مطلب فعلی :

آموزش ۲ روش استعلام طلاق به صورت آنلاین

رفتن به بالا

آموزش ۲ روش استعلام طلاق به صورت آنلاین

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

معرفی سرویس

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش روش استعلام طلاق به صورت آنلاین

آموزش ۲ روش استعلام طلاق به صورت آنلاین

با استفاده از سامانه استعلام طلاق 👥 می‌توانید بدون مراجعه حضوری درخواست خود را ثبت، پیگیری و درخواست طرف مقابل خود را مشاهده کنید. در این مطلب از کلاسیک وب به آموزش ۲ روش استعلام طلاق به صورت آنلاین میپردازیم.

چگونه استعلام طلاق بگیریم؟

?How to Use Online Services for Divorce and Marriage History

دیگر نیازی نیست برای استعلام وضعیت تاهل و طلاق به صورت حضوری به مرکزی مراجعه کنید. شما می توانید از طریق سامانه و استعلام طلاق ثبت احوال پیگیری ها را انجام دهید و در صورت نیاز به صورت حضوری به شعب مختلف ثبت احوال مراجعه کنید. در این مطلب از کلاسیک وب نحوه استعلام وضعیت تاهل با کد ملی و طلاق غیابی را آموزش می دهیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

چگونه بفهمیم همسرمان طلاق گرفته است؟

برای این که از این ماجرا مطلع شوید باید گواهی تجرد بگیرید. برای این کار باید مدارک زیر را داشته باشید:

  • اصل شناسنامه به همراه کپی تمام صفحات آن
  • اصل کارت ملی به همراه کپی آن
  • پرداخت هزینه که باید در محل و با ارائه کارت بانکی انجام شود.

برای استعلام اینترنتی ازدواج قبلی وارد سامانه ثبت احوال شوید. سپس روی دکمه دریافت خدمت در پایین صفحه بزنید.

استعلام طلاق غیابی

حال می توانید فرم درخواست خود را تکمیل کنید. این فرم به صورت الکترونیکی برای ثبت احوال ارسال می شود و شماره پیگیری برای شما ارسال می‌شود.

استعلام طلاق غیابی

هر زمان هم که خواستید درخواست خود را رسیدگی کنید، در همین صفحه روی دکمه پیگیری کلیک کنید و شماره پیگیری را که برای شما ارسال شد، وارد کنید. این گونه می‌توانید وضعیت درخواست خود را بررسی کنید.

استعلام طلاق غیابی

در همین صفحه هم می‌توانید متوجه شوید که آگهی تجرد برای شما ارسال شده است یا خیر. در این صفحه پیامی دریافت خواهید کرد. در صورت صدور، باید مدارک ذکر شده را به سازمان ثبت احوال کشور ببرید و گواهی را دریافت کنید. این کار را باید شخصا انجام دهید یا فردی را که از شما وکالتنامه دارد، به همراه وکالتنامه بفرستید.

نحوه استفاده از سامانه استعلام طلاق ثبت احوال

برای ورود به سامانه استعلام طلاق غیابی باید از کد ملی و شناسه ثنا استفاده کنید. ابتدا وارد سامانه استعلام طلاق غیابی خدمات الکترونیک قضایی شوید. از بخش اطلاع رسانی روی اطلاع رسانی برای اشخاص حقیقی کلیک کنید.

استعلام طلاق با کد ملی

حال برای استعلام طلاق غیابی، کد ملی خود را در کادر اول وارد کنید. سپس رمز شخصی یا کد ثنا را در کادر دوم وارد کنید. سپس روی دکمه مرحله بعد بزنید. یک رمز موقت شش رقمی به شماره همراه اول شما ارسال می شود. آن را برای ورود به سامانه انلاین استعلام طلاق غیابی باید وارد کنید.

استعلام طلاق با کد ملی

اگر کد ثنای خود را فراموش کرده اید، روی رمز شخصی خود را فراموش کرده ام، کلیک کنید تا بتوانید رمز ثنا را بازیابی کنید.

حال که وارد صفحه بعدی شدید، رمز شش رقمی را وارد کنید و روی دکمه ورود بزنید.

استعلام طلاق با کد ملی

برای استعلام طلاق با کد ملی ابتدا یک بازه زمانی را که فکر می کنید طلاق در آن زمان انجام شده است، انتخاب کنید. سپس تیک هر دو گزینه زیر را بزنید:

  • مختومه شده
  • مختومه نشده

در آخر روی دکمه بازیابی اطلاعات بزنید. حال فهرستی از پرونده‌های موجود در سیستم قضایی کشور که به نام شما است، نمایش داده می شود. اگر پرونده طلاق را مشاهده کردید، شماره پرونده و شعبه مربوطه را یادداشت کنید. سپس برای استعلام طلاق و پیگیری آن به روش حضوری اقدام کنید.

استعلام طلاق با کد ملی

برای یادگیری ثبت وام ازدواج، مطلب آموزش تصویری ثبت نام در سامانه وام ازدواج را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب از کلاسیک وب نحوه استعلام آنلاین طلاق و ازدواج قبلی را آموزش دادیم. آیا موفق به استعلام سند طلاق شدید؟ لطفاً نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب