مطلب فعلی :

آموزش ۱۰ روش رفع مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت (PowerPoint)

رفتن به بالا

آموزش ۱۰ روش رفع مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت (PowerPoint)

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
10 روش رفع مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت (PowerPoint)

آموزش ۱۰ روش رفع مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت (PowerPoint)

وقتی که شما سعی میکنید یک سند پاورپوینت را باز کنید یک پیغام خطا به شما می گوید The file is corrupted and cannot be opened/saved که به این معناست که این فایل خراب شده و نمی تواند باز و یا ذخیره شود. که این پیغام نشان می دهد که فایل پاور پوینت شما آسیب دیده است. امروز در کلاسیک وب سعی داریم نحوه رفع مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت را به شما کاربران گرامی آموزش دهیم.

حل مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت PowerPoint

How to Fix PowerPoint File is Corrupted and Cannot be Opened or Saved

در برخی مواقع وقتی که فایل پاورپوینت شما آسیب می بیند یکی از پیغام های خطای زیر را مشاهده خواهید کرد:

  • This is not a PowerPoint presentation
  • PowerPoint program cannot open the file type
  • That a part of the file is missing

برای اینکه متوجه شوید که واقعا مشکل از فایل پاورپوینت شما است یا نه سعی کنید فایل پاورپوینت خود را در سیستم دیگری باز کنید و ببینید باز هم فایل پاورپوینت باز نمی شود. اگر باز هم مشکل حل نشد برنامه آفیس خود را آپدیت کنید و در صورتی که باز هم مشکلتان حل نشد راه حل های زیر را امتحان کنید.

حل مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت Powerpoint

چنانچه فایل پاورپوینت شما دارای رمز است قبل از امتحان روش های زیر پیشنهاد می کنیم از ۷ روش شکستن و برداشتن پسورد فایل پاورپوینت (PowerPoint) استفاده کنید.

مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت ، ۲۰۱۶ ، ۲۰۱۳ و..

از اکانت Administrator خود استفاده کنید. به منوی Start بروید و عبارت msconfig.exe را در کادر جستجو تایپ کنید و اینتر را فشار دهید. حالا ابزار System Configuration برای شما باز می شود. به سربرگ General بروید.

مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت ، 2016 ، 2013 و..

گزینه Selective startup را انتخاب کنید.

مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت ، 2016 ، 2013 و..

گزینه Load startup items را انتخاب کنید.

مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت ، 2016 ، 2013 و..

به سربرگ Services بروید.

مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت ، 2016 ، 2013 و..

گزینه Hide all Microsoft services را کلیک کنید.

مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت ، 2016 ، 2013 و..

بر روی دکمه Disable all کلیک کنید.

مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت ، 2016 ، 2013 و..

در نهایت دکمه OK را کلیک کنید و بررسی کنید که آیا مشکل باز نشدن پاورپوینت شما حل شده است یا نه.

تعمیر فایل پاورپوینت

برای تعمیر فایل پاورپوینت به کنترل پنل بروید و Repair Office Programs را کلیک راست کنید و Change را انتخاب کنید یک تعمیر سریع انجام خواهد شود و بعد وقتی که به اینترنت متصل شدید یک تعمیر آنلاین انجام خواهد شد. اگر این گزینه را در کنترل پنل خود مشاهده نمی کنید وارد کنترل پنل شوید و Programs and Features را انتخاب کنید از لیست برنامه های موجود برنامه آفیس را پیدا کنید و روی آن کلیک راست کنید و بعد گزینه Repair را انتخاب کنید.

تعمیر فایل پاورپوینت

از بهترین برنامه و سرویس های ساخت پاورپوینت و اسلاید شو آنلاین و آفلاین استفاده کنید.

چرا پاورپوینت باز نمی شود؟

اگر پاورپوینت ۲۰۱۳ دارید کلیدهای ویندوز و R را فشار دهید و در پنجره Run دستور %ProgramFiles(x86)%Microsoft Officeoffice15 را تایپ کنید و اینتر کنید تا وارد پوشه office15 شوید. فایل اجرایی برنامه PowerPoint 2013 را پیدا کنید (برای پاورپوینت ۲۰۱۶ در پنجره Run دستور C:Program Files (x86)Microsoft OfficeOffice16 را تایپ کنید و اینتر کنید) بعد پاورپوینتی که دارید را روی آیکن فایل اجرایی پاورپوینت که در office15 است بکشید و رها کنید. اگر مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت شما حل نشده است راه حل های بعدی را امتحان کنید.

چرا پاورپوینت باز نمی شود؟

استفاده از Reuse Slides برای حل مشکل باز نشدن PowerPoint

اگر فایل پاورپوینت شما آسیب دیده است و باز نمی شود، یک فایل پاورپوینت خالی ایجاد کنید و به سربرگ Home بروید و مثلث کنار New slides را انتخاب کنید.

حل مشکل باز نشدن PowerPoint

Reuse Slides را کلیک کنید.

حل مشکل باز نشدن PowerPoint

در پنل Reuse Slides روی دکمه Browse کلیک کنید.

حل مشکل باز نشدن PowerPoint

فایل پاورپوینت آسیب دیده خود را انتخاب کنید و روی Open کلیک کنید. یکی از اسلایدهای موجود در Reuse Slides را کلیک راست کنید و Insert All را انتخاب کنید. اگر این کار موفقیت آمیز باشد تمام اسلایدهای فایل پاورپوینت آسیب دیده ( به جز اسلاید مستر) در فایل پاورپوینت جدید اضافه خواهند شد. حالا فایل پاورپوینت جدید را ذخیره کنید و از ۷ روش قفل و پسورد گذاشتن روی فایل پاورپوینت برای جلوگیری از ویرایش استفاده کنید.

حل مشکل باز نکردن پاورپوینت با استفاده از فایل موقت

وقتی که شما یک فایل پاورپوینت را ویرایش می کنید خود برنامه یک کپی موقت از فایل را با نام PPT ####.tmp ایجاد خواهد کرد که #### نشان دهنده یک عدد ۴ رقمی می باشد و این فایل موقت مکن است در همان جایی که فایل پاورپوینت خود را ذخیره کرده اید ایجاد شود. شما می توانید این فایل را تغییر نام دهید و از آن استفاده کنید. برای انجام این کار روی فایل موقت کلیک راست کنید و گزینه Rename را انتخاب کنید. پسوند فایل را از .tmp به .pptx تغییر دهید به طوری که نام فایل PPT ####.pptx شود. حالا پاورپوینت را باز کنید و به منوی File بروید و گزینه Open را کلیک کنید. سپس به پوشه ای که فایلی که تغییر نام دادیم وجود دارد بروید و سعی کنید فایل را در پاورپوینت باز کنید.

حل مشکل باز نکردن پاورپوینت با استفاده از فایل موقت

حل مشکل دیر باز شدن پاورپوینت با برنامه PowerPoint Viewer

چنانچه با مشکل از نشدن فایل پاورپوینت مواجه هستید می توانید از برنامه PowerPoint Viewer استفاده کنید. گرچه نسخه دسکتاپ این برنامه دیگر در سایت مایکروسافت منتشر نمی شود اما برنامه PowerPoint Viewer برای دستگاه های اندروید و آیفون هنوز در دسترس است. برنامه PowerPoint Viewer را دانلود و اجرا کنید. گزینه Click here to accept the Microsoft Software License Terms را انتخاب کنید و بعد Continue و OK را انتخاب کنید. حالا به مسیر Start>All Apps>Microsoft Office PowerPoint Viewer بروید و Accept را انتخاب کنید. فایل پاورپوینت آسیب دیده را برای باز شدن انتخاب کنید. اگر موفق به باز شدن فایل پاورپوینت خود شدید از فایل خود کپی بگیرید.

حل مشکل دیر باز شدن پاورپوینت با برنامه PowerPoint Viewer

از ۱۴ ترفند فوق العاده برای ساخت اسلاید های پاورپوینت حرفه ای استفاده بفرمایید.

رفع مشکل باز نشدن فیلم در پاورپوینت

اگر فایل پاورپوینت ۲۰۱۶ ، ۲۰۱۳ و.. آسیب شما روی هارد دیسک قرار گرفته است می توانید برای ریکاوری آن روی درایو هارد خود کلیک راست کنید و Properties را انتخاب کنید. به قسمت Error-checking نگاه کنید و دکمه Check Now را کلیک کنید حالا گزینه های Automatically fix file system errors و Scan for and attempt recovery of bad sectors را انتخاب کنید و روی دکمه Start کلیک کنید.

مشکل باز نشدن فیلم در پاورپوینت

رفع ارور پاورپوینت با حالت محافظت شده

برای حل مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت خود برنامه Powerpoint را باز کنید و به مسیر File > Options بروید و Trust Center > Trust center settings را انتخاب کنید. Protected view را کلیک کنید و تمام گزینه های زیر Protected View را از حالت انتخاب خارج کنید و OK را انتخاب کنید. برنامه پاورپوینت را ریستارت کنید و مجددا سعی کنید فایل پاورپوینت خود را باز کنید.

رفع ارور پاورپوینت

مشکل در دیر باز شدن فایل پاورپوینت به خاطر محتوا

چنانچه فایل پاورپوینت شما به دلیل محتوایی که دارد باز نمی شود می توانید آن را با فرمت RTF ذخیره کنید. توجه داشته باشید با این کار گرافیک ها، جدول ها و.. شما در فایل RTF ذخیره نشد. برای انجام این کار فایل پاورپوینت خود را باز کنید و به منوی فایل بروید و Save As را کلیک کنید. Other Formats را انتخاب کنید و در لیست Save File As Type گزینه Outline/RTF(*.rtf) را انتخاب کنید. مکانی را برای ذخیره سازی فایل خود انتخاب کنید و بعد Save را کلیک کنید.

مشکل در دیر باز شدن فایل پاورپوینت به خاطر محتوا

چگونه مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت خود را حل کنیم؟ با تغییر تنظیمات COM

روش دیگری که می توانید برای باز کردن فایل پاورپوینت خود امتحان کنید این است که به منوی Start بروید و در کادر جستجو عبارت dcomcnfgin را تایپ کنید. در لیست برنامه ها dcomcnfg را انتخاب کنید. Component Services را کلیک کنید. Computers را کلیک کنید. روی My Computer کلیک راست کنید و Properties را انتخاب کنید. به سربرگ Default Properties بروید و مقدار Default Authentication Level را به Connect و مقدار Default Impersonation Level را به Identify تغییر دهید و OK کنید.

چگونه مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت خود را حل کنیم؟

امیدوارم از طریق روش های بالا توانشته مشکل باز نشدن پاورپوینت را رافع کنید، حالا که موفق به باز کردن فایل پاورپوینت خود شدید پیشنهاد میکنیم برای کسب اعتبار و حفظ قانون کپی رایت فایل  پاورپوینت PowerPoint خود را واترمارک کنید.

نظرات و پیشنهادت شما؟

امیدواریم با ۱۰ روشی که امروز در انزل و بیان کردیم توانسته باشید مشکل باز نشدن فایل پاورپوینت خود را حل کرده باشید، چنانچه در این زمینه نظر و یا پیشنهادی دارید می توانید در بخش دیدگاه زیر با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب