مطلب فعلی :

آموزش ۴ روش حل مشکل طولانی شدن نصب ویندوز ۱۰ و پیام Just a Moment

رفتن به بالا

آموزش ۴ روش حل مشکل طولانی شدن نصب ویندوز ۱۰ و پیام Just a Moment

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش 4 روش حل مشکل طولانی شدن نصب ویندوز 10 و پیام Just a Moment

آموزش ۴ روش حل مشکل طولانی شدن نصب ویندوز ۱۰ و پیام Just a Moment

نصب ویندوز ۱۰ برای اکثر کاربران بدون دردسر بوده و می توانند به راحتی این نسخه از ویندوز را در سیستم خود نصب کنند. اما در برخی از موارد ممکن است در مراحل نصب مشکلی پیش آمده و زمان آن بسیار طولانی شده ⏳ و یا حتی در این وضعیت بمانید. امروز در کلاسیک وب می خواهیم روش حل مشکل طولانی شدن نصب ویندوز ۱۰ و نمایش پیغام Just a Moment در هنگام نصب را به شما معرفی کنیم.

علت طول کشیدن نصب و گیر کردن پیام Just a Moment ویندوز ۱۰

How to Fix Windows 10 Just a Moment Installation Error

مشکل Just a Moment به زمانی گفته می شود که در مراحل نصب ویندوز ۱۰، یک صفحه آبی رنگ نمایش داده می شود و که یک انیمیشن در حال چرخش نیز در آن وجود دارد. در این صفحه پیام Just a Moment نمایش داده می شود. اگر زمان گذر این مرحله بسیار طولانی شود و تقریبا در این مرحله گیر کنید، باید از روش های زیر کمک بگیرید. توجه داشته باشید که به عنوان احتیاط، بهتر است چند ساعت و یا حتی یک شب را صبر کنید و منتظر رفع مشکل بمانید. گاه به دلایلی مانند سخت افزار ضعیت، سرعت اتصال اینترنت پایین و.. ممکن است فرآیند های نصب طولانی شوند.

بررسی کردن دستگاه برای مشکل Just a Moment در ویندوز ۱۰

پس از بروز مشکلات نصب ویندوز ۱۰، ابتدا بررسی کنید که کامپیوتر شما هنوز کار می کند یا خیر؟ برای انجام این کار توجه کنید که دستگاه صدا ایجاد کند. همینطور می تواند به چراغ موجود نگاه کنید تا مطمئن شوید که سیستم مشغول فعالیت است. اگر کامپیوتر مشغول کار بود، ممکن است به دلیل شرایط اتصال به اینترنت و.. به کندی در حال فعالیت باشد و مدتی این وضعیت طول بکشد. پس در این حالت باید ابتدا کمی صبر کنید چون علت کند نصب شدن ویندوز ۱۰ مشخصات سخت افزاری دستگاه شماست. اگر پیشرفتی حاصل نشد، سایر راه حل ها را دنبال کنید.

همچنین اگر با مشکل Load driver No Device Drivers Were Found هم مواجه شدید، پیشنهاد می کنیم مطلب ۷ روش رفع مشکل Load driver No Device Drivers Were Found هنگام نصب ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷ را هم مطالعه نمایید.

رفع مشکل در نصب ویندوز ۱۰ Just a Moment جدا کردن دستگاه های USB

اتصال دستگاه های جانبی میتوانید یکی از علت طول کشیدن نصب ویندوز ۱۰ باشد. تمام دستگاه های متصل USB را از کامپیوتر جدا کنید. حتی صفحه کلید و ماوس را هم جدا کنید.

رفع مشکل در نصب ویندوز 10 Just a Moment جدا کردن دستگاه های USB

در مرحله بعد همه اتصالات شبکه اینترنت را هم غیر فعال کنید. اگر مودم با کابل متصل شده است آن را جدا کرده و یا وای فای مودم را خاموش کنید. سپس مجدد دستگاه ها را وصل کرده و چک کنید که مراحل نصب ادامه می یابد یا خیر.

ریستارت کردن کامپیوتر برای رفع گیر کردن نصب ویندوز

اگر دستگاه شما با دستورالعمل قبلی هیچ عکس العملی نشان نداد (بالا نیامدن ویندوز لپ تاپ)، باید کامپیوتر را ریستارت کنید. دکمه پاور کامپیوتر را فشار داده و نگه دارید تا سیستم شما خاموش شود. سپس آن را رها کنید. بعد از روشن شدن سیستم باید مسئله برطرف شود و ادامه مراحل نصب شروع شود.

همینطور برای رفع مشکل Windows Cannot Install Required Files هم مطالعه مطلب آموزش ۱۰ روش رفع ارور Windows Cannot Install Required Files ویندوز برای شما کاربردی و مفید خواهد بود.

حل مشکل طولانی شدن مدت زمان نصب ویندوز ۱۰ با نصب مجدد ویندوز

اگر باز هم مشکل رفع نشد، باید مراحل نصب ویندوز را مجدد تکرار کنید. یعنی از ابتدا اقدام به نصب ویندوز ۱۰ کنید. اطمینان حاصل کنید که دیسک یا USB حامل نسخه صحیح و کاملی از ویندوز باشد. در صورت تکرار مشکل، ممکن است نیاز باشد که رسانه نصب را تغییر دهید و یا آخرین نسخه از ویندوز را مجدد دانلود کنید.

حل مشکل طولانی شدن مدت زمان نصب ویندوز 10 با نصب مجدد ویندوز

بازیابی داده ها

اگر نیاز به نصب مجدد ویندوز دارید و قسمتی از داده های خود را از دست داده اید، قبل از نصب مجدد ویندوز می توانید از برنامه هایی مانند MiniTool Power Data Recovery استفاده کنید تا داده های خود را ریکاوری کنید. ابتدا این برنامه را در کامپیوتری دیگر دانلود کنید.

برای دانلود نسخه کامل و رایگان برنامه، می توانید وبسایت های معتبر فارسی استفاده کنید.

سپس برنامه را در یک فلش مموری و یا دیسک به صورت Bootable قرار داهید. فلش را به کامپیوتر متصل کرده و آن را بوت کنید. پس از باز شدن برنامه، درایو یا پارتیشن مورد نظر را انتخاب کرده و روی Scan کلیک کنید.

بازیابی داده ها

پس از اتمام اسکن، فایل های مورد نظر را که از دست رفته اند انتخاب کنید.

بازیابی داده ها

روی دکمه Save کلیک کرده و محل ذخیره آن ها را انتخاب کنید.

بازیابی داده ها

در پایان اگر پس از حل مشکل دیر نصب شدن ویندوز ۱۰ در صورتی که در مراحل نصب ویندوز با ارور GPT نیز مواجه شدید، مطالعه مطلب ۴ روش رفع مشکل ارور GPT در نصب ویندوز ۱۰، ۸، ۷ و تبدیل پارتیشن GPT به MBR را فراموش نکنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز راه های رفع مشکل گیر کردن نصب ویندوز و ارور Just a Moment در نصب ویندوز ۱۰ را بررسی کردیم. آیا راه های دیگری را برای رفع این مشکل می شناسید؟ می توانید آن را به همراه سایر نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه توقف نصب ویندوز ۱۰ را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب