مطلب فعلی :

آموزش ۲ روش فهمیدن خط سیم کارت دایورت شده در اندروید ، آیفون و..

رفتن به بالا

آموزش ۲ روش فهمیدن خط سیم کارت دایورت شده در اندروید ، آیفون و..

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
فهمیدن خط سیم کارت دایورت شده در اندروید ، آیفون و...

آموزش ۲ روش فهمیدن خط سیم کارت دایورت شده در اندروید ، آیفون و..

قابلیت دایورت کردن خط ? کاربرد های زیادی در هنگامی که گوشی و خط شما دچار مشکل شده است دارد اما یکی از سوالاتی که کاربران در زمینه دایورت کردن شماره با آن مواجه می شوند، فهمیدن خط دایورت شده در طرف مقابل می باشد. امروز در کلاسیک وب نحوه فهمیدن خط سیم کار دایورت شده در اندروید و آیفون را به شما آموزش خواهیم داد.

چگونه بفهمیم خط دایورت شده است؟

How Do We Know If The Call is Diverted?

با کمک راه هایی شما می توانید متوجه شوید که تماس دایورت شده است. این کار با استفاده از برنامه و.. امکان پذیر می باشد که در ادامه آن را بیشتر بررسی می کنیم.

دایورت کردن چیست؟ انواع انتقال تماس

دایورت کردن به فرایندی گفته می شود که تماس هایی وارد شده به یک شماره خاص، به شماره دیگری انتقال داده می شوند. یعنی به طور مثال اگر شما گوشی ثابت منزل خود را روی گوشی همراه خود دایورت کنید، زمانی که شخصی با خانه شما تماس بگیرد، به جای تلفن ثابت تلفن همراه شما زنگ خواهد خود.

دایورت کردن چیست؟ انواع انتقال تماس

در حال حاضر گوشی های هوشمند گزینه های زیادی را برای انتقال تماس فراهم کرده اند. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دایورت کردن همه تماس ها
  • دایورت کردن تماس در زمان اشغال بودن خط
  • دایورت کردن تماس در زمان در دسترس نبودن و..

بنابراین می توانید حتی اگر در دسترس نبودید و یا در حال مکالمه هستید، تماس های خود را از دست ندهید.

اگر با روش دایورت کردن آشنا نیستید، پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش و کد فعال کردن یا لغو دایورت خط ایرانسل، همراه اول، رایتل و تلفن ثابت را هم مطالعه نمایید.

نحوه فهمیدن خط دایورت شده، وقتی می نویسد تماس هدایت شد یعنی چه؟

هنگامی که شخصی شماره خود را به شماره دیگری دایورت کند، هنگام تماس با آن شخص پیام انتقال و هدایت تماس به شماره دیگر نمایش داده شده و شخص متوجه می شود که تماسش دایورت یا انتقال داده شده است. این موضوع برای فرد تماس گیرنده مناسب است اما شخصی که تماس را دریافت می کند، ممکن است نیاز باشد بداند که چه تماس هایی به صورت دایورت دریافت کرده و آن ها را از تماس های مستقیم جدا کند. برای این کار باید از روش بعدی استفاده کنید.

نحوه فهمیدن خط دایورت شده، وقتی می نویسد تماس هدایت شد یعنی چه؟

همینطور برای دریافت ریز مکالمات، مطالعه مطلب آموزش ۵ روش دریافت ریز مکالمات ایرانسل دائمی و اعتباری برای شما کاربردی و مفید خواهد بود.

مشاهده نشانه های خط دایورت شده با استفاده از برنامه Forwarded Call Notification اندروید

اگر می خواهید بدانید چه تماسی مستقیما دریافت شده و یا چه تماسی به صورت دایورت دریافت شده است، می توانید از برنامه های جانبی کمک بگیرید. یکی از برنامه های مفید در این زمینه، Forwarded Call Notification می باشد. این برنامه برای آن طراحی شده است که شما از تماس دریافتی که به صورت دایورت انجام گرفته است، آگاه شوید. برای استفاده از این سرویس، پس از دانلود و نصب برنامه آن را اجرا کنید. پس از اجرا پیام مشاهده شده را تایید کنید.

با این کار به تنظیمات تلفن همراه منتقل می شوید. حال به دنبال گزینه Forwarded Call Notificitions باشید و روی آن تپ کنید.

در صفحه باز شده سویچ را در حالت فعال قرار دهید و پیام نمایش داده شده را تایید کنید.

کار به اتمام رسید و در زمان دریافت تماس دایورت شده، پیامی در صفحه تماس مشاهده خواهید کرد.

چطور بفهمیم خط دایورت شده است؟ بلاک شدن در زمان دایورت

اما تماس های دایورت شده همیشه با موفقیت انجام نمی شوند. اگر با کسی تماس گرفتید و بعد از اولین بوق یا زنگ تلفن اشغال شد و بوق اشغال پخش شد، احتمالا شما توسط شخص دایورت شده یا در مسیر بلاک شده اید. در این صورت قادر به برقراری تماس نخواهید بود.

چطور بفهمیم خط دایورت شده است؟ بلاک شدن در زمان دایورت

یکی دیگر از نشانه های فهمیدن خط سیم کارت دایورت شده در آیفون و. نمایش پیغام conditional call forwarding activated یا Incoming call activated یا call is forwarded و پیام های مشابه “رفع هدایت تماس مشروط فعال است” در گوشی های با زبان فارسی بر روی شماره گیر گوشی در هنگام برقراری تماس با خط دایورت یا فوروارد شده می باشد که نشان دهنده موضوع دایورت خط می باشد.

در پایان اگر قصد انتقال بسته اینترنت را نیز داشتید، مطالعه مطلب آموزش ۲ روش انتقال حجم و بسته اینترنت ایرانسل و همراه اول به خط دیگر را هم فراموش نکنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز راه تشخیص تماس دایورت شده در آیفون ، اندروید و.. را به شما معرفی کردیم. می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه چگونه بفهمیم سیم کارت دایورت شده است؟ را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب