مطلب فعلی :

آموزش ۵ روش رفع مشکل Rate Limit توییتر

رفتن به بالا

آموزش ۵ روش رفع مشکل Rate Limit توییتر

نوشته admin

4 ماه قبل

بدون دیدگاه

معرفی سرویس

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش 5 روش رفع مشکل Rate Limit توییتر

آموزش ۵ روش رفع مشکل Rate Limit توییتر

اخیرا تعداد پست هایی که کاربران توییتر می توانند در روز مشاهده کنند محدود شده است ✋ و ممکن است با خطایی مانند Rate limit exceeded مواجه شوند. در آموزش ۵ روش رفع مشکل Rate Limit توییتر امروز کلاسیک وب ما می خواهیم راهکارهایی را به شما یاد دهیم تا از این خطاها به سادگی عبور کنید.

نحوه دور زدن Rate Limit توییتر

How to Bypass the Twitter Rate Limit

در یکی از اعلان های بحث برانگیز، ایلان ماسک تعداد پست هایی که کاربران توییتر می توانند در روز مشاهده کنند را محدود کرد. در حال حاضر محدودیت ریت لیمیت توییتر به ۱۰ هزار پست برای حساب های تایید شده و ۱ هزار پست برای حساب های تایید نشده و ۵۰۰ پست برای حساب های تایید نشده جدید رسیده است. در نتیجه کاربران توییتر هنگام مشاهده توییت ها با خطاهایی مانند Rate limit exceeded یا Cannot retrieve Tweets at this time مواجه می شوند و این باعث می شود کاربران به دنبال برنامه های جایگزین توییتر باشند. با این اوصاف چند راه حل خوب برای رفع مشکل Rate Limit توییتر وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

درک Rate Limit توییتر

توییتر برای محافظت از عملکرد و ثبات پلتفرم خود محدودیت‌هایی را اعمال می کند. Rate Limit به عنوان حداکثر تعداد درخواست‌ها برای هر API مجاز در یک بازه زمانی (معمولا ۱۵ دقیقه) عمل می کند. به طور مثال اگر یک ترمینال دارای محدود ۹۰۰ درخواست در هر ۱۵ دقیقه باشد به این معناست که مجاز است در هر بازه زمانی ۱۵ دقیقه ای ۹۰۰ درخواست را ارسال کند.

بسته به روش احراز هویتی که استفاده می کنید، ممکن است Rate Limit اعمال شود. برای مثال، اگر از OAuth 1.0a User Context استفاده کنید، روی تعداد کل توکن های دسترسی که هر مجموعه از کاربران می‌توانند در هر زمان معین داشته باشند، تاثیر بگذارید. در مقابل اگر از OAuth 2.0 Bearer Token استفاده می کنید برنامه شما محدودیت های مشخصی برای تعداد درخواست هایی که ممکن است در زمان تعیین شده انجام دهد، خواهد داشت. در صورتی که از این محدودیت ها عبور کنید خطاهایی به شما نمایش داده می شود.

انواع Rate Limit توییتر

توییتر دو نوع Rate Limit را استفاده می کند که شامل سطح توکن کاربر و سطح اکانت تبلیغات می شود. توکن کاربر به توکن دسترسی OAuth اشاره دارد که برای احراز هویت و فراخوانی Ads API استفاده می شود. هر توکن کاربر را می توان با یک یا چند اکانت تبلیغاتی مرتبط کرد. با این حال، فقط مجموعه خاصی از نقاط پایانی برای استفاده از محدودیت تبلیغاتی پیکربندی شده است.

رفع مشکل Rate Limit توییتر با استفاده از افزونه OldTwitter

می توانید با نصب افزونه OldTwitter در مرورگر دسکتاپ خود به رفع مشکل Rate Limit توییتر بپردازید. توسعه دهنده ای به نام dimden افزونه ای را برای کروم، اج و فایرفاکس توسعه داده است. کد این افزونه متن باز است و می توانید در آن تغییراتی ایجاد کنید. به هر حال برای استفاده از این افزونه مراحل زیر را دنبال کنید:

مرورگر وب خود را باز کنید و افزونه OldTwitter را از لینک های زیر نصب کنید. اگر از مرورگر مبتنی بر Chromium استفاده می کنید می توانید برای نصب افزونه لینک Chrome را استفاده کنید.

رفع مشکل Rate Limit توییتر با استفاده از افزونه OldTwitter

بعد از نصب افزونه از سایت Twitter در مرورگر خود بازدید کنید. حالا متوجه می شوید که دیگر خطاهایی مانند Rate limit exceeded  یا  Cannot retrieve Tweets at this time را نخواهید دید.

رفع مشکل Rate Limit توییتر با استفاده از افزونه OldTwitter

همچنین می توانید با کلیک روی افزونه نوار ابزار؛ old Twitter layout را سفارسی کنید.

رفع مشکل Rate Limit توییتر با استفاده از افزونه OldTwitter

در اینجا می توانید فید توییتر را طوری تنظیم کنید که ترتیب زمانی را معکوس کند یا به فید الگوریتمی For You بروید. گزینه های دیگری هم وجود دارند که می توانید آنها را سفارشی کنید.

رفع مشکل Rate Limit توییتر با استفاده از افزونه OldTwitter

عبور از ریت لیمیت توییتر یا استفاده از مرورگر Opera GX

Opera GX یک پچ برای مرورگر بازی محور خود منتشر کرده است که محدودیت Rate Limit توییتر را دور می زند. بهترین بخش ماجرا این است که برای هر دو نسخه دسکتاپ و گوشی های هوشمند کار می کند.

Opera GX را روی سیستم دسکتاپ، گوشی اندروید و یا آیفون خود نصب کنید. برای انجام این کار می توانید از لینک های زیر کمک بگیرید:

عبور از ریت لیمیت توییتر یا استفاده از مرورگر Opera GX

حالا مرورگر Opera GX را باز کنید و به سایت توییتر بروید. همانطور که مشاهده می کنید توییت ها به خوبی لود می شوند.

عبور از ریت لیمیت توییتر یا استفاده از مرورگر Opera GX

حل مشکل Rate Limit توییتر اندروید و آیفون

اگر از برنامه توییتر در گوشی های اندروید یا آیفون خود استفاده می کنید و با مشکل Rate Limit مواجه هستید می توانید از این راه حل ساده کمک بگیرید.

کاربرانی که از برنامه توییتر در اندروید یا آیفون استفاده می کنند می توانند این سایت را در مرورگر گوشی خود باز کنند. می توانید از مرورگر Chrome، Safari یا Opera GX استفاده کنید.

حل مشکل Rate Limit توییتر اندروید و آیفون

به طور مشابه اگر از توییتر در مرورگر وب آیفون یا اندروید خود استفاده می کنید و با مشکل مواجه هستید می توانید برنامه توییتر را برای عبور از ریت لیمیت توییتر استفاده کنید.

حل مشکل Rate Limit توییتر اندروید و آیفون

به غیر از این می توانید توییتر را به عنوان یک PWA از مرورگر گوشی خود نصب کنید. توییتر را در کروم یا سافاری باز کنید. روی منوی سه نقطه ضربه بزنید و Install app را انتخاب کنید.

حل مشکل Rate Limit توییتر اندروید و آیفون

کاربران آیفون می توانند توییتر را در سافاری باز کنند و بعد از آن روی دکمه Share ضربه بزنند و Add to Home Screen را انتخاب کنید.

حل مشکل Rate Limit توییتر اندروید و آیفون

کمی منتظر بمانید تا یک صفحه ظاهر شود در اینجا روی Install ضربه بزنید.

حل مشکل Rate Limit توییتر اندروید و آیفون

بعد از چند ثانیه نسخه PWA توییتر روی گوشی شما نصب می شود. حالا می توانید از این برنامه برای دور زدن محدودیت توییتر استفاده کنید.

حل مشکل Rate Limit توییتر اندروید و آیفون

حل مشکل ریت لیمیت توییتر با Twitter Viewer

می توانید از برنامه ها یا سرویس های وب جانبی توییتر برای مرور توییت ها بدون ورود به اکانت خود استفاده کنید. قبلا TweetDeck یکی از این سرویس ها بود اما توییتر آن را خریداری کرد.

می توانید از Tweetdeck برای مدیریت حساب های توییتر خود استفاده کنید. در Tweetdeck، باید چندین ستون را که می خواهید بررسی کنید اضافه کنید و سپس شروع به مشاهده آنها کنید.

خطای Rate Limit هنگام استفاده از Tweetdeck در مرورگر وب ظاهر نمی شود. برای استفاده از سایت، مرورگر وب مورد علاقه خود را باز کنید و از این صفحه وب دیدن کنید.

اکنون با حساب توییتر خود وارد شوید و روی دکمه Add Some Columns کلیک کنید. اکنون می توانید چندین ستون از فید توییتر را بدون محدودیت مشاهده و مدیریت کنید.

ساخت اکانت توییتر جدید

اگر هیچ کدام از روش های بالا برای شما کار نکرد، وقت آن رسیده است که برای ساخت اکانت توییتر جدید اقدام کنید. با این حال، به یاد داشته باشید که حساب‌های جدید تایید نشده توییتر دارای محدودیت Rate Limit تنها ۵۰۰ پست هستند.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امیدواریم مطلب آموزش ۵ روش رفع مشکل Rate Limit توییتر امروز کلاسیک وب برای شما کاربردی بوده باشد. اگر روش دیگری می شناسید یا نظر یا پیشنهادی دارید می توانید در بخش نظرات این مطلب با ما در میان بگذارید.

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب