مطلب فعلی :

برداشتن و حذف پین کد سیم کارت همراه اول، ایرانسل و رایتل در گوشی آیفون، سامسونگ و..

رفتن به بالا

برداشتن و حذف پین کد سیم کارت همراه اول، ایرانسل و رایتل در گوشی آیفون، سامسونگ و..

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها

برداشتن و حذف پین کد سیم کارت همراه اول، ایرانسل و رایتل در گوشی آیفون، سامسونگ و..

فرقی نمی کند که از سیم کارت های اعتباری و یا دائمی همراه اول یا ایرانسل استفاده میکنید؛ هر یک از کاربران موبایل اغلب یک بار با مشکلات ناشی از اشتباه وارد کردن و یا فراموش کردن پین کد سیم کارت مواجه شده اند. در این پست کلاسیک وب قصد داریم به سوال چگونه پین سیم کارت را برداریم با ارائه راهکارهایی برای برداشتن پین سیم کارت در آیفون و اندروید ، حذف رمز سیم کارت در گوشی سامسونگ و برداشتن پین سیم کارت رایتل ، همراه اول و ایرانسل پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه پین سیم کارت را برداریم ؟ حذف PIN در آیفون ، اندروید و ویندوز فون

How to Disable SIM Card PIN Code? Delete PIN in iPhone , Android and Windows Phones

در پست های قبلی کلاسیک وب رفع مشکل مسدود شدن خط سیم کارت ایرانسل ، همراه اول و رایتل و ۲ روش غیرفعال و لغو کردن پیام‌ های طرح جزیره ایرانسل و پخش سلولی همراه اول را آموزش دادیم و در این پست به صورت اختصاصی نحوه برداشتن پین سیم کارت رایتل و همراه اول و برداشتن پین سیم کارت در آیفون و اندروید را در صورت فراموش کردن پین کد سیم کارت مطرح می کنیم.

با استفاده از پین کد میتوانید دسترسی های غیر مجاز به سیمکارت و برخی از قابلیت های شبکه را محدود نمایید. برای دستیابی به پین کد باید سند سیم کارت خود را مشاهده کنید این کد چهار رقمی روی آن ثبت شده است. البته در صورتی که سه بار این رمز را اشتباه وارد کنید سیم کارت قفل می شود. اغلب افراد حذف PIN و از بین بردن پین سیم کارت را به جای مواجه شدن با عواقب فراموشی پین کد ترجیح می دهند.

روش برداشتن پین کد سیم کارت ایرانسل ، همراه اول و.. در اندروید

روش برداشتن پین در اندروید که از سیم کارت گوشی اندرویدی شما محافظت میکند و متغاقباً برداشتن رمز سیم کارت سامسونگ در هفت گام ذکر شده است:
۱- بخش Setting اندروید را باز کنید. آیکون آن مشابه چرخ دنده و از صفحه خانه (Home) در دسترس است.

برداشتن پین سیم کارت

۲- روی Security ضربه بزنید.

برداشتن پین سیم کارت

۳- در قسمت پایین روی Set Up SIM Card Lock ضربه بزنید. این بخش در زیر سربرگ SIM Card Lock قرار دارد.

برداشتن پین سیم کارت

۴- سیم کارت خود را انتخاب کنید. بخش تنظیمات امنیتی سیم کارت خود را باز کنید اگر توسط یک پین کد محافظت می شود ، یک تیک کنار Lock SIM Card وجود خواهد داشت.

برداشتن پین سیم کارت

۵- روی Lock SIM Card ضربه بزنید. یک پنجره کوچک پاپ آپ باز می شود.

برداشتن پین سیم کارت

۶- پین کد فعلی خود را وارد نمایید؛ شامل ۴ یا ۸ رقم است. اگر در مراحل تغییر و یا برداشتن PIN سیم کارت از رمز اطلاعی ندارد بهتر است رمز را از اپراتور سیم کارت خود سوال کنید یا بر روی پوک سیم کارت خورد رمزهای پین را بخوانید.

برداشتن پین سیم کارت

۷- در نهایت روی OK ضربه بزنید به همین سادگی شکستن پین سیم کارت انجام شد.

برداشتن پین سیم کارت

چگونه پین کد سیم کارت گوشی آیفون و ویندوز فون را باز ، غیرفعال و یا تنظیم مجدد کنیم ؟

۱- نحوه برداشتن پین کد سیم کارت در آیفون ؛ به قسمت Phone گوشی آیفون بروید.

۲- سپس به بخش SIM PIN مراجعه کنید.

۳- SIM PIN را غیر فعال و خاموش نمایید.

مراحل از بین بردن پین سیم کارت همین جا خاتمه می یابد اما اگر قصد تغییر پین کد را دارید در مرحله قبل پس از اطمینان از فعال بودن SIM PIN روی گزینه Change PIN ضربه بزنید. PIN جاری را وارد کنید و روی Done کلیک کنید. دو بار متوالی PIN جدید را وارد کرده و تایید کنید.

مراجل بالا برای گوشی های آیفون زیر قابل انجام است :

 • iPhone 4s
 • iPhone 5 / 5c / 5s
 • iPhone 6 / 6 Plus / 6s / 6s Plus
 • iPhone SE
 • iPhone 7 / ۷ Plus
 • iPhone ۸ / ۸ Plus
 • iPhone X

برای ویندوز فون ها نیز دستور SIM PIN در بخش Phone وجود دارد و برای گزینه های بیشتر میتوانید Setting را انتخاب نمایید.

تغییر یا برداشتن قفل سیم کارت سامسونگ و لومیا

در سیستم عامل اندروید ۶ با نام مارشملو به سادگی میتوان پین سیم کارت را تغییر داد. کاملا واضح است که در مراحل امنیتی دسترسی به گوشی با استفاده از پین کد از بالاترین سطح امنیت برخوردار است. با این حال برای تغییر و برداشتن قفل سیم کارت سامسونگ باید به شیوه زیر عمل کنید :

۱- سیم کارت مینی را داخل گوشی قرار دهید. (از این روش برای برداشتن پین سیم کارت در گوشی سامسونگ مدل Galaxy S3 ، Galaxy S4، Galaxy S5، حذف پین کد سیم کارت در نوکیا مدل Lumia میتوان استفاده کرد).

۲- به بخش Setting گوشی خود بروید.

۳- سپس به بخش Set Up SIM Card Lock مراجعه کنید.

۴- Set Up SIM Card Lock را غیر فعال و خاموش نمایید.

مراحل از بین بردن پین سیم کارت همین جا خاتمه می یابد اما اگر قصد تغییر پین کد را دارید در مرحله قبل پس از اطمینان از فعال بودن Set Up SIM Card Lock روی گزینه Change PIN ضربه بزنید. PIN جاری را وارد کنید و روی OK کلیک کنید. دو بار متوالی PIN جدید را وارد کرده و تایید کنید.

تجربیات و پیشنهادات شما ؟

چگونه پین کد گوشی خود را باز کنیم ؟ روش بهتر دیگری میشناسید؟ تجربیات خود را در زمینه برداشتن پین سیم کارت در گوشی سامسونگ ، نحوه برداشتن پین کد سیم کارت در آیفون و حذف پین کد سیم کارت در نوکیا با ما به اشتراک بگذارید. همچنین میتوانید نظرات و مشکلات خود را در مورد شکستن پین سیم کارت و برداشتن PIN سیم کارت در بخش نظرات کلاسیک وب عنوان کنید.

 • نوشته admin
 • 1 سال قبل
 • بدون دیدگاه
 • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب