مطلب فعلی :

آموزش ۶ روش فهمیدن بلاک شدن شماره تلفن در گوشی اندروید ، آیفون و..

رفتن به بالا

آموزش ۶ روش فهمیدن بلاک شدن شماره تلفن در گوشی اندروید ، آیفون و..

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش 6 روش فهمیدن بلاک شدن شماره تلفن در گوشی اندروید ، آیفون و..

آموزش ۶ روش فهمیدن بلاک شدن شماره تلفن در گوشی اندروید ، آیفون و..

وقتی نتوانید با شخصی تماس بگیرید 📞 ممکن است این مسئله در ذهن شما ایجاد شود که شاید شماره شما بلاک شده است. اما چگونه بفهمیم که شماره ما بلاک شده است یا نه و چه نشانه هایی دارد؟ امروز در کلاسیک وب نحوه فهمیدن بلاک شدن شماره تلفن در گوشی اندروید، آیفون و.. را به شما آموزش خواهیم داد.

تشخیص بلاک شدن شماره تماس در گوشی آیفون و اندروید

How to Find Out If Someone Has Blocked Your Phone Number

به طور کلی با بلاک شدن شماره شما، متوجه نخواهید شد و پیام یا اعلانی نمایش داده نمی شود. اما به هر حال بلاک کردن شماره در هنگام تماس نشانه ها و علائمی را ایجاد می کند که از طریق آن ها می توانید حدس بزنید.

فهمیدن بلاک شدن شماره تلفن برای آیفون

این روش فهمیدن بلاک شدن در تماس از iMessage استفاده شده و فقط برای کاربران آیفون کار می کند. برای این کار به پیام های گوشی رفته و برای شخص مورد نظر از طریق iMessage یک پیام ارسال کنید. (پیام شما باید آبی باشد نه سبز)

سپس با دقت به اعلان زیر پیامی که ارسال کرده اید، توجه کنید. اگر وضعیت Delivered نشان داده شد، به این معنا است که فرد پیام را دریافت کرده اما هنوز نخوانده است. اگر وضعیت Read را مشاهده کردید، یعنی گیرنده نگاهی به آن انداخته است. اما اگر شخص شما را بلاک کرده باشد، فضای خالی و بدون نمایش وضعیت مشاهده می کنید.

به طور مثال در تصویر سمت چپ هیچ وضعیتی زیر پیام دیده نمی شود.

فهمیدن بلاک شدن شماره تلفن برای آیفونفهمیدن بلاک شدن شماره تلفن برای آیفون

البته بهتر است مدتی را صبر کنید زیرا ممکن است گیرنده اتصال اینترنت نداشته باشد و چک کردن آن طول بکشد.

همچنین آیا مشکوک به بلاک شدن در اینستاگرام هم هستید؟ پس پیشنهاد می کنیم مطلب چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟ آشنایی با روش های تشخیص را هم مطالعه نمایید.

از کجا بفهمیم شماره ما بلاک شده؟ هدایت سریع به Voicemail

متاسفانه هنگام تماس با شخصی که شما را مسدود کرده است، هیچ نوع اعلانی مشاهده نمی کنید. اما مواردی وجود دارند که به این موضوع اشاره می کنند. به طور مثال اگر خیلی سریع پس از شروع تماس به پست صوتی یا Voicemail هدایت می شوید، احتمال بلاک شدن وجود دارد.

البته در نظر داشته باشید که ممکن است گیرنده گوشی خود را خاموش کرده باشد و یا در منطقه ای بدون پوشش باشد. به هر حال باید بعد از مدتی صبر، مجدد امتحان کنید.

چگونه بفهمیم بلاک تماس شدیم؟ تماس گرفتن با شماره دیگر برای تشخیص بلاک شدن شماره تلفن

روش دیگری که می توانید امتحان کنید، استفاده از شماره تلفن دیگر است. باید تلفن شخص دیگری را قرض گرفته و با شخص تماس برقرار کنید. اگر با شماره جدید تماس برقرار شد اما با شماره شما خیر، توسط شخص بلاک شده اید.

همینطور اگر از کاربران واتساپ هم هستید، مطالعه مطلب ۷ روش فهمیدن بلاک شدن توسط دیگران در واتساپ نیز برای شما کاربردی خواهد بود.

تشخیص بلاک شماره تماس در گوشی اندروید، فعال بودن Do Not Disturb

فعال بودن حالت Do Not Disturb می تواند مانع برقراری تماس شود و شخص متوجه نشود که شما تماس گرفته اید. در این حالت و در صورت داشتن کار ضروری، باید در کمتر از سه دقیقه چندین تماس برقرار کنید. با این کار تماس شما به گیرنده اعلام می شود. البته تحقق این کار به فعال بودن تنظیم Repeated Calls در بخش DND گیرنده می باشد.

تشخیص بلاک شماره تماس در گوشی اندروید، فعال بودن Do Not Disturb

نشانه بلاک شدن شماره تلفن، پخش پیام های غیر معمول

در برخی از موارد ممکن است شما یک پیام غیر معمول را بشنوید. با این که پیام ها متفاوت هستند، اما از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.

نشانه بلاک شدن شماره تلفن، پخش پیام های غیر معمول

  • شخصی که با او تماس گرفته اید، در دسترس نیست.
  • شخصی که با او تماس گرفته اید، در حال حاظر تماسی را قبول نمی کند.
  • شماره ای که با آن تماس گرفته اید، به طور موقت غیر فعال شده است.

از کجا بفهمیم بلاک شدیم؟ فهمیدن بلاک شدن تماس در آیفون و.. با بررسی تعداد بوق های پخش شده

اگر قبل از اینکه تماستان به پست صوتی برسد یا قطع شود، یک بوق بشنوید نشانه خوبی است که شماره شما بلاک شده است. اما اگر قبل از انتقال به پست صوتی یا قطع شدن حداقل ۳ تا ۵ زنگ بشنوید، احتمالا مسدود نشده اید. البته این موضوع هم نیازمند تکرار در روز های مختلف است.

تماس با شماره ای که بلاک کرده است؟

به صورت کلی راه خاصی برای رفع بلاک شماره تلفن از سمت شما وجود ندارد. اگر احتمال می دهید که اشتباهی رخ داده است، بهتر است از شخص دیگری بخواهید که این موضوع را به گیرنده اطلاع دهند. همینطور می توانید برای خروج از بلاک تماس یک شماره جدید تهیه کرده و با آن اقدام به تماس کرده و یا از شبکه های اجتماعی کمک بگیرید.

در پایان اگر خودتان هم به دنبال راهی برای بلاک شماره بودید، مطالعه مطلب قوی و حرفه ای: ۱۲ تا از بهترین برنامه بلاک شماره تماس و اس ام اس اندروید را هم فراموش نکنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز راه های فهمیدن مسدود شدن تماس و قرارگیری در لیست سیاه گوشی را به شما معرفی کردیم. می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه بلاک شماره را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب