مطلب فعلی :

آموزش ۱۴ روش کارساز برای حل مشکل لگ بازی کالاف دیوتی موبایل

رفتن به بالا

آموزش ۱۴ روش کارساز برای حل مشکل لگ بازی کالاف دیوتی موبایل

نوشته admin

2 ماه قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش 14 روش کارساز برای حل مشکل لگ بازی کالاف دیوتی موبایل

آموزش ۱۴ روش کارساز برای حل مشکل لگ بازی کالاف دیوتی موبایل

Call of Duty Mobile 🔫 یکی از بازی های موبایل مورد علاقه کاربران است و تجربه ای اکشن را برای گیمرها فراهم کرده است. با این حال، بسیاری از گیمرها ممکن است با مشکلات تاخیر مواجه شوند که بازی را خسته کننده و غیرقابل تحمل می کند. تاخیر ممکن است به دلایل مختلفی از جمله مشکلات شبکه یا منابع ناکافی دستگاه اتفاق بیافتد. اگر از علاقمندان به این بازی هستید با دنبال کردن آموزش ۱۴ روش کارساز برای حل مشکل لگ بازی کالاف دیوتی موبایل امروز کلاسیک وب می توانید تجربه بازی خود را بهبود بخشید.

نحوه گرفتن لگ بازی کالاف دیوتی موبایل

Fix Lag in COD Mobile on Android & iOS – Fix FPS Drops

وقتی به بازی های ویدیویی تیراندازی فکر می کنیم و یا در مورد آنها می شنویم بازی Call of Duty Mobile یکی از گیم هایی است که به ذهنمان خطور می کنید و یا از آن نام برده می شود. در حالی که پینگ بالا برای بازی های انلاین و به ویژه در نسخه های موبایل می تواند برای گیمرها معضل بزرگی باشد، باعث ایجاد مشکلات تاخیر هم می شود و مشکلات اتصال متعددی را هم به همراه خواهد داشت. بنابراین اگر شما هم یکی از قربانیان این تاخیر هستید، ما نحوه جلوگیری از لگ بازی کالاف دیوتی موبایل را به شما یاد خواهیم داد.

لگ در بازی به چه معناست؟

لگ اصطلاحی است که توسط گیمرها هنگام توصیف یک تجربه بازی ناخوشایند بکار برده می شود. برهی از افراد ممکن است لگ را از نظر سرعت پاسخگویی توصیف کنند در حالی که برخی دیگر ممکن است آن را به عنوان ناتوانی در حفظ فریم های روان (افت فریم ریت) توصیف کنند. هر دو توصیف معمولا باعث تاخیر در تجربه بازی می شوند بنابراین یکی یا هر دوی آنها می توانند لگ را تعریف کنند. برای ما لگ به این معناست که دستگاه قادر به دریافت داده ها یا اطلاعات مورد نیاز در طول بازی نیست و نمی تواند یک اتصال روان به سرور را برقرار کند.

لگ می تواند به طور جدی روی تجربه بازی Call Of Duty Mobile شما تاثیر منفی بگذارد زیرا این یک گیم سریع است و حتی یک ثانیه تاخیر می تواند به معنای مرگ و زندگی کاراکتر بازی شما در هنگام مبارزه باشد. تعریف شما از لگ بازی هر چه که باشد در ادامه راه حل هایی به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

سخت افزار کند

ممکن است شما مشکل نرم افزاری نداشته باشید و به طور کلی مشکل از سخت افزار کند یا قدیمی شما باشد. اگر Call Of Duty Mobile با تاخیر مواجه است و دستگاه شما قدیمی شده است توصیه می کنیم که دستگاه خود را ارتقاء دهید و الزامات زیر را برآورده کنید:

کاربران اندروید:

  • باید حداقل ۲ گیگابایت رم داشته باشد (رم بیشتر، بهتر)
  • سیستم عامل باید Android 5.1 Lollipop یا بالاتر باشد

کاربران آیفون

  • باید آیفون ۷ یا جدیدتر باشد
  • سیستم عامل باید iOS 9 یا بالاتر باشد.

رفع لگ کالاف دیوتی موبایل در گوشی های ضعیف و تغییر دهنده آی پی

استفاده از تغییر دهنده آی پی نه تنها مکان سرور را تغییر می دهد بلکه باعث تاخیر بیشتر می شود. این بدان معناست که با ادامه بازی می توانید تاخیر بیشتری را تجربه کنید. بنابراین مطمئن شوید که از سرویس تغییر دهنده آی پی مطمئن استفاده می کنید و آی پی و سرور ثابتی را در اختیار دارید.

چگونه کالاف دیوتی موبایل را بدون لگ بازی کنیم ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما باید تنظیمات بدون لگ کالاف دیوتی موبایل را اعمال کنید. در ادامه نحوه انجام این کار را به شما یاد خواهیم داد:

Call of Duty Mobile را باز کنید و به سربرگ Audio and Graphics settings بروید که تاثیر زیادی بر عملکرد و کیفیت گیم پلی شما خواهد داشت.

چگونه کالاف دیوتی موبایل را بدون لگ بازی کنیم ؟

این تنظیمات برای دستگاه های رده پایین تا متوسط قابل استفاده است و به نوبه خود باعث کاهش حواس پرتی های ایجاد شده توسط بازی می شود و به شما کمک می کند تا Call of Duty Mobile را به راحتی روی هر گوشی اجرا کنید.

در سربرگ Graphics تنظیمات Graphic Quality را روی Low یا Medium تنظیم کنید.

گزینه Frame Rate را روی Maximum قرار دهید. با این کار شما می توانید از بالاترین FPS استفاده کنید که در اکثر مواقع با رفرش ریت نمایشگرتان تنظیم می شود.

گزینه Graphic Style بر عملکرد شما تاثیر زیادی نخواهد داشت، بنابراین می توانید آن را بر اساس اولویت های خود تنظیم کنید.

چگونه کالاف دیوتی موبایل را بدون لگ بازی کنیم ؟

در بخش Battle Royale settings گزینه های Depth of Field  و  Real-Time Shadows, Water Reflection, Ragdoll, Anti-Aliasing را غیرفعال کنید. برخی کاربران ترجیح می دهند Bloom را هم غیرفعال کنند.

چگونه کالاف دیوتی موبایل را بدون لگ بازی کنیم ؟

در بخش Multiplayer settings گزینه Anti-Aliasing را غیرفعال کنید تا هنگام اجرای Call of Duty Mobile دستگاه شما بهترین عملکرد خود را داشته باشد. همین تنظیمات را برای Zombies mode اعمال کنید.

چگونه کالاف دیوتی موبایل را بدون لگ بازی کنیم ؟

در ادامه می توانید صفحه نمایش خود را به صورت دستی تنظیم کنید. این کار برای کاربرانی مفید است که روی دستگاه خود ناچ یا بریدگی دارند.

چگونه کالاف دیوتی موبایل را بدون لگ بازی کنیم ؟

روی Start Shader Preload ضربه بزنید. با این کار شیدرهای بازی قبل از ملحق شدن به بازی از قبل بارگذاری می شود و زمان لود شدن و تاخیر را کاهش می دهد. بنابراین مطمئن شوید که چند دقیقه فرصت دارید زیرا این مرحله ممکن است کمی طول بکشد.

چگونه کالاف دیوتی موبایل را بدون لگ بازی کنیم ؟

در ادامه توصیه می کنیم که تنظیمات زیر را هم اعمال کنید.

در صفحه اصلی بازی خود روی آیکن دانلود که در تصویر زیر نشان داده شده است کلیک کنید. حالا می توانید مپ هایی که سبک تر هستند و باعث تاخیر در حین بازی نمی شوند را دانلود کنید.

چگونه کالاف دیوتی موبایل را بدون لگ بازی کنیم ؟

نقشه های پیشنهاد شده را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

چگونه کالاف دیوتی موبایل را بدون لگ بازی کنیم ؟

به سربرگ Weapons بروید و WEAPON CAMOS را انتخاب کنید.

چگونه کالاف دیوتی موبایل را بدون لگ بازی کنیم ؟

از سربرگ Operators گزینه SOLDIER را انتخاب کنید.

چگونه کالاف دیوتی موبایل را بدون لگ بازی کنیم ؟

همچنین توصیه می کنیم که ویژگی FOV خود را تنظیم کنید.

برای انجام این کار از سربرگ MP MODE نوار لغزنده CAMERA FOV را کاهش دهید (مقدار ۵۵ تا ۶۰ توصیه می شود).

چگونه کالاف دیوتی موبایل را بدون لگ بازی کنیم ؟

همچنین به عنوان آخرین توصیه در این بخش، برای خنک کردن گوشی خود برنامه ریزی کنید. خنک کننده های مخصوص گوشی وجود دارند که می توانید خریداری کنید و از آنها استفاده کنید.

چگونه کالاف دیوتی موبایل را بدون لگ بازی کنیم ؟

چگونه لگ بازی کالاف دیوتی موبایل را برطرف کنیم؟ با بستن برنامه های پس زمینه

پس از اعمال تغییرات خود، از اجرای برنامه های دیگر در پس زمینه جلوگیری کنید. به‌ویژه برنامه‌های پر مصرفی که از اتصال شبکه شما استفاده می‌کنند و می توانند روی تجربه بازی Call of Duty Mobile شما تأثیر بگذارند.

چگونه لگ بازی کالاف را بگیریم ؟ با بروزرسانی نرم افزار دستگاه

برای کاهش لگ بازی کالاف دیوتی موبایل وارد Settings دستگاه خود شوید. کاربران آیفون به پایین اسکرول کنند و روی General ضربه بزنند. Software Update را انتخاب کنید و در صورت وجود آخرین نسخه بروزرسانی، آن را دانلود و نصب کنید.

چگونه لگ بازی کالاف را بگیریم ؟ با بروزرسانی نرم افزار دستگاه

رفع لگ بازی کالاف دیوتی موبایل با توسعه فضای ذخیره سازی

دلیل لگ زدن بازی کالاف دیوتی موبایل شما می تواند این باشد که فضای ذخیره سازی کمی دارد. در تنظیمات حافظه آیفون یا آیپد خود، می‌توانید میزان فضای ذخیره‌سازی باقیمانده و میزان مصرف هر برنامه در دستگاهتان را مشاهده کنید. برای افزایش عملکرد کلی Call of Duty Mobile و کاهش افت FPS، به فضای کافی در دستگاه خود نیاز دارید. بازی‌هایی مانند Call of Duty Mobile هنگام استفاده از بازی، فایل‌هایی را در پس‌زمینه تولید و حذف می‌کنند. اگر فضای ذخیره‌سازی کافی ندارید، نوشتن و حذف داده‌ها می‌تواند کند باشد و باعث تاخیر شود. پیشنهاد می‌کنیم حداقل ۳ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی آزاد در اختیار داشته باشید.

رفع لگ بازی کالاف دیوتی موبایل با توسعه فضای ذخیره سازی

اجرای روان کالاف دیوتی موبایل با غیرفعال کردن Background App Refresh

رفع لگ بازی کالاف دیوتی در گوشی خود به Settings بروید، General را انتخاب کنید و سربرگ Background App Refresh را انتخاب کنید. در حین بازی این گزینه را غیرفعال کنید تا از بروزرسانی سایر برنامه ها در حین بازی جلوگیری کنید. همچنین حالت صرفه جویی در باتری (Battery-Saver Mode) می تواند عملکرد شما را کاهش دهد و باعث افت FPS شود، بنابراین مطمئن شوید که هنگام اجرای کالاف دیوتی موبایل دستگاه شما شرژ شده است و حالت صرفه جویی در باتری غیرفعال است.

اجرای روان کالاف دیوتی موبایل با غیرفعال کردن Background App Refresh

رفع لگ کالاف دیوتی موبایل در گوشی سامسونگ با ریستارت کردن

همانطور که می دانید تداخلات نرم افزاری باعث عدم اجرای روان کالاف دیوتی موبایل می شود. می توانید دستگاه خود را ریستارت کنید چون این کار باعث راه اندازی مجدد برخی از سرویس ها و پروسس ها می شود و عملکرد بازی شما را افزایش می دهد.

اینترنت خود را بررسی کنید

گاهی سرعت اینترنت ضعیف می تواند عامل لگ بازی شما شود. به همین خاطر:

مطمئن شوید که اتصال اینترنت دستگاهتان به درستی کار می کند یا خیر.

اگر اتصال شبکه برای شما کار نمی کند، ابتدا سعی کنید اتصال را تعمیر کنید و سپس دوباره تاخیر را بررسی کنید.

گاهی اوقات، کند بودن دیتای گوشی یا محدوده استفاده محدود دیتا نیز ممکن است باعث کاهش سرعت داده شود. بنابراین، یا سرعت داده خود را ارتقا دهید و یا از وای فای استفاده کنید و به اتصال پهن باند دسترسی پیدا کنید.

علاوه بر این، اگر همه چیز درست کار می کند و همچنان با همان مشکل مواجه هستید، مطمئن شوید که حالت هواپیما را در گوشی خود فعال کرده اید و بعد از چند ثانیه آن را غیرفعال کنید تا اتصال شبکه به روز شود. اکنون، Wi-Fi یا دیتا را فعال کنید و شروع به بازی کنید.

حافظه کش Call of Duty را پاک کنید

برای رفع لگ کالاف دیوتی موبایل در گوشی شیائومی یا سایر برندها می توانید حافظه کش این گیم را پاک کنید. برای انجام این کار:

Call of Duty را باز کنید.

به ترتیب روی App Info، Storage ضربه بزنید و Clear Cache only را انتخاب کنید.

بعد از پاک شدن کش، برنامه را ببندید و مجدد اجرا کنید.

پاک کردن دیتای برنامه کالاف

حذف دیتای بازی کالاف می تواند به افزایش عملکرد شما کمک کند. برای انجام این کار:

وارد Settings گوشی خود شوید.

روی Apps ضربه بزنید

برنامه کالاف را انتخاب کنید.

روی Storage ضربه بزنید.

روی Clear Data ضربه بزنید.

چگونه لگ کالاف را از بین ببریم؟ با کاهش رزولوشن

استفاده از دستگاه هایی که دارای رزولوشن بالاتر هستند می توانند بر عملکرد بازی تاثیر بگذارند. اگر گوشی شما گزینه ای برای کاهش رزولوشن دارد از آن استفاده کنید. سعی کنید وضوح صفحه را تنظیم کنید و آن را کاهش دهید. بعد از کاهش دادن وضوح بررسی کنید که مشکل لگ بازی شما حل شده است یا خیر.

نصب مجدد برنامه Call of Duty

در این بخش از اموزش بدون لگ بازی کالاف دیوتی موبایل باید به شما بگوییم که برخی از کاربران با روش های بالا نمی توانند مشکل خود را حل کنند. این دست از کاربران می توانند بازی Call of Duty را حذف کرده و دوباره نصب کنند. این کار به رفع مشکل تاخیر و افزایش عملکرد بازی کمک خواهد کرد.

با پشتیبان برنامه تماس بگیرید

اگر موفق به رفع لگ کالاف دیوتی موبایل سیزن جدید نشدید توصیه می کنیم که مشکل خود را با پشتیبان Call of Duty در میان بگذارید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در آموزش ۱۴ روش کارساز برای حل مشکل لگ بازی کالاف دیوتی موبایل ما سعی کردیم جامع ترین راهکارها را در اختیار شما قرار دهیم. با این وجود ممکن است راه حل های دیگری مانند استفاده از برنامه رفع لگ کالاف دیوتی موبایل وجود داشته باشد. چنانچه راه حل دیگری می شناسید، نظر یا پیشنهادی دارید می توانید در بخظ نظرات این مطلب با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 2 ماه قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب