مطلب فعلی :

آموزش ۱۱ روش رفع ارور ۶۵۱ مودم ADSL و وایرلس در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

رفتن به بالا

آموزش ۱۱ روش رفع ارور ۶۵۱ مودم ADSL و وایرلس در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش روش رفع ارور 651 مودم در ویندوز 10، 8 و 7

آموزش ۱۱ روش رفع ارور ۶۵۱ مودم ADSL و وایرلس در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

اگر شما از اتصال وایرلس استفاده می کنید و یا از طریق کابل به اینترنت وصل می شوید و ویندوز خود را از ویندوز ۸ به ویندوز ۱۰ ارتقاء داده باشید ممکن است برخی مشکلات مربوط به ارور ۶۵۱ را تجربه کرده باشید که به طور کلی این پیغام خطا از اتصال به اینترنت شما جلوگیری می کند. این خطا معمولا توسط رجیستری ایجاد می شود و احتمالا دستگاه هاب یا روتر شما شناسایی نمی شود. اگر شما با ارور ۶۵۱ مودم مواجه هستید برای رفع آن از روش های حل امروز کلاسیک وب استفاده کنید.

رفع ارور و حل مشکل پیغام خطای ۶۵۱ مودم در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

How to Fix Error 651 Modem (Or Other Connecting Devices) Has Reported an Error in Windows

اگر شما ارور ۶۵۱ را دریافت می کنید مودم یا سایر دستگاه های اتصال شما به ویندور ۱۰/۸/۷ شما یک ارور را به ویندوز گزارش داده است این بدان معناست که فایل درایور سیستم شما اجرا نشده است و متن پیغامی مانند Error 651: The Modem (Or Other Connecting Devices) Has Reported an Error به شما نمایش داده می شود. قسمت خوب این ماجرا این است که شما نباید در مورد ارور ۶۵۱ نگران باشید چند راه حل وجود دارد که از طریق آن شما می توانید خطای ۶۵۱ را در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ حل کنید.

حل مشکل کانکت شدن به اینترنت و ارور کد 651 در ویندوز 10/8/7

فقط قبل از ادامه اگر شما از VPN استفاده می کنید نرم افزار VPN را حذف کنید و بعد کامپیوتر را ریستارت کنید اگر این کار به شما کمکی نکرد راه حل های بعدی را امتحان کنید. قبلا در کلاسیک وب نحوه رفع مشکل ارور ۱۰۲ Err_Connection_Refused مرورگر گوگل کروم کامپیوتر و گوشی را به شما آموزش دادیم در ادامه ۱۱ روش رفع خطای ۶۵۱ را مطالعه بفرمایید.

نحوه رفع Error 651 مودم از طریق کانکشن PPPoE در Windows 10/8/7

Raspppoe.sys یک فایل درایور کوچک گزارش RAS PPPoE ویندوز است که اجازه می دهد کامپیوتر شما با سخت افزار یا دستگاه های اتصال ارتباط برقرار کند. اگر مشکلی در این ارتباط به وجود بیاید شما ارور ۶۵۱ را دریافت خواهید کرد. قبلا نحوه حل مشکل ارور DNS Server Not  Responding ویندوز را به شما آموزش دادیم اما برای حل مشکل ارور ۶۵۱ سعی کنید فایل Raspppoe.sys را دوباره رجیستری کنید. برای این کار روی Start کلیک کنید و در قسمت جستجو CMD را تایپ کنید. از نتایج ابزار اجرایی CMD را کلیک راست کنید و گزینه Run as Administrator را انتخاب کنید. حالا در پنجره Command دستور زیر را تایپ کنید و اینتر کنید:

regsvr32 raspppoe.sys

بعد از انجام این کار سیستم خود را ریستارت کنید تا تغییرات اعمال و ارور ۶۵۱ حل شود.

رفع ارور 651 در ویندوز 10/8/7 از طریق رجیستری

روش حل پیغام خطای Error 651 با ریستارت کردن روتر یا مودم

قبلا در مورد علت و روش رفع مشکل روشن نشدن وای فای لپ تاپ ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ بحث کردیم اما هنگام مواجه شدن با مشکلات مربوط به روتر گاهی اوقات راه اندازی مجدد سیستم یا روتر می تواند به حل این مشکلات کمک کند. شما می توانید با خاموش کردن ۵ تا ۱۰ دقیقه روتر برطرف شدن ارور ۶۵۱ را امتحان کنید. اگر اتصال LAN دارید می توانید کابل را برای ۵ تا ۱۰ دقیقه جدا کنید. بعد از این بازه زمانی روتر را روشن کنید و یا کابل LAN را به دستگاه متصل کنید و بررسی کنید که آیا ارور ۶۵۱ در صفحه نمایش شما ظاهر می شود یا نه.

حل Error 651 با ریستارت کردن روتر یا مودم

با آپدیت درایورهای مودم ADSL و وایرلس ارور ۶۵۱ ویندوز را حل کنید!

از Devices Manager مودم را حذف و دوباره نصب کنید یا آخرین ورژن درایورها را از وب سایت سازنده دانلود و نصب کنید. برای دسترسی به Devices Manager روی آیکن Computer کلیک راست کنید و Manage را انتخاب کنید در سمت چپ پنجره باز شده روی Devices Manager کلیک کنید حالا می توانید درایورهای مورد نیاز خود را با راست کلیک کردن و انتخاب Uninstall حذف کنید و بعد مجددا درایورها را نصب کنید. حذف و نصب مجدد درایور مودم می تواند راه حلی برای مشکل Limited access اینترنت وایرلس ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ باشد.

با آپدیت درایورهای مودم ارور 651 ویندوز را حل کنید!

اگر علاوه بر ارور ۶۵۱ با خطای Your Connection is Not Private در مرورگر مواجه هستید از راه حل هایی که قبلا در کلاسیک وب آموزش دادیم استفاده کنید.

نحوه ریست کردن پروتکل اینترنت یا TCP/IP جهت حل ارور ۶۵۱

با استفاده از ابزار NetShell پروتکل اینترنت یا TCP/IP خود را ریستارت کنید. برای انجام این کار CMD را باز کنید و دستور زیر را تایپ و اینتر کنید:

netsh int ip reset resettcpip.txt

ریست کردن پروتکل اینترنت یا TCP/IP جهت حل ارور 651

روش عیب یابی شبکه برای رفع خطای ۶۵۱ مودم

دکمه های ویندوز و R را با هم فشار دهید تا پنجره Run برای شما باز شود حالا دستور زیر را در این پنجره تایپ و یا کپی پیست کنید.

msdt.exe /id NetworkDiagnosticsNetworkAdapter

عیب یابی شبکه برای رفع خطای ۶۵۱ مودم

بعد از اینتر پنجره Network Adapter برای شما باز خواهد شد حالا برای عیب یابی دستورالعمل های نمایش داده شده در صفحه نمایش خود را دنبال کنید.

عیب یابی شبکه برای رفع خطای ۶۵۱ مودم

آموزش رفع خطای ۶۵۱ مودم اینترنت ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷

ویژگی Auto Tuning در ویندوز برای بهبود عملکرد برنامه هایی که داده های TCP را از طریق شبکه دریافت می کنند استفاده می شود. پس از انتشار ویندوز ۷ این ویژگی در دسترس برنامه هایی که از رابط کاربری Windows Internet (WinINet) برای درخواست های HTTP استفاده می کنند قرار گرفت. برخی از برنامه هایی که از WinINet برای ترافیک HTTP استفاده می کنند عبارتند از اینترنت اکسپلورر، اوت لوک و اوت لوک اکسپرس. بنابراین اگر شما خطای ۶۵۱ را دریافت می کنید می توانید ویژگی Auto Tuning را برای حل ارور ۶۵۱ غیرفعال کنید.

برای بررسی وضعیت ویژگی Auto-Tuning در سیستم دستور زیر را در CMD تایپ و اینتر کنید:

netsh interface tcp show global

اگر در قسمت Receive Window Auto-Tuning Level شما عبارت Normal را مشاهده می کنید این به این معناست که این ویژگی برای شما فعال است و به خوبی کار می کند. برای غیرفعال کردن ویژگی Auto-Tuning دستور زیر را در CMD وارد کنید:

netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled

و در صورت نیاز برای فعال کردن مجدد می توانید از دستور زیر استفاده کنید:

netsh int tcp set global autotuninglevel=normal

آموزش رفع خطای 651 مودم اینترنت

نحوه رفع خطای ۶۵۱ در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

روش دیگری که برای رفع خطای ۶۵۱ می توانید استفاده کنید این است که کامپیوتر خود را ریستارت کنید و با حالت سیف مود بالا بیاید. در حالی که در حالت Safe Mode هستید دکمه های ویندوز و R را با هم فشار دهید. پنجره RUN برای شما ظاهر می شود عبارت MSCONFIG را در آن تایپ کنید و اینتر کنید. حالا پنجره دیگری برای شا باز می شود به سربرگ Boot بروید. در قسمت Boot Options گزینه Safe Boot را انتخاب کنید. حالا می توانید گزینه Network را انتخاب کنید و دکمه OK را کلیک کنید. سیستم را ریستارت کنید و بررسی کنید که آیا ارور ۶۵۱ برای شما ظاهر می شود یا نه.

نحوه رفع خطای 651 در ویندوز 10، 8 و 7

دلیل خطای ۶۵۱ اینترنت چیست؟ سرویس ها!

برای اینکه بدانید که دلیل خطای ۶۵۱ اینترنت برنامه های Startup شما است یا نه، کامپیوتر خود را ریستارت کنید و با حالت سیف مد بالا بیاید و مانند مرحله قبل کلید ویندوز و R را فشار دهید و عبارت  MSCONFIG را تایپ و اینتر کنید. روی سربرگ Boot کلیک کنید و گزینه Safe Boot را که در مرحله قبل انتخاب کردیم را از حالت انتخاب خارج کنیم. به سربرگ General بروید و Selective Startup را انتخاب کنید و گزینه های انتخاب شده را از حات انتخاب خارج کنید.

دلیل خطای 651 اینترنت چیست؟

حالا به سربرگ Services بروید و دکمه Disable All را کلیک کنید.

دلیل خطای 651 اینترنت چیست؟

در سربرگ Startup تمام گزینه های لیست را غیر فعال کنید و دکمه OK را انتخاب کنید. سیستم خود را ریستارت کنید.

دلیل خطای 651 اینترنت چیست؟

بعد از ریستارت شدن دوباره پنجره Run را باز کنید و عبارت MSCONFIG را تایپ و اینتر کنید. به سربرگ Services بروید و گزینه Hide All Microsoft Services را فعال کنید بعد روی دکمه OK کلیک کنید.

دلیل خطای 651 اینترنت چیست؟

دوباره سیستم را ریستارت کنید و بررسی کنید که آیا هنوز مشکل وجود دارد یا نه. اگر مشکل شما حل شده باشد به این معناست که یکی از برنامه های استارت اپ شما باعث ایجاد ارور ۶۵۱ شده است. اگر هنوز مشکل وجود دارد به پنجره MSCONFIG برگردید و به سربرگ General بروید و گزینه Normal Startup را انتخاب کنید و سیستم خود را ریستارت کنید.

دانلود فایل Raspppoe.sys برای ویندوز ۷، ۸ و ۱۰

به درایو C و سپس مسیر Windows > System 32 > Drivers بروید در اینجا فایل Rasppoe.sys را پیدا کنید و نام فایل را تغییر دهید، فایل Rasppoe.sys را از اینترنت دانلود کنید. اگر فایل فشرده است آن را از حالت فشرده خارج کنید و فایل را به جای فایل قدیمی کپی کنید و بعد سیستم خود را ریستارت کنید و ببینید ارور ۶۵۱ هنوز برای شما نمایش داده می شود یا برطرف شده است.

دانلود فایل raspppoe.sys برای ویندوز 7، 8 و 10

نحوه حل مشکل ارور ۶۵۱ مودم وای فای و ADSL ویندوز با برنامه های تعمیرکننده

روش دیگری که خیلی سریع می توانید با آن ارور ۶۵۱ را رفع کنید استفاده از یک ابزار PC Scan & Repair است، برنامه را دانلود کنید و برای پیدا کردن مشکلات ویندوزی که باعث ایجاد خطای ۶۵۱ می شود دکمه Start Scan را کلیک کنید. بعد از پیدا کردن مشکلات ویندوز می توانید برای برطرف کردن آنها دکمه Start Repair را کلیک کنید.

نحوه حل مشکل ارور ۶۵۱ در ویندوز

انتخاب IPv4 برای حل Error 651 ویندوز ۷، ۸ و ۱۰

اما راه حل نهایی رفع خطای ۶۵۱ ویندوز این است که به کنترل پنل بروید و روی Network and Sharing Center کلیک کنید. در پنجره باز شده در کنار عبارت Connections یک لینک آبی را مشاهده می کنید روی آن کلیک کنید تا پنجره دیگری برای شما باز شود حالا دکمه Properties را کلیک کنید و مطمئن شوید که باکس IPv4 در حالت انتخاب و باکس IPv6 از حالت انتخاب خارج شده است.

حل Error 651

در آخر اگر خطای ۶۵۱ ویندوز شما رفع شد توصیه می کنیم پست هنگام بروز خطاهای HTTPS و SSL در مرورگر خود چه کنیم؟ را هم مطالعه بفرمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در کلاسیک وب راه حل های مختلف ارور ۶۵۱ ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ را به شما آموزش دادیم. کدامیک از این روش ها مشکل اتصال اینترنت شما را حل کرده است؟ آیا روش دیگری برای حل این مشکل می شناسید؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب