰ یا ۴۰۰ شروع کنید و براساس نوری که در دسترس دارید تنظیمات را انجام دهید.

از ۸۰۰ ISO بالاتر نروید. اگر این کار را انجام دهید، ممکن است غلیظ به نظر برسد. تنها زمانی که باید از ۸۰۰ ISO فراتر بروید این است که از یک پرتره هنری عکس می گیرید و می خواهید تصویر دیجیتال شبیه فیلم شود.

عکاسی پرتره در خانه با تنظیم ISO

تنظیم دهانه دوربین، از ایده های عکاسی با موبایل

دهانه دوربین را بر اساس عمق تصویری که می خواهید تنظیم کنید. دهانه یا f-stop به عمق میدان موجود در یک تصویر اشاره دارد. هرچه دهانه کوچکتر باشد، تصاویر در پس زمینه تار تر خواهند بود. دهانه دوربین گشاد به سرعت شاتر بیشتری نیاز دارد. در صورت اینکه بخواهید به چیزی در پس زمینه توجه کنید، f-stop را در زیر f / 12 نگه دارید.

برای یک هدف اصلی در فضای باز، دهانه را تا حد امکان کم کنید (معمولاً در حدود f / 2) تا زمینه را محو کنید. شما می خواهید تأکید بر شما باشد نه پس زمینه.

اگر دوربین حرفه ای ندارید، نرم افزار های حرفه ای عکاسی را دانلود و نصب کنید.

تنظیم دهانه دوربین، از ایده های عکاسی با موبایل

مدل عکاسی در خانه

موردی را که قصد دارید از او عکس بگیرید در حالت ایستاده یا نشسته روی صندلی قرار دهید و فوکوس را تنظیم کنید. پس از تنظیم دوربین و روشن شدن چراغ ایستاده، فوکوس را به صورت دستی تنظیم کنید یا از تنظیمات فوکوس خودکار استفاده کنید تا فرد مورد نظر شما واضح شود. به این ترتیب در کانون توجه قرار خواهید گرفت.

در اکثر تلفن ها، با لمس صفحه فوکوس خودکار انجام می شود.

در DSLR، تنظیم فوکوس معمولاً در کنار لنز است. “M” مخفف manual while یعنی تنظیم دستی است در حالی که A مخفف Automatic یعنی اتوماتیک است. هنگامی که به صورت خودکار تنظیم شد، دکمه تنظیم دهانه را تا نیمه فشار داده و مطابق آنچه در صفحه دوربین می بینید، لنزها مطابق آن تنظیم می شوند.

مدل عکاسی در خانه

تنظیم تایمر برای ژست عکاسی در خانه

تایمر را در دوربین خود تنظیم کنید. هر دوربین دارای تنظیم تایمر است که باید به شما زمان کافی برای جابجایی از پشت دوربین به محلی که می خواهید برای عکس بایستید بدهد. متأسفانه، شما باید هر بار که می خواهید عکس بگیرید این روند را تکرار کنید. برای گرفتن چندین عکس به طور هم زمان، یک فاصله سنج یا شاتر از راه دور را به دوربین خود وصل کنید و در عوض از آن استفاده کنید.

یک فاصله سنج یک پیوند خودکار است که شما به دوربین خود وصل می کنید. تنظیم کنید که هر ۱ ، ۵ یا ۱۰ ثانیه یک عکس بگیرید تا بعد از هر عکس چهره یا صورت خود را تغییر دهید. از فاصله سنج معمولاً برای ساخت فیلم های توقف-حرکت یا در عکاسی با گذشت زمان استفاده می شود.

شاتر از راه دور یک اتصال است که به دوربین شما وصل می شود. یک دکمه دارد که شما می توانید از هر مکانی روی آن ضربه بزنید تا بدون اینکه پشت دوربین باشید عکس بگیرید.

تنظیم تایمر برای ژست عکاسی در خانه

ایده عکاسی پرتره در خانه با ژست مناسب

دکمه گرفتن عکس را بزنید و جلوی دوربین قرار بگیرید. پس از تنظیم تایمر، به سرعت به جایی بروید که در آن عکس می گیرید. خود را به گونه ای قرار دهید که در مکان دقیق مورد استفاده برای تنظیم فوکوس باشید. نفس بکشید و هرگونه مدل یا ژست مورد نظر خود را برای عکس خود انجام دهید.

اگر هدف از عکس تجارت است، حتما بازوهای خود را در کنار خود شل کرده و راست بایستید. بازوهای سفت و منقبض می تواند شما را کمی بد جلوه دهد و ممکن است شما را بی اخلاق یا خسته به نظر برساند. در صورتی که فکر می کنید با این کار راحت تر هستید، می توانید دستان خود را در جیب خود فرو کنید.

اگر در حال عکسبرداری از تصاویر هنری هستید، احساس راحتی کنید تا هرگونه چهره خود را برای تصویری که می خواهید نگه دارید.

ایده عکاسی پرتره در خانه با ژست مناسب

عکس پرسنلی در خانه و مرور عکس ها

نتایج عکس خود را مرور کنید و تنظیمات را مطابق نیاز انجام دهید. پس از گرفتن یک عکس، به دوربین نگاه کنید و تصویر خود را مرور کنید. از این عکس اول به عنوان یک نمونه استفاده کنید تا بفهمید از نظر ظاهر و تنظیمات دوربین چه تنظیماتی را باید انجام دهید. اگر تصویر خیلی تاریک است، سعی کنید ISO 100-200 را بالا ببرید یا سرعت شاتر را کم کنید. اگر تار است، فوکوس را مجدداً تنظیم کنید. اگر تصویر روشنایی زیادی دارد، قبل از پایین آوردن سرعت شاتر، ISO را به ۲۰۰-۴۰۰ کاهش دهید.

بسیار بعید است که اولین عکس شما درست به نظر برسد. نگران نباشید. هرچه به تنظیمات مناسب عکس خود نزدیک تر شوید، احتمال گرفتن یک عکس پرتره مناسب بیشتر است.

عکس پرسنلی در خانه و مرور عکس ها

تعداد زیاد عکس یکی از ترفند های

عکاسی را ادامه دهید تا چندین عکس پرتره داشته باشید. پس از انجام تنظیمات خود بر اساس اولین تصویر خود، به عکس گرفتن ادامه دهید. تنظیمات را در صورت لزوم تغییر دهید و تا رسیدن به عکس مورد نظر خود، چندین تصویر بگیرید. حداقل ۱۰-۲۰ تصویر بگیرید تا شانس اینکه حداقل ۱ از پرتره های شما عالی باشد را افزایش دهید!

هرچه عکسهای بیشتری از شما گرفته شود، احتمال بیشتری دارد که چیزی خاص بگیرید. در عین حال، می تواند زمان زیادی را برای مرتب کردن عکس ها بگیرد. در حالت ایده آل، شما باید حداقل ۵ گزینه برای انتخاب داشته باشید.

تعداد زیاد عکس یکی از ترفند های عکاسی در خانه

ادیت کردن عکس، ترفند عکاسی در خانه

عکس های خود را با استفاده از نرم افزار ویرایش حرفه ای ویرایش کنید. اگر می دانید چگونه از یک برنامه ویرایش پیچیده مانند Photoshop استفاده کنید، عکسهای خود را بارگذاری کرده و موارد دلخواه خود را در برنامه ویرایش خود تنظیم کنید. در غیر اینصورت، یک برنامه ویرایش ساده و رایگان مانند PhotoScape ، Photoshop Express یا Gimp را دانلود کنید. تصاویر خود را برش بزنید تا بهترین فاصله بین بدن و فضای خالی بدست آید، سطح نور را تنظیم کنید و فیلترهای مورد نظر را برای بهبود ظاهر عکس های خود بکار بگیرید.

اگر رنگ روشنایی خاموش است، تنظیمات تعادل رنگ سفید را تغییر دهید. برای روشن تر یا تاریک تر شدن تصویر، از تنظیمات روشنایی یا کنتراست برای تنظیم نور در عکس خود استفاده کنید.

عکس های حرفه ای معمولاً از فیلترهای دوربین شفاف استفاده نمی کنند. اگر می خواهید یک عکس هنری بگیرید یک فیلتر سیاه و سفید را انتخاب کنید.

اگر از تلفن خود استفاده می کنید، روی دکمه ویرایش در صفحه گالری کلیک کنید تا یک عکس را تغییر دهید. شما همیشه می توانید بعد از ویرایش آنها، عکس ها را از دوربین خود در یک برنامه رایانه ویرایش کنید.

در یک عکس حرفه ای، احتمالاً باید یک نسبت ۲: ۱ بین بدن و پس زمینه وجود داشته باشد. باید تمرکز روی شما باشد نه پس زمینه.

ادیت کردن عکس، ترفند عکاسی در خانه

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز آموزش و ترفندهای عکاسی حرفه ای از خود در خانه را بررسی کردمی و یاد گرفتیم چونه یک عکس خوب از خود بگیریم. آیا موفق شدید عکس خود را به صورت حرفه ای تنظیم کنید؟ شما می توانید نظرات ، پیشنهادات و تجربیات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • گوناگون

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب