مطلب فعلی :

آموزش کامل استفاده از قابلیت تماس صوتی تلگرام و نحوه تنظیمات آن

رفتن به بالا

آموزش کامل استفاده از قابلیت تماس صوتی تلگرام و نحوه تنظیمات آن

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش کامل استفاده از قابلیت تماس صوتی تلگرام و نحوه تنظیمات آن

آموزش کامل استفاده از قابلیت تماس صوتی تلگرام و نحوه تنظیمات آن

تلگرام در تازه ترین آپدیت خود قابلیت دریافت و برقراری تماس صوتی امن را به مجموعه ویژگی های خود اضافه نموده است .اضافه شدن تماس صوتی به تلگرام میتواند یک خطر جدی برای سایر رقیبان باشد و باید منتظر ماند و دید که آیا این قابلیت میتواند با اپ هایی مثل واتس اپ و.. رقابت کند؟ در ادامه این پست کلاسیک وب نحوه تنظیمات تماس صوتی تلگرام که قابلیت شخصی سازی ، بلاک کردن ، نمایش اموجی برای اطمینان از امن بودن تماس و.. را دارد بررسی میکنیم.

آموزش کامل نحوه استفاده از قابلیت تماس صوتی تلگرام

How to Use Telegram Secure Voice Calls

گفتیم که تلگرام به صورت ماهانه در حال اضافه و تست کردن قابلیت های جدید مثل مخفی کردن چت و… است. در آپدیت جدید تلگرام که برای اندروید و آی اوس منتشر شد ویژگی جدید تماس صوتی تلگرام نیز به آن اضافه گردید.تماس صوتی تلگرام به صورت رمز نگاری شده میباشد و فعلا به صورت محدود برای برخی از کشورها فعال شده است که البته بزودی این قابلیت دردسترس همگان قرار خواهد گرفت ، در ادامه به بررسی این قابلیت و نحوه انجام تنظیماتی مثل مسدود کردن تماس ها ، تعریف استثنا و.. می پردازیم.

آموزش کامل نحوه استفاده از قابلیت تماس صوتی تلگرام

چگونه تماس صوتی تلگرام را فعال کنیم ؟

How to enable Telegram voice calls ?

برای فعال کردن تماس صوتی تلگرام باید از آخرین نسخه اپ این برنامه برای سیستم عامل گوشی خود استفاده کنید ، فعلا این قابلیت در سیستم عامل های اندروید و آی او اس (آیفون) و برای کشورهای غرب اروپا و.. منتشر شده است و بزودی ایران نیز به این لیست اضافه خواهد شد ، پس در صورتی که این گزینه را در اپ خود مشاهده نکردید برای فعال شدن آن باید کمی منتظر بمانید.

آپدیت : تماس تلگرام برای کاربران ایرانی نیز فعال شده است و برای اضافه شدن امکانات در صورتی که دکمه تماس را مشاهده نمیکنید باید یکی از کاربران داخل کشور با شما تماس برقرار کند.

گزینه تماس با فرد مورد نظر تلگرام کجاست ؟

Where is Telegram voice call button ?

تلگرام برای شلوغ نشدن محیط چت و دسترسی به گزینه تماس یک گزینه و بخش جداگانه برای آن در نظر گرفته است و تنها زمانی که شما بخواهید گزینه های تماس به صفحه اصلی برنامه اضافه خواهند شد. در صورتی که امکان تماس در کشور شما و فرد مورد نظر فعال باشد با وارد شدن به بخش مشخصات پروفایل شخص مقابل (info) آیکن گوشی را مشاهده میکنید که با تپ بر روی آن میتوانید شروع به برقراری تماس (Call) کنید.

گزینه تماس با فرد مورد نظر تلگرام کجاست ؟

پس از برقراری اولین تماس تلگرام آی او اس به شما پیشنهاد اضافه شدن یک بخش جدید و جداگانه برای تماس ها در صفحه اصلی را میدهد و همچنین با طی کردن مسیر Settings و وارود شدن به بخش جدید تماس های اخیر (Recent Calls) میتوانید به تب تماس ها (Calls) نیز دستری داشته باشید. در اپ اندروید نیز بخش call با کشیدن منو اصلی به سمت چپ در دسترس خواهد بود.

نشانه های اموجی در هنگام تماس تلگرام برای چیست ؟

Why telegram show four emoji during voice call ?

تلگرام برای اطمینان از امن بودن تماس صوتی و هک نشدن آن به صورت همزمان ۴ اموجی یکسان را برای هر دو شخص در گوشه صفحه تماس نمایش میدهد که یکسان بودن آنها بیانگر این است که شما در حالت امن ارتباط Peer to Peer همانند اپ سیگنال و .. در حال گفتگو هستید.

نشانه های اموجی در هنگام تماس تلگرام برای چیست ؟

نحوه فعال کردن مصرف کمتر از دیتا و حجم اینترنت در هنگام تماس صوتی تلگرام

How to enable Use Less Data for telegram voice calls

در حالت عادی تماس صوتی تلگرام به صورت اتوماتیک خود را با شبکه اینترنت شما همگام سازی میکند اما با این حال در صورتی که از شبکه اینتزنت وای فای ، ۳G ، ۴G و.. ضعیف استفاده میکنید و حجم ، پهناباند و سرعت اینتنرت شما کم و کند میباشد میتوانید با طی کردن مسیر  Setting > Data and Storage و انتخاب Use Less Data کیفیت تماس صوتی ورودی و خروجی تلگرام خود را در هنگام استفاده از شبکه های مختلف کنترل کنید و کیفیت صدا را تا ۲۵-۳۰% کم کنید.

چگونه قابلیت دریافت تماس تلگرام را برای همه ، یک شخص یا گروهی فعال و غیر فعال کنیم ؟

How to Enable or Block telegram Voice Call for someone or groups

حفظ حریم شخصی در تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی یکی از معضلات همیشگی است و شما در تگلرام همانند تنظیمات چت ، ورود به گروه ها و.. میتوانیید امکان تماس گرفتن و دریافت تماس را برای عده ای مشخص مسدود (Block) یا فعال کنید.

برای انجام اینکار ابتدا مسیر Setting > Privacy and security را طی و سپس گزینه Voice Calls را انتخاب نمایید.

در بخش Who can call me میتوانید همانند نمایش وضعیت آنلاین بودن تعیین کنید چه اشخاصی میتوانند با شما تماس برقرار کنند. این بخش شامل گزینه های Everybody (همه) ، My Contacts (تنها افرادی که در لیست دوستان تگلرام شما هستند ) و Nobody (هیچکس) میباشد.

چگونه قابلیت دریافت تماس تلگرام را برای همه ، یک شخص یا گروهی فعال و غیر فعال کنیم ؟

در بخش پایین این قسمت برای بلاک یا مسدود کردن قابلیت شماره گیری و تماس با شما در تلگرام برای یک یا چند فرد تنها کافیست بر روی گزینه Never Allow تپ کنید و شخص مورد نظر را انتخاب نمایید. این فرد در بلاک لیست تماس تلگرام شما قرار خواهد گرفت.

در صورتی که Nobody، My Contacts یا Never Allow را انتخاب کرده باشید از طریق گزینه Always Allow میتوانید به یک شخص یا اشخاصی برای همیشه بدون توجه به فعال یا غیر فعال بودن قابلیت تماس اجازه برقراری ارتباط و گرفتن شماره شما در تلگرام را بدهید.

نحوه خاموش کردن قابلیت تماس صوتی تلگرام

How to turn off telegram voice calls ?

در صورتی که تمایلی به استفاده از این قابلیت ندارید و میخواهد بدانید چگونه باید قابلیت تماس صوتی تگلرام خاموش یا غیر فعال کنید ؟ پاسخ ساده است! مسیر Setting > Privacy and security >Voice Call را طی و بخش Who can call me را روی Nobody تنظیم کنید. با انجام اینکار دیگر هیچکس قادر نیست در تلگرام با شما تماس صوتی برقرار کند.

در پایان اگر تمایل به استفاده ار تلگرام برای دریافت و برقرای تماس های صوتی نداید ما قبلا در کلاسیک وب بهترین برنامه های رایگان تماس صوتی و تصویری را معرفی کردیم که میتوانید از آنها به عنوان گزینه جایگزین استفاده استفاده کنید ، همچنین پیشنهاد میکنیم مطالب و آموزش های قبلی ما در زمینه تلگرام را حتما مطالعه کنید.

تجربه و پیشنهاد شما ؟

نظر شما در مورد قابلیت تماس صوتی تلگرام چیست و کیفیت آن را چگونه ارزیابی میکنید ؟ آیا گزینه تماس تگلرام برای شما فعال شده است ؟ در صورتی که ترفند و یا آموزش دیگری در زمینه تماس صوتی تلگرام سراغ داید تجربیات خود را با ما و دیگران در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب