مطلب فعلی :

آموزش کامل نحوه تغییر زبان گوگل کروم و رفع مشکل زبان پیشفرض

رفتن به بالا

آموزش کامل نحوه تغییر زبان گوگل کروم و رفع مشکل زبان پیشفرض

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
تغییر زبان گوگل کروم و رفع مشکل زبان پیشفرض

آموزش کامل نحوه تغییر زبان گوگل کروم و رفع مشکل زبان پیشفرض

بسیاری از وب سایت ها با زبان های مختلفی ارائه می شوند اما با انجام یک تنظیم ساده در مرورگر کروم می توان به تمام مطالب این وب سایت ها دسترسی پیدا کرد. در گوگل کروم شما می توانید به زبان های مختلف به ترتیب اولویت دهید تا قبل از اینکه صفحات وب رندر شوند گوگل کروم بررسی کند که آیا زبان های مورد نظر شما را به ترتیبی که در لیست قرار داده اید پشتیبانی می کند یا خیر، در صورت پشتیبانی صفحه با زبان مورد نظر شما نمایش داده می شود. امروز کلاسیک وب به شما نحوه تغییر زبان گوگل کروم و رفع مشکل تغییر زبان پیشفرض این مرورگر را آموزش خواهیم داد.

آموزش تصویری فارسی سازی گوگل کروم و تغییر زبان به انگلیسی و..

How to Change the Default Language in Google Chrome

شما می توانید زبان پیش فرض گوگل کروم را به انگلیسی یا هر زبان دیگری تغییر دهید و از زبان مورد نظر خود برای مطالعه صفحات وب استفاده کنید، این کار از طریق منوی تنظیمات این مرورگر قابل اعمال است.با تغییر زبان تمام منوها و ابزارها به زبان جدید کانورت می شوند و اگر وب سایت چند زبانه ای را برای مطالعه انتخاب کرده باشید گوگل کروم مناسب ترین آن را براساس زبان انتخابی شما نمایش خواهد داد. قبلا در کلاسیک وب ۴ روش رفع مشکل و تغییر زبان فایرفاکس در ویندوز کامپیوتر را به شما آموزش دادیم، در ادامه ما سعی داریم به شما کمک کنیم تا زبان پیش فرض گوگل کروم را تغییر دهید.

آموزش تصویری فارسی سازی گوگل کروم و تغییر زبان به انگلیسی و...

پیشنهاد میکنیم از ۱۳ افزونه و اپ برای استفاده کاربردی تر از مرورگر کروم در زمانی آفلاین هستید حتما بهره ببرید.

نحوه تغییر زبان گوگل کروم

گوگل کروم را باز کنید و از قسمت بالا – سمت راست روی سه نقطه عمودی کلیک کنید.

نحوه تغییر زبان گوگل کروم

از منوی ظاهر شده Settings را انتخاب کنید.

نحوه تغییر زبان گوگل کروم

اسکرول را پایین بکشید و روی Advanced کلیک کنید.

نحوه تغییر زبان گوگل کروم

روی Language کلیک کنید.

نحوه تغییر زبان گوگل کروم

Add languages را انتخاب کنید.

نحوه تغییر زبان گوگل کروم

زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید و دکمه Add را کلیک کنید. توجه داشته باشید که در اینجا زبان آلمانی انتخاب شده است اما شما می توانید تغییر زبان گوگل کروم از انگلیسی به روسی، فارسی و دیگر زبان ها را به همین صورت انجام دهید.

نحوه تغییر زبان گوگل کروم

در کنار قسمت Language که در قسمت قبل انتخاب کردید سه نقطه عمودی وجود دارد روی آن کلیک کنید و گزینه Display Google Chrome in this language را انتخاب کنید. روی Relaunch کلیک کنید تا مرورگر گوگل کروم بسته و باز شود و زبان پیش فرض تغییر کند.

نحوه تغییر زبان گوگل کروم

برای رفع مشکل زبان پیشفرض و تغییر اولیویت یک زبان می توانید روی علامت سه نقطه کنار زبان مورد نظر خود کلیک کنید و Move to the top را انتخاب کنید تا به بالاترین نقطه لیست منقل شود و یا Move UP را انتخاب کنید تا به یک سطح بالاتر انتقال پیدا کند. با کلیک روی Remove هم می توانید زبان را از لیست حذف کنید.

نحوه تغییر زبان گوگل کروم

اما در صورتی که می خواهید وقتی که از یک صفحه بازدید می کنید گوگل ترنسلیت برای شما ظاهر شود و متن سایت برای شما ترجمه شود از منوی کنار زبان روی سه نقطه عمودی کلیک کنید و گزینه Offer to translate pages in this language را انتخاب کنید.

نحوه تغییر زبان گوگل کروم

علاوه بر تغییر زبان گوگل کروم شما می توانید از تم های تاریک برای تغییر ظاهر گوگل کروم استفاده کنید.

چگونه زبان گوگل را فارسی کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم تمام مراحل انجام به همان صورتی است که در بالا توضیح دادیم شما وقتی روی دکمه Add languages کلیک می کنید زبان فارسی را برای خود انتخاب می کنید و روی سه نقطه کنار زبان فارسی (Persian – فارسی) کلیک کنید و Display Google Chrome in this language را انتخاب کنید. بعد از اینکه روی Relaunch کلیک کردید مرورگر گوگل کروم راه اندازی می شود و مانند تصویر زیر تمام گزینه ها به زبان فارسی تغییر می کند و چینش آن از چپ به راست تغییر می کند.

چگونه زبان گوگل را فارسی کنیم؟

در آخر پیشنهاد می کنیم آموزش کامل روش تنظیم و تغییر زبان در ویندوز ۱۰ را مطالعه بفرمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در کلاسیک وب در مورد فارسی سازی کروم صحبت کردیم، شما از همین روش می توانید برای تغییر زبان گوگل کروم از روسی به انگلیسی و دیگر زبان ها هم استفاده کنید، چنانچه در مورد پست امروز کلاسیک وب نظر و یا پیشنهادی دارید می توانید در بخش دیدگاه زیر با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب