مطلب فعلی :

آموزش کامل ساخت یوزر جدید ادمین و اکانت مهمان در ویندوز ۱۰

رفتن به بالا

آموزش کامل ساخت یوزر جدید ادمین و اکانت مهمان در ویندوز ۱۰

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
How to Create a New Local User Account in Windows 10

آموزش کامل ساخت یوزر جدید ادمین و اکانت مهمان در ویندوز ۱۰

ممکن است بخواهید برای عضو دیگری از خانواده، روی سیستم خود یک اکانت یوزر جدید درست کنید و یا یوزری برای مهمان ها بسازید تا در صورتی که از رایانه شما استفاده می کنند، روی تنظیمات، اسناد و فایل های شما نتوانند تغییری ایجاد کنند. شاید هم بنابر دلایلی قصد تعویض حساب کاربری ادمین را داشته باشید. امروز در کلاسیک وب قصد داریم نحوه کامل ساخت یوزر جدید ادمین یا مهمان را در ویندوز ۱۰ به شما آموزش دهیم.

آموزش نحوه ساخت اکانت مهمان یا مدیر لوکال (Local Administrator) در ویندوز ۱۰

How to Create a New Local Admin or Guest User Account in Windows 10

به دلایلی که برای افزودن حساب معرفی شد، دلایل امنیتی را نیز می توان اضافه کرد. تعداد زیادی از کاربران معمولاً فقط یک اکانت ایمیل و.. می سازند و از آن برای همه کار های خود استفاده می کنند و در هنگام نصب ویندوز هم همان حساب را به عنوان حساب اصلی مایکروسافت قرار می دهند. از لحاظ امنیتی این کار اصلاً صحیح نیست و ریسک بالایی برای شما ایجاد می کند. بهتر است برای هر موضوع کاری، حساب جداگانه داشته باشید تا امنیت و ریسک های ناشی از تامین امنیت آن کاهش یابد.

نحوه ساخت حساب کاربری لوکال در ویندوز ۱۰

اول از هر کاری باید بدانید که برای ساخت اکانت جدید ویندوز، باید به اطلاعات حساب کاربری ادمین فعلی دسترسی داشته باشید. برای ورود به تنظیمات این قسمت می توانید کلید های Win+I را روی کیبورد فشار دهید و پس از باز شدن پنجره روی Accounts کلیک کنید.

آموزش کامل ساخت یوزر جدید ادمین یا اکانت مهمان در ویندوز 10

حال در صفحه اکانت، به تب (برگه) Family & Other People بروید و روی گزینه Add someone else to this PC کلیک کنید. الیته گزینه دیگری در این صفحه به نام Add a Family Member هم وجود دارد که شاید بخواهید آن را انتخاب نمایید. اما اگر بخواهید از این ویژگی استفاده نمایید نیاز به تغییر تنظیمات حساب کاربری آنلاین مایکروسافت دارد و باید در حساب آنلاین مایکروسافت خود، اعضای خانواده را اضافه کنید که فعلاً به این قسمت نمی پردازیم. از فواید این گزینه این است که می توانید فرزندانتان را در هنگام استفاده از رایانه کنترل کنید.

آموزش کامل ساخت یوزر جدید ادمین یا اکانت مهمان در ویندوز 10

بعد از کلیک روی گزینه و مشاهده حساب مایکروسافت، از شما خواسته می شود ایمیل شخص را وارد کنید که آن را نادیده بگیرید. در عوض روی گزینه I Don’t Have This Person’s Sign-In Information در پایین پنجره کلیک کنید تا اکانتی بدون نیاز به حساب مایکروسافت بسازید.

آموزش کامل ساخت یوزر جدید ادمین یا اکانت مهمان در ویندوز 10

در صفحه بعدی هم ویندوز پیشنهاد می کند تا یک حساب کاربری آنلاین را برای شخص بسازید که آن را هم پر نکنید و گزینه Add a User wWithout a Microsoft Account را انتخاب نمایید.

آموزش کامل ساخت یوزر جدید ادمین یا اکانت مهمان در ویندوز 10

سپس از شما درخواست می شود تا نام، پسورد و یادآور پسورد برای شخص مورد نظر که می تواند مهمان یا شخص دیگری از اعضای خانواده باشد را وارد کنید. این صفحه برای کسانی که در ویندوز ۷ نیز کاربر مهمان اضافه کرده باشند آشنا می باشد. دقت داشته باشید که راهی برای بازیابی رمز عبور فراموش شده اکانت های لوکال وجود ندارد و باید سعی کنید آن را به خاطر بسپارید. البته در آپدیت نسخه ۱۰۸۳ ویندوز به بعد امکان اضافه کردن سوال امنیتی برای زمان های فراموشی رمز عبور تعبیه شده است.

اگر پسورد اکانت میکروسافت خود را فراموش کرده اید، مطلب آموزش بازیابی پسورد فراموش شده اکانت مایکروسافت (Microsoft Account) را برای راهنمایی بیشتر بخوانید.

آموزش کامل ساخت یوزر جدید ادمین یا اکانت مهمان در ویندوز 10

پس از کلیک روی گزینه Next شما به صفحه حساب ها انتقال داده می شوید. اکنون مشاهده می کنید که حساب جدید به لیست اضافه شده است. برای سوئیچ یوزر در ویندوز ۱۰ هم در منوی استارت می توانید یوزر جدید را انتخاب کنید. برای اولین باری که کسی وارد این حساب جدید بشود، ویندوز پوشه های کاربردی را ایجاد می کند و همه چیز را تنظیم می کند.

آموزش کامل ساخت یوزر جدید ادمین یا اکانت مهمان در ویندوز 10

نحوه تغییر یوزر لوکال ویندوز به اکانت ادمین

به طور پیش فرض در این حساب های لوکال ویندوز ایجاد شده، محدودیت هایی اعمال شده است. به طور مثال نمی توانید برنامه نصب کنید یا تنظیماتی را که به دسترسی ادمین نیاز دارند را اعمال کنید. اگر بنا بر دلایلی قصد تغییر این حساب ها را به عنوان حساب اصلی و ادمین دارید، می توانید پس از ورود به صفحه اکانت در تنظیمات، روی گزینه Change Account Type کلیک کرده و آن را از Limited به Administrative تغییر دهید. پس از انجام این کار، فرآیند فعال نمودن حساب کاربری Administrator در ویندوز ۱۰ انجام می پذیرد.

در همین زمینه می توانید مطلب آموزش ساخت اکانت کاربر ویندوز یا یوزر با دسترسی محدود در ویندوز ۱۰، ۸، ۷ را نیز مطالعه نمایید.

اکانت مخصوص مهمان در ویندوز ۱۰

اکانت مخصوص مهمان در ویندوز 10

ممکن است مهمانی داشته باشید که نیاز به چک کردن ایمیل یا وب گردی با رایانه شما را داشته باشد و نخواهید پسورد اکانت اصلی خود را برای جلوگیری از دسترسی به فایل ها، نصب برنامه و تغییر تنظیمات را به او بدهید. ویندوز ۱۰ دیگر به طور دقیق اکانت برای استفاده مهمان را در تنظیمات خود مانند نسخه های قبلی ویندوز ارائه نمی دهد. اما شما می توانید یک حساب کاربری محدود شده برای تقلید از قابلیت در نسخه های قبلی ویندوز ایجاد کنید.

اگر دوست دارید با جدید ترین تغییرات ویندوز آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم مطلب بررسی کامل ۲۵ مورد از قابلیت های جدید آپدیت ویندوز ۱۰ را مورد مطالعه قرار دهید.

آموزش ساخت اکانت مهمان در ویندوز ۱۰

برای شروع ساخت یوزر مهمان ابتدا باید Command Prompt را در قسمت جست و جوی ویندوز سرچ کنید. سپس روی برنامه نمایش داده شده کلیک راست کرده و Run as Administrator را بزنید. سپس دستور زیر را در برنامه وارد کنید و اینتر را بزنید.

net user Visitor /add /active:yes

در نظر داشته باشید که ما اینجا نام Visitor را بزای مهمان (به عنوان بیننده) انتخاب کرده ایم. خود کلمه Guest در ویندوز ۱۰ رزرو شده است و نمی توان از آن استفاده کرد. با این حال محدودیتی به جز این کلمه وجود ندارد و از هر نام دلخواه دیگری می توانید استفاده کنید که باید آن را در خط دستوری تعویض کنید.

سپس برای قرار دادن یک پسورد روی حساب کاربری ، مجدد دستور زیرا را وارد برنامه کنید و ایتر را بزنید.

net user Visitor

آموزش ساخت اکانت مهمان در ویندوز 10

دقت کنید که اگر نام دیگری را انتخاب کرده اید، در این دستور نیز کلمه Visitor را به نام تعیین شده خود تغییر دهید. همچنین نیاز قطعی به رمز نیست. اگر رمزی مشخص نکنید، با دوبار کلیک روی یوزر، وارد سیستم می شوید.

برای اضافه کردن اکانت جدید به گروه کاربر مهمان، دستور زیر را وارد کنید.

net localgroup guests Visitor /add

سپس می توانید برنامه را ببندید. همچنین اگر قصد حذف این اکانت را دارید، دستور زیر را تایپ و سپس اینتر را فشار دهید.

net localgroup users Visitor /delete

آموزش ساخت اکانت مهمان در ویندوز 10

البته برای این کار می توانید به قسمت حساب کاربری در تنظیمات ویندوز بروید و پس از انتخاب این اکانت روی گزینه Delete the Account بزنید تا حذف شود.

آموزش ساخت اکانت مهمان در ویندوز 10

همچنین اگر از دیدن پیاپی پیغام User Account Control خسته شده اید، با کمک مطلب آموزش ۳ روش خاموش کردن و حذف پیغام User Account Control ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ اقدام به حذف این اخطار کنید.

نظرات و پشنهادات شما؟

امروز به معرفی روش های افزودن حساب کاربری معمولی و مهمان به ویندوز ۱۰ را آموزش دادیم. شما می توانید در دیدگاه این پست نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب