مطلب فعلی :

آموزش ۷ روش حل مشکل پخش نشدن صدا در پاورپوینت

رفتن به بالا

آموزش ۷ روش حل مشکل پخش نشدن صدا در پاورپوینت

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
حل مشکل پخش نشدن صدا در پاورپوینت

آموزش ۷ روش حل مشکل پخش نشدن صدا در پاورپوینت

دلایل مختلفی برای پخش نشدن موسیقی در پاورپوینت ? وجود دارد در این مطلب آموزش روش حل مشکل پخش نشدن صدا در پاورپوینت را بررسی خواهیم کرد تا شما با با نحوه عیب یابی و رفع مشکلات پخش صوتی در پاورپوینت آشنا شوید.

علت و رفع مشکل پخش نشدن صدا در ارائه پاورپوینت (PowerPoint)

How to Fix Audio Playback Issues in PowerPoint Presentations

پاورپوینت ابزاری برای پخش فایل های تصویری و صوتی می باشد که در همایش‌ها و مراسم های مهم از آن استفاده می شود در زیر لیستی از دلایلی که ممکن است پاورپوینت شما صدای فایل انتخاب شده را پخش نکند آورده شده پیش از ادامه مطلب در راستای این موضوع مطلب گذاشتن آهنگ روی پاورپوینت را نیز مطالعه بفرمایید. دستورالعمل های موجود در این مطلب در مورد پاورپوینت ۲۰۱۹ ، پاورپوینت ۲۰۱۶ ، پاورپوینت ۲۰۱۳ ، پاورپوینت ۲۰۱۰ و پاورپوینت برای مایکروسافت ۳۶۵ کاربرد دارد.

مشکل پخش نشدن صدا در پاورپوینت به علت عدم پشتیبانی

برای رفع مشکل codec unavailable در پاورپوینت مطمئن شوید که فرمت فایل پشتیبانی می شود.

اگر از یکی از فرمت های فایل صوتی نام برده زیر استفاده نمی کنید، آن را به یکی از این قالب های پیشنهادی تبدیل کرده و سپس دوباره آن را در برنامه باز کنید دهید.

فرمت صدا در پاورپوینت که پشتیبانی می شوند:

 • پرونده صوتی AIFF /aiff
 •  فایل صوتی au /AU
 • پرونده MIDI یا midi
 • فایل صوتی MP3یا همان mp3
 • کدگذاری صوتی پیشرفته file MPEG-4
 • پرونده صوتیm4a و یا mp4
 • پرونده ویندوز صوتی wav
 • فایل صوتی ویندوز مدیا wma

علت پخش نشدن صدا در پاورپوینت می تواند عدم بهینه سازی باشد

برای حل مشکل بهتر است فایل صوتی را بهینه کنید.

بهینه سازی رسانه صوتی بهترین روش برای حل مشکلات پخش صوتی هنگام ارائه پاورپوینت است.

برای این کار ابتدا به قسمت File بروید.

Info را انتخاب کنید.

سازگاری بهینه سازی را انتخاب کنید.

صبر کنید تا پاورپوینت صدای فایل شما را بهینه کند. پس از اتمام کار این پنجره باز شده را ببندید.

به احتمال زیاد مشکل شما برطرف خواهد شد، اما اگر همچنان صدای فایل انتخابی پخش نمی شود قسمت بعدی را بخوانید اما پیش از آن در راستای موضوع قطع شدن صدا، مطلب گذشته ما درباره مشکل قطعی صدای لپ تاپ را نیز مطالعه کنید.

فشرده سازی فایل های صوتی

در اکثر موارد بنا بر توصیه برنامه نویسان مایکروسافت فشرده سازی فایل صوتی منجر به رفع مشکل پخش نشدن صدا در پاورپوینت خواهد شد. همچنین فشرده سازی فایل های صوتی شما باعث صرفه جویی در فضای ذخیره سازی شما نیز می شود.

برای این کار مجددا به قسمت به File بروید.

Info را انتخاب کنید.

Compress Media را انتخاب کنید.

از بین گزینه های موجود گزینه کیفیت صوتی را که می خواهید اعمال کنید انتخاب کنید و صبر کنید تا پاورپوینت فایلهای رسانه شما را فشرده کند.

چند دلیل پخش نشدن صدا در پاورپوینت

آیا آن فایل را در کامپیوتر دیگری امتحان کرده‌اید؟

قبل از انجام هرگونه مشکلی، بهتر است بررسی کنید که آیا فایل شما در کامپیوتر دیگری اجرا شده است یا خیر. اگر آن را بر روی یک سیستم دیگر اجرا کنید و بازهم صدا پخش نشود این امکان وجود دارد که فایل شما به نوعی آسیب دیده یا خراب است. خرابی فایل های دارای صوت به طور قطع یا به دلیل خروجی و Export بد صورت گرفته است و یا در جابه جایی با فلش یا دانلود این خرابی و آسیب رخ داده است.

چند نکته قابل ذکر برای علت ضبط نشدن صدا در پاورپوینت

پیش از ادامه مطلب ما در کلاسیک وب پیشنهاد می کنیم مطلب مشکل صدا نداشتن فیلم را که بی ربط به این موضوع نیست را نیز مطالعه بفرمایید.

یک اشتباه معمول که افراد هنگام اضافه کردن صدا به فایل خود می کنند، لینک دادن محتوای صوت به جای تعبیه کردن آن است  به زبان ساده تر یعنی اگر در پاورپوینت به جای پخش فایل صوتی همزمان با فایل تصویری فایل صوتی لینک داده شده باشد ، آنگاه گیرنده پرونده باید به محل اصلی فایل پیوندی دسترسی داشته باشد. بنابراین اگر فایل به طور مثال با درایو C مرتبط شده باشد پاورپوینت نمی تواند فایل صوتی را پخش کند، زیرا هیچ دسترسی به درایو C ندارد.

راه حل کلیشه ای و کارآمد راه اندازی مجدد رایانه

شاید در برخی موارد علت ضبط نشدن صدا در پاورپوینت ساده تر از این ها باشد و با یک Restart ساده مشکل حل شود زیرا گاهی اوقات راه اندازی مجدد کامپیوتر شما تمام کاری است که برای رفع بیشتر مشکلات باید انجام دهید.

صداها را بررسی کنید

در نوار Taskbar بر روی آیکون بلندگو کلیک راست یا دوبار کلیک کنید (پایین سمت راست) و صدای “میکسر” را باز کنید.

اطمینان حاصل کنید که صدا قطع نباشد.

همچنین فایل صوتی دیگری را پخش کنید تا مطمئن شوید که بلندگوی شما متصل شده و کار می کند.

Windows Media Player را جایگزین، تعمیر و یا بروز رسانی کنید.

در ادامه بیشتر وب سایتها می گویند که مشکلات صوتی پاورپوینت مربوط به مشکل Windows Media Player (پخش کننده پیش فرض که با تمام سیستم عامل های مایکروسافت بصورت رایگان ارائه می شود) است. برای رفع این مشکلات ، سه انتخاب اصلی دارید: Windows Media Player خود را جایگزین، تعمیر و یا بروز رسانی کنید اما توجه داشته باشید که شما فقط باید یکی از این گزینه‌ها را انجام دهید ، نه هر سه.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب آموزش ۷ روش حل مشکل پخش نشدن صدا در پاورپوینت را بررسی کردیم، به نظر شما چه راه کار‌هایی را برای حل این مشکل وجود دارد؟ کدام یک از این ۷ مورد برای شما راه گشا بود؟ تجربیات خود در راستای این موضوع را با ما در دیدگاه این پست به اشتراک بگذارید.

 • نوشته admin
 • 1 سال قبل
 • بدون دیدگاه
 • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب