مطلب فعلی :

آموزش ۳ روش فعال نگه داشتن و اجرای برنامه در پس زمینه اندروید

رفتن به بالا

آموزش ۳ روش فعال نگه داشتن و اجرای برنامه در پس زمینه اندروید

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
فعال نگه داشتن و اجرای برنامه در پس زمینه اندروید

آموزش ۳ روش فعال نگه داشتن و اجرای برنامه در پس زمینه اندروید

هرچند فعال نگه داشتن برنامه در اندروید ⬆️ در پس زمینه دستگاه ممکن است باعث تخلیه سریعتر باتری موبایل شود اما گاهی اوقات بالاجبار ممکن است نیاز داشته باشید تا یک یا چند برنامه خاصی در پس زمینه دستگاه فعال بماند تا از روند آن خصوصا نتیفکیشن ها و اطلاعیه های آن با خبر شوید. اگر نحوه اجرای برنامه در پس زمینه اندروید را بدانید، امروز با آموزش اجرای برنامه در پس زمینه اندروید همراه کلاسیک وب باشید.

نحوه جلوگیری از بسته شدن برنامه در پس زمینه اندروید

How To Prevent Android App From Closing In The Background

جلوگیری از بسته شدن برنامه در پس زمینه گاهی اوقات ضروری است؛ برای مثال شما به هیچ وجه نمیخواهید برنامه تلگرام یا اینستاگرام شما بعد از خروج از صفحه آن بسته شود و از پیام ها و فعالیت های آن بی خبر باشید. فعال ماندن برنامه درپس زمینه گوشی روش های مختلفی دارد. برای دانستن و آگاهی از آن موارد زیر را بررسی کنید. همچنین اگر می خواهید برنامه های ضروری در موبایل شما بلافاصله بسته شوند، آموزش ۱۱ روش بستن برنامه های باز و غیر ضروری را بخوانید.

چه برنامه هایی لازم است در پس زمینه اجرا باشند؟

اجرای برنامه در پس زمینه اندروید

طبیعی است که برخی اپلیکیشن ها بهتر است دائما در پس زمینه در حال اجرا باشند. در اینجا چند مورد از آنان را ذکر کرده ایم:

  • اپلیکیشن هایی مانند دانلود منیجر که حتی در زمان قفل بودن صفحه هم باید به روند دانلود فایل ادامه دهند
  • برنامه های گوگل پلی سرویس، گوگل پلی موزیک و ..
  • برنامه های تلگرام، اینستاگرام و پیام رسان ها

با یک جستجوی ساده در Google صد ها پست در مورد نحوه متوقف کردن برنامه ها در پس زمینه را می توانید یپدا کنید ولی اگر توجه کرده باشید اطلاعات بسیار کمی در مورد نحوه جلوگیری از بسته شدن یک برنامه در اندروید وجود دارد. امروز و در همین پست مواردی را تحت عنوان باز نگه داشتن برنامه در اندروید به شما معرفی خواهیم کرد.

جلوگیری از بسته شدن برنامه با غیر فعال کردن بهینه سازی باتری

با ظهور اندروید ۶ ویژگی های جدیدی برای مدیریت بهتر برنامه ها در اندروید اضافه شد. یکی از این ویژگی ها قابلیت بهینه سازی باتری یا همان Battery Optimization بود که توسط آن می توانستید از فعال ماندن برنامه ها در پس زمینه جلوگیری کنید. اما می توانید به این ویژگی استثنائاتی نیز اضافه کنید.

نحوه اجرای برنامه در پس زمینه اندروید

برای جلوگیری از بسته شدن برنامه با غیر فعال کردن بهینه سازی باتری ابتدا باید به تنظیمات موبایل خود بروید. البته دقت داشته باشید که این ویژگی و روش دسترسی به آن در برند های موبایل مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد. بعد از ورود به تنظیمات، گزینه Apps را انتخاب کنید. سپس گزینه چرخ دنده بالا سمت راست را بزنید و بعد از آن Battery optimization را لمس کنید. در صفحه فعلی، از بالای لیست گزینه All apps را فعال کنید تا تمام برنامه ها نمایش داده شوند.

بعد از آن به دنبال برنامه هایی که می خواهید در پس زمینه فعال بمانند را پیدا کنید و بر رویشان لمس کنید. در صفحه مربوط به آنها، Don’t optimize را بزنید. همچنین ممکن است مانند تصویر بالا به جای گزینه Don’t optimize گزینه های On و Off داشته باشید. اکنون با غیر فعال کردن ویژگی بهینه سازی باتری برای برنامه های خاصی که می خواهید در پس زمینه باقی بمانند، دیگر لازم نیست نگران بسته شدن خودکار آنها باشید.

از برنامه های مدیریت فضای رم اجتناب کنید

رفع مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید

برای رفع مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید بهتر است از برنامه های مدیریت فضای رم اجتناب کنید. این برنامه ها که معمولا بسیار محبوب هم هستند (زیرا همانطور که گفتیم اکثر کاربران در پی بستن برنامه ها در پس زمینه هستند) به صورت خودکار برنامه ها در پس زمینه متوقف میکنند و برای شما که به دنبال فعال بودن برنامه در پس زمینه هستید، اصلا مناسب نیستند. پس اگر نگرانی اصلی شما جلوگیری از بستن خودکار برنامه ها در اندروید بدون روت است با صرف نظر از مصرف بیشتر باتری و تخلیه‌ی زودتر آن، برنامه هایی مانند Clean Master ،DU Cleaner و Speed Booster و … را حذف کنید.

اجرای برنامه ها در پس زمینه اندروید با Memory Locker

پیش از هر چیزی باید گفت که استفاده از اپلیکیشن Memory Locker نیازمند روت بودن دستگاه اندرویدی شما است پس با این حال ممکن است برای تمام کاربران مناسب نباشد. Memory Locker مانع از بسته شدن برنامه ها در اثر کمبود حافظه می شود.

فعال نگه داشتن برنامه در اندروید

برای اولین بار که این برنامه را اجرا میکنید ممکن است شما تقاضای اجازه دسترسی بکند پس مطمئن شوید که در اجرای ابتدایی گزینه Grant را بزنید. در لیستی که در برنامه نمایش داده میشود، تمام برنامه های شما چه برنامه های دانلودی و چه برنامه های سیستمی نمایش داده میشوند. برنامه مورد نظر خود را پیدا کنید و قفل هر کدام که نیاز به اجرای برنامه در پس زمینه داشت را فعال کنید (ببندید). با اینکار از بسته شدن برنامه در پس زمینه جلوگیری خواهد شد.

باز ماندن برنامه ها در اندروید با قفل کردن آنها

باز نگه داشتن برنامه در اندروید

روش دیگری که به کمک آن می توانید تا حدی از بسته شدن خودکار برنامه های اندروید جلوگیری کنید، قفل کردن برنامه ها در لیست برنامه های اخیر است. لیست برنامه های اخیر را آورده و اپلیکیشن مورد نظر خود را که هم اکنون هم در حال اجرا است، قفل کنید. در برخی موارد قفل کردن با کشیدن برنامه مذکور به سمت پایین یا زدن گزینه قفل امکان پذیر است. دقت کنید که این روش مطلقا برای رفع مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید مناسب نیست و ممکن است با این حال برنامه پس از مدتی بسته شود.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب با آموزش ۴ روش فعال نگه داشتن و اجرای برنامه در پس زمینه اندروید همراه شما بودیم. آیا پیش از این با نحوه جلوگیری از بسته شدن برنامه در پس زمینه اندروید آشنا بودید؟ آیا تا به حال قصد جلوگیری از بسته شدن یک برنامه در اندروید را داشته اید؟ می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را پیرامون علت بسته شدن خودبخودی برنامه ها و اینترنت در بخش دیدگاه همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب