مطلب فعلی :

آموزش ۱۲ روش حل مشکل کار نکردن برنامه Shazam در اندروید ، آیفون و..

رفتن به بالا

آموزش ۱۲ روش حل مشکل کار نکردن برنامه Shazam در اندروید ، آیفون و..

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش موبایل

مجله اینترنتی دانستنی ها
حل مشکل کار نکردن برنامه Shazam در اندروید ، آیفون و..

آموزش ۱۲ روش حل مشکل کار نکردن برنامه Shazam در اندروید ، آیفون و..

برنامه Shazam تبدیل به یکی از محبوب ترین برنامه های مورد استفاده در تلفن های همراه شده است. با وجود قابلیت های جالب این برنامه برای علاقه مندان به موزیک، در برخی موارد ممکن است برنامه دچار مشکل شود و دیگر کار نکند. امروز در کلاسیک وب قصد داریم تا روش هایی برای رفع مشکل کار نکردن Shazam را برای گوشی های اندروید و آیفون بررسی کنیم.

رفع مشکل کار نکردن و وصل نشدن نرم افزار شازم (Shazam) در اندروید و آیفون

How to Fix The Shazam Not Working Problem on Android and iPhone

همانطور که می دانید، از برنامه Shazam می توانید برای پیدا کردن نام آهنگ و خوانند با پخش قسمتی از موزیک استفاده کنید. مشاهده متن با گوش دادن موزیک، اشتراک گذاری موزیک، ساخت لیست  و.. نیز از دیگر ویژگی های این برنامه هستند که با ایجاد مشکل نمی توانید از آن استفاده کنید. روش هایی که برای رفع مشکل Shazam به شما معرفی  می شود، اکثرا با روشی مشابه در اندروید و آیفون در دسترس هستند.

حل مشکل Shazam با آپدیت کردن آن

هنگامی که برای استفاده از Shazam دچار مشکل شدید، در اولین قدم برای حل مشکلات شازم برنامه را به آخرین نسخه منتشر شده آپدیت کنید. ایراداتی که در خود برنامه به وجود می آید، با آپدیت کردن و استفاده از نسخه جدید رفع خواهند شد.

حل مشکل Shazam با آپدیت کردن آن

همچنین اگر سنسور اثر انگشت گوشی شما کار نمی کند، پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش ۹ روش حل مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت در اندروید گوشی سامسونگ و.. را هم مطالعه نمایید.

چرا برنامه شازم کار نمی کند؟ مجوز های دسترسی Shazam درست نیست!

در نظر داشته باشید که Shazam اجازه دسترسی به میکروفون گوشی را دارد تا بتواند موزیک ها را بشنود! در صورتی که این مجوز استفاده دچار مشکل شود، برنامه به خوبی کار نخواهد کرد. بنابراین برای رفع مشکل برنامه Shazam، با کمک مطالعه مطلب آموزش تغییر و مدیریت مجوز ها و اجازه دسترسی برنامه ها در اندروید، بررسی کنید که آیا شازم به طور کامل به میکروفون دسترسی دارد یا خیر؟ در صورت نیاز مجوز دسترسی را تایید کنید.

بررسی مجوز های دسترسی Shazam

رفع مشکل کار نکردن Shazam با استفاده از ابزار های تغییر دهنده آیپی

این برنامه به اینترنت نیاز دارد. به دلیل وجود مشکلاتی همچون تحریم و..، ممکن است آیپی های کشور ایران مسدود شوند و نتوانند از قابلیت های مختلف این برنامه استفاده کنند. در این مواقع برای حل مشکل شازم در ایران شما باید با کمک یک برنامه تغییر دهنده آیپی، آیپی خود را به کشور های دیگر تغییر دهید.

اختلال در سرور ، علت کار نکردن برنامه Shazam

همیشه مشکل نرم افزار Shazam از سمت شما نبوده و ممکن است گاهی مشکل سراسری برای این برنامه و سرور های اصلی آن ایجاد شود. در صورت از کار افتادن Shazam و اختلال در سرورهای آن دسترسی همه یا بخشی از کاربران به این برنامه قطع می شود. در این زمان می توانید به سایت بررسی وضعیت سرور Shazam رفته و از آنلاین و فعال بودن سرور های برنامه مطمئن شوید.

بررسی سرور های برنامه

روش ابتکاری برای رفع مشکل Shazam در اندروید و آیفون

برخی از کاربران Shazam گزارش داده اند که در زمان هایی که این برنامه نمی تواند یک موزیک را شناسایی کند، با استفاده از روش زیر مشکل وصل نشدن Shazam حل کرده اند. البته این روش موقتی بوده و در مواقعی که سریعا نیاز دارید تا موزیکی را شناسایی کنید، می توانید از آن استفاده کنید.

  1. ابتدا برنامه را اجرا کنید.
  2. روی دکمه Listen تپ کنید.
  3. سپس صفحه گوشی خود را قفل کنید. با انجام این کار به جای بستن برنامه، شازم در پس زمینه گوشی فعالیت کرده و پردازش می شود.
  4. قفل صفحه را باز کرده و مجدد وارد برنامه شوید.

با این کار احتمالا مشکل شما به صورت موقت رفع خواهد شد.

بررسی اتصال اینترنت گوشی برای رفع مشکل کار نکردن برنامه Shazam

همانطور که می دانید، شازم برای کار به اینترنت نیاز دارد. پس برای رفع مشکل اپلیکیشن Shazam از فعال بودن نت گوشی خود اطمینان حاصل کنید. شما می توانید برنامه های دیگر که به اینترنت نیاز دارند را تست کرده و یا در مروگر خود یک سایت را باز کنید تا مطمئن شوید که گوشی به اینترنت متصل است. سپس تنظیمات پروکسی گوشی را هم بررسی کنید.

بررسی اتصال اینترنت گوشی برای رفع مشکل کار نکردن برنامه Shazam

همچنین در صورت وجود مشکل در ویبره، مطالعه مطلب علت و ۱۰ روش رفع مشکل از کار افتادن ویبره گوشی اندروید و آیفون می تواند برای شما کاربردی و مفید باشد.

نحوه رفع مشکل کانکت نشدن Shazam با استفاده از اینترنت سیم کارت به جای وای فای

در زمان بروز مشکل شازم در آیفون و..، در صورتی که از اینترنت وای فای استفاده کنید و با Shazam مشکل دارید، Wi Fi گوشی را خاموش کرده و از اینترنت سیم کارت استفاده کنید. با این راه حل ممکن است مشکل شما رفع شود و برنامه به خوبی کار کند.

حذف کش و دیتا Shazam برای برطرف کردن مشکل در برنامه Shazam

پر شدن و یا معیوب شدن حافظه کش و یا آسیب دیدن اطلاعات حافظه دیتا برنامه، می تواند مشکلات مختلفی را در اجرای آن به وجود آورد. به همین منظور برای حل مشکل شازم با کمک مطلب آموزش حذف حافظه کش و دیتا برنامه در اندروید و آیفون، اقدام به حذف Cache و Data برای Shazam کنید.

استفاده از Shazam در سایر برنامه ها

اگز از شازم در سایر برنامه ها مانند اسنپ چت استفاده می کنید و شازم دچار مشکل می شود، باید آن برنامه را هم آپدیت کنید. اگر مشکل رفع نشد حافظه کش و دیتا برنامه جانبی مورد نظر را حذف کرده و در آخر برنامه مورد نظر را حذف و مجدد نصب کنید.

استفاده از Shazam در سایر برنامه ها

چرا Shazam کار نمی کند؟ صحیح نبودن تنظیمات تاریخ و ساعت گوشی

شاید عجیب به نظر برسد اما در صورتی که ساعت و یا تاریخ گوشی شما صحیح نباشد، مشکلات مختلفی در برنامه های گوشی از جمله Shazam ایجاد خواهد شد. برای رفع این مشکل برنامه شازم به سادگی به تنظیمات گوشی رفته و ساعت و تاریخ را به درستی تنظیم کنید.

ریست فکتوری کردن گوشی یا ساعت هوشمند

اگر همچنان در استفاده از شازم مشکل دارید، ممکن است تنظیمات سیستم عامل گوشی دچار مشکل شده باشد. در این موارد باید برای حل مشکل کار نکردن برنامه Shazam در آیفون ، ساعت هوشمند و.. دستگاه را به تنظیمات کارخانه برگردانید. ما قبلا در کلاسیک وب روش ریست فکتوری اندروید و همچنین نحوه ریست فکتوری آیفون را در کلاسیک وب به شما آموزش داده ایم.

ریست فکتوری کردن گوشی یا ساعت هوشمند

عدم رفع مشکل Shazam

اگر با هیچ کدام از روش های ذکر شده مشکل نرم افزار شازم شما رفع نشد، احتمال دارد که Shazam باگ یا مشکل کلی یا با گوشی شما داشته که مانع استفاده شود. در اینصورت باید از برنامه های جایگزین استفاده کنید. در صورت اصرار به استفاده از شازم، منتظر آپدیت های جدید بمانید تا مشکل رفع شود. همچنین پیشنهاد می شوند که مشکل خود را به پشتیبانی برنامه اطلاع دهید تا مشکل سریعتر رفع شود.

عدم رفع مشکل Shazam

در پایان برای آشنایی بیشتر با جایگزین ها و برنامه های مشابه شازم، مطالعه مطلب ۵ برنامه برتر شناسایی آهنگ در حال پخش اندروید را فراموش نکنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز راه هایی برای رفع مشکل کار نکردن Shazam در گوشی های اندروید و آیفون را بررسی کردیم. مشکل شما با کدام راه حل رفع شد؟ همچنین اگر تجربه یا راهکار دیگری را نیز برای رفع مشکل شازم می دانید که در این مطلب به آن اشاره نشده است، می توانید آن را به همراه سایر نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه مشکل کار نکردن شازم را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب