مطلب فعلی :

از دست یا سر خود به عنوان موس استفاده کنید

رفتن به بالا

از دست یا سر خود به عنوان موس استفاده کنید

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
کلاسیک وب

از دست یا سر خود به عنوان موس استفاده کنید

زمانی که موس ها به کامپیوتر ها اضافه شدند به سرعت تبدیل به عضوی جدایی ناپذیر و کاربردی از سیستم شدند،شاید تصور استفاده کامپیوتر بدون موس امروزه برای ما بسیار سخت باشد،اما با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زمینه رسانه های ورودی خروجی بدون نیاز به سخت افزار (مانند استفاده از فرمانهای صوتی و حرکتی) کم کم به دوران پایان کار موس و کیبورد های سخت افزاری نزدیک میشویم.

کلاسیک وب

در ادامه یک برنامه جالب و کاربردی را معرفی میکنیم که این قابلیت را به شما میدهد در زمانی که دسترسی به موس نداشتید از دست یا سر خود به عنوان موس برای حرکت نشانگر ویندوز استفاده کنید.

NPointer یک نرم افزار کوچک،پرتابل و کاربردی میباشد که با تشخیص حرکات سر یا دست شما از طریق وبکم کامپیوتر آنها را به حرکات نشانگر موس تبدیل میکند.این نرم افزار همچنین یک منو بر روی صفحه ایجاد میکند که به شما قابلیت کلیک،دابل کلیک،اسکرول و .. را میدهد.

پس از دانلود و اجرا نرم افزار،صفحه اصلی برنامه نمایش داده میشود که شما تصویر دریافتی از وبکم و گزینه هاd تنظیماتی مانند انتخاب سرعت موس،شتاب،مدت زمان نمایش و حذف شدن منو و… میباشد.سعی کنید وبکم را بر روی سر یا دست خود طوری تنظیم کنید که سر یا دست شما در وسط تصویر قرار گیرد،با تکان دادن سر یا دست مشاهده میکنید نشانگر موس شروع به حرکت کردن میکند.

کلاسیک وب

اگر قصد دارید بر روی یک پوشه دابل کلیک یا کلیک کید ابتدا با حرکت دست یا سر نشانگر را بر روی پوشه ببرید و سپس چند ثانیه بدون حرکت مکث کنید تا منو انتخاب عملیات ظاهر شود،سپس برای انتخاب هر یک از گزینه ها دوباره با حرکت سر یا دست نشانگر را بر روی گزینه قرار دهید و چند ثانیه مکث کنید.منو عملیاتی شامل دکمه های LD (درگ و دراپ)  R (کلیک راست) L (کلیک چپ)  Off (متوقف کردن موقت برنامه) و … میباشد.

کلاسیک وب

شاید استفاده از این نرم افزار برای بار اول چندان آسان نباشد اما پس از مدتی کار با آن برای شما آسانتر خواهد شد علاوه بر اینکه در بعضی از مواقع که موس در دسترس نیست این نرم افزار کوچک میتواند بسیار کاربردی باشد.

این نرم افزار را رایگان از اینجا برای Windows XP, Windows Vista, Windows 7 و Windows 8 دانلود کنید.

منبع:کلاسیک وب

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب