مطلب فعلی :

آموزش ۸ روش رفع ارور ۹۱۰ گوگل پلی اندروید

رفتن به بالا

آموزش ۸ روش رفع ارور ۹۱۰ گوگل پلی اندروید

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش موبایل

مجله اینترنتی دانستنی ها
رفع ارور 910 گوگل پلی اندروید

آموزش ۸ روش رفع ارور ۹۱۰ گوگل پلی اندروید

تعداد زیادی از کاربران گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید، از فروشگاه گوگل پلی (Google Play Store) جهت دانلود و آپدیت برنامه های خود استفاده می کنند. اما گاهی خطاهای مختلفی مانع از این کار می شود که یکی از آن ها خطای ۹۱۰ است. امروز در کلاسیک وب روش های رفع ارور ۹۱۰ گوگل پلی اندروید را به شما آموزش خواهیم داد.

حل مشکل پیغام خطای ۹۱۰ گوگل پلی استور اندروید

How to Fix Error 910 on Google Play Store Android

ما قبلا در کلاسیک وب روش های رفع ارور ۴۹۵، ۴۹۱ و.. در گوگل پلی اندروید را آموزش داده ایم و در این مطلب هم به بررسی ارور ۹۱۰ می پردازیم. کد خطای ۹۱۰ معمولا در زمانی که کاربر تلاش می کند که یک برنامه را نصب، آپدیت یا حذف کند رخ می دهد. این مشکل به دلایل مختلفی می تواند ایجاد شود که در ادامه پس از معرفی آن ها، روش رفع این مشکلات را هم بررسی می کنیم.

علت رخ دادن خطای ۹۱۰ گوگل پلی اندروید

ارور ۹۱۰ گوگل پلی به شکل زیر ممکن است هنگام دانلود، آپدیت یا نصب برنامه ها از گوگل پلی استور نشان داده شود:

Can’t be install App. Apps can’t be installed. Try again, and if the problem continues, get help troubleshooting (Error Code: 910)

علت رخ دادن خطای 910 گوگل پلی اندروید

دلایل متفاوتی ممکن است زمینه ساز ارور ۹۱۰ گوگل پلی اندروید باشد که به صورت مختصر رایج ترین آن ها را معرفی می کنیم:

  • پوشه Cache: داده های خراب در Cache یکی از عوامل ایجاد این ارور است.
  • Google Accoun: در صورت ارتباط با یک حساب خرابکارانه گوگل و یا ایجاد مشکل در حساب نشان داده می شود.
  • اطلاعات کارت SD: به دلیل عدم امکان دسترسی به اطلاعات کارت حافظه مموری گوشی
  • داده خراب در SD: آسیب دیدن برخی از فایل های درون این کارت حافظه
  • جلوگیری از آپدیت توسط گوگل پلی: به دلایلی مانند ناسازگاری ورژن برنامه با گوشی شما
  • مشکلات سیستمی: در برخی از دستگاه ها مانند Blackberry Priv با اندروید ۶
  • ایجاد ایراد در سیستم عامل و سایر نرم افزار های اندروید

مشکل گوشی شما هرچه که باشد نگران نباشید، با انجام روش های ذکر شده باید این ارور رفع شود.

پاک کردن کش و دیتا برنامه گوگلی پلی استور در خطای ۹۱۰

هماطور که اشاره کردیم، یکی از دلایل ایجاد خطای ۹۱۰ گوگل پلی ، مشکل در حافظه کش برنامه است. برای رفع آن باید کل Cache برنامه گوگل پلی استور را حذف کنید. در مطالب قبلی کلاسیک وب، روش حذف کش برنامه ها در اندروید را آموزش داده ایم. پاک کردن  Cache و Data را روی برنامه Google Play Store انجام دهید. پیشنهاد می شود کش برنامه Google Services Framework را هم حذف کنید. (اگر این برنامه را ندیدید، ابتدا روی گزینه All applications تاچ کنید تا همه برنامه های نشان داده شوند)

علت رخ دادن خطای 910 گوگل پلی اندروید

همچنین اگر با Parse Error ارور هم مواجه شدید، پیشنهاد می کنیم مطلب ۱۰ روش برای حل مشکل parse error یا there is a problem parsing the package اندروید را مطالعه نمایید.

حل کد خطا ۹۱۰ گوگل پلی با لینک مجدد گوگل استور

در این روش برای رفع مشکل آپدیت گوگل پلی سرویس باید از حساب گوگل خود خارج و مجدد وارد شوید. ابتدا به تنظیمات گوشی بروید و وارد بخش Accounts شوید.

لینک مجدد گوگل استور به اکانت شما

سپس در بین اکانت های نشان داده شده روی Google تپ کنید. بعد از باز شدن و نمایش اطلاعات حساب گوگل، گزینه Remove را در انتهای اطلاعات بزنید.

لینک مجدد گوگل استور به اکانت شما

پس از این کار گوشی را خاموش و روشن کرده و مجدد وارد تنظیمات مربوط به حساب کاریری شوید. اینبار با تاچ روی گزینه Add account در تنظیمات Account روی Google تپ کرده و اطلاعات حساب خود را اضافه کنید تا دوباره وارد آن شوید.

لینک مجدد گوگل استور به اکانت شما

انتقال برنامه از کارت حافظه به حافظه داخلی در زمان مشاهده خطای ۹۱۰ گوگل پلی

اگر ارور  ۹۱۰ گوگل پلی فقط برای آپدیت کردن یک برنامه نشان داده می شود و شما این برنامه را به کارت حافظه خود انتقال داده اید، این روش را انجام دهید.

به تنظیمات و قسمت Apps & Notifications روی Apps تاچ کنید.

انتقال برنامه از کارت حافظه به حافظه داخلی در زمان مشاهده خطای 910 گوگل پلی

برنامه ای که برای آپدیت کردن آن ارور ۹۱۰ را می بینید انتخاب کرده و روی Storage تپ کنید. حال برنامه را به حافظه داخلی یا Internal Storage منتقل کنید.

انتقال برنامه از کارت حافظه به حافظه داخلی در زمان مشاهده خطای 910 گوگل پلی

اکنون باید ارور ۹۱۰ گوگل پلی استور شما حل و برنامه بدون مشکل آپدیت شود.

Eject کردن مموری کارت گوشی

اگر شما از مموری کارت استفاده می کنید و کد خطای ۹۱۰ گوگل پلی رخ دهد، به تنظیمات گوشی رفته و روی Storage تپ کنید.

Eject کردن مموری کارت گوشی

حال گزینه Unmount SD card یا سایر اسامی مشابه را انتخاب کنید.

Eject کردن مموری کارت گوشی

در صورت امکان می توانید کارت حافظه را به صورت کلی خارج کنید. سپس اقدام به دانلود و یا آپدیت برنامه ها کنید.

همینطور مطالعه مطلب ۱۴ روش حل مشکل نصب و فعال کردن Google play service اندروید هم می تواند کابردی و مفید باشد.

رفع مشکل ارور ۹۱۰ گوگل پلی در گوشی های Blackberry Priv

تنها اگر مدل گوشی شما Blackberry Priv می باشد این راه حل را انجام دهید.

برای رفع مشکل نصب نشدن برنامه از گوگل پلی ابتدا باید به قسمت Settings > Personal > Security > Device administrators بروید. سپس در این قسمت باید قابلیت admin access را برای برنامه Google Pay غیر فعال کنید. پس آن Find My Device را فعال کنید. همچنین مطمئن شوید که administrator access برای Blackberry Launcher فعال شده باشد.

رفع مشکل ارور 910 گوگل پلی در گوشی های Blackberry Priv

سپس به قسمت Settings > Device > Users رفته و گزینه Guest را انتخاب کنید. پس از خروج از حساب، چند دقیقه صبر کرده و مجدد وارد حساب خود شوید. حال به Google Play برگشته و مشکل ارور ۹۱۰ گوگل پلی اندروید در بلک بری را چک کنید.

استفاده از روش ADB برای حذف برنامه

اگر همچنان برنامه خاصی برای شما دچار مشکل آپدیت کردن شده است و یا حتی نمی توانید آن را حذف کنید، می توانید حذف از طریق ADB را امتحان کنید که نسبت به سایر روش ها مقداری پیچیده تر است.

اول از همه اگر قبلا Android Studio را نصب نکرده اید، آخرین نسخه Minimal ADB Fastboot را دانلود کنید.

استفاده از روش ADB برای حذف برنامه

سپس فایل Minimal ADB and Fastboot را در کامپیوتر خود نصب کنید.

استفاده از روش ADB برای حذف برنامه

سپس سراغ گوشی خود رفته و وارد قسمت Settings > System > About phone شوید. اکنون شما باید ۷ بار روی Build Number ضربه بزنید تا پیام هایی مانند You are now a developer و.. مشاهده شود.

استفاده از روش ADB برای حذف برنامه

حال این بار به قسمت Settings > Developer Options بروید و گزینه USB debugging را فعال کنید.

استفاده از روش ADB برای حذف برنامه

گوشی خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل کنید. صبر کنید تا اتصال برقرار شود. (ممکن است از شما برای اتصال سوال پرسیده شود که آن را قبول کنید). سپس در کامپیوتر برنامه Minimal ADB and Fastboot را باز کنید. برای اطمینان از صحیح وصل شدن گوشی، adb devices را تایپ و اینتر کنید.

استفاده از روش ADB برای حذف برنامه

در پیامی که در گوشی شما ظاهر می شود، روی Yes کلیک کنید. حال برای حذف برنامه دستور adb uninstall <Package Name> را تایپ و اینتر کنید. توجه داشته باشید که باید به جای Package Name در دستور ذکر شده، نام  بسته نرم افزاری برنامه را وارد کنید.

اگر نام بسته نرم افزار را نمی دانید، ابتدا دستور pm list packages -f را تایپ و اینتر کنید تا لیست برنامه ها را ببینید. در پایان گوشی را از کابل جدا کرده و مجدد راه اندازی کنید. در صورت نیاز می توانید مجدد برنامه را از گوگل پلی بدون ارور ۹۱۰ دانلود کنید.

چک کردن اینترنت در زمان مشاهده ارور ۹۱۰ گوگل پلی

جهت رفع ارور ۹۱۰ پلی استور اتصالات اینترنت خود را بررسی کرده و مطمئن شوید که ارتباط اینترنت شما به خوبی برقرار است. ممکن است نیاز باشد تا DNS خود را تغییر دهید و یا تغییر دهنده های آیپی را هم امتحان کنید.

استفاده از سایر اپ استور ها و سایت ها

گاه ممکن است بین گوشی شما یا سیستم عامل و نرم افزار گوگل پلی استور ناسازگاری پیش آید که راه حلی از سمت شما ندارد. در این زمینه باید منتظر آپدیت های احتمالی باشید اما تا آن زمان می توانید از سایر مرجع های معتبر برای دانلود برنامه ها استفاده کنید. در همین رابطه می توانید مطلب بهترین جایگزین های گوگل پلی اندروید را مطالعه کرده و یا از سایت هایی مانند APKMirror و.. استفاده کنید.

توجه داشته باشید که تنها از سایت ها یا اپ استور های معتبر استفاده کنید. در صورت استفاده از اپ استور های غیر معتبر، تیم کلاسیک وب مسئولیتی در قبال مشکلات احتمالی نخواهد داشت.

قابل ذکر است اگر با پیام محدودیت در نصب از منابع ناشناخته یا Unknown Sources مواجه شدید، به قسمت Settings > Security & Privacy رفته و گزینه Allow Install from unknown sources را بدهید. در برخی از نسخه های اندروید باید این اجازه به مرورگر بدهید.

استفاده از سایر اپ استور ها و سایت ها

در پایان اگر پس از حل مشکل متوجه شدید که امکان نصب برای ما مسدود شده است، مطالعه مطلب علت غیرفعال شدن Install و روش حل مشکل ارور Install Blocked اندروید را فراموش نکنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز راه های رفع ارور ۹۱۰ گوگل پلی را به شما معرفی گردیم. مشکل شما با انجام کدام روش رفع شد؟ می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه نصب نشدن برنامه از گوگل پلی را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب