مطلب فعلی :

آموزش ۷ روش تنظیم کاربرد دکمه های هندزفری و هدفون اندروید

رفتن به بالا

آموزش ۷ روش تنظیم کاربرد دکمه های هندزفری و هدفون اندروید

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش روش تنظیم کاربرد دکمه های هندزفری و هدفون اندروید

آموزش ۷ روش تنظیم کاربرد دکمه های هندزفری و هدفون اندروید

دکمه‌ هندزفری 🎧 برای کنترل صدای موسیقی، تماس و مواقعی که نمی‌توانید از صفحه لمسی موبایل خود استفاده کنید مثلا هنگام ورزش کردن یا رانندگی و.. مفید است. در این مطلب کلاسیک وب، ۷ روش تنظیم کاربرد دکمه های هندزفری و هدفون اندروید را برای شخصی سازی و انجام کارهای بیشتر در گوشی توسط این دکمه ها به شما آموزش می دهیم.

چگونه عمکلرد دکمه های هندزفری را در گوشی تغییر دهیم؟

How To Change The Function Of Headset And Handsfree Buttons On Android Phone

هر هدست معمولا بیش از سه دکمه ندارد. اما شما می‌توانید به کمک برنامه‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، از هدست تک دکمه‌ای برای کنترل تماس، رسانه‌ها و راه‌اندازی برنامه‌های موبایل و.. اندروید خود استفاده کنید. به کمک کلیک کردن و نگه داشتن دکمه هدست می‌توانید تا بیشتر ویژگی‌های گوشی اندروید خود را کنترل کنید.

تغییر کارکرد دکمه هندزفری با برنامه Headset Button Controller

برنامه Headset Button Controller یک برنامه با کاربری آسان است. این برنامه با هدست یک دکمه‌ای یا سه دکمه‌ای کار می‌کند. قابلیت شخصی سازی دکمه هدست را در اختیار شما می‌گذارد. حجم مصرف باتری و پردازنده موبایل توسط این برنامه کم است.

تعویض آهنگ با دکمه هندزفری

می‌توانید برنامه‌های خاصی از موبایل خود را انتخاب کنید و به کمک این برنامه آنها را از طریق هندزفری کنترل کنید. می‌توانید پروفایل شخصی خود را ایجاد کنید یا از پیکربندی پیش فرض آن استفاده کنید.

شما می‌توانید به کمک این برنامه،‌اپلیکیشن‌های موسیقی موبایل را کنترل کنید؛ ویژگی‌های تماس را تغییر دهید؛‌ رفتار Plug in/out هدست خود را تغییر دهید؛ میزان خروجی صدا را تنظیم کنید؛ یک اپلیکیشن را در موبایل‌تان راه‌اندازی کنید. همه این کارها را فقط با فشار دادن و نگه داشتن دکمه‌های هندزفری انجام می‌دهید.

برنامه EOps Headset App

برنامه EOps Headset App یک برنامه تنظیمات دکمه هندزفری در اندروید نسخه های پایین است. از جمله قابلیت‌های این برنامه عبارت است از: کنترل موسیقی، میزان صدا، تعداد موسیقی‌های در صف پخش، متوقف کردن و شروع مجدد پخش. همه این کارها با دکمه هدست انجام می‌شود. همچنین این برنامه قابلیت اکولایزر با بیش از ۲۰ سبک را ارائه می‌دهد.

برنامه EOps Headset App

تنظیم دکمه هندزفری بلوتوثی با برنامه Headset Droid

برنامه Headset Droid یکی دیگر از برنامه‌های تنظیم دکمه‌های هندزفری است. به کمک آن می‌توان کاربرد دکمه‌های هدست را شخصی سازی کرد. این برنامه حداقل مصرف باتری موبایل را دارد.

تغییر پس زمینه عکس خودکار اندروید

به کمک آن امکان تغییر میزان صدا، عوض کردن موسیقی و رد کردن بخش‌هایی از موسیقی،‌اجرای اپلیکیشن‌ها در اختیار شما است. همچنین می‌توانید به کمک آن تماس تلفنی خود را نیز مدیریت کنید.

برنامه Headphone Remote Control PRO

برای تنظیم دکمه هدفون می‌توانید از برنامه رایگان Headphone Remote Control PRO استفاده کنید. برای کنترل موسیقی می‌توانید از فشار دادن و نگهداشتن دکمه هدفون استفاده کنید. زمان نگهداشتن دکمه هدفون در نوع عملکرد آن موثر است. به کمک این برنامه می‌توانید با دکمه هدفون حتی دیتا یا وای‌فای موبایل اندروید خود را نیز فعال یا غیر فعال کنید.

تصویر زمینه تصادفی اندروید

برنامه تغییر دکمه Button Mapper

برنامه Button Mapper یک برنامه تخصصی برای کنترل هدفون و هندزفری نیست اما می‌تواند برای تغییر کارکرد دکمه هندزفری به نوعی از آن استفاده نمود. این برنامه رابط کاربری خوبی دارد. به شما امکان کار با دکمه هندزفری را می‌دهد تا اقدامات دلخواه خود  با دکمه‌های تنظیم صدای هندزفری انجام دهید.

تغییر اتوماتیک پس زمینه گوشی

برای راه‌اندازی هر برنامه، میانبر یا عملکرد سفارشی می‌توانید دکمه‌ها را مجددا تنظیم کنید. سه قابلیت کاری با این نرم‌افزار به دکمه‌های هندزفری شما داده می‌شود؛ یکبار فشار دادن، دو ضربه سریع و فشار طولانی دکمه‌های هندزفری. قابلیت هر کدام را نیز می‌توانید تعیین نمایید. برای اعمال این تغییرات نیازی به روت کردن گوشی نیست.

برنامه Headphone Automate برای عکس گرفتن با دکمه هندزفری

این برنامه Headphone Automate به ما امکان می‌دهد تا با فشردن دکمه هندزفری، عکس بگیریم. البته یکی از ایرادات آن،‌ تعداد زیاد تبلیغاتی است که در این برنامه وجود دارد اما قابلیت عکس گرفتن با دکمه هندزفری برای بسیاری ارزش استفاده از آن را دارد.

تغییر پس زمینه عکس خودکار اندروید

برنامه Sound Assistant ویژه موبایل‌های گلکسی سامسونگ

در موبایل‌های گلکسی سامسونگ، در قسمت Galaxy Apps، می‌توانید برنامه Sound Assistant را دانلود کنید. این برنامه برای تنظیم دکمه‌های هدفون این سری از گوش‌های سامسونگی استفاده می‌شود. برای کار با این برنامه ابتدا باید موسیقی‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و به آن منتقل نمایید.

دکمه های هندزفری سامسونگ

بعد از این مرحله، می‌توانید به کمک دکمه‌های هندزفری سامسونگ خود موسیقی‌هایی را که انتخاب نموده‌اید، کنترل و پخش نمایید.

روش غیر فعالسازی هدست و هندزفری در اندروید

ممکن است این سوال برای برخی پیش بیاید که آیا می‌توان تنظیمات کنترلی هدست را در موبایل اندروید غیر فعال کرد. یکی از راه‌های این کار استفاده از اپلیکیشن Button Mapper است. این برنامه قابلی غیرفعال کردن تنظیمات هندزفری اندروید را دارد.

یکی دیگر از برنامه‌هایی که برای مسدود کردن هدست در اندروید استفاده می‌شود، برنامه Headset Blocker است.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب روش های تنظیم کاربرد دکمه های هندزفری و هدفون اندروید را به شما آموزش دادیم. شما در خصوص تنظیم دکمه های هندزفری تلفن همراه خود روش‌های دیگری می‌شناسید؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب