مطلب فعلی :

آموزش کامل ساخت ویس چت گروهی در تلگرام

رفتن به بالا

آموزش کامل ساخت ویس چت گروهی در تلگرام

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش کامل ساخت ویس چت گروهی در تلگرام

آموزش کامل ساخت ویس چت گروهی در تلگرام

پس افزودن ویژگی تماس صوتی گروهی در تلگرام، تیم توسعه دهنده این برنامه اکنون در حال ایجاد امکان ایجاد ویس چت گروهی در کانال 🗣️ هستند. اگر شما هم از کاربران فعال تلگرام هستید، تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. امروز در کلاسیک وب نحوه ساخت ویس چت گروهی در تلگرام را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه ایجاد کانال گفتگوی صوتی تلگرام

How to Create Voice Chats in Telegram

ویژگی ویس چت گروهی تبدیل به یکی از علاقه مندی های کاربران فضای مجازی شده است. تلگرام نیز با افزودن این ویژگی به برنامه خود، رضایت بیشتر کاربران را خواهان است. با ویژگی ویس چت گروهی تلگرام، گردانندگان کانال ها می توانند بحث های مختلفی را ایجاد کنند و کاربران در آن به بحث و گفتگو بپردازند. در ادامه ضمن بررسی نحوه ایجاد گپ چت صوتی، تنظیمات و ویژگی های آن را هم بررسی خواهیم کرد.

فعال کردن ویژگی گفتگو صوتی گروهی تلگرام

قابل ذکر است چت صوتی گروهی تلگرام به نسخه اصلی و برای همه کاربران افزوده شده است و برای استفاده از آن فقط کافیست تلگرام خود را آپدیت کنید.

چگونه ویس چت گروهی در تلگرام ایجاد کنیم؟

برای ایجاد کانال ویس چت گروهی در تلگرام باید توجه داشته باشید که Telegram برای جلوگیری از سواستفاده و مشکلات احتمالی، امکان شروع جلسات و ایجاد گپ را فقط به مدیران و دارندگان کانال محدود کرده است. اگر در حال حاظر مالک یا ادمین کانال نیستید و به این موضوع علاقه دارید، می توانید یک کانال ساخته و دوستان خود را به آن دعوت کنید و یک چت ویس گروهی را آغاز کنید.

روش ساخت ویس چت در تلگرام

بنابراین اگر مالک یا ادمین کانال هستید، می توانید وارد صفحه مشخصات کانال خود شوید. سپس روی آیکن سه نقطه در گوشه بالا و سمت راست تپ کنید. حال Start Voice chat را بزنید.

روش ساخت ویس چت در تلگرام

حال می توانید مشخص کنید که با اکانت شخصی خود و یا اکانت کانال به چت بپیوندید. گزینه مورد نظر را انتخاب کرده و Continue as را بزنید. حال گروه ایجاد شده است. با تپ روی آیکن میکروفون و Unmute کردن آن، می توانید صحبت کنید.

روش ساخت ویس چت در تلگرام

روش صحبت کردن سایر افراد در کانال صوتی تلگرام

اگر به عنوان شنوده در گپ پیوسته باشید، می توانید با تپ کردن روی دکمه بزرگ درخواست صحبت (به شکل دست بلند کردن در وسط و پایین صفحه)، از ادمین بخواهید میکروفون شما را فعال کند. ادمین درخواست را مشاهده کرده و با انتخاب شخص و تاچ کردن گزینه Allow to Speak میکروفون را فعال می کند. به طور کل با تپ روی هر فرد، امکان فعال کردن میکروفون، مشاهده پروفایل و حذف شخص از گپ برای ادمین امکان پذیر است.

روش صحبت کردن سایر افراد در کانال صوتی تلگرام

اگر چندین نفر صحبت می کنند و شما تمایل به شنیدن صحبت شخصی ندارید، در لیست افراد روی نام شخص تپ کرده و انگشت خود را نگه دارید. در منوی باز شده Mute for me را بزنید. همینطور می توانید میزان بلندی صدای بلندگو را برای هر فرد کاهش دهید. قابل ذکر است که شخص متوجه قطع صدایش از سمت شما نخواهد بود.

روش صحبت کردن سایر افراد در کانال صوتی تلگرام

برای پایان دادن و بستن گپ نیز می توانید روی دکمه قرمز Leave تپ کنید.

همچنین اگر از کاربران اینستاگرام هم هستید، آیا با ویژگی لایو ۴ نفره آشنا اید؟ پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش ایجاد لایو ۴ نفره در اینستاگرام با Instagram Live Room را هم مطالعه نمایید.

تنظیمات گروه چت صوتی تلگرام

ادمین ها برای دسترسی به تنظیمات ویس چت گروه تلگرام، روی آیکن سه نقطه در کنار صفحه ویس چت ضربه بزنید. با این کار تنظیمات موجود در منوی باز شده به شما نمایش داده می شود.

تنظیمات گروه چت صوتی تلگرام

برای تغییر عنوان چت، گزینه Edit Voice Chat Title را بزنید. پس از تغییر نام، با زدن Save تنظیمات ذخیره می شود. این عنوان باعث می شود کاربران موضوع فعلی بحث را بدانند.

تنظیمات گروه چت صوتی تلگرام

برای افزودن و دعوت افراد به گپ، روی Share Invite Link ضربه بزنید. شما می توانید شخص را به عنوان فقط شنونده و یا امکان صحبت کردن دعوت کنید. همچنین امکان کپی کردن لینک هم وجود دارد.

تنظیمات گروه چت صوتی تلگرام

ضبط صدا در چت صوتی گروهی تلگرام

در صورتی که می خواهید گفتگو را ضبط کنید، کافیست تا روی Start recording ضربه بزنید (توسط ادمین یا مالک کانال). با ضبط کردن، به کاربران اطلاع داده می شود. پس از پایان ضبط، می توانید در بخش Saved Messages آن را مشاهده کنید.

ضبط صدا در چت صوتی گروهی تلگرام

ویژگی دیگر چت صوتی گروهی تلگرام

برای باقیماندن ارتباط لازم نیس در خود تلگرام بمانید. بلکه می توانید همزمان در گروه بوده و به سایر کارهای خود برسید. برای استفاده از برنامه های دیگر، روی دکمه ای که در تصویر زیر نشان داده شده است، تپ کنید تا صفحه ویس چت کوچک شود. با این کار شما می توانید از برنامه های دیگر استفاده کنید و همچنان امکان استفاده از گزینه های Speaker, Mute, و Leave برای شما در دسترس است.

ویژگی دیگر چت صوتی گروهی تلگرام

در پایان اگر علاقه مند به چت های گروهی و استفاده از دیگر برنامه های تخصصی در این زمینه هستید، مطالعه مطلب آموزش ثبت نام و استفاده از برنامه شبکه اجتماعی کلاب هاوس (Clubhouse) را هم فراموش نکنید.

نظرات و پیشنهادات شما

در مطلب امروز ویژگی چت صوتی گروهی تلگرام را به شما معرفی کردیم. نظر شما راجع به این ویژگی چیست؟ سایر نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه ساخت گروه ویس چت تلگرام را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب