مطلب فعلی :

آموزش ۲ روش حل مشکل سبز شدن ویدیو در افتر افکت

رفتن به بالا

آموزش ۲ روش حل مشکل سبز شدن ویدیو در افتر افکت

نوشته admin

2 ماه قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش 2 روش حل مشکل سبز شدن ویدیو در افتر افکت

آموزش ۲ روش حل مشکل سبز شدن ویدیو در افتر افکت

مواجه شدن با صفحه سبز رنگ ویدیو در افترافکت 🎬 در طول یک پروژه مهم کاری ممکن است ترسناک باشد. این یک مشکل دردسر ساز واقعی برای هنرمندان و تدوین گران ویدیوهاست. اما نگران نباشید! در این مطلب از کلاسیک وب به آموزش ۲ روش حل مشکل سبز شدن ویدیو در افترافکت می پردازیم. شما می توانید با ترفندهای ما این مشل را حل کنید!

علت سبز شدن ویدیو در افتر افکت

Why the Video Is Green in After Effect? How to Fix it

یکی از مشکلات کار با افترافکت مواجه شدن با صفحه سبز در هنگام تدوین ویدیوهاست. هر چند برنامه ای که به صورت کاربری حرفه ای باشد نباید با چنین مشکلاتی روبرو باشد اما واقعیت این است که هر چقدر برنامه حرفه ای تر باشد نواقص بیشتری خواهد داشت. در زیر راه حل رفع مشکل سبز شدن ویدیو در افترافکت را مرور می کنیم.

مشکل سبز شدن ویدیو در Adobe After Effect

برای رفع مشکل در افتر افکت مثل سبز شدن ویدیو ابتدا باید Hardware Acceleration را غیر فعال کنید. در واقع شما باید شتاب دهنده سخت افزاری را غیر فعال کنید. شتاب دهنده های سخت افزاری همانطور که از اسمش بر می آید همان سخت افزارهایی هستند که به اجرای روان تر برنامه ها کمک می کنند. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا برنامه After Effect را اجرا کنید. به آدرس زیر بروید.

Edit > Preferences > Display

حالا در قسمت تنظیمات Display گزینه Hardware Accelerated Composition, Layer, and Footage Panels را پیدا کنید و آن را از حالت انتخاب خارج کنید. برای ذخیره تغییرات روی OK کلیک کنید. حالا پنجره تنظیمات را ببندید.

آموزش 2 روش حل مشکل سبز شدن ویدیو در افتر افکت

پاک کردن کش افترافکت برای رفع مشکل سبز شدن ویدیو

بعد از اینکه شتاب دهنده را غیر فعال کردید حالا باید کش برنامه را پاک کنید. برنامه After Effect را اجرا کنید. حالا به آدرس زیر بروید:

Edit > Purge > All Memory & Disk Cache

حالا افترافکت از شما می پرسد می خواهید تمام فایل های کش را پاک کنید؟ شما باید روی OK کلیک کنید. حالا دوباره After Effect را مجددا اجرا کنید.

آموزش 2 روش حل مشکل سبز شدن ویدیو در افترافکت

حالا فیلم مورد نظرتان را وارد کنید. دوباره افترافکت را ببندید و دوباره اجرا کنید. حالا فیلم را ایمپورت کنید ببینید آیا مشکل سبز شده صفحه حل شده است یا خیر؟

اگر مشکل سبز شدن ویدیو  همچنان ادامه داشت بررسی کنید که فایل های ویدیویی که وارد می کنید دقیقا در مکانی هستند که افتر افکت از آنجا آنها را بازیابی می کند. اگر برنامه بتواند به طور صحیح به فیلم ها دسترسی داشته باشد چنین مشکلی به وجود نخواهد آمد.

عدم نمایش تصویر در کامپوزیشن افتر افکت

گاهی ممکن است بعد از وارد کردن فیلم ویدیویی در افتر افکت با عدم نمایش تصویر در کامپوزیشن افتر افکت روبرو شویم. ابتدا فیلم دلخواهتان را وارد کنید. برای این کار از طریق کلیک بر روی گزینه File در نوار ابزار سپس گزینه Import را می زنیم. دوباره گزینه File را انتخاب می کنیم. پنجره جدید نام فایل ویدیویی را انتخاب می کنیم. می توانید از کلید میانبر Ctrl + l استفاده کنید.

اگر با پیغام خطا روبرو شدید نگران نباشید افتر افکت از کدک های زیادی پشتیبانی می کند. افتر افکت بعضی از فرمت ها مثل MKV و WebM و FLV را پشتیبانی نمی کند. اما طبق نظر رسمی شرکت Adobe افتر افکت از MP4 پشتیبانی می کند. پس اگر نتوانستید ویدیو خودتان را وارد افتر افکت کنید ابتدا چک کنید فرمت آن چیست؟ شما می توانید AE – Supported Formats را ببینید.

مشکلات ایمپورت فیلم در افتر افکت

برای رفع مشکل ایمپورت ویدیو در افتر افکت ابتدا فرمت ویدیو را چک کنید. برای تبدیل فرمت آن باید از برنامه های جانبی مثل HD Video Converter Factory Pro استفاده کنید. اگر همچنان با خطای ایمپورت فیلم در افتر افکت روبرو بودید احتمالا فایل Mp4 خراب است. نسخه افتر افکت شما قدیمی است. کامپیوتر شما برای تبدیل و رندر ویدیو خیلی کند است. کدک آن توسط افتر افکت پشتیبانی نمی شود.

رفع مشکل ایمپورت فیلم در افتر افکت

حالا که با مشکلات وارد کردن فیلم در افتر افکت آشنا شدیم بهتر است به رفع مشکل آن بپردازیم. یکی از راه حل های اولیه برای رفع مشکل ایمپورت ویدیو به روز رسانی نسخه افتر افکت و درایور گرافیکی شما است. اگر از نسخه ۱۷٫۰٫۵ افتر افکت استفاده می کنید احتمالا با ایمپورت کردن فایل MP4 H.264/H.265 به مشکل برخورد کرده اید. بهتر است نسخه ۲۳٫۲ افتر افکت را نصب کنید. توجه کنید به روز رسانی افتر افکت نیازمند سخت افزار مناسب با آن است.

در مرحله بعد بررسی کنید که فایل MP4 خراب نباشد.

در مرحله سوم اگر فایل Mp4 کار نکرد احتمالا کدک مشکل دارد. پس دوباره ویدیو را تبدیل کنید. اگر تجربه کمی در زمینه رمز گذاری کنید!

نظرات و پیشنهاد های شما ؟

در این مطلب کلاسیک وب به آموزش ۲ روش حل مشکل سبز شدن ویدیو در افتر افکت پرداختیم. آیا مراحل بالا را استفاده کردید؟ کدامیک از راه حل های بالا برای شما کاربردی تر بوده است؟ لطفا نظرات و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 2 ماه قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب