مطلب فعلی :

آموزش چرخاندن فقط یک صفحه در ورد

رفتن به بالا

آموزش چرخاندن فقط یک صفحه در ورد

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش چرخاندن فقط یک صفحه در ورد

آموزش چرخاندن فقط یک صفحه در ورد

مایکروسافت ورد به طور پیش فرض صفحات خود را در نمای عمودی 🗒️ قرار می دهد. در حالی که نمای عمودی در اکثر اوقات کاربرد دارد گاهی ما لازم داریم که صفحات به صورت افقی باشند. برای همین یک سری روش برای افقی کردن صفحات در ورد داریم. در این مطلب از کلاسیک وب به آموزش چرخاندن فقط یک صفحه در ورد می پردازیم.

آموزش چرخاندن فقط یک صفحه در ورد

How to Make Only One Page Landscape in a Word Document

برنامه ورد مایکروسافت یک برنامه پر کاربرد برای نوشتن مطالب و مقالات ما است. این ابزار محبوب قابلیت های بسیار زیادی دارد که نوشتن را برای شما آسان تر می کند و نوشته ما را زیباتر می کند قابلیت هایی مثل کادر بندی، تغییر فونت، تعیین اندازه فونت، جدول بندی، نوشتن متن به صورت تمام صفحه، کشیدن اشکال و….

یکی از این قابلیت ها افقی کردن صفحه نوشتاری است زمانی هست که ما میخواهیم صفحه به صورت افقی باشد. پیش فرض ورد برگه ها را عمودی قرار میدهد و نوشتار ما در برگه‌ های عمودی قرار میگیرد. اگر شما بخواهید برگه‌ ها را افقی کنید باید به صورت دستی آن را انجام دهید. برای این کار یک سری روش وجود دارد که شما می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. می توانید روش ها را پایین تر بخوایند و یکی از این دو روش را که به نظرتان برای شما مناسب است انتخاب کنید و به کار بگیرید.

طریقه چرخاندن فقط یک صفحه در ورد با تمام نوشته ها و جداول

اگر بعد از تنظیم اندازه صفحه در ورد شما نیاز پیدا کردید به افقی کردن صفحه میتوانید از این راه حل استفاده کنید. این راه حل یکی از سریع ترین و ساده ترین راه برای تبدیل یک صفحه از حالت عمودی به افقی در ورد  است. برای چرخاندن یک صفحه در ورد کافیست محتوا را انتخاب کنید و صفحه را جابجا کنید. برای تغییر جهت صفحه در ورد ابتدا همه موارد موجود در صفحه را انتخاب کنید. اگر متنی دارید به وسیله موس تمام آن را انتخاب کنید. همینطور می توانید تصویر، جدول، نمودار یا … را انتخاب کنید.

افقی کردن صفحه در word

به گزینه Layout بروید. بر روی فلش در گوشه سمت راست پایین قسمت Page setup کلیک کنید با این کار کادر Page setup باز میشود.

چگونگی چرخاندن صفحه در ورد

حالا به قسمت Margins مراجعه کرده و از قسمت Orientation گزینه Landscape را انتخاب کنید. با این کار صفحه شما افقی میشود. در قسمت Apply to گزینه Selected text را فعال کنید. در آخر روی OK کلیک کنید.

طریقه چرخاندن فقط یک صفحه در ورد

حالا زمانی که کار را ببندید می توانید ببینید که صفحه شما به صفحه افقی تبدیل شده است.

روش چرخاندن فقط یک صفحه در ورد

چگونگی چرخاندن صفحه در ورد با گزینه Break

با اینکه روش قبل ساده ترین روش است اما ممکن است در کار با آن دچار مشکل شوید و نوشته های شما به هم ریخته شود. اگر با مشکل مواجه شدید میتوانید این یکی راه حل را امتحان کنید. ابتدا موس خود را در ابتدای صفحه که می خواهید تغییر دهید قبل از هر متن قرار دهید.

آموزش چرخاندن فقط یک صفحه در ورد

سپس تب Layout باز کنید و روی پیکان کشویی Break کلیک کنید و گزینه Next page را انتخاب کنید.

روش چرخاندن فقط یک صفحه در ورد

در همان تب Layout روی فلش کشویی Orientation کلیک کنید و گزینه Landscape را انتخاب کنید. این کار صفحه فعلی و تمام صفحات بعدی شما را به از حالت عمودی به افقی تغییر میدهد.

طریقه چرخاندن فقط یک صفحه در ورد

برای بازگرداندن صفحات باقیمانده به نمای عمودی به صفحه بعدی برید و مکان نما را در ابتدای متن قرار دهید.

چگونگی چرخاندن صفحه در ورد

دوباره تب Layout باز کنید و روی پیکان کشویی Break کلیک کنید و گزینه Next page را انتخاب کنید.

افقی کردن صفحه در word

در همان تب Layout روی فلش کشویی Orientation کلیک کنید و گزینه Portrait را انتخاب کنید.

تغییر جهت صفحه در ورد

این کار صفحه فعلی و تمام صفحات بعدی شما را به از حالت افقی به عمودی تغییر میدهد.

چرخاندن یک صفحه در ورد

همچنین مطلب آموزش ۲ روش برداشتن و حذف هدر یا فوتر در ورد (یک صفحه یا تمام صفحات) میتواند برای شما مفید باشد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز افقی کردن صفحه در Word را بررسی کردیم. شما چه روش های دیگری برای تغییر جهت صفحه در ورد میشناسید؟ شما میتوانید سایر روش ها، نظرات و پیشنهادات خود را برای چرخاندن یک صفحه در ورد در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب