مطلب فعلی :

آموزش ۷ روش رفع ارور ۴۰۶ مرورگر

رفتن به بالا

آموزش ۷ روش رفع ارور ۴۰۶ مرورگر

نوشته admin

5 ماه قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش 7 روش رفع ارور 406 مرورگر

آموزش ۷ روش رفع ارور ۴۰۶ مرورگر

در زمان استفاده از مرورگر و وب گردی ممکن است با ارورهای مختلفی مواجه شوید. 🌐 یکی از این ارورها خطای ۴۰۶ است. در این مطلب از کلاسیک وب قصد داریم به آموزش ۷ روش رفع ارور ۴۰۶ مرورگر بپردازیم.

حل مشکل ارور ۴۰۶ Not acceptable

?How to Find and Easily Fix 406 Error

معمولا ارور ۴۰۶ به دلیل بروز مشکلاتی از جانب سرور رخ می دهد اما در صورتی که در اکثر سایت ها با این ارور مواجه می شوید، می توانید روش هایی را برای رفع آن امتحان کنید. در این مطلب از کلاسیک وب روش های حل مشکل ۴۰۶ را آموزش می دهیم.

ارور ۴۰۶ چیست؟

حل مشکل 406 Not acceptable

ارور ۴۰۶ به اندازه ارورهایی مثل ۴۰۴ و ۳۰۱ یا ۵۰۰ HTTP رایج نیست. این ارور معمولا زمانی رخ می دهد که سرور نتواند درخواست مرورگر را ارجایی کند و داده ها را به آن برساند. در واقع هر زمان که یک صفحه وب باز می کنید، مرورگ شما فایل ها و محتوای سایت را درخواست می کند. گاهی به دلیل بروز مشکلاتی سرور نمی تواند اطلاعات درخواستی را ارسال کند.

ارور کامل به شکل زیر است:

Not Acceptable

An appropriate representation of the requested resource could not be found on this server

حل مشکل ۴۰۶ Not acceptable با ری استارت کردن کامپیوتر

پیش از هر کاری برای حل مشکل ۴۰۶ Not acceptable یک بار سیستم خود را ری استارت کنید. گاهی با همین روش مشکل برطرف می شود.

حل ۴۰۶ Not acceptable با ری استارت کردن مودم

حل مشکل 406 Not acceptable

ممکن است مشکل از اینترنت شما باشد. مطمئن شوید که اینترنت دارید و سرعت آن درست است. می توانید یک بار مودم را خاموش کنید. یک دقیقه صبر کنید و مجددا آن را روشن کنید. سپس اتصال به اینترنت را چک کنید. همچنین می توانید از اینترنت دیتا استفاده کنید و آن را با کامپیوتر هات اسپات کنید.

رفع ارور ۴۰۶ با عوض کردن تغییردهنده IP

گاهی ممکن است این مشکل به دلیل تغییردهنده آی پی ایجاد شود. در این صورت بهتر است از برنامه دیگری استفاده کنید و سرورهای آن را بررسی کنید. علاوه بر این DNS leak را نیز چک کنید.

حل مشکل ۴۰۶ Not acceptableبا چک کردن URL

می توان گفت اصلی ترین علت ارور ۴۰۶ از جانب کلاینت به URL اشتباهی برمیگردد. فرض کنید URL زیر را وارد کرده اید:

https://airbrake.io?json

سرور در این حالت مشخص می کند که شما JSON خاصی را درخواست کرده‌اید. از آنجایی که ارورهای ۴۰۶ به اندازه ارورهای ۴۰۴ رایج نیستند، ممکن است URL درست باشد اما مرورگر شما آن را بد برداشت کرده باشد. در هر صورت بهتر است URL را چک کنید. ممکن است این اتفاق با وارد کردن PHP نیز رخ بدهد.

حل مشکل ۴۰۶ با بررسی مرورگر

ممکن است مشکل از مرورگر باشد. یک بار مرورگر خود را عوض کنید و سایت مدنظر را در مرورگر دیگری چک کنید.

ارور 406

علاوه بر این می توانید مرورگر خود را در حالت ناشناس تست کنید. به عنوان مثال در گوگل کروم می توانید روی منوی سه نقطه ای در گوشه راست و بالا بزنید. سپس روی New incognito window کلیک کنید.

ارور 406

همچنین ممکن است مشکل با پاک کردن کش مرورگر رفع شود. معمولا برای پاک کردن کش مرورگ باید وارد تنظیمات آن شوید و سپس گزینه ای مانند Clear browsing cache را پیدا کنید. سپس مشخص کنید که کدام کش ها را می خواهید پاک کنید.

حل 406 Not acceptable

حل ۴۰۶ Not acceptable با ریست کردن دستگاه یا نتورک: بخش اول

گاهی هم ممکن است این مشکل زمانی رخ بدهد که از پلتفرم، بازی یا موارد این چنینی همچون Hulu یا اسپاتیفای استفاده می‌کنید. ممکن است وارد اکانت خود شوید و با این ارور مواجه شوید. نمی‌توان مشکل دقیق پلتفرم را حل کرد و ممکن است هر پلتفرم مشکل خاص خود را داشته باشد، اما شما می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید.

پیش از هر کاری وضعیت پلتفرم را چک کنید که آنلاین هست یا خیر. ممکن است مشکل از جانب سرور باشد که در این صورت کاری از دست شما برنمی‌آید.

اگر مشکلی نبود سیستم، کنسول و… خود را ری استارت کنید و تمامی کابل‌ها را از آن جدا کنید. کمی صبر کنید و مجدداً آن را روشن کنید.

مطمئن شوید که همه چیز آپدیت است. سیستم عامل، بازی و… را به‌روزرسانی کنید.

حل ۴۰۶ Not acceptable با ریست کردن دستگاه یا نتورک: بخش دوم

همان طور که پیش‌تر توضیح دادیم اینترنت خود را هم باید چک کنید تا مشکلی نداشته باشد.

گاهی هم ممکن است پس از آپدیت این مشکل رخ داده باشد. در این صورت باید آپدیت جدید را حذف کنید. هر گونه افزونه و امثال این موارد هم ممکن است پس از آپدیت مشکل‌ساز شوند.

علاوه بر این، ممکن است مشکل پس از نصب افزونه، پلاگین و امثال این موارد رخ داده باشد. گاهی این موارد می توانند کنترل کل سیستم را در دست بگیرند و هر گونه تغییری را در کد CMS یا همان سیستم مدیریت محتوا ایجاد کنند. به همین دلیل اگر مشکل پس از نصب این موارد رخ داده است، بهتر است آن‌ها را حذف کنید.

گاهی هم با حذف افزونه‌ها و… مشکل حل نمی‌شود. حتی اگر از داشبورد CMS این کار را کرده باشید. این مشکل مخصوصاً در حین استفاده از وردپرس رخ می‌دهد. از آنجایی که برخی از این افزونه‌ها دسترسی کامل به دیتابیس دارند، می‌توانند روی این مورد نیز اثر منفی بگذارند. حل مشکل در این حالت کمی دشوار است؛ اما پیشنهاد می‌کنیم به صورت دستی دیتابیس را چک کنید. رکوردها و تیبل‌های مختلف را بررسی کنید و ببینید کدام یک تحت تأثیر افزونه و… قرار گرفته‌اند.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب از کلاسیک وب روش های رفع ارور ۴۰۶ را آموزش دادیم. شما از کدام روش برای حل این مشکل استفاده کردید؟ لطفا نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 5 ماه قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب