مطلب فعلی :

آموزش ۲۰ روش رفع مشکل برنامه بام بانک ملی

رفتن به بالا

آموزش ۲۰ روش رفع مشکل برنامه بام بانک ملی

نوشته admin

11 ماه قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش 20 روش رفع مشکل برنامه بام بانک ملی

آموزش ۲۰ روش رفع مشکل برنامه بام بانک ملی

با پیشرفت روز افزون اینترنت، دیگر نیازی نیست برای انجام بسیاری از کارهای بانکی به شعب مختلف بانک 🏦 مراجعه کنید. برنامه های همراه بانک به شما کمک می کنند تا کارهای بانکی خود را بدون دردسر و وقت گذاشتن انجام دهید. بانک ملی نیز دارای برنامه ای به نام بام است که گاهی دچار مشکل می شود. در این مطلب از کلاسیک وب به آموزش ۲۰ روش رفع مشکل برنامه بام بانک ملی میپردازیم.

رفع مشکل همراه بانک ملی در اندروید و آیفون

?How to Fix Baam BMI Issues and Problems

همراه بانک مخصوص بانک ملی، بام نام دارد. این برنامه مزایای زیادی دارد و انجام بسیاری از کارهای بانکی را برای شما راحت می کند اما گاهی دچار مشکلاتی می شود. در این مطلب از کلاسیک وب روش های رفع مشکل همراه بانک ملی در اندروید و آیفون را آموزش می دهیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

نکته: ممکن است برخی مراحل و نام آن‌ها در گوشی‌ های مختلف، متفاوت باشد. با این حال، روش‌ها یکسان هستند و تفاوت زیادی ندارند.

آیا همراه بانک ملی مشکل دارد؟ حل مشکل با روشی ساده

برای حل مشکل همراه بانک ملی پیش از هر کاری گوشی خود را Restart کنید. بسیاری از مشکلات با همین روش ساده برطرف می‌شوند. پس از روشن شدن گوشی، وارد برنامه شوید و مشکل را بررسی کنید. اگر مشکل وجود دارد، باقی روش های را امتحان کنید.

وجود مشکل ورود به همراه بانک ملی به دلیل خود برنامه

گاهی دلیل مشکل ورود به همراه بانک ملی، خراب شدن خود آن است. گاهی، آپدیت‌هایی اشتباه و با باگ منتشر می‌شود. حتی ممکن است سرور برنامه دچار مشکل شود یا در حال به روزرسانی و ایجاد تغییراتی باشد. در این حالت، تنها کاری که می‌توانید بکنید این است که صبر کنید تا مشکل از جانب بانک بررسی و رفع شود.

حل مشکل ورود به همراه بانک ملی به دلیل اینترنت

اگر متوجه مشکل ورود به همراه بانک ملی شدید، ابتدا اینترنت را چک کنید. برای استفاده از این برنامه باید گوشی را به اینترنت متصل کنید.

ممکن است سرعت اینترنت شما پایین باشد که در این صورت باید صبر کنید تا سرعت درست شود.

یک بار اینترنت وای فای یا دیتا را خاموش کنید. سپس دوباره آن را روشن کنید و وارد برنامه شوید.

همچنین ممکن است در صورت استفاده از بسته‌های اینترنت همراه، بسته اینترنت شما به پایان رسیده باشد. اگر هر دو نوع اینترنت وای فای و دیتا را دارید، یک بار اینترنت خود را خاموش کنید و از اینترنت دیگر استفاده کنید. ممکن است اینترنت کلا قطع شده باشد. در این حالت می‌توانید از طریق مرورگر یا برنامه دیگری که به اینترنت متصل می‌شود، آن را چک کنید.

علاوه بر این، یک بار مودم خود را خاموش کنید. کمی صبر کنید. سپس دوباره آن را روشن کنید. سپس وای فای گوشی خود را روشن کنید و وارد برنامه شوید.

نکته: بهتر است در هنگام استفاده از بام از وای فای عمومی استفاده نکنید. زیرا ممکن است اطلاعات شما دزدیده شود. اینترنت های عمومی امنیت چندانی ندارند.

حل مشکل در همراه بانک ملی با خالی کردن فضای گوشی

دلیل دیگر بروز مشکل در همراه بانک ملی و باز نشدن این است که گوشی شما پر شده است و برنامه فضایی برای بالا آمدن ندارد. برای این کار کافی است مقداری حافظه گوشی خود را خالی کنید. می‌توانید تصاویر و فایل‌هایی را که مهم نیستند، حذف کنید تا جا باز شود. با پاک کردن کش گوشی هم کمی از فضای گوشی باز می‌شود. سپس گوشی را ری استارت کنید و وارد برنامه شوید.

حل مشکل سامانه بام بانک ملی با ریست کردن شبکه

برای رفع مشکل سامانه بام بانک ملی می‌توانید تنظیمات شبکه را ریست کنید. برای انجام این کار وارد تنظیمات گوشی شوید. سپس وارد بخش Reset شوید. پس از آن روی Reset Network Settings بزنید.

مشکل برنامه بام بانک ملی

حال روی Reset Settings بزنید. ممکن است از شما خواسته شود رمز یا پین گوشی خود وارد کنید. آن را وارد کنید تا ریست شدن شبکه شروع شود.

مشکل برنامه بام بانک ملی

نکته: با این کار تمامی اطلاعات مربوط به اینترنت و تنظیمات مربوط به آن حذف خواهد شد و به عنوان مثال، باید دوباره رمز وای فای خود را وارد کنید.

برای یادگیری کامل ریست تنظیمات شبکه، مطلب آموزش ریست تنظیمات شبکه اندروید را مطالعه کنید.

رفع مشکل همراه بانک ملی با ورود دوباره به اکانت

روش دیگر برای رفع مشکل همراه بانک ملی این است که یک بار از اکانت خود به طور کلی خارج شوید. اگر همچنان می توانید وارد برنامه شوید، این کار را انجام دهید. روی خروج بزنید. سپس گوشی خود را ری استارت کنید. پس از روشن شدن گوشی، برنامه را باز کنید و نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید.

حل مشکل نرم افزار بانک ملی با به روزرسانی ساعت گوشی

راه حل دیگر برای رفع مشکل نرم افزار بانک ملی این است که ساعت گوشی خود را آپدیت کنید. برای انجام این کار وارد Settings گوشی شوید.

پس از آن، وارد Date & Time شوید. روی Automatic Date & Time بزنید. علامت جلوی Automatic Time Zone را روشن کنید یا تیک آن را بزنید.

مشکل همراه بانک ملی

روش دیگر هم این است که Automatic Data and Time را خاموش کنید و خودتان زمان را مشخص کنید. روی Set Time بزنید.

مشکل همراه بانک ملی

سپس زمان را به صورت دستی وارد کنید. در نهایت، روی OK یا Done بزنید.

برای یادگیری کامل این کار، به مطلب آموزش تنظیم دقیق و اتوماتیک ساعت اندروید با اینترنت مراجعه کنید.

حل مشکل نرم افزار بانک ملی با آپدیت کردن برنامه

روش دیگر برای رفع مشکل نرم افزار بانک ملی این است که برنامه را آپدیت کنید. برای این کار می‌توانید به سایت بانک ملی بروید. سپس برنامه را از روش گوشی خود حذف کنید. آخرین نسخه برنامه را از سایت دانلود و روی گوشی نصب کنید. اگر آپدیتی برای برنامه بیاید، اعلان آن را در گوشی خود دریافت خواهید کرد. اگر اعلانی را مشاهده کردید، روی آن بزنید تا بتوانید نسخه جدید را دانلود و نصب کنید. البته گاهی ممکن است به دلیل برخی از مشکلات یا بستن اعلان برنامه، نوتیفیکیشن آپدیت را دریافت نکنید. در نتیجه، حتما سایت بانک ملی را چک کنید.

مشکل همراه بانک ملی

همچنین می توانید وارد سایت بانک ملی شوید و آن را از سرویس های مورد قبول بانک دانلود کنید.

رفع مشکل همراه بانک ملی با حذف برنامه و نصب دوباره آن

برای رفع مشکل همراه بانک ملی برنامه را به طور کامل حذف کنید. وارد Settings و سپس Apps یا All apps شوید. حال همراه بانک ملی را در فهرست برنامه‌ها پیدا کنید. سپس روی آن بزنید. حال روی دکمه Uninstall بزنید.

صبر کنید تا برنامه حذف شود. گوشی را Restart کنید. نام برنامه را در گوگل جستجو کنید و روی لینک اول بزنید یا وارد سایت بانک ملی شوید. سپس برنامه را با توجه به سیستم عامل گوشی خود دانلود کنید. فایل را از بخش دانلودهای گوشی پیدا کنید. روی آن بزنید. سپس روی Install بزنید تا نصب شود. پس از نصب شدن، وارد برنامه شوید.

مشکل نرم افزار بانک ملی

نکته: برنامه بام را فقط از سایت بانک ملی یا سرویس های مورد قبول بانک دانلود کنید. روش های دیگر امنیت ندارد و ممکن است اطلاعات شما دزدیده شود.

رفع مشکل در همراه بانک ملی با نصب نسخه پایین‌تر

همیشه هم آپدیت‌ها خوب عمل نمی‌کنند. گاهی مشکل در همراه بانک ملی به این دلیل رخ می‌دهد که آپدیت برنامه و نسخه جدید آن خراب است. در این حالت، بهتر است نسخه پایین‌تر آن را دانلود و نصب کنید. البته وقتی آپدیتی منتشر می‌شود و دارای مشکل است، فورا از جانب بانک بررسی می‌شود و نسخه درست آن منتشر می‌شود. با این حال، گاهی لازم است که نسخه پایین‌تر را دانلود و نصب کنید.

همچنین ممکن است نسخه نصب شده بام با ورژن سیستم عامل گوشی شما سازگار نباشد. اگر از اندروید یا iOS قدیمی استفاده می‌کنید، نسخه پایین‌‌تر، قدیمی‌تر و متناسب با سیستم عامل گوشی خود را پیدا کنید و آن را نصب کنید. برخی از به روزرسانی‌ها موجب می‌شوند که برنامه دیگر با ورژن‌های پایین‌تر سیستم‌عامل‌ها سازگار نباشد.

مشکل نرم افزار بانک ملی

رفع مشکل همراه بانک ملی در اندروید با پاک کردن کش

برای رفع مشکل همراه بانک ملی در اندروید، می‌توانید کش گوشی و برنامه را پاک کنید. وارد تنظیمات گوشی شوید. سپس وارد بخش Apps یا All Apps شوید. برنامه بام را پیدا کنید و روی آن بزنید. سپس روی Storage بزنید. حال Clear cache را بزنید.

مشکل نرم افزار بانک ملی

همچنین می‌توانید کش گوشی را پاک کنید. برای این کار وارد تنظیمات گوشی شوید. سپس وارد بخش Storage شوید. حال وارد بخش Internal Storage شوید. روی Cached data بزنید. سپس روی Yes یا OK بزنید. صبر کنید تا کش پاک شود.

مشکل نرم افزار بانک ملی

حل مشکل همراه بانک ملی با استفاده از نسخه تحت وب

برای حل مشکل همراه بانک ملی از نسخه تحت وب بانک اینترنتی یا سامانه بام استفاده کنید. برای این کار وارد سایت بانک ملی شوید. حال نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید. سپس از سامانه استفاده کنید.

مشکل نرم افزار بانک ملی

نکته: برای استفاده از این بخش باید از قبل در سامانه بام ثبت نام کرده باشید. برای این کار کافی است روی دکمه ثبت نام در سامانه بام که در قسمت بالا و سمت راست صفحه وجود دارد، بزنید. سپس اطلاعات لازم را با دقت وارد کنید. پس از آن می‌توانید از سامانه بام تحت وب استفاده کنید.

مشکل نرم افزار بانک ملی

رفع مشکل سامانه بام بانک ملی با غیرفعال کردن برنامه‌های تغییر دهنده IP و VPN

برای حل مشکل سامانه بام بانک ملی، حتما برنامه‌های تغییردهنده آی پی را غیرفعال کنید. برنامه های همراه بانک در زمان روشن بودن این برنامه‌ها فعال نخواهند شد. در نتیجه اگر برنامه روشن باشد، برای امنیت بیشتر، وقتی می‌خواهید وارد برنامه شوید، ورود شما بلاک می‌شود. زیرا این گونه برنامه‌ها قابل اعتماد نیستند و ممکن است اطلاعات شما دزدیده شود.

حل مشکل همراه بانک ملی با غیرفعال کردن آنتی ویروس و فایروال

برخی برنامه‌ها توسط آنتی ویروس‌ها و فایروال گوشی بلاک ‌می‌شوند. اگر آنتی ویروس گوشی شما فعال است، آن را غیرفعال کنید. زیرا ممکن است بام را به عنوان بدافزار شناسایی کند. ابتدا آن را خاموش کنید. سپس وارد برنامه شوید. اگر مشکل حل شد، باید آنتی ویروس را حذف کنید. می‌توانید برای حفظ امنیت گوشی خود آنتی ویروس دیگری را نصب کنید که موجب بروز چنینی اختلالی نشود و برنامه را بلاک نکند.

برای مشاهده بهترین آنتی ویروس‌های اندروید، به مطلب معرفی ۱۲ تا از بهترین برنامه های آنتی ویروس اندروید رایگان مراجعه کنید.

حل مشکل در همراه بانک ملی با حذف برنامه‌های بلاک کننده تماس

گاهی برنامه‌های بلاک کننده تماس موجب بروز مشکل در همراه بانک ملی می‌شوند. اگر از چنین برنامه‌ای استفاده می‌کنید، وارد آن شوید. این برنامه‌ها فهرستی از چیزهای بلاک شده دارند. شماره‌ها و برنامه‌های فهرست بلاک را چک کنید. اگر شماره پیامک بانک ملی یا خود برنامه در آن وجود دارد، آنان را از لیست خارج کنید. سپس سعی کنید تا دوباره وارد برنامه شوید.

حل مشکل برنامه بام بانک ملی با بررسی مجوزهای آن

وقتی برنامه‌ای را نصب می‌کنید، در ابتدا سوالاتی از شما پرسیده می‌شود که مربوط به مجوزهای برنامه می شوند. به عنوان مثال، از شما خواسته می‌شود تا اجازه دسترسی به دوربین، مخاطبان و… را بدهید. برخی از این مجوزها را می توانید رد کنید اما بعضی از آن‌ها لازم هستند تا برنامه کار خود را به درستی انجام دهد.

برای تنظیم مجوزها ابتدا وارد تنظیمات گوشی شوید. سپس  وارد Apps & Notifications شوید. روی Advanced بزنید. پس از آن وارد App permissions شوید.

رفع مشکل همراه بانک ملی در اندروید

در این بخش می‌توانید فهرستی از مجوزهای مختلف را مشاهده کنید که امکان اجازه دادن دسترسی به آن‌ها برای برنامه وجود دارد. علامت جلوی هر کدام از آن‌ها را روشن کنید. حتما مجوز بخش SMS را فعال کنید. گاهی باید روی گزینه مربوطه بزنید. سپس وارد آن شوید و در آنجا علامت مجوز آن را روشن کنید. مثلا وارد بخش SMS شوید و در آنجا با روشن کردن علامت جلوی همراه بانک ملی، مجوز دسترسی به پیامک را به برنامه بدهید.

چرا همراه بام ملی کار نمیکند

حل مشکل همراه بانک ملی در آیفون با Trust Seeb Co OU

اگر آیفون دارید و برنامه بانک ملی را از سیبچه دانلود و نصب نمودید، باید بخش Trust برنامه همراه بانک بام را فعال کنید. برای حل مشکل همراه بانک ملی در آیفون وارد تنظیمات گوشی شوید. سپس به بخش General بروید.

مشکل در همراه بانک ملی

روی Device Management بزنید.

مشکل در همراه بانک ملی

در فهرست روی  Seeb Co OU بزنید.

مشکل در همراه بانک ملی

سپس روی دکمه Trust Seeb Co OU بزنید.

مشکل در همراه بانک ملی

در نهایت روی Trust بزنید.

مشکل در همراه بانک ملی

رفع مشکل برنامه بام بانک ملی با به روزرسانی سیستم عامل گوشی

ممکن است علت بروز مشکل در همراه بانک ملی این باشد که سیستم عامل گوشی شما قدیمی است یا مدت زیادی باشد که آن را آپدیت نکرده‌اید. برای رفع این مشکل، به تنظیمات گوشی خود بروید. سپس وارد بخش System شوید و روی About Phone بزنید.

مشکل برنامه بام بانک ملی

در بعضی از مدل‌ها، پس از ورود به System باید وارد بخش System Update شوید. سپس روی About Phone بزنید.

در اینجا باید روی دکمه Check For Updates بزنید. اگر آپدیتی وجود داشته باشد، دکمه Update یا Install فعل خواهد شد. روی آن بزنید و صبر کنید تا دانلود و نصب آپدیت تمام شود. در نهایت گوشی را Restart کنید و وارد برنامه شوید.

مشکل در همراه بانک ملی

چرا همراه بام ملی کار نمیکند؟ حل مشکل بام با ریست فکتوری

در نهایت، اگر هیچ کدام از روش‌ها مشکل سامانه بام بانک ملی را برطرف نکردند، باید گوشی خود را ریست فکتوری کنید.

نکته ۱: با انجام Reset Factory تمامی اطلاعات شما پاک می‌شود. پیش از انجام این کار از تمامی اطلاعات مهم خود بکاپ بگیرید.

نکته ۲: ممکن است انجام این کار در گوشی شما کمی متفاوت باشد.

برای اجرای ریست فکتوری وارد Settings گوشی شوید. سپس روی System بزنید.

حال روی Reset بزنید. سپس روی Erase all Data (Factory Reset) بزنید.

مشکل نرم افزار بانک ملی

ایمیلی که با آن گوشی خود را تنظیم کرده بودید، در جایی یادداشت کنید. زیرا برای راه اندازی مجدد به آن نیاز پیدا خواهید کرد. در آخر روی Reset Phone یا Erase بزنید و صبر کنید تا ریست فکتوری انجام شود. این کار کمی زمانبر است. پس از ریست شدن گوشی، دوباره ایمیل خود را وارد کنید تا بتوانید اطلاعات و برنامه‌ها را برگردانید. پس از تنظیم گوشی، برنامه بام را نصب کنید و مشکل را بررسی کنید.

حل مشکل در همراه بانک ملی با تماس با پشتیبانی

اگر تمامی روش‌های حل مشکل در همراه بانک ملی را امتحان کردید اما جواب نگرفتید، با پشتیبانی سامانه بام تماس بگیرید:

۸۳۳۸۶-۰۲۱

۹۰۹۹۰۷۱۷۲۸

علاوه بر این، می‌توانید به آدرس زیر ایمیل بزنید و مشکل را مطرح کنید:

my.support@bmi.ir

سپس باید منتظر پاسخ بمانید.

امکان ارسال فکس به شماره زیر هم وجود دارد:

۶۶۷۳۸۶۰۶

مشکل نرم افزار بانک ملی

همچنین می‌توانید وارد بخش تماس با ما شوید. سپس درخواست خود را بنویسید و ارسال کنید. علاوه بر این، می‌توانید به صورت حضوری به شعب مختلف بانک ملی  کنید و مشکل خود را با کارکنان مطرح کنید. بانک‌ها بخشی برای حل مشکلات همراه بانک خود دارند.

بهترین راه مراجعه حضوری یا تماس گرفتن است.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب از کلاسیک وب روش های حل مشکل همراه بانک ملی در آیفون و اندروید را آموزش دادیم. شما از کدام روش برای رفع این مشکلات استفاده کردید؟ لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 11 ماه قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب