مطلب فعلی :

آموزش کامل حل مشکل پیامک طولانی سامسونگ (تست شده)

رفتن به بالا

آموزش کامل حل مشکل پیامک طولانی سامسونگ (تست شده)

نوشته admin

2 هفته قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش کامل حل مشکل پیامک طولانی سامسونگ (تست شده)

آموزش کامل حل مشکل پیامک طولانی سامسونگ (تست شده)

اگر از گوشی های اندرویدی سامسونگ 💬 استفاده می کنید، حتما با مشکل تبدیل شدن SMS به MMS در زمان ارسال پیام طولانی متنی مواجه شده اید.

این محدودیت در گوشی های سامسونگ، زمانی که مجبور می شوید پیام طولانی را به چند پیام کوتاه متنی تبدیل کنید، می تواند خسته کننده باشد. در این مطلب از کلاسیک وب به آموزش کامل حل مشکل پیامک طولانی سامسونگ می پردازیم.

رفع مشکل ارسال پیامک طولانی در سامسونگ

How to Prevent SMS Converting to MMS on Samsung

به طور خلاصه برای حل مشکل اس ام اس طولانی همانطور که در سایت سامسونگ به آن اشاره شده است، کاربر می بایست در برنامه پیام های سامسونگ به قسمت Messages settings رفته و در قسمت Advanced با زدن Disable Auto Download MMS تبدیل خودکار پیام متنی به MMS را غیرفعال کند. همچنین با توجه به اینکه در برخی از مدل ها ممکن است این تنظیمات وجود نداشته باشد، کاربر سامسونگ می تواند با زدن بر روی سه نقطه بالا سمت راست برنامه Messages، به قسمت Settings برود و در قسمت Chat settings با فعال کردن Chat features و انتخاب گزینه Automatic برای Default message type میتواند حالت چت را در برنامه پیام های خود فعال کند و در صورت فعال سازی این قابلیت پیام ها بدون محدودیت کاراکتر از طریق اینترنت ارسال خواهند شد.

از دیگر راهکار های رفع مشکلات ارسال پیامک طولانی سامسونگ می توان به تغییر تنظیمات Input Mode پیام متنی به GSM، تغییر Multimedia Settings برای محدود سازی MMS، آپدیت سیستم عامل و استفاده از نرم افزارهای پیامک Handcent Next SMS، ChompSMS و BigSMS اشاره کرد. در ادامه این مطلب به آموزش کامل حل مشکل پیامک طولانی سامسونگ خواهیم پرداخت.

دلایل مشکل ارسال پیامک طولانی در سامسونگ

در گوشی های اندرویدی محدودیت کاراکتر در پیام متنی وجود دارد. فرستادن پیامک طولانی در سامسونگ با حروف انگلیسی با محدودیت ۱۶۰ کاراکتر و برای حروف فارسی تا ۷۰ کاراکتر می باشد. اما در MMS امکان ارسال تا ۱۶۰۰ کاراکتر وجود دارد. به همین دلیل گوشی سامسونگ پس از اینکه تعداد کاراکترها از میزان مشخصی فراتر می رود آن را تبدیل به MMS می کند. همچنین گوشی سامسونگ تبدیل SMS به MMS را برای پیامک های گروهی و یا ارسال فایل های تصویری از طریق برنامه پیام ها انجام می دهد.

روش های حل مشکل تبدیل SMS به MMS و ارسال پیامک طولانی

تغییر تنظیمات گوشی

یکی از راه حل های حل مشکل تبدیل SMS به MMS تغییر تنظیمات گوشی می باشد. برای این کار سه نقطه در گوشه بالا سمت راست در برنامه پیام ها گوشی سامسونگ را لمس کنید.

حل مشکل پیامک طولانی سامسونگ

وارد Settings شوید.

پیامک طولانی سامسونگ

در این قسمت گزینه More Settings را انتخاب کنید.

حل مشکل پیامک طولانی سامسونگ

وارد قسمت Text Message شوید.

رفع مشکلات پیامک طولانی سامسونگ

در این قسمت Input Mode را انتخاب کنید.

مشکل پیامک طولانی سامسونگ

تنظیمات آن را به GSM تغییر دهید. این روش می‌تواند جایگزین راهکار دانلود نرم‌افزارهای دیگر شود و همچنین برای گوشی های قدیمی تر بسیار کارآمد می باشد.

رفع مشکلات پیامک طولانی سامسونگ

پس از انجام مراحل بالا در هنگام ارسال پیام، اعلان زیر ظاهر می شود. برای ارسال پیام، Send را بزنید.

مشکلات پیامک طولانی سامسونگ

غیرفعال سازی MMS

برای محدود سازی قابلیت MMS مانند مراحل بالا وارد تنظیمات پیام ها شوید و در قسمت More Settings به قسمت Multimedia Settings بروید.

رفع مشکل پیامک طولانی سامسونگ

در این مرحله روی قسمت Set Restrictions بزنید.

مشکلا پیامک طولانی سامسونگ

در این قسمت با انتخاب گزینه Restricted قابلیت MMS را غیرفعال کنید.

رفع مشکلات پیامک طولانی سامسونگ

آپدیت سیستم عامل

یکی از راه های حل مشکل ارسال نشدن پیامک طولانی،  آپدیت سیستم عامل دستگاه به نسخه‌های به‌ روزتر می باشد. برای بررسی آپدیت و به‌روزرسانی اندروید در گوشی‌های سامسونگ، به قسمت Settings بروید و سپس گزینه System Update را انتخاب کنید. در صورت وجود نسخه جدید‌تر، سیستم عامل گوشی خود را ارتقا دهید. (قبل از انجام فرایند آپدیت سیستم عامل باتری گوشی خود را شارژ کنید.)

نرم افزار پیامک طولانی برای  سامسونگ

برنامه های زیادی برای حل مشکل تبدیل SMS به MMS برای کاربران گوشی سامسونگ وجود دارد. یکی از این برنامه‌ها Handcent Next SMS است.

حل مشکل پیامک طولانی در سامسونگ

یکی دیگر از برنامه های ارسال پیامک طولانی برای اندروید ChompSMS می باشد. این نرم‌افزار قابلیت‌ ارسال پیام‌ با زمان بندی و دایورت پیام‌ها را دارد.

پیامک طولانی سامسونگ

یکی دیگر از برنامه‌ها برای حل مشکل پیام چند رسانه ای در سامسونگ، نرم‌افزار BigSMS است. این برنامه محدودیت کاراکتر ندارد و علاوه بر این، مدیریت پیام‌ها را نیز ساده می‌کند.

رفع مشکل پیامک طولانی سامسونگ

شما می توانید این برنامه ها را به عنوان برنامه پیش فرض پیام سامسونگ خود در نظر بگیرید. برای این کار در گوشی سامسونگ به بخش Apps تنظیمات گوشی بروید.

در این قسمت Choose Default Apps را انتخاب کنید و سپس تعیین کنید می خواهید کدام برنامه به عنوان پیش فرض قسمت پیام ها باشد.

همچنین در بخش Samsung App Settings، می توانید برنامه های پیش فرض را مشاهده کنید و گزینه ها را به سلیقه خود جایگزین کنید.

سوالات متداول

بهترین نرم افزار ارسال پیامک طولانی کدام است؟

نرم افزار Handcent یکی از بهترین گزینه ها برای ارسال پیامک طولانی می باشد. علاوه بر این می توانید از Chomp SMS هم استفاده کنید. این دو نرم افزار به رفع مشکل تبدیل پیام متنی طولانی به MMS کمک می کند.

جمع بندی

در این مطلب یه آموزش روش های رفع مشکلات تبدیل پیام متنی به پیام چند رسانه ای در گوشی های سامسونگ پرداختیم. برای رفع این مشکل پیش از هر چیز باید تنظیمات برنامه پیام های سامسونگ در بخش Text Messages و قسمت Input Mode به GSM تغییر پیدا کند. همچنین کاربر می تواند تنظیمات گزینه Multimedia Settings را برای محدود سازی MMS گوشی تغییر دهد. از دیگر دلایل مشکلات پیام متنی سامسونگ، می توان به آپدیت نبودن سیستم عامل گوشی اشاره کرد. از راه های موثر در این مشکل برای کاربران گوشی های اندرویدی، جایگزینی برنامه پیام های گوشی با نرم افزار های پیام رسان پیشرفته تر می باشد. نکته ای که در تغییر تنظیمات Input Mode باید به آن توجه داشته باشید، در برخی موارد با انتخاب GSM پیام های دریافتی شما ممکن است به صورت کاراکترهای ناخوانا به دستتان برسد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امیدوارم توانسته باشید اس ام اس های خود را به حالت عادی و بدون تبدیل به MMS ارسال و مشاهده کنید. اگر تجربه ای در زمینه مشکل پیامک طولانی سامسونگ دارید، حتما در بخش دیدگاه ها آن را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 2 هفته قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب