مطلب فعلی :

با ساده ترین ابزار ها برای گوشی خود یک پروژکتور بسازید

رفتن به بالا

با ساده ترین ابزار ها برای گوشی خود یک پروژکتور بسازید

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
تبدیل گوشی به پروژکتور

با ساده ترین ابزار ها برای گوشی خود یک پروژکتور بسازید

تبلت و گوشی هوشمند وسیله های در دسترس و مناسبی برای مشاهده فیلم و عکس در هر جایی خارج از منزل هستند؛ اما وقتی که در منزل هستید یا می خواهید فیلم یا عکس هایتان را به صورت دسته جمعی تماشا کنید، صفحه نمایش این دستگاه ها کوچک است. برای رفع این محدودیت و تبدیل گوشی به پروژکتور میتوانید با استفاده از وسایل بلااستفاده در منزل نیز آیفون یا گوشی اندروید خود را به پروژکتور تبدیل و فیلم ها را در ابعاد بزرگتری تماشا کنید

آموزش ساخت ویدیو پروژکتور با گوشی هوشمند و جعبه مقوایی

How to Turn a Cardboard Box into a Smartphone Projector

ساخت پروژکتور خانگی دقیقا مشابه ساخت لوازم جانبی موبایل و تبلت به صورت خلاقانه است که تنها به واسطه وسایل دور ریختنی در منزل انجام میشود.

ساخت پروژکتور با گوشی هوشمند

کار را با یک جعبه مقوایی شروع می کنیم. این جعبه می تواند جعبه کفش، جعبه هدیه یا هرچیز در دسترس دیگر باشد. انتهای جعبه مطابق با شکل زیر باید به وسیله یک دایره سوراخ شود

تبدیل اندروید و آیفون به پروژکتور

برای کشیدن دایره از انتهای لیوان یا بدنه ذره بین استفاده کنید و الگو رسم شده را با استفاده از کاتر یا چاقوهای ایکس اکتو خارج کنید.

گوشی هوشمند خود را با یک جعبه به پروژکتور تبدیل کنید!

در حفره ایجاد شده شیشه ذره بین را قرار دهید و آن را با استفاده از چسب برق یا هر نوع اتصال دهنده محکم دیگری فیکس کنید.

step3_1000

بعد از قرار دادن شیشه ذره بین، نوبت به موبایل یا گوشی هوشمند می رسد که تصویر محتوا را روی ذره بین و سپس دیوار یا پرده ای که قرار است تصویر روی آن نمایش داده شود، می اندازد.

برای فیکس کردن موبایل خود از گیره کاغذ استفاده کنید. دقت داشته باشید که فاصله موبایل از لنز و آخر جعبه در رنج مناسب باشد و زاویه درست نمایش صفحه گوشی را با کمی تکان دادن اسکرین و شکل دادن گیره ها بدست آورید

تبدیل گوشی به ویدیو پروژکتور

برای شکل گیری بهتر و راحتی کار ، گیره کاغذ را باز کنید و آن را طوری تغییر شکل دهید تا موبایل روی آن قرار بگیرد.

گوشی هوشمند خود را با یک جعبه به پروژکتور تبدیل کنید!

برای این که همزمان با تبدیل موبایل به پروژکتور بتوانید صدای دستگاه را نیز افزایش دهید، می توانید از روش های افزایش اسپیکر موبایل استفاده کنید.

دقت داشته باشید برای این که تصویر به صورت مستقیم روی پرده یا دیوار نشان داده شود، باید موبایل را به صورت معکوس قرار دهید. اما برای سهولت کار بهتر است صفحه را flip کنید.

تبدیل موبایل به ویدیو پروژکتور

برای چرخش اسکرین موبایل در آیفون مسیر Settings -> General -> Accessibility را طی کنید و گزینه Assistive Touch را ON کنید. روی دایره سفید کوچک ضربه بزنید تا منوی چرخش صفحه باز شود و  سپس مسیر  Device -> Rotate Screen را بروید.

گوشی هوشمند خود را با یک جعبه به پروژکتور تبدیل کنید!

در مرحله آخر نور محیط را برا نمایش بهتر کم کنید و پروژکتور دست ساز خود را روبروی دیوار سفید رنگ قرار دهید تا نتیجه کار را مشاهده کنید

در گوشی های اندرویدی اگرچه بدون برنامه های جانبی نیز میتوانید چرخش صفحه را انجام دهید اما در صورتی که موفق به انجام اینکار نشدید یکی از برنامه ها در این زمینه Ultimate Rotation Control می باشد که می توانید آن را  از گوگل پلی دانلود کنید. نسخه رایگان این برنامه تنها برای ۷ روز قابل استفاده است و پس از آن باید برنامه را خریداری کنید.

گوشی هوشمند خود را با یک جعبه به پروژکتور تبدیل کنید!

در ادامه میتوانید ویدیویی دیگر از ساخت ویدیو پروژکتور برای گوشی که با لنز کمی بزرگتر از ذره بین های معمولی ساخته شده است را مشاهده کنید

تجربه و نظر شما ؟

در صورتی که برای ساخت پروژکتور با وسایل در دسترس راه های دیگری را تجربه کرده اید یا برنامه های دیگری برای چرخش صفحه موبایل می شناسید، نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب