مطلب فعلی :

بررسی: چرا تلگرام من قابلیت استوری ندارد؟ (تنها راه حل کاربران ایرانی)

رفتن به بالا

بررسی: چرا تلگرام من قابلیت استوری ندارد؟ (تنها راه حل کاربران ایرانی)

نوشته admin

4 ماه قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
بررسی: چرا تلگرام من قابلیت استوری ندارد؟ (تنها راه حل کاربران ایرانی)

بررسی: چرا تلگرام من قابلیت استوری ندارد؟ (تنها راه حل کاربران ایرانی)

چرا تلگرام من قابلیت استوری ندارد؟ ⭕ اگر کاربر داخل کشور باشید احتمالا پس از انتشار قابلیت استوری تلگرام این سوال برای شما پیش آمده است. در ادامه این مطلب کلاسیک وب به بررسی علت فعال نشدن قابلیت استوری تلگرام در ایران می پردازیم.

چگونه استوری تلگرام را فعال کنیم؟ راه حل برای کاربران ایران

Why Is the Telegram Stories Not Enable for Iranian Users? How To Fix It!

جواب ساده این مساله این است تلگرام به دلایل نامشخص و احتمالا برای جلوگیری از حجم بالا درخواست به سرور این برنامه و.. برای برخی از کشورهایی که کاربران زیادی در آن دارد مانند هند و ایران این قابلیت را هنوز به صورت مجانی فعال نکرده است و برای دسترسی به قابلیت استوری تلگرام فعلا باید یا اکانت پرمیوم یا همان پولی تلگرام را تهیه کنید یا از طریق شماره های مجازی با شماره خارج از کشور اقدام به ساخت اکانت و دسترسی به قابلیت استوری گذاشتن در تلگرام داشته باشید. به احتمال زیاد در آینده نزدیک این قابلیت برای کاربران ایرانی نیز به صورت رایگان در دسترس خواهد بود.

تلگرام پس از سالها و در دهمین سالگرد تولد خود قابلیت استوری را اضافه کرد. این قابلیت در ابتدا تنها در دسترس کاربران پرمیوم قرار داشت. استوری تلگرام مدتی پس از دهمین سالگرد تولد تلگرام برای کاربران عادی نیز منتشر شد اما کاربران ایرانی از این قابلیت محروم بودند و هستند و تنها با استفاده از تلگرام پرمیوم این قابلیت در دسترس است. در نتیجه شما میتوانید با استفاده از تلگرام پریموم یا شماره مجازی این قابلیت را برای خود فعال کنید.

نسخه استوری دار تلگرام

تلگرام در نسخه بتا ۹.۷، قابلیت استوری را برای تمام کاربران منتشر کرد. سپس در نسخه بتا ۹.۷.۲، این قابلیت را تنها برای کاربران پرمیوم فعال کرد. پس از انتشار رسمی نسخه ۱۰ که نسخه ویژه دهمین سالگرد تلگرام بود، تلگرام این قابلیت را به صورت پریمیوم برای تمامی کاربران در دسترس قرار داد. حدود دو هفته بعد، تلگرام با انتشار نسخه ۱۰.۰.۲ و رفع برخی باگ ها و مشکلات از جمله تغییر نحوه ویرایش استوری ها، این قابلیت را برای کاربران اکثر کشورها فعال کرد. در همین زمان، کاربران ایرانی گزارش می دادند که امکان گذاشتن استوری را ندارند. پس از آن، وبسایت روسی Tginfo در یک بررسی اعلام کرد که پیش شماره کشورهایی که در زیر آمده، امکان استفاده از این قابلیت را ندارند.

استوری تلگرام

  • روسیه (+۷)
  • اوکراین (+۳۸۰)
  • ازبکستان (+۹۹۸)
  • اندونزی (+۶۲)
  • ایران (+۹۸)
  • هند (+۹۱)

تلگرام برای جلوگیری از فشار آمدن به سرورهایش، قابلیت استوری را در برخی کشورها غیرفعال کرد. پس از سوالات متعدد کاربران، تلگرام اعلام کرد که پس از گذشت حدود ۶ ماه از این اتفاق، تنها کشور اندونزی به صورت محدود می‌تواند از این ویژگی استفاده کند.

استوری تلگرام پرمیموم

جهت استفاده از استوری تلگرام در ایران شما می باید تلگرام پرمیوم را خریداری کنید که قیمت آن ۵ دلار در ماه میباشد که برای خرید آن باید به ربات PremiumBot مراجعه کنید که برای کابران ایرانی در دسترس نیست پس شما باید از وبسایت های واسط استفاده کنید که آن را به صورت هدیه برای شما خریداری کنند تا بتوانید از قابلیت استوری بهره مند شوید..

دانلود نسخه استوری دار تلگرام؟ مراقب کلاهبردار ها باشید!

برخی تلگرام های غیررسمی با استفاده از این متن شما را گول می زنند تا از تلگرام های غیررسمی که آنها ساخته اند، استفاده کنید. اما باید آگاه باشید که تلگرام قابلیت استوری را برای کشورهایی که در بالا به آنها اشاره شد، از طریق سرور هایش مسدود کرده است. هیچ تلگرامی توانایی فراهم کردن قابلیت استوری برای کاربران این کشورها را ندارد.

استوری اندروید تلگرام کجاست؟

جهت پاسخ به این سوال میتوانید به مطلب آموزش کامل کار قابلیت استوری تلگرام : از گذاشتن تا تنظیم و حذف آن  مراجعه کنید.

استفاده از شماره مجازی برای داشتن قابلیت استوری تلگرام در ایران

اگر تلگرام شما هم استوری ندارد میتوانید با خرید شماره مجازی از وبسایت های معتبر اکانتی مجازی برای خود تهیه کنید و از قابلیت استوری بهره ببرید. چون تلگرام شماره های مجازی را مسدود می کند، می توانید از شماره هایی که تلگرام در وبسایت Fragment به فروش می رساند، استفاده کنید.

وبسایت فرگمنت

زمان فعال شدن استوری تلگرام در ایران

با توجه به اینکه ۶ ماه پس از انتشار قابلیت استوری این قابلیت برای کاربران اندونزی فعال شده است باید صبر کرد و دید چه زمانی برای ایران فعال میشود.

 راه حل های دیگر برای کاربران ایرانی که شماره آنها شماره ایران نیست

اگر شما تلگرام پرمیوم یا شماره غیر ایرانی دارید و تلگرامتان استوری ندارد این راه حل ها برای شماست.

اپلیکیشن تلگرام خود را بروزرسانی کنید

اولین قدم برای رفع این مشکل، اطمینان از بروز بودن اپلیکیشن تلگرام است. نسخه‌های قدیمی ممکن است ویژگی استوری را نداشته باشند. برای بررسی این موضوع:

به فروشگاه اپلیکیشن دستگاه خود (Play Store برای اندروید یا App Store برای آیفون) مراجعه کنید.

تلگرام را جستجو کنید.

نسخه استوری تلگرام در پلی استور

اگر بروزرسانی در دسترس باشد، در زیر نام اپلیکیشن نشان داده میشود. آخرین نسخه را نصب کنید.

سازگاری دستگاه را بررسی کنید

اگر اپلیکیشن تلگرام شما به روز است اما همچنان نمی‌توانید دکمه استوری را مشاهده کنید، احتمالا دستگاه شما مشکل دارد. هرچند نادر است، اما برخی مدل‌های قدیمیتر ممکن است از ویژگی‌های جدید پشتیبانی نکنند. بهتر است سازگاری دستگاه خود را در صفحه سوالات متداول تلگرام بررسی کنید یا از دستگاه جدیدتری برای استفاده از تلگرام استفاده کنید.

محدودیت‌های حساب کاربری را بررسی کنید

نقض قوانین تلگرام می‌تواند منجر به محدودیت کارکردهای حساب کاربری شود.اگر شک دارید که تلگرام محدودیت‌هایی را بر حساب شما اعمال کرده است، با پشتیبانی تلگرام تماس بگیرید تا محدودیت‌ها و دلایل آنها را برایتان توضیح دهند.

مشکلات سرور

گاهی اوقات، مشکل ممکن است از سمت تلگرام باشد. مشکلات سرور می‌تواند به طور موقت برخی ویژگی‌ها را غیرفعال کند. اگر شک دارید که مشکل از سرور است، کانال‌های رسمی تلگرام یا صفحه سوالات متداول آن را برای اطلاعیه‌ها بررسی کنید. ممکن است یک مشکل گسترده باشد که شرکت در حال رفع آن است.

سوالات متداول

کدام نسخه تلگرام استوری دارد؟

تلگرام پرمیوم تنها نسخه دارای استوری برای ایرانیان است.

چرا تلگرام استوری نمیزاره؟

بر اساس گفته های تلگرام تلگرام برای جلوگیری از فشار آمدن به سرورهایش، قابلیت استوری را در برخی کشورها غیرفعال کرده است.

استوری تلگرام کی فعال میشه؟

استوری تلگرام هر لحظه ممکن است برای ایرانیان فعال شود و ما موقع انتشار برای ایرانیان به شما اطلاع خواهیم داد.

چرا استوری تلگرام فعال نشده؟

زیرا شماره شما برای ایران است و استوری برای ایران توسط تلگرام پشتیبانی نمیشود.

جمع بندی

در این مطلب، ما در مورد قابلیت جدید استوری در نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام صحبت کردیم. پس از سال‌ها، تلگرام در دهمین سالگرد تولدش این ویژگی را معرفی کرد که در ابتدا تنها برای کاربران پرمیوم در دسترس بود. پس از مدتی، استوری تلگرام برای کاربران اکثر کشورها به جز برخی از جمله ایران، فعال شد. راهکارهای مختلفی برای دسترسی به قابلیت استوری در ایران معرفی شد؛ از جمله خرید تلگرام پرمیوم و استفاده از شماره‌های مجازی غیر ایرانی مانند شماره‌های ارائه شده در وبسایت های فروش شماره مجازی.

نظرات و پیشنهادات شما؟

همراهان عزیز، امیدواریم این مطلب در مورد قابلیت استوری تلگرام و مشکلات دسترسی به آن در ایران برایتان مفید بوده باشد. اما همانطور که می‌دانید، هر کاربری ممکن است تجربیات متفاوتی در این زمینه داشته باشد. آیا شما نیز در رابطه با استفاده از استوری تلگرام در ایران یا راه‌حل‌های پیشنهادی، مشکلی را تجربه کرده‌اید؟ یا شاید روش‌های دیگری را برای دسترسی به این قابلیت امتحان کرده‌اید که ما در این مطلب به آن اشاره نکردیم. اگر پیشنهاد، انتقاد یا تجربیات ارزشمندی در این زمینه دارید، لطفاً آن را در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید. هر راهنمایی یا نکته‌ای می‌تواند برای دیگران بسیار مفید باشد. با کمک شما، ما می‌توانیم این مطلب را کامل‌تر و جامع‌تر کنیم تا پاسخگوی نیازهای تعداد بیشتری از کاربران باشد. پس لطفاً از ارائه نظرات سازنده و تجربیات ارزشمند خود دریغ نفرمایید. منتظر شنیدن دیدگاه‌های شما هستیم.

  • نوشته admin
  • 4 ماه قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب