مطلب فعلی :

آموزش کامل تصویری تعمیر اسپیکر کامپیوتر ، لپ تاپ ، قابل حمل گوشی و..

رفتن به بالا

آموزش کامل تصویری تعمیر اسپیکر کامپیوتر ، لپ تاپ ، قابل حمل گوشی و..

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

گوناگون

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش کامل تصویری تعمیر اسپیکر کامپیوتر ، لپ تاپ و..

آموزش کامل تصویری تعمیر اسپیکر کامپیوتر ، لپ تاپ ، قابل حمل گوشی و..

خراب شدن بلندگو یا اسپیکر یکی از مواردی است که نیاز به تعویض یا تعمیر آن به سرعت احساس می شود. اگر بلندگوی شما خراب شده است، می توانید خودتان دست به کار شده و اسپیکر خود را تعمیر و در هزینه های خود صرفه جویی کنید. امروز در کلاسیک وب نحوه تعمیر اسپیکر لپ تاپ، کامپیوتر، اسپیکرهای قابل حمل و.. را به صورت تصویری و کامل آموزش می دهیم.

آموزش تعمیر اسپیکر لپ تاپ و کامپیوتر در خانه

How to Repair Computer and Laptop Speakers

تعمیر اسپیکر معیوب می تواند شما را از خرید یک اسپیکر جدید مصون نگه دارد. واضح ترین علامت خراب شدن اسپیکر، عدم پخش صدا می باشد. اما قبل از این که دست به کار تعمیر شوید، حتما مطمئن شوید که این اشکال از اسپیکر است و پای مشکل نرم افزاری در میان نیست. برای راهنمایی بیشتر در این زمینه، توصیه می کنیم ابتدا مطلب ۶ روش رفع مشکل نداشتن یا قطع صدا در ویندوز ۱۰ ، ۸٫۱ ، ۷ و.. را مطالعه نمایید.

نحوه تعویض جک معیوب اسپیکر

اشکالات اسپیکر می تواند از موارد مختلفی باشد که نیاز به تعمیر برد اسپیکر و.. داشته باشد. جک کابل صدا (AUX) یکی از مواردی است که بیشتر در معرض آسیب قرار دارد. برای تعویض این مورد، ابتدا باید اسپیکر خود را باز کرده تا به مدار های آن دسترسی داشته باشید. سپس جک ورودی کابل را به همراه اتصالات آن به مدار را مشخص کنید.

این جک از سه رشته سیم برای گوش چپ، راست و اتصال زمین تشکیل شده است. جک قدیمی را به وسیله لحیم کاری از روی برد جدا کنید و به ترتیب همان اتصالات، جک جدید را در محل خود قرار داده و سیم های آن را مجدد به صورت محکم در مکان خود لحیم کنید. برای آشنایی بیشتر ویدیو را مشاهده نمایید.

برای تعمیر سوکت گوشی، مطلب آموزش تعمیر سوکت، سیم، بلندگو هندزفری گوشی سامسونگ، آیفون و.. را هم مطالعه نمایید.

تعمیر LED خراب شده اسپیکر به همراه جک

اسپیکر ها معمولا دارای چراغ های ال ای دی در جلو خود هستند تا روشن بودن آن را متوجه شویم. اگر LED اسپیکر شما خراب شده است، می توانید آن را تعویض کنید. برای تعمیر اسپیکر خانگی، ابتدا لوازم مورد نیاز که در ویدیو به آن اشاره شده است را آماده کرده و لامپ های مورد نیاز را خریداری کنید.

تعویض این دو قطعه آسان بوده و به راحتی انجام می پذیرد. در ابتدای ویدیو نحوه تعویض سر فیش اسپیکر را مشاهده می کنید که در صورتی که اسپیکر شما شکل مشابهی را دارد، می توانید با این روش آن را تعویض کنید. در ادامه ویدیو نیز نحوه تعویض لامپ LED را هم خواهید دید که جدا کردن لامپ های قدیمی و لحیم کردن لامپ جدید انجام می پذیرد.

آموزش تعمیر اسپیکر کامپیوتر با چک کردن اتصالات شل شده

همیشه ایراد خیلی جدی وجود ندارد و گاهی شل شدن و یا کثیف شدن اتصالات باعث از کار افتادن اسپیکر می شوند. گرد و خاک یکی از دشمن های قطعات الکترونیکی هستند. برای ادامه تعمیر اسپیکر میکرولب و.. ، دستگاه را از برق جدا کرده و آن را باز کنید تا به مدارات آن مطابق ویدیو دسترسی داشته باشید. سپس باید قطعات الکترونیکی را تمیز کنید تا کثیفی روی آن ها نباشد.

اکنون اتصالات موجود را چک کنید. اگر سیمی شل و یا از مدار جدا شده است، دو باره آن را به برد لحیم کنید. حتی قطع شدن یک سیم نیز می تواند کار اسپیکر را مختل کند. پس دقیق همه موارد را چک کنید.

مطالعه مطلب آموزش ۷ روش ساخت هدفون و هندزفری ساده و بی سیم بلوتوثی در خانه نیز می تواند برای شما جالب و کاربردی باشد.

تست قطعات معیوب اسپیکر و تعویض آن

اگر دقیق نمی دانید که چه قطعه ای اسپیکر شما خراب شده است، برای تعمیر اسپیکر بلوتوثی و.. باید قطعات مهم را با دستگاه ولت متر بررسی کنید. همانند ویدیو اسپیکر را باز کنید.

حال باید با استفاده از ولت متر قطعات اسپیکر را تست کنید. قطعه که معیوب تشخیص داده شد را خریداری کنید و آن را با استفاده از لحیم کاری یا سیم در جای قطعه قبلی قرار دهید.

تعمیر صفحه پاره شده اسپیکر

از خرابی هایی که کاملا قابل مشاهده و کمی خطرناک به نظر می رسد، پارگی صفحه اسپیکر می باشد. اگر صفحه اسپیکر شما پاره شده است، می توانید با موارد اشاره شده مثل دستمال کاغذی ضخیم و.. در ویدیو اقدام به ترمیم و چسباندن آن کنید تا دوباره اسپیکیری سالم داشته باشید.

این موارد در زمان هایی که فشار زیاد به اسپیکر وارد شود قابل مشاهده است و عواملی مانند در معرض آفتاب قرار گرفتن و.. تشدید کننده آن هستند. به هر حال برای تعمیر آن، ویدیو را با دقت تماشا کنید.

مطالعه مطلب رفع صدای نویز آزار دهنده اسپیکر گوشی ، لپ تاپ و کامپیوتر با یک وسیله ساده را نیز فراموش نکنید.

تعمیر پارگی پد دور بلندگو

ممکن است صفحه دیافراگم اسپیکر شما سالم باشد اما سوراند آن دچار پارگی شده باشد. در اینصورت باید ابتدا دیافراگم را از سوراند توسط یک ابزار تیز با دقت جدا سازید. سپس محل آن را کاملا تمیز کنید تا برای اتصال سوراند جدید مشکلی نباشد. می توانید سوراند جدید را به همراه چسب از فروشگاه ها برای تعمیر اسپیکر تهیه کنید.

به لبه های سوراند چسب مخصوص بچسبانید و  آن را در محل خود محکم کنید. بعد از انجام مراحل مطابق ویدیو، شما یک اسپیکر سالم و آماده استفاده خواهید داشت.

نحوه باز کردن پد قیمی و جا زدن پد جدید دور باند اسپیکر را نیز میتوانید در ویدیو زیر مشاهده کنید، توجه کنید پد دور باند را میتوانید از لوازم الکترونیکی تهیه نمایید:

همانطور که قبلا نیز در مطلب تعمیر و درست کردن صفحه نمایش شکسته گوشی به آن اشار کردیم برای انجام تخصصی این کارها می توانید از تعمیرکاران حرفه ای نیز مشاوره دریافت کنید. پیشنهاد می کنیم ابتدا این روش ها را تا حد ممکن روی اسپیکر های قدیمی و بلا استفاده اجرا کنید تا روش و قلق آن را به دست آورید و سپس روی اسپیکر های اصلی و معیوب خود انجام دهید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب نحوه تعمیر اسپیکر های مختلف را به صورت ویدیویی آموزش دادیم. شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در این زمینه را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • گوناگون

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب