مطلب فعلی :

آموزش ۶ روش ساده تنظیم ، کاهش و افزایش نور صفحه نمایش اندروید

رفتن به بالا

آموزش ۶ روش ساده تنظیم ، کاهش و افزایش نور صفحه نمایش اندروید

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
تنظیم، کاهش و افزایش نور صفحه نمایش اندروید

آموزش ۶ روش ساده تنظیم ، کاهش و افزایش نور صفحه نمایش اندروید

اگر نور صفحه اندروید شما زیاد باشد باتری شما سریعتر تخلیه خواهد شد و کم کردن نور در هنگامی که گوشی به شارژر وصل است به سریع شارژ شدن کمک خواهد کرد. اینکه بگوییم که کم نور بودن صفحه همیشه کاربردیست درست نیست، به طور مثال زمانی که در یک محیط آفتابی قرار دارید کم نور بودن صفحه باعث این مشکل می شود که شما نتوانید اطلاعات گوشی از جمله ساعت را بخوانید. بنابراین شما باید بسته به شرایط خود بتوانید نور صفحه اندروید را کاهش و یا افزایش دهید، از این رو  امروز در کلاسیک وب قصد داریم روش های تنظیم، کاهش و افزایش نور صفحه نمایش اندروید را به کاربرانی که در این زمینه اطلاعاتی ندارند آموزش دهیم.

رفع مشکل کاهش و افزایش نور صفحه اندروید

How to Adjust , Increase or Decrease the Brightness on Android

هر کاربر دستگاه اندروید به نحوه تنظیم نور صفحه احتیاج پیدا خواهد کرد شما در شرایط متفاوت به سطح یکسانی از روشنایی نیاز ندارید. در محیط های داخلی شما به نور کم و در محیط های خارجی به نور زیاد احتیاج دارید. شما می توانید در تنظیمات گوشی خود میزان نور صفحه خود را برحسب روشنایی محیط اطرافتان تنظیم کنید که در ادامه نحوه انجام این کار را توضیح خواهیم داد. اگر روش های زیر برای شما کار نمی کند شاید با ریست کردن گوشی مشکلتان حل شود. اما اگر با استفاده از برنامه ایی که در انتها هم توضیح دادیم باز هم مشکل روشنایی صفحه گوشی شما حل نشد و مطمئن شدید که مشکل نرم افزاری ندارید باید گوشی خود را به یک متخصص نشان دهید.

رفع مشکل کاهش و افزایش نور صفحه اندروید

از ۶ راهکار محافظت چشم در برابر تابش اشعه صفحه گوشی و تبلت اندروید استفاده کنید.

تنظیم نور صفحه نمایش اندروید گوشی سامسونگ ، هواوی و..

ساده ترین روش تنظیم نور صفحه نمایش اندروید از طریق قسمت اعلانات صفحه اصلی گوشی اندروید است. انگشت خود را از بالا به پایین روی صفحه نمایش بکشید. حالا اسلایدر روشنایی را برای افزایش یا کاهش نور صفحه به سمت راست یا چپ بکشید و میزان روشنایی که برایتان مناسب است را انتخاب کنید.

تنظیم نور صفحه نمایش اندروید

مدیریت نور صفحه نمایش اندروید

برای مدیریت نور صفحه نمایش شما می توانید از طریق تنطیمات گوشی خود اقدام به تنظیم نور صفحه نمایش کنید. برای ورود به تنظیمات می توانید آیکن برنامه را تپ کنید و یا اینکه انگشت خود را از بالا به پایین روی صفحه بکشید و از قسمت اعلانات تنظیمات را تپ کنید.

مدیریت نور صفحه نمایش اندروید

حالا Display یا صفحه نمایش را تپ کنید در این قسمت شما می توانید با تپ کردن روی سطح روشنایی یا Brightness level سطح روشنایی را تغییر دهید. شما همچنین می توانید از گزینه Adaptive brightness برای تطبیق روشنایی نور صفحه نمایش استفاده کنید. با انتخاب گزینه Adaptive brightness نور صفحه نمایش شما براساس نور محیط اطراف شما تنظیم خواهد شد.

مدیریت نور صفحه نمایش اندروید

علاوه بر تنظیم نور صفحه گوشی از ۱۱ روش تنظیم روشنایی و نور صفحه لپ تاپ و کامپیوتر در ویندوز استفاده کنید.

کم و زیاد شدن نور صفحه موبایل

با فعال کردن گزینه Ambient display شما می توانید نوتیفیکیشن ها و زمان را در صفحه قفل شده خود مشاهده کنید، این در صورتی است که شما نیازی به فشار دادن دکمه پاور یا دکمه هوم گوشی خود ندارید. برای فعال کردن Ambient display انگشت خود را از بالا به پایین روی صفحه نمایش بکشید و تنظیمات را انتخاب کنید.

کم و زیاد شدن نور صفحه موبایل

Display یا صفحه نمایش را انتخاب کنید و روی Ambient display تپ کنید تا رنگ آن سبز و فعال شود.

کم و زیاد شدن نور صفحه موبایل

فعال کردن حالت خواب برای تنظیم نور صفحه نمایش

برای فعال کردن حالت خواب گوشی، وارد تنظیمات گوشی خود شوید و روی Display تپ کنید. Sleep را انتخاب کنید و بعد مدت زمانی که مد نظرتان است را از میان گزینه های ۱۵ ثانیه، ۳۰ ثانیه، ۱ دقیقه، ۲ دقیقه، ۵ دقیقه، ۱۰ دقیقه و ۳۰ دقیقه انتخاب کنید.

فعال کردن حالت خواب برای تنظیم نور صفحه نمایش

با ۴ روش حل مشکل چشمک زدن و پرش صفحه گوشی اندروید آشنا شوید.

دانلود برنامه تنظیم نور گوشی برای اندروید

اگر شما از طریق روش های بالا نمی توانید کنتراست صفحه نمایش اندروید خود را کاهش و یا افزایش دهید می توانید از برنامه مدیریت نور Lux Lite استفاده کنید. این برنامه به شما اجازه می دهد تا کنترل بیشتری روی روشنایی و نور صفحه نمایش خود داشته باشید. برنامه را نصب و اجرا کنید و خیلی ساده داشبورد را باز کنید و از نوار لغزنده باری کم کردن و یا اضافه کردن سطح نور صفحه نمایش استفاده کنید.

دانلود برنامه تنظیم نور گوشی برای اندروید

روشنایی صفحه اندروید ایسوس

اگر با اصطلاح تنظیم کننده بک لایت آشنایی ندارید این طبیعی است چونکه مربوط به دستگاه های ایسوس می باشد و هر دستگاه اندرویدی این گزینه را ندارد. برای صرفه جویی در مصرف انرژی گزینه Backlight Adjustor را غیرفعال کنید.

روشنایی صفحه اندروید ایسوس

در آخر به شما توصیه می کنیم برای محافظت از چشمان خود از ۹ روش اضافه کردن حالت شب در گوشی های اندروید و آیفون استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در کلاسیک وب در مورد نحوه کاهش یا افزایش کنتراست صفحه نمایش اندروید صحبت کردیم، آیا شما برنامه کم کننده نور صفحه نمایش اندروید دیگری می شناسید و آیا روش های امروز کلاسیک وب توانسته است مشکل شما را حل کند؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه زیر با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب