مطلب فعلی :

آموزش ۷ روش حذف اطلاعات مکان و لوکیشن از گوگل مپ

رفتن به بالا

آموزش ۷ روش حذف اطلاعات مکان و لوکیشن از گوگل مپ

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

معرفی سرویس

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش 7 روش حذف اطلاعات مکان و لوکیشن از گوگل مپ

آموزش ۷ روش حذف اطلاعات مکان و لوکیشن از گوگل مپ

با استفاده از اکانت Google My Business می‌توانید آدرس کسب و کار خود را در گوگل مپ (Google Maps) ثبت کنید تا افراد دیگر بتوانند آن را روی نقشه 🗺️ پیدا کند. حال ممکن است بیزنس شما بسته شده باشد، آدرس آن تغییر کرده باشد یا اصلا نخواهید دیگر روی نقشه گوگل مشخص باشد، در این حالت می‌توانید به حذف لوکیشن از گوگل مپ بپردازید. در این مطلب از کلاسیک وب به آموزش ۷ روش حذف اطلاعات مکان و لوکیشن از گوگل مپ می‌پردازیم.

نحوه حذف کسب و کار و آدرس از گوگل مپ (Google Maps)

? How to Remove a Business from Your Google My Business Listings and Google Maps

اگر به هر دلیلی می‌خواهید آدرس کسب و کار خود را از روی نقشه گوگل حذف کنید، ابتدا باید به نکاتی در این باره توجه کنید. با چند روش می‌توانید به حذف مکان در گوگل مپ بپردازید. در این مطلب از کلاسیک وب ابتدا این نکات را برسی می‌کنیم و سپس روش‌های حذف آدرس را آموزش می‌دهیم. با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

نکاتی درباره حذف مکان از گوگل مپ

حذف مکان در گوگل مپ

وقتی به حذف مکان از نقشه گوگل می‌پردازید، افراد همچنان می‌توانند کسب و کار شما را از طریق جستجوی گوگل مشاهده کنند. در صورتی که قبل از حذف کردن، آن را در حالت Permanently closed قرار دهید، امکان مشاهده شدن کمتر می‌شود.

با حذف اطلاعات مکان و لوکیشن از گوگل مپ، هر گونه فیلم، تصویر، نظرات مشتریان و… درباره بیزنس شما حذف خواهد شد.

آدرس ساخته شده توسط گوگل برای کسب و کار شما نیز حذف خواهد شد.

امکان ریکاوری و بازگرداندن کسب و کار حذف شده هم وجود ندارد.

به جای حذف کامل یک کسب و کار، در صورتی که تمایل دارید بعدا آن را دوباره روی نقشه داشته باشید، بهتر است از Permanently closed یا Temporarily closed استفاده کنید. این گونه، در صورت تمایل می‌توانید بعدا آن را باز گردانید.

اگر در حال تغییر مکان بیزنس خود هستید، می‌توانید به جای بستن یا حذف آن از روی نقشه، آدرس را ویرایش کنید.

برای حذف کامل بیزنس از اینترنت، باید نمایه‌های دیگر مانند فیسبوک، Bing، Yell و… را هم پاک کنید. اگر این کار انجام نشود، ممکن است در آینده برای اضافه کردن بیزنسی با نام مشابه به مشکل بر بخورید.

پس از انتخاب یک مکان به عنوان بیزنس بسته شده، گوگل بلافاصله کسب و کار شما را از نقشه حذف نمی‌کند. این فرایند زمانبر است.

نحوه حذف مکان ثبت شده در گوگل مپ کامپیوتر از طریق Google My Business

برای حذف یک مکان از گوگل مپ، مرورگر خود را در کامپیوتر باز کنید و وارد Google My Business شوید.

نکته: باید با همان اکانتی وارد شوید که آدرس مکان و اطلاعات را قبلا توسط آن وارد کرده بودید.

سپس از سمت چپ روی Businesses بزنید و از فهرست بیزنس‌ها، بیزنس موردنظر خود را پیدا کنید. حال روی آیکون Edit که در سمت راست آن قرار دارد و شبیه به مداد است، کلیک کنید.

 

حذف مکان ثبت شده در گوگل مپ کامپیوتر

در صفحه بعدی روی Mark as permanently closed بزنید.

در پنجره باز شده روی Close Business بزنید.

پس از آن Remove listing را انتخاب کنید و سپس روی Remove کلیک کنید تا آن را از اکانت Google My Business خود حذف کنید. این گونه آن آدرس هم از نقشه و هم از لیست شما حذف خواهد شد. در صورتی که نمی‌خواهید آن را از لیست خود حذف کنید، مرحله Remove listing را انجام ندهید.

حذف مکان ثبت شده در گوگل مپ کامپیوتر

حذف لوکیشن در گوگل مپ: حذف چند مکان به صورت همزمان

برای حذف لوکیشن در گوگل مپ و چند مکانی که قبلا ثبت کرده اید، زمانی که وارد بخش Businesses شدید، از سمت راست، تیک کنار بیزنس‌های مختلف را بزنید. در بالای لیست گزینه Actions وجود دارد. روی آن بزنید و از منوی باز شده، گزینه Permanently closed را انتخاب کنید. ممکن است به جای Actions منوی سه نقطه‌ای وجود داشته باشد. روی آن بزنید و سپس Mark as permanently closed را انتخاب کنید.

 

حذف مکان ثبت شده در گوگل مپ کامپیوتر

در صورتی که نمی‌توانید نقشه را در Google maps باز کنید، مطلب رفع مشکل عدم نمایش نقشه گوگل در مرورگر کروم و..را مطالعه کنید.

برداشتن یک یا چند کسب‌ و کار از گوگل مپ: حذف آدرس در صورت بسته نشدن بیزنس

برای برداشتن یک یا چند کسب‌ و کار از گوگل مپ، پس از ورود به Google My Business، مکان‌های مختلف را انتخاب کنید. سپس روی Actions> Remove businesses> Remove بزنید. اگر با ارور مواجه شدید، باید هر آدرس را جداگانه Remove کنید. در صورتی این روش را انجام دهید که صرفا می‌خواهید آدرس را از روی نقشه حذف کنید. ممکن است هنوز بیزنس شما سرپا باشد ولی آدرس روی نقشه درست نباشد. در نتیجه اول باید آن را حذف کنید و سپس آدرس جدید وارد کنید.

برداشتن یک یا چند کسب‌ و کار از گوگل مپ

با این کار نام بیزنس شما در گوگل مپ نشان داده نمی‌شود. مگر این که شخص مستقیما نام بیزنس شما را جستجو کند. در چنین حالتی نیز پیام Permanently Closed در اطلاعات بیزنس نمایش داده می‌شود.

در ادامه می‌توانید ویدئوی آموزشی خذف مکان از گوگل مپ را مشاهده کنید.

حذف مکان در گوگل مپ با گوشی

برای حذف آدرس از گوگل مپ با استفاده از گوشی، برنامه Google My Business را باز کنید. اگر می‌خواهید چند مکان را انتخاب کنید، به Location موردنظر خود بروید. روی Profile بزنید. کمی به پایین صفحه بروید و Mark as permanently closed را انتخاب کنید. سپس روی Yes بزنید. پس از آن روی Save بزنید.

اگر می‌خواهید آدرس جدیدی را روی نقشه گوگل ثبت کنید، مطلب نحوه ثبت آدرس کسب و کار در Google Maps و ساخت اکانت google My Business را مطالعه کنید.

حذف موقعیت مکانی در گوگل از روی نقشه

برای حذف مکان از روی گوگل مپ، مرورگر خود را باز کنید. سپس به نقشه آنلاین Google Maps بروید. مکان موردنظر خود را جستجو و پیدا کنید. روی Suggest an edit بزنید. سپس آن مکان را به عنوان Place is permanently closed or has never existed انتخاب کنید و دلیلی برای حذفش بیاورید. حال روی Submit بزنید. اگر گوگل درخواست شما را قبول کند، آدرس را حذف خواهد کرد.

حذف سابقه مکان با ریپورت کردن در کامپیوتر

اگر می‌دانید آدرسی اشتباه است یا بیزنسی بسته شده است و همچنان روی نقشه وجود دارد، می‌توانید آن را ریپورت کنید. ابتدا وارد اکانت گوگل خود شوید. سپس مرورگر را باز کنید و به Google Maps بروید.

حذف موقعیت مکانی در گوگل

روی Directions کلیک کنید. حال نقطه شروع و پایان یک مسیر را که از نظر شما اشتباه است، وارد کنید. از سمت چپ روی توضیحات مسیر کلیک کنید. سپس Send feedback که در پایین و سمت راست قرار دارد، بزنید. در آخر روی آیکون پرچم کلیک کنید.

روش دیگر برای حذف کسب و کار از گوگل مپ در کامپیوتر این است که پس از ورود به Google maps روی منوی سه خطی که در بالا و سمت چپ قرار دارد، بزنید.

حذف موقعیت مکانی در گوگل

حال روی Send feedback بزنید.

حذف موقعیت مکانی در گوگل

از میان گزینه‌های مختلف، یکی را انتخاب کنید:

Missing Address: امکان اضافه کردن جزییات درباره یک آدرس و ظاهر شدن آن روی نقشه.

Missing place: با انتخاب این گزینه می‌توانید آدرس یک کسب و کار را وارد کنید و روی نقشه علامت بزنید.

Missing road: انتخاب محل درست یک جاده.

Wrong information: انتخاب مکانی روی نقشه که اطلاعات غلطی همانند نام اشتباه، آدرس نادرست و… دارد.

پس از پر کردن فرم مربوطه روی Send بزنید.

حذف موقعیت مکانی در گوگل

عدم نمایش مکان در گوگل مپ با ریپورت کردن آن در اندروید و iOS

در صورتی که خودتان صاحب یک کسب و کار نیستید و می‌دانید که آن بیزنس بسته شده یا آدرس آن اشتباه است یا تغییر کرده است، می‌توانید با ریپورت کردن آدرس به حذف مکان از گوگل مپ بپردازید. برای این کار در گوشی خود وارد Google Maps شوید.

حذف اطلاعات مکان و لوکیشن از گوگل مپ

سپس مکان موردنظر را جستجو کنید یا از روی نقشه پیدا کنید. حال بخش Address Box بزنید و Suggest an edit یا Report a problem را انتخاب کنید.

روش دیگر این است که پس از ورود به گوگل مپ در اندروید، روی آیکون پروفایل خود که در سمت راست و بالا قرار دارد، بزنید. حال روی Help & Feedback بزنید. سپس Add or fix a place را انتخاب کنید. حال گزینه Remove a place را انتخاب کنید. این گزینه برای زمانی است که بیزنس یا آدرس موجود دیگر در دنیای واقعی وجود ندارد، بسته شده یا به مکان دیگری منتقل شده است. سپس باید دلیلی را برای درخواست حذف خود وارد کنید. سپس فرم را مربوطه را پر کنید.

روی آیکون Send در بالا و سمت راست بزنید. سپس باید صبر کنید تا گوگل درخواست شما را بررسی و در صورت درست بودن، تایید کند.

برای حذف اطلاعات مکان و لوکیشن از گوگل مپ در آیفون، پس از ورود به گوگل مپ، روی منوی سه خطی در بالا و سمت چپ بزنید.

حذف اطلاعات مکان و لوکیشن از گوگل مپ

حال Help & Feedback را انتخاب کنید.

حذف اطلاعات مکان و لوکیشن از گوگل مپ

سپس Send feedback را انتخاب کنید.

حذف اطلاعات مکان و لوکیشن از گوگل مپ

حال روی Report a data problem بزنید.

حذف اطلاعات مکان و لوکیشن از گوگل مپ

روی مکان موردنظر بزنید و Next را در پایین صفحه انتخاب کنید. حال فرم را پر کنید و یکی از دلایل مربوط به بسته شدن یا تغییر مکان آن بیزنس را انتخاب کنید.

حذف اطلاعات مکان و لوکیشن از گوگل مپ

در آخر روی آیکون Send که در بالا و سمت راست قرار دارد، بزنید.

حذف اطلاعات مکان و لوکیشن از گوگل مپ

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب از کلاسیک وب نحوه حذف لوکیشن در گوگل مپ را آموزش دادیم. آیا موفق شدید آدرس کسب و ار خود را از Google maps حذف کنید؟ لطفا نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب