مطلب فعلی :

آموزش کامل ۴ روش تنظیم گوگل ارث به UTM

رفتن به بالا

آموزش کامل ۴ روش تنظیم گوگل ارث به UTM

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش کامل تنظیم گوگل ارث به UTM

آموزش کامل ۴ روش تنظیم گوگل ارث به UTM

سیستم مختصات اصلی گوگل ارث (Google Earth)، جغرافیایی است (طول و عرض جغرافیایی، WGS84). بنابراین اگر مختصات خود را در حالت UTM دارید، قبل از استفاده از آنها باید ابتدا در Google Earth ، آنها را به جغرافیایی تبدیل کنید. امروز در کلاسیک وب قصد داریم تا به آموزش کامل تنظیم گوگل ارث به UTM بپردازیم.

چگونه در گوگل ارث مختصات UTM را تبدیل کنیم؟

How to Convert Google Earth Coordinates to UTM?

در گوگل ارث (Google Earth) مختصات به سه روش قابل مشاهده است: درجه های اعشاری، دقیقه، ثانیه و مدت زمان، مختصات UTM و سیستم مرجع شبکه های نظامی. در این مقاله درباره نحوه تبدیل مختصات گوگل ارث به UTM توضیح داده شده است:
۱ نحوه مشاهده مختصات UTM در Google Earth.
۲ نحوه ورود مختصات UTM در Google Earth
۳ نحوه ورود بسیاری از مختصات UTM در Google Earth از اکسل
۴- نحوه وارد کردن بسیاری از مختصات UTM، مشاهده آنها در Google Maps و سپس بارگیری آنها در Google Earth.

UTM چیست؟

عبارت UTM مخفف سه کلمه Universal Transverse Mercator است که ترجمه تحت الفظی آن به فارسی معادل سامانه مختصات جهانی مرکاتور معکوس می باشد. UTM در واقع یک سیستم فراتابی تصویر روی سیستم مختصاتی کارتزین دو بعدی بوده و مخصوص مشخص کردن مکان روی کره زمین است. تنظیم گوگل ارث به UTM یک ترفند مورد استفاده جغرافی دانان و افرادی است که به علم زمین شناسی و جغرافی علاقه دارند.

تبدیل UTM به مختصات جغرافیایی در گوگل ارث

برای وارد کردن مختصات و تنظیم گوگل ارث به UTM،  ابزارها / گزینه ها را انتخاب کنید (Options/Tools). همانطور که در تصویر نشان داده شده است، گزینه Universal Traverso de Mercator در تب ۳D View انتخاب می شود.

نحوه وارد کردن مختصات در گوگل مپ

بنابراین، هنگام مشاهده یک داده، خواهیم دید که در قسمت پایین مختصات، قالب UTM وجود دارد. مختصات نمایش داده شده معادل موقعیت اشاره گر است، زیرا در سراسر صفحه تغییر می کند.

انتقال نقاط utm به گوگل ارث

معنی این مختصات عبارت است از:
۱۶ ، منطقه است ،
P ، چهارگانه است ،
۵۷۹،۷۰۶٫۸۹ ، متر مختصات X (شرقی) است ،
۱،۳۴۱،۶۹۳٫۴۵ ، متر مختصات Y (شمالی) است ،
N ، به این معنی است که این منطقه از شمال استوا است.
تصویر زیر منطقه ۱۶ و نقطه ای که مختصات مثال در آن قرار دارد را نشان می دهد.

انتقال نقاط utm به گوگل ارث

برای تسهیل در تجسم مناطق UTM در Google Earth، یک فایل شبکه KMZ Zonas UTM را دانلود کنید. به صورت فشرده سازی شده است، اما هنگامی که آن را از حالت فشرده خارج می کنید، یک فایل KMZ را مشاهده می کنید که با Google Earth قابل باز شدن است و به شما امکان می دهد همانطور که در تصویر فوق مشاهده می شود، مناطق UTM را شناسایی کنید. شامل مناطق UTM قاره آمریکا، کشورهای اسپانیا و پرتغال است.

نحوه ورود مختصات به گوگل ارث

برای تبدیل مختصات به UTM در گوگل ارث، این کار را به روش زیر انجام می دهیم:

از ابزار افزودن موقعیت استفاده می شود. این پانلی را نشان می دهد که مختصات با فرمت UTM نمایش داده می شود. اگر مکان موقعیت یابی کشیده شود، مختصات به طور خودکار تغییر می یابد. اگر مختصات را می شناسیم، فقط آن را در قالب اصلاح کنیم و منطقه و مختصات نمایش داده می شوند. هنگام انتخاب دکمه Accept، نقطه در موقعیتی که ما مشخص کرده ایم قرار خواهد گرفت.

تبدیل طول و عرض به utm

Google عملکردی ندارد که در آن چندین مختصات UTM وارد شوند. مطمئناً سوال شما این است: با تشکر از اطلاعات، اما نحوه وارد کردن چند مختصات در گوگل مپ چیست؟

چگونه می توان چند مختصات را از یک جدول اکسل در Google Earth وارد کرد؟

تبدیل طول و عرض به utm

مرحله ۱٫ قالب داده های مختصاتی در اکسل را از اینترنت دانلود کنید. می توانید عبارت “قالب اکسل تنظیم گوگل ارث به UTM یا Excel Template For UTM Coordinates” را جستجو کنید.

مرحله ۲٫ بارگذاری الگو با انتخاب الگو با داده ها، سیستم هشدار می دهد نباید داده ای وجود داشته باشد که معتبر نباشد. از جمله این اعتبارسنجی ها شامل موارد زیر است:

اگر ستون های مختصات خالی باشد.
اگر مختصات دارای فیلدهای غیر عددی باشند.
اگر مناطق بین ۱ تا ۶۰ نباشد.
اگر اصول نیم کره رعایت نشده باشد و چیزی متفاوت از شمال یا جنوب باشد.

داده های توضیحات از محتوای HTML پشتیبانی می کنند، مانند نمونه نشان داده شده در مثال که شامل استقرار یک تصویر است. به خاطر همین امر، می تواند از مواردی مانند پیوند به مسیرهای اینترنت یا دیسک رایانه، فیلم ها یا هر محتوای دیگری پشتیبانی کند.

مرحله ۳٫ داده ها را در جدول و نقشه نشان دهید. بلافاصله داده بارگذاری می شود، در جدول، داده های الفبایی و نقشه مکان های جغرافیایی نشان داده می شود. همانطور که مشاهده می کنید، روند بارگذاری شامل تبدیل UTM به مختصات جغرافیایی در گوگل مپ است. با کشیدن نماد پین روی نقشه می توانید پیش نمایش نمای خیابان یا ۳۶۰ درجه یا پانوراما بارگذاری شده توسط کاربران را داشته باشید.

تبدیل utm به مختصات جغرافیایی

مرحله ۴٫ نقشه KML را بارگیری کنید. شما یک کد را وارد می کنید و سپس پرونده ای را که می توانید در Google Earth مشاهده کنید، دارید. برنامه نشان می دهد از کجا می توانید یک کد بارگیری دریافت کنید که با استفاده از آن می توانید تا ۴۰۰ کد بارگیری کنید.  بدون محدودیت در تعداد بارگیری های موجود، در هر بارگیری با استفاده از gTools API. نقشه مختصات مربوط به Gooogle Earth را نشان می دهد و نماهای مدل های سه بعدی فعال می شوند. تنظیم گوگل ارث به UTM در اکسل انجام شد.

تبدیل utm به مختصات جغرافیایی

گزینه ای برای ورود مختصات UTM به گوگل ارث مستقیم از اکسل

اگر آنچه می خواهیم وارد کنید مجموعه ای از مختصات UTM است که در یک پرونده اکسل داریم، باید به یک ابزار اضافی متوسل شویم.

تبدیل درجه به utm در گوگل ارث

در این ابزار شما این مشخصات را وارد می کنید: نام راس، مختصات، منطقه، نیمکره و توضیحات. در قسمت سمت راست مسیری را که در آن پرونده و جزئیات ذخیره می شود اضافه می کنید.
هنگامی که دکمه “Generate KML” را فشار می دهید، یک پرونده در مسیری که تعریف کرده اید ذخیره می شود. نمودار زیر نحوه نمایش لیست مختصات را نشان می دهد. پرونده باید از این طریق نمایش داده شود.

تبدیل مختصات گوگل ارث به utm

تبدیل مختصات گوگل ارث به utm

مشکلات رایج

ممکن است هنگام استفاده از برنامه و تبدیل درجه به UTM در گوگل ارث ، یکی از خطاهای زیر ظاهر شود:

Error 75: زیرا مسیری که در آن فایل KML ذخیره شده در دسترس نیست یا مجوزی برای این عمل وجود ندارد.
در حالت ایده آل، قرار دادن مسیر ذخیره بر روی دیسک D است که محدودیت های کمتری نسبت به دیسک C. دارد.

نقاط از قطب شمال بیرون زدند: زیرا در ویندوزهای ما، همانطور که در دستورالعمل کار برای نمایش الگو نشان داده شده است، باید پیکربندی منطقه ای در صفحه منطقه ای تنظیم شود:
نقطه، برای جداکردن اعشاری
کاما، برای جداکردن هزارگان عددی
کما، برای جدا کننده لیست ها
بنابراین، داده هایی مانند: هزار و هفتصد و هشتاد متر با دوازده سانتی متر باید به عنوان ۱،۷۸۰٫۱۲ تایپ شود.
تصویر زیر نحوه انجام پیکربندی اول را نشان می دهد.

تنظیم گوگل ارث به utm

این تصویر دیگری است که پیکربندی موجود در کنترل پنل (Control Panel) را نشان می دهد.

تنظیم گوگل ارث به utm

پس از ایجاد تغییر، پرونده دوباره ایجاد می شود و سپس نقاط در جایی که در Google Earth مطابقت دارد ظاهر می شوند. تنظیم گوگل ارث به UTM به پایان رسید.

نحوه وارد کردن مختصات در گوگل مپ

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز، به انتقال نقاط UTM به گوگل ارث پرداختیم. همانطور که دیدید ورود مختصات UTM به گوگل ارث بسیار ساده است. روش شما برای استخراج مختصات از گوگل ارث چیست؟ می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در قسمت دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب