مطلب فعلی :

آموزش کامل نصب و نحوه کار با شیریت کامپیوتر : انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی

رفتن به بالا

آموزش کامل نصب و نحوه کار با شیریت کامپیوتر : انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش کامل نصب و نحوه کار با شیریت کامپیوتر

آموزش کامل نصب و نحوه کار با شیریت کامپیوتر : انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی

همانطور که میدانید انتقال فایل به کمک بلوتوث بسیار کند و وقت گیر است، لنوو برای حل این مشکل اقدام به طراحی برنامه ای به نام شیریت (SHAREit) کرده است که دارای سرعت چند برابری است و کاربران برای انتقال فایل های خود به کابل نیاز ندارند. امروز ما قصد داریم نحوه نصب و کار با شیریت کامپیوتر برای انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی و.. را به شما آموزش دهیم.

راهنمای استفاده از شیریت (SHAREit) کامپیوتر در ویندوز

How to Use and Install SHAREit on PC to Transfer Files From Mobile

یکی از کارهایی که ما با کامپیوترها انجام می دهیم این است که همه فایلهای آموزشی ضروری و سایر اطلاعات گوشی، تبلت و… خود را در آن ذخیره می کنیم و یکی از مواردی که باعث می شود اکثر کاربران این کار را انجام دهند زیاد شدن اطلاعات در دستگاه هایشان است. کمبود حافظه می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود و این زمانی سخت تر می شود که شما دستگاه دیگری برای انتقال فایل های خود نداشته باشید.

یکی دیگر از مشکلاتی که وجود دارد این است که انتقال فایل با استفاده از فلش مموری معمولا به مدت زمان بیشتری نیاز دارد و این در حالی است که این مدت زمان به حجم فایل هایی که شما دارید بستگی خواهد داشت. یکی از مشهورترین برندهای تولید کننده نرم افزار و سخت افزار که لنوو نام دارد برای کمک به کاربران برنامه ای به نام SHAREit را طراحی کرد که به کاربران اجازه می دهد تا انتقال فایل های خود را با سرعت بیشتری و بدون نیاز به هیچگونه کابلی انجام دهند.

ویژگی خوبی که این نرم افزار دارد این است که بسیار سبک است و به راحتی در اینترنت پیدا می شود. شما می توانید به صورت رایگان از برنامه شیریت استفاده کنید . این برنامه برای دستگاه های اندروید و آیفون طراحی شده است و همچنین شما می توانید از از نسخه ویندوز فون و کامپیوترهای دسکتاپ استفاده کنید.

راهنمای استفاده از شیریت (Shareit) کامپیوتر در ویندوز

دانلود نرم افزار شیریت کامپیوتر و لپ تاپ

خب مشخص است که برای استفاده از برنامه شیریت شما باید آن را دانلود کنیدو اگر قصد دارید برنامه شیریت را در ویندوز دانلود کنید منابع زیادی هستند که از طریق جستجوی گوگل می تواند به آنها دسترسی داشته باشید اما ما توصیه می کنیم که از وب سایت رسمی توسعه دهنده برنامه شیریت استفاده کنید. برای پیدا کردن فایل دانلودی شیریت تمام کاری که باید انجام دهید این است که به وب سایت رسمی شیریت بروید. برای اینکار به گوگل بروید و عبارت ShareIt official website را سرچ کنید.

دانلود نرم افزار شیریت کامپیوتر

حالا روی لینکی که عنوان SHAREit is a file sharing app that works across multiple operating دارد کلیک کنید. بعد از اینکه وارد سایت شدید روی دکمه FREE DOWNLOAD کلیک کنید.

دانلود نرم افزار شیریت کامپیوتر

حالا وارد صفحه ای می شوید که نسخه های مختلف برنامه شیریت در آنجا وجود دارد. شما باید روی Download for Windows کلیک کنید تا بتوانید از نسخه ویندوز شیریت استفاده کنید.

دانلود نرم افزار شیریت کامپیوتر

نحوه نصب نرم افزار ShareIt در کامپیوتر

بعد از اینکه فایل نصبی شیریت را دانلود کرید شما می توانید آن را در پوشه Downloads کامپیوتر خود پیدا کنید. با این حال اگر از مرورگر خود خارج نشده باشید مانند تصویر زیر فایل دانلود شده را مشاهده خواهید کرد، برای اجرای این فایل  روی علامت مثلث کلیک کنید و از منوی ظاهر شده Open را انتخاب کنید.

نحوه نصب ShareIt در کامپیوتر

بعد از انجام این کار ابزار User Account Control نمایش داده خواهد شد که از شما سوال می کند که مطمئن هستید که می خواهید این برنامه در کامپیوتر شما تغییراتی را ایجاد کند. روی دکمه Yes کلیک کنید تا ویزارد برنامه شروع شود موافقتنامه را بخوانید و در صورت موافقت روی دکمه Accept کلیک کنید.

نحوه نصب ShareIt در کامپیوتر

در گام بعدی شما باید محل ذخیره سازی فایل را روی سیستم خود مشخص کنید به صورت پیش فرض برنامه اطلاعات شما را در پوشه Download سیستم شما ذخیره می کند که می توانید مکان دیگری را انتخاب کنید. بعد از اینکه مکان مورد نظر خود را انتخاب کردید روی دکمه Next کلیک کنید.

نحوه نصب ShareIt در کامپیوتر

اگر می خواهید آیکن برنامه شیریت روی دسکتاپ کامپیوترتان ظاهر شود گزینه Create a desktop shortcut را انتخاب کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.

نحوه نصب ShareIt در کامپیوتر

پنجره بعدی نوار پیشرفت نصب برنامه شیریت را نشان می دهد و چند ثانیه طول می کشد تا برنامه به طور کامل نصب شود. وقتی که فرایند نصب کامل شد یک پنجره مانند زیر ظاهر خواهد شد که شما باید دکمه Accept را انتخاب کنید.

نحوه نصب ShareIt در کامپیوتر

چگونه از شریت کامپیوتر استفاده کنیم؟

بعد از اینکه برنامه شیریت را در سیستم عامل ویندوز خود نصب کردید شما می توانید آیکن برنامه را روی دسکتاپ خود ببینید. با کلیک کردن روی برنامه شما صفحه “Searching for SHAREit devices in your network” را مانند زیر مشاهده خواهید کرد که در این صفحه دستگاه هایی که در شبکه شما هستند جستجو می شود.

چگونه از شریت کامپیوتر استفاده کنیم؟

بعد از اینکه برنامه توانست دستگاه شما را تشخیص دهد شما می توانید نام دستگاه خود را مشاهده کنید. به طور مثال در بخش Other found devices عکس پایین یک دستگاه با نام Kersh شناسایی شده است.

چگونه از شریت کامپیوتر استفاده کنیم؟

روی دستگاه شناسایی شده کلیک کنید حالا باید اتصال را در هر دو دستگاه تایید کنید تا فرآیند اتصال شروع شود.

چگونه از شریت کامپیوتر استفاده کنیم؟

مجوزی که صادر می شود به صورت زیر نمایش داده می شود. برای اینکه برای دفعات بعدی به مجوز نیاز نداشته باشید گزینه Always accept files from this device را انتخاب کنید و دکمه Accept را برای تایید اتصال کلیک کنید.

چگونه از شریت کامپیوتر استفاده کنیم؟

برای ارسال فایل ها روی دکمه Select files کلیک کنید و به محل فایل های مورد نظ خود بروید و فایل های را انتخاب کنید بعد روی دکمه Open کلیک کنید. فرآیند انتقال بلافاصله شروع خواهد شد. اگر فایل مد نظر شا بزرگ باشد ممکن است فرآیند کمی طول بکشد

چگونه از شریت کامپیوتر استفاده کنیم؟

برای انتقال فایل های خود از روش هایی که در پست چگونه فایل و برنامه های یک کامپیوتر را به کامپیوتر و لپ تاپ دیگر انتقال دهیم؟ بیان شده است می توانید استفاده کنید.

نحوه تغییر تنظیمات شیریت  ویندوز کامپیوتر

خب حالا اگر می خواهید نام دستگاه خود را در شیریت تغییر دهید و یا از نام دیگری استفاده کنید تمام کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه Disconnect کلیک کنید تا اتصال قطع شود حالا به صفحه اصلی برنامه شیریت برگردید و روی دکمه فلش رو به پایین کلیک کنید. از منوی ظاهر شده Settings را انتخاب کنید.

نحوه تغییر تنظیمات شیریت کامپیوتر دسکتاپ

حالا شما باید پنجره تنظیمات را مشاهده کنید در اینجا می توانید یک تصویر پروفایل دیگر را انتخاب کنید و نام دستگاه خود را تعریف کنید. همچنین تنظیمات دیگری در قسمت پایین پنجره وجود دارد که می توانید تغییر دهید، به طور مثال شما می توانید در قسمت Save To مسیر ذخیره فایلهای دریافتی را مشخص کنید بعد از انجام تغییرات دکمه Save را کلیک کنید.

نحوه تغییر تنظیمات شیریت کامپیوتر دسکتاپ

اگر در حین استفاده از برنامه شیرینت با مشکل مواجه هستید پست ۹ روش رفع مشکل ارسال و دریافت فایل با برنامه shareit ، آموزش کار و نصب را مطالعه بفرمایید.

اتصال گوشی به کامپیوتر در برنامه SHAREit

بعد از اینکه آخرین ورژن برنامه شیریت را روی کامپیوتر خود نصب کردید صفحه ای مانند زیر به شما نمایش داده خواهد شد. روی علامت موبایل کلیک کنید حالا شما باید کد QR را در دسکتاپ خود مشاهده کنید.

اتصال گوشی به کامپیوتر در برنامه ShareIt

برنامه شیریت گوشی خود را باز کنید و روی علامت سه نقطه که در تصویر زیر مشخص شده است تپ کنید.

اتصال گوشی به کامپیوتر در برنامه ShareIt

Connect to PC را انتخاب کنید.

اتصال گوشی به کامپیوتر در برنامه ShareIt

برنامه شیریت موبایل شروع به جستجوی دستگاه ها می کند. حالا Scan to Connect را تپ کنید.

اتصال گوشی به کامپیوتر در برنامه ShareIt

کد QR را اسکن کنید. حالا نام کامپیوتر شما ظاهر خواهد شد، روی نام کامپیوتر خود تپ کنید تا صفحه ای مانند زیر برای شما نمایش داده شود، حالا Accept را انتخاب کنید تا دو دستگاه به هم وصل شوند. اگر شما می خواهید از موبایل به کامپیوتر فایل ارسال کنید گزینه Photos of Files را انتخاب کنید و فال هایی که می خواهید به کامپیوتر ارسال کنید را انتخاب کنید.

اتصال گوشی به کامپیوتر در برنامه ShareIt

انتقال فایل از آیفون به کامپیوتر با SHAREit

وقتی که می خواهید فایلی را از موبایل به کامپیوتر ارسال کنید روی send برنامه شیریت موبایل خود تپ کنید.

انتقال فایل از آیفون به کامپیوتر با ShareIt

در برنامه شیریت کامپیوتر خود receiver را کلیک کنید.

انتقال فایل از آیفون به کامپیوتر با ShareIt

وقتی Send را تپ می کنید صفحه ای مانند زیر به شما نمایش داده می شود. فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی Next تپ کنید.

انتقال فایل از آیفون به کامپیوتر با ShareIt

حالا نام کامپیوتر خود را تپ کنید. بلافاصله انتقال فایل شروع خواهد شد.

انتقال فایل از آیفون به کامپیوتر با ShareIt

SHAREit از پلیر گوشی شما برای پخش فیلم و موسیقی دریافت شده استفاده می کند. بنابراین شما باید از پلیری که از انواع فرمت ها و رسانه ها پشتیبانی می کند استفاده کنید.

در آخر از شما دعوت می کنیم از ۶ روش انتقال فایل بین آیفون (iOS) و اندروید با برنامه، کامپیوتر و .. استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امیدواریم با آموزش کار با SHAREit امروز توانسته باشید فایل های خود را بین دستگاه های مختلف انتقال دهید، در صوت داشتن  نظرات و پیشنهادات می توانید آنها را در بخش دیدگاه زیر با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب