مطلب فعلی :

آموزش ۲ روش ساخت مسواک برقی ساده و حرفه ای در خانه

رفتن به بالا

آموزش ۲ روش ساخت مسواک برقی ساده و حرفه ای در خانه

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

گوناگون

مجله اینترنتی دانستنی ها

آموزش ۲ روش ساخت مسواک برقی ساده و حرفه ای در خانه

مسواک های برقی حداکثر ۷۰۰۰ بار در دقیقه حرکت می کند و می تواند پلاک هایی که از جمع شدن مواد غذایی و حتی رسوب برق دهانتان ایجاد شده است را از بین ببرد. شما با استفاده از مسواک برقی بهتر می توانید بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید و مجبور نیستید به صورت مکرر به دندانپزشک مراجعه کنید. اگر قصد دارید از سلامت دندان و لثه های خود محافظت کنید پس شروع به ساخت مسواک برقی در خانه کنید.

چگونه در خانه مسواک برقی بسازیم؟

How to Make an Electric Toothbrush at Home

برای اینکه بتوانید در خانه مسواک برقی بسازید ابتدا باید بدانید که مسواک برقی از چه اجزایی ساخته شده است و چگونه کار می کند. در تصویر زیر شما شاهد اجزای داخلی یک مسواک برقی هستید.

چگونه در خانه مسواک برقی بسازیم؟

ابتدا به قسمت سر مسواک متحرک توجه کنید. یک سر نیمه چرخشی وجود دارد که به جلو و عقب حرکت می کند. در زیر سر مسواک، چرخ دنده ای وجود دارد که می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

چگونه در خانه مسواک برقی بسازیم؟

واحد چرخ دنده و میلنگ یک بخش هوشمند مسواک برقی است. این چرخ دنده حرکت چرخشی سرعت بالای موتور الکتریکی را به حرکات جلو و عقب مسواک تبدیل می کند و دندان ها را پاک می کند. موتور همیشه در یک جهت و با سرعت بالا می چرخد، اما میلنگ اول به یک طرف حرکت می کند و بعد به طرف دیگر و حرکت سر مسواک از یک طرف به طرف دیگر را ایجاد می کند. میلنگ و چرخ به واحد چرخ دنده بالای موتور وصل می شود بنابراین موتور به طور مستقیم آن را می چرخاند. در زیر محفظه موتور یک باتری قابل شارژ وجود دارد. یک برد مدار الکتریکی ساده وجود دارد که روشن و خاموش بودن کلید بیرون محفظه را کنترل می کند. محفظه بیرونی از از پلاستیک نازک و انعطاف پذیر ساخته شده است و هدف از استفاده این محفظه جلوگیری از ورود آب به داخل موتور و باتری است.

در تصویر زیر شما قدیمی ترین مسواک برقی که توسط Tomlinson I. Moseley طراحی شده است را مشاهده میفرمایید. این مسواک برقی از موتور الکتریکی (قسمت آبی)، چرخ دنده (قرمز) برای چرخش سر مسواک استفاده می کند. درست مانند مسواک های برقی امروزی این مسواک دارای محفظه است (رنگ قهوه ای). این اختراع قبل از اینکه دستگاه های وایرلس اختراع شوند بسیار محبوبیت داشتند.

چگونه در خانه مسواک برقی بسازیم؟

تفاوت بین مسواک برقی سونیک و برقی معمولی

برخلاف مسواک برقی معمولی، مسواک های سونیک مکانیسم چرخشی ندارند و از ارتعاش برای پاک کردن دندان استفاده می کند. مسواک های سونیک مثل مسواک های برقی معمولی کار می کنند و به سرعت روی سطح دندان حرکت می کنند و پلاک های دندان را از بین می برد. واضح ترین تفاوتی که وجود دارد سرعت حرکت است. مسواک های سونیک معمولا ۲۶۰ بار در ثانیه ارتعاش ایجاد می کنند که معادل ۳۱۰۰۰ حرکت در دقیقه است که ۱۰ برابر سریعتر از مسواک های برقی معمولی هستند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید. به دلیل این سرعت ۱۰ برابری مسواک های سونیک باعث ایجاد کف بیشتری در دهان می شود و این منجر به از بین رفتن پلاک های بیشتری می شود. تفاوت دیگری که میان مسواک های برقی سونیک و برقی معمولی وجود دارد تفاوت در اندازه سر مسواک است که به دلیل اینکه مسواک های برقی معمولی حرکت جلو و عقب دارند اندازه سر مسواک کوچکتر طراحی می شود.

تفاوت بین مسواک سونیک و برقی

اگر شما بتوانید یک مسواک سونیک را از هم باز کنید نتیجه ای مانند زیر را خواهید داشت. اگر تصویر زیر را با بالایی مقایسه کنید متوجه خواهید شد که مدار بزرگتر و پیچیده تر است و هیچ قسمت چرخشی که از یک طرف به طرف دیگر حرکت کند وجود ندارد. مدار سرعت مسواک را کنترل می کند و یک تایمر وجود دارد که هر ۳۰ ثانیه و بعد از کامل شدن ۲ دقیقه بوق می زند و یک باتری قابل شارژ نیز وجود دارد.

تفاوت بین مسواک سونیک و برقی

قبلا در کلاسیک وب ۳ روش ساخت فندک برقی (الکتریکی) ساده و حرفه ای در خانه را آموزش دادیم، در ادامه شما آموزش ۲ روش ساخت مسواک برقی در خانه را خواهید دید.

نحوه ساخت مسواک برقی در خانه

در زمینه ساخت ابزار کاربردی قبلا نحوه ساخت اره مویی برقی ساده و حرفه ای در خانه را به شما آموزش دادیم که ممکن است برایتان جالب باشد، برای ساخت مسواک برقی ابتدا یک مسواک ساده و معمولی خریداری کنید و سر مسواک را با فویل هر وسیله مشابه دیگری بپوشانید تا کثیف نشود. بعد قسمت هایی که می خواهید باتری و موتور لرزشی را کار بگذاریم را علامت گذاری می کنیم و مسواک را به سه تکه تقسیم می کنیم.

نحوه ساخت مسواک برقی در خانه

حالا داخل قسمت های بریده شده را خالی می کنیم تا بتوانیم باتری و سیم و موتور را تعبیه کنیم.

نحوه ساخت مسواک برقی در خانه

در قسمت وسط یک سوراخ برای جا دادن کلید ایجاد می کنیم. با استفاده از لحیم کاری سیم را به موتور لحیم می کنیم و سپس سیم را به کلید وصل می کنیم. بعد از تمام شدن کار سیم ها را به قطب مثبت و منفی باتری لحیم می کنیم. حالا وقت آن است که سیم ها را در بدنه مسواک جا دهید. از چسب حرارتی برای چسباندن قطعات استفاده کنید.

نحوه ساخت مسواک برقی در خانه

اگر توضیحات بالا برای شما واضح نبوده است می توانیم فیلم طرز ساخت مسواک برقی زیر را مشاهده بفرمایید.

طرز ساخت مسواک برقی ساده با آرمیچر

اما اگر دوست ندارید برای ساخت مسواک برقی بدنه مسواک خود را تکه تکه کنید می توانید با نصب باتری و آرمیچر روی بدنه مسواک شروع به ساخت مسواک برقی با آرمیچر فیلم آموزشی زیر کنید.

در آخر از شما دعوت می کنیم آموزش کامل و تصویری ساخت دوچرخه برقی ساده دست ساز در خانه را مطالعه بفرمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امیدواریم نحوه ساخت مسواک برقی در پست امروز انرل وب برای شما کاربردی بوده باشد، شما می توانید این پروژه های تئوری را به یک پروژه عملی تبدیل کنید و تجربیات، نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه زیر با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • گوناگون

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب