مطلب فعلی :

آموزش کامل نصب و استفاده از نسخه سبک اینستاگرام لایت Instagram Lite

رفتن به بالا

آموزش کامل نصب و استفاده از نسخه سبک اینستاگرام لایت Instagram Lite

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
معرفی، آموزش نصب و استفاده از نسخه سبک اینستاگرام لایت Instagram Lite

آموزش کامل نصب و استفاده از نسخه سبک اینستاگرام لایت Instagram Lite

کمتر کسی یافت می شود که در دنیای شبکه های اجتماعی برنامه اینستاگرام را نشناسد. اما Instagram به این بازار با حدود یک میلیارد کاربر هم قانع نبوده و با ارائه نسخه Instagram Lite سعی دارد تا بازار کشور هایی که پوشش تلفن همراه در آن ها ضعیف و یا گران است را در دست بگیرد. امروز در کلاسیک وب نحوه نصب و استفاده از Instagram Lite را به شما آموزش خواهیم داد و آن را به صورت کامل معرفی و با اینستاگرام مقایسه می کنیم.

آموزش دانلود و نصب نسخه سبک و کم حجم اینستاگرام

What is Instagram Lite and How To Download and Install It

راه اندازی نسخه سبک شده از برنامه Instagram Lite با هدف گسترش فراتر در بازار های توسعه یافته مانند اروپا و آمریکا است. برنامه های دیگری مانند اپ فیسبوک هم که مالک اینستاگرام است، نسخه لایت برنامه فیسبوک را راه اندازی کرده اند. حتی برنامه اوبر هم با انتشار Uber Lite این کار را مخصوص بازار هند انجام داده است و باید دید که بازار Instagram Lite چگونه خواهد بود.

نسخه سبک Instagram Lite چیست؟

آموزش نصب و استفاده از نسخه سبک اینستاگرام لایت Instagram Lite

برنامه Instagram Lite در هفته اول برای مکزیک منتشر شد و به مرور در تمام کشور های دیگر نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. هدف اینستاگرام از ارائه این نسخه به کاربران، اشغال فضای کم تر در حافظه گوشی، استفاده کم تر از داده های تلفن و اینترنت گوشی و شروعی سریعتر عنوان شده است. ممکن است افراد زیادی اینستاگرام را دوست داشته باشند ولی به دلیل فضای کم موجود در گوشی، اینترنت گران و یا ضعیف نتوانند از این برنامه استفاده کنند که در نسخه لایت اینستاگرام مشکل این کاربران حل شده است.

اگر به دنبال برنامه های سبک هستید، مطلب معرفی بهترین برنامه های سبک و کاربردی اندروید کمتر از ۱ مگابایت را مطالعه بفرمایید.

نحوه مقایسه اینستاگرام و اینستاگرام لایت

حجم اینستاگرام لایت در اپ استور ها معادل ۵۷۳ کیلوبایت است! کاملا کوچک و کم حجم در مقایسه با ورژن ۲۴۶ iOS که حجمی برابر با ۱۴۱ مگابایت و یا نسخه ۱۰۰ مگابایتی اندروید دارد. البته قابل ذکر است که امکاناتی مانند ارسال ویدیو، پیام مستقیم بین کاربران (Direct Massage) و.. برای کاربران اینستا لایت در دسترس نیست.

مقایسه اینستاگرام و اینستاگرام لایت

فعلاً معلوم نیست که این گزینه ها به برنامه اضافه خواهند شد یا به طور مثال کاربران برای ارسال پیام مجبور به نصب برنامه جداگانه دایرکت (Direct) اینستاگرام خواهند شد. این نسخه با هدف افزایش پوشش بازار برنامه فراتر از اروپا و آمریکا صورت گرفته که ممکن است کاربران زیاد دیگری نیز به این برنامه جذب شوند.

آموزش نصب و استفاده از نسخه سبک اینستاگرام لایت Instagram Lite

استوری در اینستاگرام لایت

بدون شک یکی از موفقیت های بزرگ اینستاگرام انتشار قابلیت استوری (Stories) بود. همانطور که قابل پیش بینی است اینستاگرام این قابلیت را از نسخه لایت خود حذف نکرده است و همانند نسخه معمول می توانید استوری ها را ببینید.

آموزش نصب و استفاده از نسخه سبک اینستاگرام لایت Instagram Lite

اما برای انتشار استوری محدود به عکس هستید. یعنی فقط عکس هایی که با گوشی یا اینستاگرام لایت گرفته اید قابل اشتراک گذاری اند و فعلاً از ویدیو برای انتشار در استوری Instagram Lite پشتیبانی نمی شود. البته می توانید استوری های ویدیویی فالوررها را بدون مشکل ببینید.

آموزش نصب و استفاده از نسخه سبک اینستاگرام لایت Instagram Lite

اینگونه که در برنامه لایت قابل مشاهده است، انتشار ویدیو هم باید به زودی به برنامه اضافه شود ولی قطعاً زمان زیادی طول خواهد کشید.

آموزش نصب و استفاده از نسخه سبک اینستاگرام لایت Instagram Lite

اگر به دنبال نصب همزمان دو برنامه یکسان در گوشی هستید، پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش نصب همزمان دو یا چند نسخه از یک برنامه در اندروید را نیز بخوانید.

آپلود کردن پست ها در اینستاگرام لایت

شما در انتشار و پست گذاشتن عکس مشکلی نخواهید داشت ولی باز هم با محدودیت ویدیو مواجه خواهید بود. از آنجایی که ویدیو دیتای زیادی مصرف می کند و با هدف اینستاگرام لایت که مصرف کم است، این تصمیم منطقی به نظر می رسد. نکته دیگر این است که حجم عکس های ارسالی با اینستاگرام معمولی یکسان است ولی شرکت اعلام کرده است که مشاهده عکس و فیلم در نسخه لایت حجم کم تری نسبت به نسخه عادی از شارژ اینترنت کاربران استفاده می کند. البته امکان آپلود پست گروهی یا عکس آلبومی در یک پست نیز در Instagram Lite وجود ندارد.

آپلود کردن پست ها در اینستاگرام لایت

بخش Explore در اینستاگرام لایت

Explore در نسخه اصلی اینستاگرام به تازگی مورد بازبینی قرار گرفته است. با اینحال دسته بندی های منظم نسخه اصلی در نسخه لایت دیده نمی شود و به نظر می رسد که در طراحی آن از نسخه قدیمی این ابزار استفاده کرده اند.

بخش Explore در اینستاگرام لایت

با این حال این قسمت نیز مانند نسخه اصلی کار مشابهی دارد. می توانید به جست و جوی افراد بپردازید و هشتگ ها را نیز سرچ کنید.

آخرین فعالیت ها یا Activity Feed در اینستاگرام نسخه لایت

در این مورد تغییراتی احساس نمی شود و همانند نسخه اصلی شما قادر به دریافت خبر فعالیت فالورها، دریافت نظرات و.. هستید.

آخرین فعالیت ها یا Activity Feed در اینستاگرام نسخه لایت

تنها تفاوتی که در اینجا متوجه آن شدیم، شخصی که یک استوری داشته باشد، در نسخه عادی می توانید با ضربه روی عکس استوری را ببینید در حالی که در لایت باید پروفایل شخص را باز کنید و سپس استوری را مشاهده کنید.

پروفایل کاربر در اینستاگرام لایت

قابلیت های اساسی تقریبا مشابه هم هستند و تفاوت خاصی جز ساده تر شدن دیده نمی شود. تنها بخش حذف شده قسمت ویدیو های IGTV است که در این برنامه به کلی پشتیبانی نمی شوند و ویدیو های این قسمت دیده نمی شود و از آنجا که IGTV منتقدان زیادی دارد، می تواند نکته ای مثبت برای اینستا لایت محسوب شود. از دیگر موارد به حذف قسمت مشاهده عکس هایی که در آن تگ شده اید اشاره کرد که زیاد جالب به نظر نمی رسد و اتفاقات زیادی را از این طریق ممکن است از دست بدهید.

پروفایل کاربر در اینستاگرام لایت

پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام لایت

ویدیو ها در اینستاگرام لایت خودکار پخش نمی شوند. تنها باید ویدیو ها را باز کنید و روی دکمه پخش ضربه بزنید تا ویدیو پخش شود. بهتر است اطلاع داشته باشید که صدا هم در حین پخش ویدیو به صورت پیش فرض فعال است.

پخش خودکار ویدیو

تنظیمات Sharing Options در نسخه اینستاگرام لایت

تمامی گزینه های شیر کردن یا اشتراک گذاری مطالب در اینستاگرام لایت حذف شده اند. در نسخه اصلی شما می توانید پست های محبوب را در صفحه خود یا حتی سایر برنامه ها به اشتراک بذارید در حالی که در نسخه لایت عملاً گزینه ای برای اشتراک مطلب نخواهید دید.

تنظیمات Sharing Options در نسخه لایت اینستا

قسمت جست و جو Instagram Lite

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، تنظیمات سرچ در اینستا لایت بسیار ساده است. شما هیچ دسته بندی ای را مشاهده نمی کنید. سابقه جست و جو های قبلی نیز نمایش داده نمی شوند. همه چیزهای مرتبط با سرچ شما فقط در یک صفحه نمایش داده می شود که پیدا کردن منبع مورد نیاز شما را کمی دشوار می کند.

قسمت جست و جو

عدم استفاده از ویرایش گر تصاویر اینستاگرام

یکی از دلایل محبوب شدن اینستاگرام امکانات ویرایش عکس در آن بوده است. حتی بعضی ها عکس های خود را بدون اینکه در برنامه پست کنند اقدام به ویرایش آن می کنند. در اینستاگرام لایت همه امکانات ویرایش از بین رفته است. البته هنوز هم امکان استفاده از فیلتر ها وجود دارد اما شدت آن را دیگر نمی توانید تنظیم کنید. یک تب Edit هم در پایین برنامه دیده می شود که فقط برای چرخاندن تصویر کاربرد دارد.

عدم استفاده از ویرایش گر

همچنین برای افزایش امنیت اکانت اینستاگرام و جلوگیری از هک آن پیشنهاد می کنیم حتما مطلب آموزش کامل ۹ روش جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام را مطالعه فرمایید.

نحوه نصب اینستاگرام لایت

این برنامه به مرور زمان در اپ استور برای دانلود در سراسر دنیا قرار خواهد گرفت. اما چنانچه می خواهید این برنامه را از الان نصب نمایید، می توانید از روش زیر استفاده کنید.

برای این کار در لپ تاپ یا کامپیوتر به صفحه گوگل پلی بروید و برنامه Instagram Lite را سرچ نمایید.

سپس در نوار آدرس عبارات hl=en& را از URL حذف نمایید.

اکنون آدرس باقیمانده را کپی کنید و به وبسایت APKPure بروید.

در این وبسایت روی قسمت Products بروید و Download APK را بزنید.

در کادر جست و جو آدرس کپی شده را وارد کنید و دکمه اینتر در صفحه کلید را بزنید.

بعد از این کار، سایت، برنامه را در اختیار شما برای دانلود قرار می دهد و بعد از دانلود آن می توانید آن را در حافظه دستگاه تلفن همراه خود کپی و نصب نمایید.

این روش روی موبایل OnePlus 5 تست شده است و به احتمال زیاد روی سایر دستگاه ها نیز بدون مشکل نصب و اجرا شود. درست است که امکاناتی را نسبت به نسخه اصلی از دست خواهیم داد ولی نقاط مثبت همچون حجم و مصرف کم تر نیز متقاضیان خود را دارد. البته قابل ذکر است که این نسخه از برنامه در ابتدای راه خود هست و احتمالاً پیشرفت هایی در آینده برای Instagram Lite اتفاق خواهد افتاد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز به معرفی اینستاگرام لایت و نحوه نصب و استفاده از آن پرداختیم و قابلیت های این برنامه با نسخه اصلی را مقایسه کردیم. نظر شما راجب این برنامه و آینده ای که در انتظار این نسخه است چیست؟ می توانید در قسمت دیدگاه این پست نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب